آکادمیا کافه
سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply و فرستادن مدارک با توجه به deadline - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply و فرستادن مدارک با توجه به deadline (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-apply-%D9%88-%D9%81%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D9%88%D8%AC%D9%87-%D8%A8%D9%87-deadline)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - rulany - 16-12-2013

(16-12-2013, 01:41 PM)'roshanak25' نوشته:
ممنون از پاسختون. بورسهای اتحادیه اروپا منظورتون همون اراسموس هست؟

بله
همون بورس هاي اراسموس ماندس هست كه ددلاين هاش خيلي متغير هست.از دسامبر شروع ميشه و بعضي رشته ها تا فوريه و ماچ هم فرصت هست

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - giga - 01-01-2014

سلام من میخوام برای ترم ژانویه برم کانادا آیا باید این مورد رو هنگام ایمیل زدن به استاد بهش بگم؟

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - Leopold - 01-01-2014

شما در ایمیلتون بهتره اشاره کنین که واسه چه ترمی دارید اپلای میکنید. وقتی هم که به صورت رسمی اپلای میکنین در فرم های مربوطه شما باید مشخص کنین که میخواید مدارکتون واسه چه ترمی بررسی بشه.
(01-01-2014, 01:23 PM)'giga' نوشته: سلام من میخوام برای ترم ژانویه برم کانادا آیا باید این مورد رو هنگام ایمیل زدن به استاد بهش بگم؟

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - Simon2007 - 02-01-2014

(01-01-2014, 01:23 PM)'giga' نوشته: سلام من میخوام برای ترم ژانویه برم کانادا آیا باید این مورد رو هنگام ایمیل زدن به استاد بهش بگم؟

سلام
اين رو بيان كنيد چون خيال استاد راحته كه دانشجو رو حتما در اون تايم مشخص در كانادا داره و درگير مسائل تاخير در ويزا يا كلا نرفتن دانشجو نميشه. عنوان كنيد كه من در اين تاريخ خودم اونجا هستم و حتي اگر در اون شهر هستيد بگيد كه ميتونيد حضوري هم با ايشون مصاحبه كنيد. البته اگر سياست دانشگاه خيلي بطلبه. 
ولي گفتنش مثبته.
شادزي

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - Elias.Saber - 05-01-2014

دوستان من چند تا سوال دارم ( اگه مناسب این تاپیک نیست ببخشید)
اول اینکه مدارک مورد نیاز برای ارسال به دانشگاه مقصد فقط همون ریز نمرات رسمی هست یا مدارک دیگه ای هم باید ارسال بشه؟ ( برای دانشگاه های کانادا)
سوال بعدی اینکه ریز نمرات ارسالی باید نسخه فارسی جداگانه از دانشگاهم بگیرم و با نسخه انگلیسیش بفرستم یا همون کپی فارسی که به ترجمه ضمیمه میشه کفایت میکنه؟
آخرین سوالم در مورد زمان ارسال این مدارک به دانشگاه مقصد هست. اول باید آنلاین اپلای بشه و اگه پذیرش گرفتم بعدش مدارک رو ارسال میکنم یا باید تا قبل از ددلاین هم آنلاین اپلای کنم و هم مدارک به دانشگاه برسه؟(من فکر میکردم مورد اول درسته و ددلاین فقط مربوط به آنلاین اپلای هست و بعد از گرفتن جواب باید مداک پست بشه ولی الان به شک افتادم[img]images/smilies/confused.gif[/img])
این موارد در مورد آلمان به چه صورت هست؟
لطفا راهنمایی کنید. ممنون

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - Babak - 08-01-2014

(05-01-2014, 03:09 PM)'Elias.Saber' نوشته: دوستان من چند تا سوال دارم ( اگه مناسب این تاپیک نیست ببخشید)
اول اینکه مدارک مورد نیاز برای ارسال به دانشگاه مقصد فقط همون ریز نمرات رسمی هست یا مدارک دیگه ای هم باید ارسال بشه؟ ( برای دانشگاه های کانادا)
سوال بعدی اینکه ریز نمرات ارسالی باید نسخه فارسی جداگانه از دانشگاهم بگیرم و با نسخه انگلیسیش بفرستم یا همون کپی فارسی که به ترجمه ضمیمه میشه کفایت میکنه؟
آخرین سوالم در مورد زمان ارسال این مدارک به دانشگاه مقصد هست. اول باید آنلاین اپلای بشه و اگه پذیرش گرفتم بعدش مدارک رو ارسال میکنم یا باید تا قبل از ددلاین هم آنلاین اپلای کنم و هم مدارک به دانشگاه برسه؟(من فکر میکردم مورد اول درسته و ددلاین فقط مربوط به آنلاین اپلای هست و بعد از گرفتن جواب باید مداک پست بشه ولی الان به شک افتادم[img]images/smilies/confused.gif[/img])
این موارد در مورد آلمان به چه صورت هست؟
لطفا راهنمایی کنید. ممنون

شما اگر روی لینک جزوه در بالای صفحه کلیک کنید، در همون صفحه اول جزوه که برنامه‌ریزی برای گرفتن پذیرش هست، پاسخ خیلی از سوال‌هاتون رو پیدا می‌کنید.
شما باید ترجمه ریزنمرات رسمی رو همراه با توصیه‌نامه‌هایی که از استادها می‌گیرید و نمره امتحان‌های مورد نیاز دانشگاه، مثل IELTS، و رزومه‌اتون و سایر مدارکی که دانشگاه ممکنه لازم داشته باشه، مثل SoP، قبل از ددلاین دانشگاه بفرستید و فرم آنلاین رو هم قبل از ددلاین پر کنید. اغلب دانشگاه‌ها صرفا بر اساس فرم آنلاین به شما پاسخ نخواهند داد و به سایر مدارک شما هم نیاز دارند. البته بعضی از دانشگاه‌ها ممکنه با شما راه بیان و قبول کنند که بعضی از مدارک شما کمی بعد از ددلاین برسه، اما در این صورت حتما با دانشگاه هماهنگ کنید که مشکلی براتون پیش نیاد.

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - harry - 31-01-2014

سلام
من ميخوام برای دانشگاه های امریکا (عمدتاً دانشگاه های زیر 100) در مقطع دکتری مکانیک پذیرش بگیرم با فاند مناسب. تازه هم دارم کارهام رو انجام می دم. امتحان زبان هم ندادم ولی مشکل زبان ندارم. از خوندن مطالب سایت یک مقدار سردرگم شدم که به خاطر تبدیل تاریخ های میلادی و شمسی و سال اونها هست. حالا من تاریخ ها رو کامل زدم لطفا نظرتون رو راجع به برنامه ریزی من بگین:
دانشگاه هايي كه ميخوام اقدام كنم تاريخ deadline ارسال مدارک اونها عمدتاً اول ژانويه 2015 (دی سال 1394) است.
صحبت با استادها رو از اول شهريور 1393 شروع كنم تا آخر مهر يا آبان 1393
امتحان GRE رو توی مهر یا آبان 1393 بدم.
امتحان TOEFL رو هم تا قبل از مهر 93 بدم.

حالا در مجموع به نظر شما اين برنامه ريزي درسته؟ باز هم تأکید کنم که پذیرش با فاند میخوام بگیرم.

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - soilman - 01-02-2014

دوست عزیز

ژانویه 2015 میشه همون حول و حوش دی ماه 93 نه 94 الان ما 31 ژانویه 2014 هستیم و سال هم 92
به طور کلی اینجور که بر میاد شما میخاهید برای پائیز 2015 یا همون پائیز 94 اقدام کنید
پس برنامه ریزی که ریختید درسته ولی خوب هر چه زودتر مدارکتان را آماده کنید تا کامل تر باشه و زودتر با اساتید در ارتباط باشید بهتره چون طول زمان و جواب گرفتن در پروسه ی اپلای برای هر کس متغیره

خوش خبر باشید
(31-01-2014, 11:47 PM)'harry' نوشته: سلام
من ميخوام برای دانشگاه های امریکا (عمدتاً دانشگاه های زیر 100) در مقطع دکتری مکانیک پذیرش بگیرم با فاند مناسب. تازه هم دارم کارهام رو انجام می دم. امتحان زبان هم ندادم ولی مشکل زبان ندارم. از خوندن مطالب سایت یک مقدار سردرگم شدم که به خاطر تبدیل تاریخ های میلادی و شمسی و سال اونها هست. حالا من تاریخ ها رو کامل زدم لطفا نظرتون رو راجع به برنامه ریزی من بگین:
دانشگاه هايي كه ميخوام اقدام كنم تاريخ deadline ارسال مدارک اونها عمدتاً اول ژانويه 2015 (دی سال 1394) است.
صحبت با استادها رو از اول شهريور 1393 شروع كنم تا آخر مهر يا آبان 1393
امتحان GRE رو توی مهر یا آبان 1393 بدم.
امتحان TOEFL رو هم تا قبل از مهر 93 بدم.
حالا در مجموع به نظر شما اين برنامه ريزي درسته؟ باز هم تأکید کنم که پذیرش با فاند میخوام بگیرم.

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - harry - 01-02-2014

(01-02-2014, 12:12 AM)'soilman' نوشته: دوست عزیز
ژانویه 2015 میشه همون حول و حوش دی ماه 93 نه 94 الان ما 31 ژانویه 2014 هستیم و سال هم 92
به طور کلی اینجور که بر میاد شما میخاهید برای پائیز 2015 یا همون پائیز 94 اقدام کنید
پس برنامه ریزی که ریختید درسته ولی خوب هر چه زودتر مدارکتان را آماده کنید تا کامل تر باشه و زودتر با اساتید در ارتباط باشید بهتره چون طول زمان و جواب گرفتن در پروسه ی اپلای برای هر کس متغیره
خوش خبر باشید

بله من اشتباه کردم. در واقع من میخوام برای پاییز 94 درسم رو در دانشگاه مورد نظر شروع کنم که در واقع تاریخ ارسال مدارک میشه دی ماه 93 یا ژانویه 2015.

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - rezanobakht - 18-02-2014

سلام
من می خواستم برای ترم بهار 2015 دانشگاه های آمریکا و کانادا ادام کنم حدود تقریبی deadline ها چیه؟
اگه بتونین به ماههای شمسی بگین خیلی ممنون میشم
باتشکر