آکادمیا کافه
ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) (/Thread-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D8%B1%D8%B3%D9%85%D9%8A-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D8%B1%DB%8C%D8%B2-%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - oracle2020 - 25-12-2012

من متوجه نشدم که آیا مدرک انگلیسی که شریف میده (دانشنامه) رو دادگستری و وزارت خارجه مهر میزنن، یا باید دوباره توسط مترجم رسمی ترجمه بشه؟ من برای اروپا میخوام اقدام کنم و ارسال مدارک اینترنتیه یعنی باید مدارک رو اسکن کنم بنابراین مهروموم بودن مدارک تفاوتی ایجاد نمیکنه

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - MaMi - 25-12-2012

(25-12-2012, 04:09 PM)oracle2020 نوشته:
من متوجه نشدم که آیا مدرک انگلیسی که شریف میده (دانشنامه) رو دادگستری و وزارت خارجه مهر میزنن، یا باید دوباره توسط مترجم رسمی ترجمه بشه؟ من برای اروپا میخوام اقدام کنم و ارسال مدارک اینترنتیه یعنی باید مدارک رو اسکن کنم بنابراین مهروموم بودن مدارک تفاوتی ایجاد نمیکنه
دوست من، تا جایی که من اطلاع دارم، دانشگاه ها فقط ریزنمرات لاتین (رسمی/غیررسمی) ارائه میدهند و دانشنامه فارسی رو شما بعد از تائید در وزارت علوم میتونید از طریق دارالترجمه ها، ترجمه کنید و در صروت لزوم مهرهای مربوطه رو هم بزنید. منظور اینکه دانشگاه ها، دانشنامه لاتین صادر نمیکنند.

پ.ن: اطلاعات من در مورد دانشگاه تهران است

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - yasmary14 - 12-01-2013

من مدارک لیسانس و ارشد و ریز نمراتم رو میخوام ترجمه کنم. فعلا به اسکن
ترجمه رسمی اونا برای فرستادن ایمیلی به دانشگاه های اروپا نیاز دارم و چون
هنوز دانشگاه مقصد مشخص نیست، نمیدونم مهر وزارت خارجه و دادگستری لازمه
یا نه. بنطرتون بعد ترجمه رسمی و اسکن کردن، ببرم دانشگاهم(امیرکبیر) تا
برام تو پاکت بذارن؟ یا اینکه همین الان مهر وزارت و دادگستری رو هم بگیرم؟
چون از شهرستان میام، میخوام یدفعه کارم رو انجام بدم . اصلا نمیدونم
دانشگامون، مدارک مهر و موم شده رو دست خودمون میده یا نه؟(چون من الان
نمیخوام پستش کنم)

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - blur - 12-01-2013

(12-01-2013, 06:00 PM)yasmary14 نوشته: من مدارک لیسانس و ارشد و ریز نمراتم رو میخوام ترجمه کنم. فعلا به اسکن
ترجمه رسمی اونا برای فرستادن ایمیلی به دانشگاه های اروپا نیاز دارم و چون
هنوز دانشگاه مقصد مشخص نیست، نمیدونم مهر وزارت خارجه و دادگستری لازمه
یا نه. بنطرتون بعد ترجمه رسمی و اسکن کردن، ببرم دانشگاهم(امیرکبیر) تا
برام تو پاکت بذارن؟ یا اینکه همین الان مهر وزارت و دادگستری رو هم بگیرم؟
چون از شهرستان میام، میخوام یدفعه کارم رو انجام بدم . اصلا نمیدونم
دانشگامون، مدارک مهر و موم شده رو دست خودمون میده یا نه؟(چون من الان
نمیخوام پستش کنم)
مهر دادگستری رو بزنین بهتره، خود دارالترجمه می گیره، هزینه ش هم خیلی بالا نیست و حالت رسمی هم میده به مدارکتون، گاهی بدون این مهر دانشگاه قبول نمیکنه مهروموم کنه. اینکه مهر وزارت خارجه لازمه یا نه بستگی به دانشگاه مقصد داره واقعا و باید سایت دانشگاه هارو ببینید. معمولا هم دانشگاه ها مدارک رو بصورت مهروموم شده میخوان پس بهتره مهرو موم کنید (گرچه باز بستگی به دانشگاه داره، بعضیا خیلی گیر نیستن). معمولا دانشگاهای سراسری خودشون مدارک رو پست نمیکنن و بعد مهروموم کردن میدن خودتون پست کنید، حالا اگه دانشگاه شما جور دیگه باشه من اطلاعی ندارم. بهرحال دست خودتونه که کی ارسال کنید حالا چه از طریق دانشگاه چه خودتون.

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - Shahrouz - 13-01-2013

درود
YASMARY مدارک شما رو دانشگاه امیرکبیر خودش مهرو موم و پست می کنه. شما هیچ مدرک دانشگاهی رو اصلا بهتون نمی دن که خودتون بخواید ارسال کنید. مگر بعد از اینکه دانش نامه رو دریافت کردید که در اون صورت می تونید ریز نمراتتون رو بیرون ترجمه کنید و باقی داستانها.

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - artemis743 - 20-01-2013

دوستان
من به خاطر اینکه نمیخوام مقاله به اسم استاد بدم نمیتونم مدرکمو بگیرم چون نامه وصول مقاله می خواد. از طرفی کارنامه مهر شده ارشدمو دارم. میخواستم بدونم میشه اینو ببرم برای ترجمه رسمی؟ مهر وزارت امور خارجه و دادگستری بزای دانشگاه هایی که می خوام درخواست بدم لازم نیست.

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - ice - 20-01-2013

(20-01-2013, 03:41 PM)artemis743 نوشته: دوستان
من به خاطر اینکه نمیخوام مقاله به اسم استاد بدم نمیتونم مدرکمو بگیرم چون نامه وصول مقاله می خواد. از طرفی کارنامه مهر شده ارشدمو دارم. میخواستم بدونم میشه اینو ببرم برای ترجمه رسمی؟ مهر وزارت امور خارجه و دادگستری بزای دانشگاه هایی که می خوام درخواست بدم لازم نیست.
اگر دانشگاه سراسری هستید ترجمه رسمی (بدون مهر دادگستری و امور خارجه) وقتی امکان پذیره که کارنامه با مهر وزارت علوم داشته باشید (به دلیل تعهد خدمت). اگر منظورتون مهر خود دانشگاست ممکنه ترجمه معمولی رو فقط انجام بدن.

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - mhz_ir - 04-02-2013

دوستان کسی میدونه ترجمه ریز نمرات دانشگاه های علوم تحقیقات دانشگاه آزاد(غیر از تهران) به چه صورت هست؟
چون خود دانشگاه اطلاعی نداره!!!فقط ریز نمرات رو با مهر آموزش داده.اگر همون رو ببرم سازمان مرکزی تایید میکنن؟

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - rmaryam550 - 18-03-2013

سلام 
دانشگاه هایی که من دارم اپلای می کنم تو المان ازم ریز نمره های دبیرستان و دانشگاهو  certificate  خواستن 
من نمیدونم ریز نمره های دبیرستانو چجوری میشه certificate  کرد یعنی اصلا نمی دونم از کجا شروع کنم 
دانشگاه تهران خودش ریز نمره هارو پست میکنه یعنی خودشون مهر امور خارجه رو میزنن ؟  در ضمن معمولن کل این پروسه چقدر طول میکشه؟
میشه لطفا راهنماییم کنین؟

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - MaMi - 18-03-2013

(04-02-2013, 01:13 AM)'mhz_ir' نوشته: دوستان کسی میدونه ترجمه ریز نمرات دانشگاه های علوم تحقیقات دانشگاه آزاد(غیر از تهران) به چه صورت هست؟
چون خود دانشگاه اطلاعی نداره!!!فقط ریز نمرات رو با مهر آموزش داده.اگر همون رو ببرم سازمان مرکزی تایید میکنن؟

در مورد ریزنمرات دانشگاه آزاد، تا جایی که من با روند کلی آشنایی دارم، به این صورت است که شما وقتی ریزنمرات رو از آموزش واحد خودتون دریافت کردید، باید ریزنمرات رو ببرید معاونت دانشجویی و فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد (خ. پاسداران) و یک نامه تائیدیه دریافت کنید. سپس ریزنمرات رو همرا با نامه تائیدیه به دارالترجمه میبرید

(18-03-2013, 02:13 AM)'rmaryam550' نوشته: سلام 
دانشگاه هایی که من دارم اپلای می کنم تو المان ازم ریز نمره های دبیرستان و دانشگاهو  certificate  خواستن 
من نمیدونم ریز نمره های دبیرستانو چجوری میشه certificate  کرد یعنی اصلا نمی دونم از کجا شروع کنم 
دانشگاه تهران خودش ریز نمره هارو پست میکنه یعنی خودشون مهر امور خارجه رو میزنن ؟  در ضمن معمولن کل این پروسه چقدر طول میکشه؟
میشه لطفا راهنماییم کنین؟

ریزنمرات دوران دبیرستان رو شما از آموزش و پرورش میتونید دریافت کنید (اگر هنوز هم روند کاری همین باشه) و بعد از اون میتونید با مراجعه به دارالترجمه اون رو ترجمه کنید.
اگر منظورتون ریزنمرات لاتین رسمی دانشگاه تهران باشه، خود دانشگاه ریزنمرات رو در پاکت و مهر و موم شده برای دانشگاه مقصد ارسال خواهد کرد (یا اگر مدرکتون رو آزاد کرده باشید، در پاکت مهر و موم شده بهتون تحویل میده). برای اپلای کردن، تقریبا تمامی دانشگاه ها این ریزنمرات رو قبول دارند. پروسه درخواست ریزنمرات لاتین معمولا در کمتر از یک هفته انجام خواهد شد.