آکادمیا کافه
سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply و فرستادن مدارک با توجه به deadline - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply و فرستادن مدارک با توجه به deadline (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-apply-%D9%88-%D9%81%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D9%88%D8%AC%D9%87-%D8%A8%D9%87-deadline)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply و فرستادن مدارک با توجه به deadline - Pejman - 12-02-2011

سوالی که برای خیلی ها پیش میاد اینه که دانشگاهی که مثلاً deadline رو 1 فبریه اعلام کرده آیا این deadline برای دریافت کلیه مدارک به صورت کامل هست و یا اینکه اگر application fee پرداخت شده باشه و فرم apply پر شده باشه کافی هست؟ به عبارت دیگه تاریخ deadline دقیقاً برای چه مدارکی حیاتی هست؟

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - ice - 12-02-2011

شاید در جاهای دیگه فرق کند ولی وقتی برای دانشگاه alberta تقاضا دادم طی نامه گفتند:
Before we can process your application, we must receive the following
و بعد از نام بردن از کلیه مدارک مورد نیاز، همان deadline ثبت نام را برای دریافت اعلام کردند. اگر هم مدارک نمی رسید تا یکسال نگه داشته تا تکمیل شود و برای ترم بعد بررسی کنند ولی بعضی جاها نگه هم نمی دارند.

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - Mohammad - 12-02-2011

این قضیه برای دانشگاه های مختلف متفاوت هست، مثلاً گاهی یک ددلاین برای سابمیت کردن فرم آنلاین و یک ددلاین برای رسیدن مدارک در نظر میگیرند. گاهی هم نه کلا یک ددلاین برای همه ی مراحل در نظر میگیرند، و گاهی ددلاین رسیدن مدارک باز است ولی برای Scholarship باید مدارک تا زمانی خاص به دانشگاه برسه.
بنابراین فکر کنم اگر موردی برای هر دانشگاه این مسئله بررسی بشه نتایج مفیدتری دربر خواهد داشت.

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - khorshid20 - 11-08-2011

با سلام
من دارای مدرک کارشناسی ارشد فیزیک از دانشگاه آزاد هستم.البته کارشناسی را سراسری بودم.معدلام زیاد جالب نیست.لیسانس حدود 13 و ارشد 16.مقاله هم نداشتم.هیچ مدرک زبانی هم ندارم.چند سال تدریس کردم و 32 سالمه.چند تا سوال دارم:
1-ایا با این خصوصیاتی که گفتم شانسی برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای امریکا یا اروپا را دارم؟
2-از کجا میتونم بفهمم که هر دانشگاه چه نمره ای برای زبان رو قبول می کنه؟مثلا برای فلان دانشگاه باید greداشته باشم یا ielts؟و نمرم چقدر باید باشه؟
3-ایا تاریخ مشخصی برای پزیرش گرفتن از دانشگاهها هست؟معمولا از طریق اینترنت که سرچ می کنم ددلاینشون گذشته.
4-برای gre باید کلاس برم؟هزینه هر بار امتحان gre چقدره؟
5-توی رزومه تحصیلیم باید چی بنویسم که جالب توجه بشه؟اخه من که سابقه خاصی ندارم.شنیدم بعضی موسسات رزومه مینویسن حدود 1میلیون هزینشه.می خوام بدونم جی توش مینویسن؟شما می دونید؟

با تشکر

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - Faraz - 11-08-2011

(11-08-2011, 04:33 AM)khorshid20 نوشته: با سلام
من دارای مدرک کارشناسی ارشد فیزیک از دانشگاه آزاد هستم.البته کارشناسی را سراسری بودم.معدلام زیاد جالب نیست.لیسانس حدود 13 و ارشد 16.مقاله هم نداشتم.هیچ مدرک زبانی هم ندارم.چند سال تدریس کردم و 32 سالمه.چند تا سوال دارم:
1-ایا با این خصوصیاتی که گفتم شانسی برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای امریکا یا اروپا را دارم؟
2-از کجا میتونم بفهمم که هر دانشگاه چه نمره ای برای زبان رو قبول می کنه؟مثلا برای فلان دانشگاه باید greداشته باشم یا ielts؟و نمرم چقدر باید باشه؟
3-ایا تاریخ مشخصی برای پزیرش گرفتن از دانشگاهها هست؟معمولا از طریق اینترنت که سرچ می کنم ددلاینشون گذشته.
4-برای gre باید کلاس برم؟هزینه هر بار امتحان gre چقدره؟
5-توی رزومه تحصیلیم باید چی بنویسم که جالب توجه بشه؟اخه من که سابقه خاصی ندارم.شنیدم بعضی موسسات رزومه مینویسن حدود 1میلیون هزینشه.می خوام بدونم جی توش مینویسن؟شما می دونید؟

با تشکر
دوست خوبم
بهتر است سوال خود را در قالب چند سوال در تاپیک های مربوط بپرسید تا نظم فروم حفظ شود
درباره بخشی از سوال شما که مربوط به این تاپیک است باید بگویم که ددلاین دانشگاه ها در کشور های مختلف متفاوت است.حتی در کشور یکسان دانشگاه ها ددلاین های متفاوتی تعریف می کنند.معمولا از اوایل پاییز زمان ثبت نام دانشگاه های انگلیس شروع می شود(تا حدودا اواسط بهار).از اواسط پاییز تا اواسط زمستان دانشگاه های آمریکا و کانادا زمان پذیرش دارند.البته برخی دانشگاه های امریکا ددلاین دیرتری دارند.ددلاین دانشگاه های اسکاندیناوی در حدود ژانویه و فوریه است.اکثر دانشگاه های آلمان هم بعد از عید و حتی تا تابستان فرصت ارسال مدارک می دهند.البته در دوره دکتری کمی این زمان ها به هم می ریزد و در کل بیشتر با دانشجو ها راه می ایند.همچنین کشورهایی که در نیم کره جنوبی هستند مانند استرالیا و نیوزلند ترم و ددلاین کاملا متفاوتی دارند.
برای چک کردن ددلاین ها می توانید به سایت هر دانشگاه بروید.همه آنها در بخش ادمیشن به ددلاین مربوطه اشاره کرده اند.
پ.ن:شما شانس پذیرش دارید ولی شانس پذیرش از دانشگاه های خیلی خوب را ندارید.باید زودتر به فکر نمره زبان و GRE خود باشید.همچنین با توجه به رشته خود تمرکز خود را روی کشور هایی بگذارید که شانس بیشتری دارید.
موفق باشید

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - Saeid - 22-12-2011

امیدوارم جای مناسبی سوالمو مطرح کرده باشم
First-time Freshman Priority Deadlines
برا چه کسایی میشه؟؟شامل ما میشه؟؟

[b]International Applicant Deadlines[/b]
برا ما میشه دیگه.... درسته؟؟؟

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - Mike - 22-12-2011

(22-12-2011, 09:15 PM)saeed_oroomy نوشته: امیدوارم جای مناسبی سوالمو مطرح کرده باشم
First-time Freshman Priority Deadlines
برا چه کسایی میشه؟؟شامل ما میشه؟؟

[b]International Applicant Deadlines[/b]
برا ما میشه دیگه.... درسته؟؟؟

این برای چه کشوری هستش؟

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - Saeid - 22-12-2011

United States of America

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - Mike - 22-12-2011

(22-12-2011, 09:23 PM)saeed_oroomy نوشته: United States of America

خوب ببین این هیچ ربطی‌ به شما نداره. اگر برا تحصیلات تکمیلی میاید این موضوع اصلا مهم نیست.

پس دومی هستش که شامل حال شما می‌شه.

RE: سوالات پیرامون زمان مناسب برای apply با توجه به deadline - amirhossein.gh - 29-12-2011

دوستان سلام
برخی دانشگاهها ددلاینشون خیلی دیره مثل 1 می یا آوریل!
حالا با توجه به اینکه نتایج پذیرش بقیه دانشگاه ها حتما تا اون موقع اومده ، میخاستم ببینم اگه رودتر مثلا تو ژانویه اقدام کنی ، تو فوریه اینا جواب پذیرش رو میدن یا میره برای 1 ماه بعد از ددلاین؟(که میشه جون Smile))
ممنون