آکادمیا کافه
سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply و فرستادن مدارک با توجه به deadline - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply و فرستادن مدارک با توجه به deadline (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-apply-%D9%88-%D9%81%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D9%88%D8%AC%D9%87-%D8%A8%D9%87-deadline)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - Torkan - 18-02-2014

(18-02-2014, 09:39 AM)'rezanobakht' نوشته: سلام
من می خواستم برای ترم بهار 2015 دانشگاه های آمریکا و کانادا ادام کنم حدود تقریبی deadline ها چیه؟
اگه بتونین به ماههای شمسی بگین خیلی ممنون میشم
باتشکر

دوست عزیز امریکا رو به قطع میگم ولی کانادا رو با احتیاط:
ترم بهار 2015 از دقیقا 6 ژانویه سال 2015 شروع میشه یعنی 17 دی 1393...باز بسته به دانشگاه من 13 ژانویه و حتی 18 هم دیدم...
ددلاین اکثر دانشگاههای آمریکا از مرداد 1393 شروع میشه تا اواخر مهر هم من دیدم واسه دانشجویان بین المللی(یعنی اراد غیر امریکایی)..حالا باز استثنا هم داریم...
واسه کانادا حتی دانشگاهی دیدم که اردیبهشت و خرداد ددلاینش بود...یعنی خرداد 1393...ولی فقط به این حرف من استناد نکنید...
قطعا به دو سه تا دانشگاه سر بزنید میبینید قضیه از چه قراره...حتی دانشکده هم میتونه متفاوت باشه...مثلا من به اون دانشکده ای که اپلای کرده بودم واسه بهار ددلاینش مرداد بود ولی ددلاین دانشکده علوم انسانیش مهر بود در حالی که تو خود INTERNATIONAL ADMISSION ددلاین کلی گفته اواخر مهر یا تقریبا اکتبر...
پ.ن: کلا کانادا ددلاین بهارش خیلی زودتر از امریکا تموم میشه.
بااحترام

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - armani - 27-04-2014

با سلام.
من رشتم نرم افزار هست در مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد کرج، معدل کل: 16 معدل دو سال آخر: 18ترم آخرم، تافل یه بار دادم 86 شدم و یه بار دیگه می خوام آزمون بدم که بالای 95 اینا بشم،
رو یه مقاله هم دارم کار می کنم، و تو زمینه شبکه های کامپیوتری قصد ادامه تحصیل دارم.
میخوام واسه پاییز 2015 اپلای کنم. یا حتی زودتر، مثلا بهار
1. از چه زمانی باید شروع به اپلای کنم ؟ و تا کی وقت دارم ؟
2. تا کی باید مدارک و همه چیز رو جمع کنم واسه اپلای ؟

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - ahmadpashaei - 28-04-2014

(27-04-2014, 03:02 PM)'armani' نوشته: با سلام.
من رشتم نرم افزار هست در مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد کرج، معدل کل: 16 معدل دو سال آخر: 18ترم آخرم، تافل یه بار دادم 86 شدم و یه بار دیگه می خوام آزمون بدم که بالای 95 اینا بشم،
رو یه مقاله هم دارم کار می کنم، و تو زمینه شبکه های کامپیوتری قصد ادامه تحصیل دارم.
میخوام واسه پاییز 2015 اپلای کنم. یا حتی زودتر، مثلا بهار
1. از چه زمانی باید شروع به اپلای کنم ؟ و تا کی وقت دارم ؟
2. تا کی باید مدارک و همه چیز رو جمع کنم واسه اپلای ؟

سلام
ددلاین دانشگاه ها کاملا میتونه متفاوت باشه و باید دقیقا در دانشگاه های مد نظرتون به دانشکده خودتون مراجعه و مدارک لازم و مینیمم ها،نوبتهای پذیرش و ددلاین هاشون رو برای هر سال ببینید. برای آماده سازی مدارک وقت نسبتا زیادی لازمه و باید اول همه رو تهیه کرده و تایید کنید بعد ببرید دارالترجمه و اونجام حواستون باشه کلمات درست ترجمه بشن. کلا برای اینکه کارتون عجله ای نشه باید بگم دو ماه به مرور لازم دارید برای تهیه مدارک.در این راه ممکن هست کمی تا قسمتی اذیت بشید[img]images/smilies/cool.gif[/img]
فصل اپلای برای ترم پاییز معمولا در اواخر آذر و اوایل دی تمام میشه ولی دانشگاه های نسبتا زیادی هم در طول ژانویه و حتی تا اول فوریه مهلت دارند. بعضی کشورهای اروپایی حتی تا آخر مارچ مهلت ثبت نام دارند.میگم شما باید حتما اول کشورهای مقصد رو مشخص کرده و بعد دانشگاه هایی که فکر می کنید در حد توان رزومتون هست رو سرچ کنید.
موفق باشید

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - KMP - 10-06-2014

دوستان دانشگاهها مدارک متقاضیان رو بعد از ددلاینی که اعلام کردند برسی‌ می‌کنند یا زودتر؟؟ اگه ددلاین یه دانشگاه اکتبر ۱ هست... و من مثلا تو همون زمان اپلای‌ کنم فرقی‌ داره با اینکه ۱ ماه زودتر این کارو انجام بدم؟؟؟
چون شنیدم دانشگاهها دانشجویان رو زودتر انتخاب میکنن و  اگه تا ددلاین صبر کنم ممکنه اصلا مدارکم بررسی نشه... من مدارکم کامل نیست و ممکن تا ددلاین هر دانشگاه طول بکشه...
ممنون از راهنماییتون

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - ahmadpashaei - 10-06-2014

(10-06-2014, 01:10 PM)'KMP' نوشته: دوستان دانشگاهها مدارک متقاضیان رو بعد از ددلاینی که اعلام کردند برسی‌ می‌کنند یا زودتر؟؟ اگه ددلاین یه دانشگاه اکتبر ۱ هست... و من مثلا تو همون زمان اپلای‌ کنم فرقی‌ داره با اینکه ۱ ماه زودتر این کارو انجام بدم؟؟؟
چون شنیدم دانشگاهها دانشجویان رو زودتر انتخاب میکنن و  اگه تا ددلاین صبر کنم ممکنه اصلا مدارکم بررسی نشه... من مدارکم کامل نیست و ممکن تا ددلاین هر دانشگاه طول بکشه...
ممنون از راهنماییتون

اصلا نگران این موضوع نباشید،اونها معمولا حرفی نمی زنن که بهش عمل نکنن و به نوعی رو هوا گفته باشن!! اینکه مدارک رسیده در روزهای آخر بررسی نشه کاملا مردوده ولی اینکه زودتر شروع به بررسی کنن خوب من هر دو نوعش رو دیدم. اگر زودتر حاضر کردین که بفرستین وگرنه چاره ای جز صبر هم دارید؟ فقط توصیه می کنم که جوری برنامه ریزی کنید که مدارک یکی دو روز زودتر از ددلاین به دستشون برسه،نه که تازه پست بشه.هزینه اپلای اونقدر سنگین هست که نباید حتی 0.1% ریسک کنید.

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - raharaha - 02-10-2014

سلام،
ازشهریور93 شروع به سرچ در مورد دانشگاهها و استادای مرتبط به زمینه کاریم کردم، اما هنوز هیچ دانشگاهیو انتخاب نکردم و هنوز سرچ میکنم.....وضعیت رزومه ام: نمره تافل و یا GRE ندارم و باید برا این 2تا آزمون آماده بشم؛ اما سوالی که دارم : اولویت با چیه؟ اول شروع به مکاتبه با استادا کنم؟؟ یا زبان و GRE بدم؟؟ یا.....؟؟ تا فرصت ددلاین دانشگاههارو از دست ندم. آیا من با این وضیعتم میتونم برا فال 2015 اقدام کنم؟ برا فال 2015 باید از الان تمامی مدارکمو بفرستم (هیچ کدومو هنوز ردیف نکردم)؟؟؟ چقد برا اپلای فال 2015 وقت دارم؟؟ آیا برا فال 2015 الان دیر شده و باید به 2016 فکر کنم؟؟ لطفا کمکم کنید.

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - saaaaam - 02-10-2014

(02-10-2014, 02:51 AM)'raharaha' نوشته: سلام،
ازشهریور93 شروع به سرچ در مورد دانشگاهها و استادای مرتبط به زمینه کاریم کردم، اما هنوز هیچ دانشگاهیو انتخاب نکردم و هنوز سرچ میکنم.....وضعیت رزومه ام: نمره تافل و یا GRE ندارم و باید برا این 2تا آزمون آماده بشم؛ اما سوالی که دارم : اولویت با چیه؟ اول شروع به مکاتبه با استادا کنم؟؟ یا زبان و GRE بدم؟؟ یا.....؟؟ تا فرصت ددلاین دانشگاههارو از دست ندم. آیا من با این وضیعتم میتونم برا فال 2015 اقدام کنم؟ برا فال 2015 باید از الان تمامی مدارکمو بفرستم (هیچ کدومو هنوز ردیف نکردم)؟؟؟ چقد برا اپلای فال 2015 وقت دارم؟؟ آیا برا فال 2015 الان دیر شده و باید به 2016 فکر کنم؟؟ لطفا کمکم کنید.

سلام دوست عزیز
والا اولین کاری که باید انجام بدی اولویت اصلیتم باید باشه گرفتن نمرات بالا در ازمون تافل و جی ار ای هست چون با فرض اینکه الان استاد پیدا کردی بعد که بگه اپلای کن مدارک ناقص داشته باشی هم استاد را از دست می دهی و هم کلی سر درد می گیری
منم اشتباه شما را کرده بودم سال 2011 یک وکیل اعزام دانشجو از من 1800000 تومن گرفت که برام استرالیا بورس بگیره در حالی که اصلا بدون نمره زبان بررسی برای بورس نمی شوید
تقریبا ددلاین دانشگاه ها اوایل فوریه تا اواخر مارس حداقل در استرالیا و اروپا هست که بنظر من همت کنی می رسی

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - elec-star - 13-11-2014

سلام دوستان من برای دانشگاهای کانادا میخام اپلای کنم که اکثرا تا اول فوریه وقت هست ولی مدرک زبان ندارم،نمیخام به هیچ وجه اپلای امسالو از دست بدم،اگه امتحان زبان بدم و نمرم کمتر از حد نصاب دانشگاها باشه ولی استاد پیدا کرده باشم و بقیه رزومم خوب باشه،مهلت بهم میدن برای اوردن نمره زبان؟

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - Andre - 13-11-2014

(13-11-2014, 06:55 PM)'elec-star' نوشته: سلام دوستان من برای دانشگاهای کانادا میخام اپلای کنم که اکثرا تا اول فوریه وقت هست ولی مدرک زبان ندارم،نمیخام به هیچ وجه اپلای امسالو از دست بدم،اگه امتحان زبان بدم و نمرم کمتر از حد نصاب دانشگاها باشه ولی استاد پیدا کرده باشم و بقیه رزومم خوب باشه،مهلت بهم میدن برای اوردن نمره زبان؟

بستگی به دانشگاه داره. بعضی ها Conditional پذیرش می کنند. اما معمولاً یک نمره باید ارائه کنید تا Conditional پذیرش بگیرید.

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - ahmadpashaei - 13-11-2014

(13-11-2014, 06:55 PM)'elec-star' نوشته: سلام دوستان من برای دانشگاهای کانادا میخام اپلای کنم که اکثرا تا اول فوریه وقت هست ولی مدرک زبان ندارم،نمیخام به هیچ وجه اپلای امسالو از دست بدم،اگه امتحان زبان بدم و نمرم کمتر از حد نصاب دانشگاها باشه ولی استاد پیدا کرده باشم و بقیه رزومم خوب باشه،مهلت بهم میدن برای اوردن نمره زبان؟

نقل قول:
ارسال شده توسط Andre - امروز 06:25 PM
بستگی به دانشگاه داره. بعضی ها Conditional پذیرش می کنند. اما معمولاً یک نمره باید ارائه کنید تا Conditional پذیرش بگیرید.
همونطور که آندره عزیز گفتن بستگی به دانشگاه داره ولی این نکته رو اضافه کنم که بهتره با توجه به هزینه های وحشتناک اپلای در آمریکا و کانادا برای اطمینان 1- از coordinator خود دانشگاه و دانشگاه دقیق بپرسید  و   2- از خود استاد هم بپرسید آیا دستش برای اعمال نفوذ باز هست یا نه؟
اگر جوابها منفی بود اصلا اپلای نکنید