آکادمیا کافه
مهندسی صنایع در اروپا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: صنایع (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B5%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%B9)
+--- موضوع: مهندسی صنایع در اروپا (/Thread-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%B5%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%B9-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

مهندسی صنایع در اروپا - Amir - 08-02-2011

در این تاپیک کسانی مدرک مهندسی صنایع از ایران دارد (چه کارشناسی و چه فوق لیسانس) و قصد ادامه تحصیل در اروپا دارند، می تواند در مورد دانشگاه هایی که در اروپا رشته هایی را دارند که برای مهندسان صنایع مناسب است ، بحث کنند
در اروپا مثل امریکا، اغلب دانشگاه ها دپارتمان مهندسی صنایع ندارند و این رشته تحت نام های دیگر و بعضی اوقات با کمی variation ارائه می شود

امید وارم بتونیم تجربیات پذیرش گرفته ها و افراد در حال اقدام
را به اشتراک بگذاریم

می توانیم به گرایش های رشته، هزینه تحصیل، امکان بورس و غیره نیز اشاره کنیم
من از دو سال پیش که برای فوق می خواستم اقدام کنم و نشد، در دانشگاههای اروپایی این رشته ها رو یادم میاد که زیرمجموعه مهندسی صنایع قرار می گرفتند و توی خیلی از دانشگاهها ارائه میشد، امیدوارم مفید واقع بشه:

Engineering Management
Project Management
Manufacturing Engineering
Information Systems
Operations Research
Systems Dynamic

***با توجه به دیدگاهی که من بعد از اتمام مقطع ارشد بدست آوردم، به نظر من برای دانشجویان صنایع که برای مستر اقدام می کنند بهترین انتخابها ،فعالیت در زمینه های مرتبط با سیستمهاست !

***در کشورهای توسعه یافته، برای فعالیتهای پژوهشی به مباحثی ارزش داده می شود که نتیجه پژوهشها ضرورت و کاربردی در حل مشکلی در دنیای واقعی داشته باشد !

***در واقع در اولین سوال بعد از ارائه یک موضوع، ضرورت تحقیق در آن موضوع مورد سوال قرار می گیرد !

***در یک محیط بارور، هم به لحاظ پتانسیل پژوهشی و هم پتانسیل بازار کار، مناسبترین گرایشها گرایشهای مرتبط با سیستمها هستند !

***زیرا با توجه به افزایش بسیار زیاد حجم اطلاعات در سیستمهای دنیای واقعی، خصوصن در کشورهای توسعه یافته و صنعتی، تصمیم گیری اهمیت ویژه ای پیدا کرده است (نمی تونم بگم چقدر دارن روی این موضوعات سرمایه گذاری می کنن) ! و مهندسان صنایع با تلفیق دیدگاههای تفاوت مانند تکنیکهای ریاضی (بهینه سازی، تکنیکهای آماری و ..) و علوم مدیریتی می توانند موفق ترین افراد در این گرایشها باشند (واقعن موفق ترین می تونن باشن فقط اراده و پشتکار می خواد و اینکه بدونی داری چکار می کنی) !

***من خودم متاسفانه بعد از ارشد فهمیدم چه کارهایی باید انجام می دادم و ندادم !
ممنون از پست خوبتون
می تونید بگید چه مباحثی را مد نظرتون هست که تو گرایش های سیستمی مطرح می شه؟
مثلا تصمیم گیری چندمعیاره؟
خواهش می کنم،
توی گرایشهای مربوط به سیستمها، مباحث خیلی گسترده هستند شامل طراحی و تحلیل سیستمها که هرکدوم به زیر مجموعه های کوچکتر شکسته میشن !
ولی مباحثی که مدنظر من هست و توصیه می کنم در زمینه تحلیل سیستمها قرار می گیرن که اون تصمیم گیری چند معیاره هم می تونه یک عضوی از اون باشه !
(05-04-2012, 01:40 PM)Armik نوشته: من از دو سال پیش که برای فوق می خواستم اقدام کنم و نشد، در دانشگاههای اروپایی این رشته ها رو یادم میاد که زیرمجموعه مهندسی صنایع قرار می گرفتند و توی خیلی از دانشگاهها ارائه میشد، امیدوارم مفید واقع بشه:

Engineering Management
Project Management
Information Systems
Operations Research
Systems Dynamic

***با توجه به دیدگاهی که من بعد از اتمام مقطع ارشد بدست آوردم، به نظر من برای دانشجویان صنایع که برای مستر اقدام می کنند بهترین انتخابها ،فعالیت در زمینه های مرتبط با سیستمهاست !

***در کشورهای توسعه یافته، برای فعالیتهای پژوهشی به مباحثی ارزش داده می شود که نتیجه پژوهشها ضرورت و کاربردی در حل مشکلی در دنیای واقعی داشته باشد !

***در واقع در اولین سوال بعد از ارائه یک موضوع، ضرورت تحقیق در آن موضوع مورد سوال قرار می گیرد !

***در یک محیط بارور، هم به لحاظ پتانسیل پژوهشی و هم پتانسیل بازار کار، مناسبترین گرایشها گرایشهای مرتبط با سیستمها هستند !

***زیرا با توجه به افزایش بسیار زیاد حجم اطلاعات در سیستمهای دنیای واقعی، خصوصن در کشورهای توسعه یافته و صنعتی، تصمیم گیری اهمیت ویژه ای پیدا کرده است (نمی تونم بگم چقدر دارن روی این موضوعات سرمایه گذاری می کنن) ! و مهندسان صنایع با تلفیق دیدگاههای تفاوت مانند تکنیکهای ریاضی (بهینه سازی، تکنیکهای آماری و ..) و علوم مدیریتی می توانند موفق ترین افراد در این گرایشها باشند (واقعن موفق ترین می تونن باشن فقط اراده و پشتکار می خواد و اینکه بدونی داری چکار می کنی) !

سلام
من میخوام از آلمان پذیرش بگیرم به نظرتون کدوم گرایش مهندسی صنایع و کدوم دانشگاه بهتره؟؟ به نظرتون تا قبل رفتن روی چه مطالبی باید کار کنم؟؟؟(مطلب آموزشی یا نرم افزار)
(27-12-2012, 09:49 PM)mahyat نوشته: سلام
من میخوام از آلمان پذیرش بگیرم به نظرتون کدوم گرایش مهندسی صنایع و کدوم دانشگاه بهتره؟؟ به نظرتون تا قبل رفتن روی چه مطالبی باید کار کنم؟؟؟(مطلب آموزشی یا نرم افزار)
دروود.
دوست عزیز، همانطور که در پست بالا دوستمون توضیح دادند در کشور المان بیشتر مباحث مهندسی صنایع روی گرایشهای production , manufacturing, IS کار میشه و گاهی هم با تلفیق با مدیریت میشه project کار کرد. به هر حال من لیست دانشگاههای مهندسی صنایع المان رو در تاپیک خودش توضیح دادم. در ضمن برای شروع بهتره یکم با کتابها و فایلهای این گرایشها از قبل اشنا بشید و اگر وقت داشته باشید روی نرم افزارهای matlab , flaxsim, MSP کار کنید تا دید کلی پیدا کنید.
(31-12-2012, 11:37 AM)'Mr-Voltage' نوشته: دروود.
دوست عزیز، همانطور که در پست بالا دوستمون توضیح دادند در کشور المان بیشتر مباحث مهندسی صنایع روی گرایشهای production , manufacturing, IS کار میشه و گاهی هم با تلفیق با مدیریت میشه project کار کرد. به هر حال من لیست دانشگاههای مهندسی صنایع المان رو در تاپیک خودش توضیح دادم. در ضمن برای شروع بهتره یکم با کتابها و فایلهای این گرایشها از قبل اشنا بشید و اگر وقت داشته باشید روی نرم افزارهای matlab , flaxsim, MSP کار کنید تا دید کلی پیدا کنید.

سلام دوست عزیز. یه سوال از خدمتتون داشتم. تا اونجایی که من میدونم اکثر دانشگاه هایی که بچه های صنایع برای ادامه تحصیل تو آلمان انتخاب می کنند فقط تا مقطع ارشد داره و به جز دانشگاه هامبورگ و برلین من دانشگاهی رو پیدا نکردم که تو مقطع دکترا دانشجو بگیره. این درسته یا من اشتباه می کنم؟

(01-05-2013, 10:29 PM)'IE-Master' نوشته:
 سلام دوست عزیز. یه سوال از خدمتتون داشتم. تا اونجایی که من میدونم اکثر دانشگاه هایی که بچه های صنایع برای ادامه تحصیل تو آلمان انتخاب می کنند فقط تا مقطع ارشد داره و به جز دانشگاه هامبورگ و برلین من دانشگاهی رو پیدا نکردم که تو مقطع دکترا دانشجو بگیره. این درسته یا من اشتباه می کنم؟

بله. درست می فرمایید، اون لیستی که بنده تهیه کردم به زبان المانی و انگلیسی می باشد. بنابراین ممکنه دوره ای در مقطع دکتری صنایع باشه اما به زبان المانی ارائه بشه.

سلام
دوستان عزیر پاسخ دقیق میخوام. چون میخوام برنامه ریزی کنم. از رشته مدیریت صنعتی می شه برای مهندسی صنایع پذیرش گرفت؟ مبنی بر این که استادم و کسایی که از اونا ریکام میگیرم همه تو دانشکده صنایع هستن و چند مقاله ISIدارم .نمره زیان و ایناهم مسئله دیگه ایه درکل بحث از مدیریت به مهندسی صنایع؟
(04-12-2013, 01:19 AM)'hamidi1001' نوشته: سلام
دوستان عزیر پاسخ دقیق میخوام. چون میخوام برنامه ریزی کنم. از رشته مدیریت صنعتی می شه برای مهندسی صنایع پذیرش گرفت؟ مبنی بر این که استادم و کسایی که از اونا ریکام میگیرم همه تو دانشکده صنایع هستن و چند مقاله ISIدارم .نمره زیان و ایناهم مسئله دیگه ایه درکل بحث از مدیریت به مهندسی صنایع؟

سلام 
تغییر رشته به صنایع به خصوص از رشته بسیار نزدیکی مثل مدیریت صنعتی اصلا غیر ممکن نیست. البته نمیدونم کلا منظورتون در اروپا بود فقط یا خیر. (با توجه به اینکه در تاپیک اروپا نوشتین) 
کلا برای گرفتن پذیرش فاکتورهای مختلفی موثره که میتونین در این مورد به این تاپیک مراجعه کنین. 

سلام :-) من ترم ۷ مهندسی صنایع،میخوام واسه نروژ اقداماتی کنم و ارشد رو اونجا بگذرونم،کسی میدونه تو این رشته به کدوم دانشگاه میتونم سر بزنم(البته سرزدن به سایتشون : -) ) + اگه ممکنه میشه اندکی راجع به گرایشهای موجود در اروپا که دوستان گفتند توضیح بیشتری بدین؟یه مورد دیگه امتحان زبانم رو اگه بهار بدم میتونم واسه پاییز امیدوار به گرفتن پذیرش باشم،،،،حسابی سوال پیچ شدین رفت:-):-):-):-):-) سپاس
آخریش هم اینکه ترجیحا اسلو مدنظرم هست
(10-12-2013, 11:43 PM)'Parya2312' نوشته: سلام :-) من ترم ۷ مهندسی صنایع،میخوام واسه نروژ اقداماتی کنم و ارشد رو اونجا بگذرونم،کسی میدونه تو این رشته به کدوم دانشگاه میتونم سر بزنم(البته سرزدن به سایتشون : -) ) + اگه ممکنه میشه اندکی راجع به گرایشهای موجود در اروپا که دوستان گفتند توضیح بیشتری بدین؟یه مورد دیگه امتحان زبانم رو اگه بهار بدم میتونم واسه پاییز امیدوار به گرفتن پذیرش باشم،،،،حسابی سوال پیچ شدین رفت:-):-):-):-):-) سپاس
آخریش هم اینکه ترجیحا اسلو مدنظرم هست

دروود بر شما کاربر عزیز.
ملاحظه کنید در نروژ برای دوره فوق معدل لیسانس خیلی مهمه همچنین نمره زبان به این دلیل که کشور رایگانه و متقاضی زیادی برای اونجا اقدام میکنند. در خصوص رشته فخیم مهندسی صنایع در نروژ باید عرض کنم من که خودم بررسی کردم اگر تنها روی تخصص مهندسی صنایع قصد ادامه دارید و به فیلدهای مدیریتی و انالیز ریاضی اعتقادی نداری باید عرض کنم خیلی محدود میشه!
تنها به دانشگاه NTNU میشه بسنده کرد. اما خب اگر بخواهی وارد گرایشهای دیگر مدیریتی-مهندسی بشی به دانشگاههای Telemark, Narvik, Molde و دانشگاه مدیریت و اقتصاد نروژ گسترش پیدا کرد. من در دانشگاه Oslo چیزی مرتبط با مهندسی صنایع پیدا نکردم.
ازاد اندیش باشی

(05-04-2012, 01:40 PM)'Armik' نوشته: من از دو سال پیش که برای فوق می خواستم اقدام کنم و نشد، در دانشگاههای اروپایی این رشته ها رو یادم میاد که زیرمجموعه مهندسی صنایع قرار می گرفتند و توی خیلی از دانشگاهها ارائه میشد، امیدوارم مفید واقع بشه:
Engineering Management
Project Management
Information Systems
Operations Research
Systems Dynamic

سلام دوست گرامی
ممنون از توضیح مفیدت
این سیستم داینامیک من تو لیسانس خیلی بهش علاقه داشتم و واقعا برام جذابیت زیادی داشت ، ولی الان که دارم اپلای میکنم تو دانشگاهای انگلستان همچین چیزی پیدا نمیکنم ، یعنی کورسی که تمرکز اصلیش رو مدلسازی سیستما باشه ! سیستم هایی که پیدا میکنه زیرمجموعه مهندسی برق و کنترل میشه !
میشه اگه چیزی میدونی کمکم کنی
ممنونم زیاد

سلام
  مایلم تو شاخه مدیریت یا مدیریت پروزه ادامه تحصیل بدم.ترجیحا هم مدیریت پروژه.ممنون میشم بگین چه دانشگاه های و چه کشورهایی میتونم ادامه تحصیل بدم
(31-01-2014, 02:37 AM)'sahandn' نوشته: سلام
  مایلم تو شاخه مدیریت یا مدیریت پروزه ادامه تحصیل بدم.ترجیحا هم مدیریت پروژه.ممنون میشم بگین چه دانشگاه های و چه کشورهایی میتونم ادامه تحصیل بدم

در خصوص رشته مدیریت پروژه که از مجموعه مهندسی صنایع بخواهی اقدام کنی در اروپا بیشترین فرصت تحصیلی در هلند، انگلیس، فرانسه و نروژ رو میشه اشاره کرد و در استرالیا و امریکا به وفور میشه برای این رشته اقدام کرد. 

سلام
آیا رشته مهندسی صنایع و یا رشته های مرتبط با آن در دانشگاه کپنهاگن دانمارک برای مستر ارائه میشه؟
من سایت دانشگاه رو گشتم، اما چیز خاصی دستگیرم نشد. آدرس سایت دانشگاه رو میزارم؛ اگه کسی از دوستان چیزی متوجه شد یه راهنمایی بکنه ممنون میشم.
(14-02-2014, 01:12 AM)'Marde Emroz' نوشته: سلام
آیا رشته مهندسی صنایع و یا رشته های مرتبط با آن در دانشگاه کپنهاگن دانمارک برای مستر ارائه میشه؟
من سایت دانشگاه رو گشتم، اما چیز خاصی دستگیرم نشد. آدرس سایت دانشگاه رو میزارم؛ اگه کسی از دوستان چیزی متوجه شد یه راهنمایی بکنه ممنون میشم.

Dear Friend
As Far As I know, there is no good enough master programs for Industrial engineering feilds in Denmark just I can find one or two major which is close contants to IE in denmark that Offered by Technical University Of Denmark (DTU). anyway, if you have
any question about the admission requirnment and faculty you can take look below link indeed.
DTU IE

~~
سلام دوست عزیز
 چند سوال ازتون داشتم و واقعا نیاز به کمکتون دارم:
من رشتم مهندسی صنایع هست و دو ترم مونده که تموم کنم. برای کارشناسی ارشد قصد رفتن از ایران و مهاجرت به اروپا را دارم. میخواستم ببینم با توجه به این که در اروپا رشته مهندسی صنایع همانند ایران یعنی به صورت IE نیست و گرايش هاى مختلف مرتبط در دانشگاهاى اروپا ارائه ميشه من چه گرایشی باید برم و برام امکان پیشرفت هست؟ خودم به مبحث تحلیل سیستم و کنترل پروژه علاقه مندم  سوال اولم اینه که میتونم در زمینه کنترل پروژه ادامه بدم و کار کنم؟
 و سوال دومم :در یک تاپیک خوندم که  Information Systems رو پیشنهاد داده بودن. آیا این همون تحلیل سیستم هاست که در ایران هست؟ من واقعا سر در گمم اگه نیست یک توضیحی بدین که وضیقه ما در این رشته چیست؟در هر صورت امیدوارم که شمارو اذیت نکرده باشم ولی واقعا نیاز به کمک یک فرد مثل شما دارمممنون میشم اگر کمکم کنید.با سپاس فراوان.  

(19-09-2014, 06:16 PM)'سهراب رزم دیده' نوشته:  ~~
سلام دوست عزیز
 چند سوال ازتون داشتم و واقعا نیاز به کمکتون دارم:
من رشتم مهندسی صنایع هست و دو ترم مونده که تموم کنم. برای کارشناسی ارشد قصد رفتن از ایران و مهاجرت به اروپا را دارم. میخواستم ببینم با توجه به این که در اروپا رشته مهندسی صنایع همانند ایران یعنی به صورت IE نیست و گرايش هاى مختلف مرتبط در دانشگاهاى اروپا ارائه ميشه من چه گرایشی باید برم و برام امکان پیشرفت هست؟ خودم به مبحث تحلیل سیستم و کنترل پروژه علاقه مندم  سوال اولم اینه که میتونم در زمینه کنترل پروژه ادامه بدم و کار کنم؟
 و سوال دومم :در یک تاپیک خوندم که  Information Systems رو پیشنهاد داده بودن. آیا این همون تحلیل سیستم هاست که در ایران هست؟ من واقعا سر در گمم اگه نیست یک توضیحی بدین که وضیقه ما در این رشته چیست؟در هر صورت امیدوارم که شمارو اذیت نکرده باشم ولی واقعا نیاز به کمک یک فرد مثل شما دارمممنون میشم اگر کمکم کنید.با سپاس فراوان.  

دروود بر شما.
در اروپا بیشترین محور دروس صنایع حول تولید (production) و مهندسی مدیریت (engineering managment) و برنامه زیری عملیات operation scheduling و همچنین manufacturing لحاظ میشه اما جدیداً تو فرانسه دارن روی موضوعات سیستمهای سلامت هم HCS هم کار میکنند. در کل صنایع زادگاهش در امریکا و ژاپن خلاصه میشه. 
در خصوص این رشته هم تلفیقی بین مدیریت و سیستمهای داده ای بر مبنای متغیرهای تصمیم گیری هست. البته خیلی هنوز در بحث صنایع باز نشده شاید در اینده اینطور باشه. من یه کتابی در ایران پیدا کرده بودم با این عنوان شاید بدردت خورد.
کنت لاودن، جین لاودن. «فصل اول». در 
سیستم‌های اطلاعاتی مدیریت
. ترجمهٔ سید اکبر مصطفوی، سید مجتبی حسینی. ویرایش یازدهم. چاپ اول.

(21-09-2014, 10:40 PM)'Mr-Voltage' نوشته:
دروود بر شما.
در اروپا بیشترین محور دروس صنایع حول تولید (production) و مهندسی مدیریت (engineering managment) و برنامه زیری عملیات operation scheduling و همچنین manufacturing لحاظ میشه اما جدیداً تو فرانسه دارن روی موضوعات سیستمهای سلامت هم HCS هم کار میکنند. در کل صنایع زادگاهش در امریکا و ژاپن خلاصه میشه. 
در خصوص این رشته هم تلفیقی بین مدیریت و سیستمهای داده ای بر مبنای متغیرهای تصمیم گیری هست. البته خیلی هنوز در بحث صنایع باز نشده شاید در اینده اینطور باشه. من یه کتابی در ایران پیدا کرده بودم با این عنوان شاید بدردت خورد.
کنت لاودن، جین لاودن. «فصل اول». در 
سیستم‌های اطلاعاتی مدیریت
. ترجمهٔ سید اکبر مصطفوی، سید مجتبی حسینی. ویرایش یازدهم. چاپ اول.

خیلی ممنونم. کتاب تهیه کردم خیلی مفید بود. آیا در رشته مدیریت و کنترل پروژه در کشوری مثل آلمان میشه ادامه تحصیل داد؟ چون من خودم کار آموزیم را در این شاخه گذروندم و نرم افزارهاش رو بلدم.

(26-09-2014, 02:04 PM)'سهراب رزم دیده' نوشته:
خیلی ممنونم. کتاب تهیه کردم خیلی مفید بود. آیا در رشته مدیریت و کنترل پروژه در کشوری مثل آلمان میشه ادامه تحصیل داد؟ چون من خودم کار آموزیم را در این شاخه گذروندم و نرم افزارهاش رو بلدم.

باید از دانشگاهها بپرسید چون ممکنه با دپارتمان مدیریت هم دوره مشترک داشته باشه بهتره علاوه بر صنایع اون بخش رو هم بررسی کنید اما من در کل برای المان در این بخش دوره کم دیدم.

سلام
من فارغ التحصیل رشته ی مهندسی صنایع از یک دانشگاه غیر انتفاعی هستم.
معدل کارشناسی 15.70 هستش
زبانم هم خوبه.میتونم در تافل نمره ی خوب کسب کنم.البته با مطالعه و تمرین بیشتر.درGREهم همینطور.
امسال ارشد هم در سراسری و آزاد کنکور میدم در ایران.
اما میخوام واسه ادامه ی تحصیل مستر در یکی از دانشگاه های آمریکا هم اقدام کنم.از الان میخوام برنامه بریزم.تاکیدم هم حتما دانشگاه های آمریکا نیست.میتونه اروپا هم باشه.فقط میخوام از اینجا برم.
میشه منو راهنمایی کنین که کدوم دانشگاه مناسبه؟با توجه به اینکه معدلم خیلی خوب نیست. دانشگاه ها معدل کل رو در نظر میگیرن؟یا معدل دو سال آخر تحصیل و یا معدل دروس کارشناسی؟چون من دوسال آخر نمره هام خیلی خوبه و معدل دروس تخصصی ام هم 19 هستش.
برای ادامه تحصیل مستر دانشگاه ها کمک هزینه ی تحصیلی نمیدن؟
و برای ادامه تحصیل در مستر نیازی به دادن مقاله نیست؟
برای مستر هم میخوام یکی از گرایش های رشته ی خودمو ادامه بدم.
(28-11-2014, 11:50 AM)'paras2pp' نوشته: سلام
من فارغ التحصیل رشته ی مهندسی صنایع از یک دانشگاه غیر انتفاعی هستم.
معدل کارشناسی 15.70 هستش
زبانم هم خوبه.میتونم در تافل نمره ی خوب کسب کنم.البته با مطالعه و تمرین بیشتر.درGREهم همینطور.
امسال ارشد هم در سراسری و آزاد کنکور میدم در ایران.
اما میخوام واسه ادامه ی تحصیل مستر در یکی از دانشگاه های آمریکا هم اقدام کنم.از الان میخوام برنامه بریزم.تاکیدم هم حتما دانشگاه های آمریکا نیست.میتونه اروپا هم باشه.فقط میخوام از اینجا برم.
میشه منو راهنمایی کنین که کدوم دانشگاه مناسبه؟با توجه به اینکه معدلم خیلی خوب نیست. دانشگاه ها معدل کل رو در نظر میگیرن؟یا معدل دو سال آخر تحصیل و یا معدل دروس کارشناسی؟چون من دوسال آخر نمره هام خیلی خوبه و معدل دروس تخصصی ام هم 19 هستش.
برای ادامه تحصیل مستر دانشگاه ها کمک هزینه ی تحصیلی نمیدن؟
و برای ادامه تحصیل در مستر نیازی به دادن مقاله نیست؟
برای مستر هم میخوام یکی از گرایش های رشته ی خودمو ادامه بدم.

دروود.
در کل شانس گرفتن قبولی رو داری هم برای امریکا و هم اروپا. اما مورد بعدی بورسه!! اینکه در اروپا برای ارشد اصن فکرش هم نکن. مگر اینکه برای کشورهای رایگان و یا نیمه رایگان اقدام کنی که باز هم صنایع در اروپا یکم محدوده و زیاد پیاده نمیشه. 
اما خب اگر نمره زبان و جی ار ای بالا بگیری چه بسا حتی بورس از دانشگاههای امریکا بگیری هم تعدادش بیشتره و اینکه صنایع در امریکا بسیار گسترده و شناخته شده است. نیازی به مقاله نیست اما داشتنش هم مثبت تلقی میشه.

خیلی ممنون از پاسخ سریعتون Smile
فقط یه چیز دیگه.
شرمنده کلا دفعه ی اولمه تو این سایت پیام میدم.چون واقعا ضروریه.
نظرتون در مورد اینکه من ارشد رو ایران بخونم،همون رشته ی لیسانسمو و در این مدت روی مقاله ی ISI کار کنم و همین طور سطح زبانم رو بالا ببرم و کار کنم تا سابقه ی کاری هم داشته باشم و سپس برای PHD برای دانشگاه های خارج از کشور ،چه رشته ی خودم و چه رشته های مدیریت اقدام کنم چیه؟
یکی از اساتید میگفتن برای ادامه ی تحصیل دکترا در خارج از کشور،بهتره مدیریت بخونی تا صنایع! البته من به بحث های مالی هم علاقه مندم.مثلا مهندسی مالی که الان اسمش شده سیستم های مالی که یکی از گرایش های ارشد مهندسی صنایع هست.
کلا خیلی سردرگمم.
مقاله حتما باید انفرادی باشه؟ یا اینکه میتونی با یه نفر دیگه یا استاد راهنما ینویسی که در زمان هم صرفه جویی بشه. یعنی آدم بخواد خودش بنویسه سعی و خطا زمان نوشتن رو خیلی طولانی میکنه.
(28-11-2014, 02:09 PM)'paras2pp' نوشته: خیلی ممنون از پاسخ سریعتون Smile
فقط یه چیز دیگه.
شرمنده کلا دفعه ی اولمه تو این سایت پیام میدم.چون واقعا ضروریه.
نظرتون در مورد اینکه من ارشد رو ایران بخونم،همون رشته ی لیسانسمو و در این مدت روی مقاله ی ISI کار کنم و همین طور سطح زبانم رو بالا ببرم و کار کنم تا سابقه ی کاری هم داشته باشم و سپس برای PHD برای دانشگاه های خارج از کشور ،چه رشته ی خودم و چه رشته های مدیریت اقدام کنم چیه؟
یکی از اساتید میگفتن برای ادامه ی تحصیل دکترا در خارج از کشور،بهتره مدیریت بخونی تا صنایع! البته من به بحث های مالی هم علاقه مندم.مثلا مهندسی مالی که الان اسمش شده سیستم های مالی که یکی از گرایش های ارشد مهندسی صنایع هست.
کلا خیلی سردرگمم.

این یکی از بهترین و منطقی ترین راهه. مقاله خوب و معدل بالا راه رو برای گرفتن بورس خوب هموار میکنه. شما برای رشته های مدیریتی باید نمره GMAT میخوای. 
خب اینم نظر هر فردیه. مهندسی مالی و سیتمهای مهندسی مدیریت الان خیلی دارن گسترده میشن. مسلماً اگر علاقه دارید میتونی اقدام کنید.

(28-11-2014, 02:12 PM)'paras2pp' نوشته: مقاله حتما باید انفرادی باشه؟ یا اینکه میتونی با یه نفر دیگه یا استاد راهنما ینویسی که در زمان هم صرفه جویی بشه. یعنی آدم بخواد خودش بنویسه سعی و خطا زمان نوشتن رو خیلی طولانی میکنه.

خیر. میتونه کار مشترکی باشه و هم کاری تک نفره. بسته به وقت و اطلاعات شما داره.

دوستان کسی مهندسی مالی رو ایران بخونه بخواد برایphd اپلای کنه بهتره یا اینکه همون صنایع بخونه؟گرفتن پذیرش سخت تره در گرایش مهندسی مالی ؟
با توجه به این که به مهندسی مالی علاقه دارم.
(29-11-2014, 02:16 AM)'paras2pp' نوشته: دوستان کسی مهندسی مالی رو ایران بخونه بخواد برایphd اپلای کنه بهتره یا اینکه همون صنایع بخونه؟گرفتن پذیرش سخت تره در گرایش مهندسی مالی ؟
با توجه به این که به مهندسی مالی علاقه دارم.

سلام مطمینا برای مقطع ارشد پیشنهاد می کنم اگر رشته مهندسی مالی یا کلا فایننس مد نظر دارید به ادامه تحصیل در اروپا بطور جدی فکر کنید چون سطح علمی مستر ایران در این رشته خاص با کل دنیا از زمین تا اسمان فرق دارد

ممنون دوست عزیز.
من قصد دارم ارشد مهندسی مالی رو ایران بخونم و برای گرفتن phd دز این رشته اپلای کنم.
با نظر شما هم موافقم.فقط متاسفانه ادامه ی تحصیل در مقطع مستر در خارج کشور برام مقدور نیست.ولی برای phd میتونم.
'paras2pp dateline='' نوشته: ممنون دوست عزیز.
من قصد دارم ارشد مهندسی مالی رو ایران بخونم و برای گرفتن phd دز این رشته اپلای کنم.
با نظر شما هم موافقم.فقط متاسفانه ادامه ی تحصیل در مقطع مستر در خارج کشور برام مقدور نیست.ولی برای phd میتونم.

والا بورس شدن در مقطع دکتری در این رشته بنظر من از فرستادن اپولو به فضا هم سخت تر و رقابتی تر هست و من به عینه دارم اینجا تفاوت سطح علمی را لمس می کنم و حق می دهم اساتید اینجا به بچه های خانواده مالی ایران از نظر علمی شک کنند 
مقطع مستر اسپانیا بورس داره و فنلاند و استونی و نروژ هم رایگان هستند اگه مستر ایران تحصیل کردید برای دکتری اینجا بورس شدن تقریبا محال هست و باید به دکتری در ایران یا کار حرفه ای گرفتن فکر کنید

دوست عزیز ممنون بابت پاسختون
من یه سوال دارم.
لطف میکنین اگه جواب بدین.
من لیسانسم صنایع هست.درسایی که تو ارشد تدریس میشه رو چک کردم.مالی برام خیلی جذاب تره.
به نظرتون میشه مالی خوند ؛ و در کنارش مقاله های مرتبط با رشته ی صنایع نوشت و در کنارش مقاله های مرتبط با مالی هم نوشت، رو زبان و GRe و معدل هم کار کرد؛ و واسه مقطع دکترا در خارج از کشور هم واسه مالی درخواست بدی و هم صنایع؟ این کار امکان پذیره؟ هرکدوم شد بری.
من تسلط ام به درسای صنایع زیاده.حتی بدون خوندن ارشد صنایع هم میتونم مقاله بدم.اما مالی رو حتما باید بخونم که بتونم مقاله بدم.
نظرتون چیه دوستان؟
'paras2pp dateline='' نوشته: دوست عزیز ممنون بابت پاسختون
من یه سوال دارم.
لطف میکنین اگه جواب بدین.
من لیسانسم صنایع هست.درسایی که تو ارشد تدریس میشه رو چک کردم.مالی برام خیلی جذاب تره.
به نظرتون میشه مالی خوند ؛ و در کنارش مقاله های مرتبط با رشته ی صنایع نوشت و در کنارش مقاله های مرتبط با مالی هم نوشت، رو زبان و GRe و معدل هم کار کرد؛ و واسه مقطع دکترا در خارج از کشور هم واسه مالی درخواست بدی و هم صنایع؟ این کار امکان پذیره؟ هرکدوم شد بری.
من تسلط ام به درسای صنایع زیاده.حتی بدون خوندن ارشد صنایع هم میتونم مقاله بدم.اما مالی رو حتما باید بخونم که بتونم مقاله بدم.
نظرتون چیه دوستان؟

والا بنظر من شما باید تصمیم بگیری یک راه را بروی حقیقت اینه که رشته مالی در اینور خیلی تفاوت علمی دارد ولی اگر لیسانست مالی بود بنظر من امکان پذیر بود یک پیشنهاد دارم
سایت کرسرا دوره مقدمه ای به مدیریت مالی را شرکت کنید بعد تصمیم بگیرید این دوره در حد مالی ۱ هست من شخصا با اینکه مالی ۱ و ۲ در دانشگاه ۵ سال تدریس می کردم در ازمونهای این دوره واقعا به مشکل خوردم و فهمیدم سطح علمی ما در این رشته زیر صفر هست
نظر من حتما تحصیل مستر در یک دانشگاه اروپا و یا امریکا هست البته اگر دکتری مالی مد نظر دارید
بحث مقاله در رشته ایران حرفی برای گفتن ندارد من شخصا بیش از ۱۵ مقاله در این رشته داخل و خارج از کشور چاپ کردم ولی وقتی امدم اینور متوجه شدم ارزشی نداشتند چون سطح علمی و روش تحقیق ما نخ نما شده است
ممنون از شما دوست عزیز
به جز finance ,رشته ای که بشه باهاش پذیرش گرفت و محیط کارشم تو کارخونه نباشه و بیشتر تو موسسات مالی و شرکت های سرمایه گذاری باشه چیه؟
(04-12-2014, 02:53 AM)'paras2pp' نوشته: ممنون از شما دوست عزیز
به جز finance ,رشته ای که بشه باهاش پذیرش گرفت و محیط کارشم تو کارخونه نباشه و بیشتر تو موسسات مالی و شرکت های سرمایه گذاری باشه چیه؟

سلام
بنظر من این رشته Master's Degree in Strategic Finance and Business Analytics در دانشگاه لاپرنتا فنلاند بریجی هست که شما دنبالش هستید
این رشته بین مدیریت بازرگانی و مالی هست و تا حدی به مهندسی صنایع هم نزدیک هست
ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی تون.
فقط مشکل اینجاس چون واسه master خیلی کم فاند میدن من مجبورم master رو ایران بخونم. چون نمیتونم هزینه اش رو به این راحتی پرداخت کنم.
اما واسه phd شانس واسه گرفتن فاند خیلی زیاد تر از master هست. به خاطر همین phd رو میخوام برم خارج از کشور.
این رشته ای که گفتین که خیلی خیلی عالیه.اما متاسفانه master هستش Sad
دوست عزیز من به نتایج پذیرش نگاه کردم تو سایت. گویا شما هم finance اپلای کردین.یا من اشتباه میکنم؟
کاش از همین اول صنایع نمیخوندم. به درس های تخصصی صنایع مثل طرح ریزی ،کنترل موجودی،کنترل کیفیت،آمار مهندسی در حد پیشرفته و نرم افزار های مرتبط با کنترل پروژه و ... مسلط هستم. اما واقعا تو ایران محیط های کارخونه دلم رو زده.اصلا دوس ندارم تو محیط کارخونه کار کنم Sad
در خصوص دروس مالی هم که فرمودین بنده دو واحد مدیریت مالی پاس کردم و علاقه ام افزایش پیدا کرد.

RE: مهندسی صنایع در اروپا - aliii3993 - 02-11-2015

سلام ...
من دانشجو ترم ۵ صنایع هستم...
معدلم خیلی پایینه ولی دارم برای چند ترم باقی به شدت تلاش میکنم تا معدلم رو بالا بیارم.
نرم افزار Excel مدرکشو رو دارم و برای p6, matlab دارم کلاس میرم و دارم از همین الان با چنتا از اساتید برای مقاله نویسی کار میکنم و در کنارش کلاس های زبان برای اخز تافل رو هم میرم!
و البته هدفم بعد از گرفتن تافل شرکت تو ازمون PMP هست که مدرک بین المللی کنترل پروژه میده!
هدف گذاری خودم برای گرفتن بورسیه برای دکتراست تو زمینه کنترل پروژه!
به نظر شما ۳تا از بهترین جاها برای بروس شدن کجاست با چه میزان شانس؟

RE: مهندسی صنایع در اروپا - ForeverBlue - 02-11-2015

(02-11-2015, 04:21 AM)aliii3993 نوشته: سلام ...
من دانشجو ترم ۵ صنایع هستم...
معدلم خیلی پایینه ولی دارم برای چند ترم باقی به شدت تلاش میکنم تا معدلم رو بالا بیارم.
نرم افزار Excel  مدرکشو رو دارم و برای p6, matlab  دارم کلاس میرم و دارم از همین الان با چنتا از اساتید برای مقاله نویسی کار میکنم و در کنارش کلاس های زبان برای اخز تافل رو هم میرم!
و البته هدفم بعد از گرفتن تافل شرکت تو ازمون PMP هست که مدرک بین المللی کنترل پروژه میده!
هدف گذاری خودم برای گرفتن بورسیه برای دکتراست تو زمینه کنترل پروژه!
به نظر شما ۳تا از بهترین جاها برای بروس شدن کجاست با چه میزان شانس؟

درود بر شما و خوش آمدید به این فروم

برای بورس رقابت بسیار دشوار است و نیاز به معدل بالا و سابقه پژوهشی مکفی دارد.
نرم افزارهای اکسل و متلب هم جزو بدیهیات محسوب میشوند و تسلط بر آنها امتیاز خاصی محسوب نمیشود.

اگر معدل تان خیلی پایین است شاید بهتر باشد تلاش کنید آن را به حد قابل قبولی برسانید و تافل حداقل 100 بگیرید که بتوانید پذیرش بگیرید اما احتمال گرفتن بورس چندان زیاد نیست.

RE: مهندسی صنایع در اروپا - diamond - 02-02-2016

سلام
من دانشجوی ترم دو ارشد مهندسی صنایع هستم
معدل کارشناسی 16 دانشگاه غیرانتفاعی
معدل ارشد تا اینجا 17.5 دانشگاه تهران
آیلتس 7
در حال یادگیری زبان آلمانی هم هستم
مقاله هم تا الان 2 تا دارم (باتوجه به اینکه هنوز پایان نامه ندادم احتمالا بتونم تعداد مقاله هامو بیشتر کنم)
میخواستم اگر ممکنه راهنمایی فرمایید که برای مقطع دکتری اتریش ، سوئیس و یا آلمان از کدوم دانشگاه ها شانس دارم؟
بهترین موقعیت برای اقدام کردن چه زمانیه؟ باید از الان شرع کنم یا بعد از فارغ التحصیلی؟
با تشکر

RE: مهندسی صنایع در اروپا - Shihan - 02-02-2016

(02-02-2016, 01:01 AM)diamond نوشته: سلام
من دانشجوی ترم دو ارشد مهندسی صنایع هستم
معدل کارشناسی 16 دانشگاه غیرانتفاعی
معدل ارشد تا اینجا 17.5 دانشگاه تهران
آیلتس 7
در حال یادگیری زبان آلمانی هم هستم
مقاله هم تا الان 2 تا دارم (باتوجه به اینکه هنوز پایان نامه ندادم احتمالا بتونم تعداد مقاله هامو بیشتر کنم)
میخواستم اگر ممکنه راهنمایی فرمایید که برای مقطع دکتری اتریش ، سوئیس و یا آلمان از کدوم دانشگاه ها شانس دارم؟
بهترین موقعیت برای اقدام کردن چه زمانیه؟ باید از الان شرع کنم یا بعد از فارغ التحصیلی؟
با تشکر

اگر ژورنالهای مقالاتت مناسب باشه شانست بالاست ضمن اینکه اگر زبان المانی خودت رو تقویت کنی که خیلی موثر خواهد بود حداقل از المان و اتریش شانس داری.

RE: مهندسی صنایع در اروپا - sanaye0 - 12-09-2016

سلام و خسته نباشید.
ممنون از اینکه وقت میذارید. چند تا سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدید.
من کارشناسی ارشد صنایع خوندم. مدتیه که فارغ تحصیل شدم از دانشگاه دولتی و به فکر گرفتن پذیرش هستم. معدل ارشدم 17.80 هست دو سه تا مقاله کنفرانسی دارم و یک مقاله داخلی سابمیت شده فقط. زبانم جوری هست که اگه بخونم و وقت بذارم می تونم نمره تافل خوبی بگیرم. با این شرایط به نظرتون شانسم چقدر هست؟ 

و بهتره که برای کدوم دانشگاه ها اقدام کنم؟ یه بررسی داشتم به نظرم کشور نروژ شرایط خوبی داره  از این لحاظ که هزینه زیادی نداره. توی کدوم داشگاهش شانسم بیشتره؟

و اینکه کدوم گرایشش آینده بهتری به لحاظ درآمد داره؟
و به جز نمره تافل، مدرک زبان دیگه ای هم لازمه واسش؟
و یه سوال دیگه اینکه می تونم الان اقدامی داشته باشم مثلا ایمیل زدن به اساتید که تا حدی بدونم شانس دارم یا نه؟ یا اینکه فعلا فقط به فکر نمره زبانم باشم؟
ببخشید خیلی زیاد سوال پرسیدم لطف می کنید اگه همه ش رو جواب بدید که بی اطلاع جلو نرم.

RE: مهندسی صنایع در اروپا - sanaye0 - 12-09-2016

و سوال دیگه اینکه برای گرفتن بورسیه شانسی دارم یا خیر؟ و برای اینکه بتونم شانسی داشته باشم، چه کارایی از لحاظ نمره زبان یا مقاله و ... باید انجام بدم؟
ممنونم

RE: مهندسی صنایع در اروپا - Shihan - 13-09-2016

(12-09-2016, 04:37 PM)sanaye0 نوشته: سلام و خسته نباشید.
ممنون از اینکه وقت میذارید. چند تا سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدید.
من کارشناسی ارشد صنایع خوندم. مدتیه که فارغ تحصیل شدم از دانشگاه دولتی و به فکر گرفتن پذیرش هستم. معدل ارشدم 17.80 هست دو سه تا مقاله کنفرانسی دارم و یک مقاله داخلی سابمیت شده فقط. زبانم جوری هست که اگه بخونم و وقت بذارم می تونم نمره تافل خوبی بگیرم. با این شرایط به نظرتون شانسم چقدر هست؟ 

و بهتره که برای کدوم دانشگاه ها اقدام کنم؟ یه بررسی داشتم به نظرم کشور نروژ شرایط خوبی داره  از این لحاظ که هزینه زیادی نداره. توی کدوم داشگاهش شانسم بیشتره؟

و اینکه کدوم گرایشش آینده بهتری به لحاظ درآمد داره؟
و به جز نمره تافل، مدرک زبان دیگه ای هم لازمه واسش؟
و یه سوال دیگه اینکه می تونم الان اقدامی داشته باشم مثلا ایمیل زدن به اساتید که تا حدی بدونم شانس دارم یا نه؟ یا اینکه فعلا فقط به فکر نمره زبانم باشم؟
ببخشید خیلی زیاد سوال پرسیدم لطف می کنید اگه همه ش رو جواب بدید که بی اطلاع جلو نرم.

دروود بر شما.
با داشتن یه نمره زبان (یا تافل یا ایلتس بالای 6.5 ) کافیه ، و شانست خوب خواهد بود. در نروژ دوره مربوط به صنایع و مهندسی مدیریت وجود داره. اما بهتره برای کشورهای مختلف اقدام کنید. شما باید از حوالی دسامبر برای ارسال مدارک و تماس با دانشگاه رو میتونی شروع کنی. دانشگاههای نروژ، فرانسه، هلند و ایتالیا و اسپانیا دوره های صنایع دارن

RE: مهندسی صنایع در اروپا - Shihan - 13-09-2016

(12-09-2016, 07:05 PM)sanaye0 نوشته: و سوال دیگه اینکه برای گرفتن بورسیه شانسی دارم یا خیر؟ و برای اینکه بتونم شانسی داشته باشم، چه کارایی از لحاظ نمره زبان یا مقاله و ... باید انجام بدم؟
ممنونم

برای ارشد شانس بورس تقریباً خیلی کمه مگر اینکه برای دوره های خاصی همچون بورسهای اراسموس یا ماری کوری یا غیره اون هم اگر رشته صنایع جزو اونها باشه بتونی اقدام کنید، والا بیشتر باید دنبال کشورهای رایگان بری تحصیل بگردی

RE: مهندسی صنایع در اروپا - hamideh13935 - 16-09-2016

دوستانی که برای دکترای صنایع در اروپا اقدام می کنید دو تا دانشگاه رو مدنظر داشته باشید. هر دو دوره به زبان انگلیسی است و مدرک زبان هلندی یا ایتالیایی لازم نداره:

دانشگاه آیندهوون هلند:
به نظر من خیلی قوی داره کار می کنه. پوزیشن های مهندسی صنایعش ترکیب با آی تی و علم داده هست. برای من که پروژه هاش فوق العاده جذابه. از نظر ارتباط با صنعت فکر کنم بهترین دانشگاه اروپا باشه.پروژه های زیادی گرفتند و خیلی هم هیئت علمی جذب می کنند. هزینه ای هم برای اپلای نداره.
http://jobs.tue.nl/en/vacancies.html

دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا:
دانشگاه معروفی هست . بهترین دانشگاه صنعتی ایتالیا. پروژه های بیگ دیتا هم داره. برای اپلای سال 2016 25 یورو پرداخت کردم.
http://www.dig.polimi.it/index.php?id=29&L=2