آکادمیا کافه
ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) (/Thread-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D8%B1%D8%B3%D9%85%D9%8A-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D8%B1%DB%8C%D8%B2-%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - javad90 - 20-07-2014

شاید درست نتونستم منظورم رو برسونم. منظورم اینه که یه نسخه از همه اسناد با مهر دادگستری و وزارت خارجه بگیرم و مثلا یه ماه بعد ببرم مثلا یه دارالترجمه دیگه اون ها رو مثلا 10 نسخه برابر اصل کنم. (مثل این )
آیا این کپی در صورتی که انجام بشه برای دانشگاه ها اعتبار داره؟ اینطوری هزینه خیلی کاهش پیدا میکنه

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - salyone - 20-07-2014

با سلام
مي خواستم در مورد دانشجوهاي انتقالي بپرسم كه واحد هايي كه تو دو تا دانشگاه گذروندن بايد چي كار كنن؟

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - M1KE - 21-07-2014

ایشون اصل مدرکش دو زبانه بوده و به همین دلیل میتونه اصل مدرکش رو برابر اصل کنه و ارائه بده ولی شما و بیشتر دانشجویان اصل مدرک و ریزنمراتشون به فارسی هست و ترجمه رسمی رو هم تا جایی که من دیدم برابر اصل نمی کنند (دست کم زمان ما این کار رو نمی کردند). در عوض از خود مترجم می خوان که چند نسخه براشون ترجمه کنه (بسته به تعداد نسخه های دوم به بعد رو باید خیلی ارزون تر و حدود 40-30 درصد حساب کنند چون زحمت ترجمه نداره و فقط هزینه تمبر دارند). 
(20-07-2014, 04:51 AM)'javad90' نوشته: شاید درست نتونستم منظورم رو برسونم. منظورم اینه که یه نسخه از همه اسناد با مهر دادگستری و وزارت خارجه بگیرم و مثلا یه ماه بعد ببرم مثلا یه دارالترجمه دیگه اون ها رو مثلا 10 نسخه برابر اصل کنم. (مثل این )
آیا این کپی در صورتی که انجام بشه برای دانشگاه ها اعتبار داره؟ اینطوری هزینه خیلی کاهش پیدا میکنه

باید دید ریزنمرات تون رو دانشگاه به چه شکل میده. بعضی دانشگاه ها واحدهایی رو که در دانشگاه دیگه ای خونده باشین در ریزنمرات خودشون میارن و در معدل هم تاثیر میدن. بعضی میارن ولی در معدل تاثیر نمیدن. شاید حالتی هم وجود داشته باشه که ریزنمرات جداگونه بدن که البته خود من این حالت رو ندیدم. در هر حال اگر از نوع اول باشه و در یک ریزنمره باشه که مثل بقیه میشه و اگر دو تا باشه باید با دارالترجمه صحبت کنید که اگر امکانش باشه هر دو رو در کنار هم ترجمه کنند و اگر نشد جداگانه ترجمه کنید.
(20-07-2014, 09:34 AM)'salyone' نوشته: با سلام
مي خواستم در مورد دانشجوهاي انتقالي بپرسم كه واحد هايي كه تو دو تا دانشگاه گذروندن بايد چي كار كنن؟

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - ehsanam - 27-07-2014

سلام دوستان گرامی،
من هنوز مدارکم رو واسه ترجمه ندادم اما از دانشگاه گرفتمشون(دانشنامه+ریزنمرات+تایید وزارت علوم). حالا یه سوال واسم پیش اومده اونم اینکه واسه اَپلای کردن به طور معمول فقط همین دانشنامه و ریز نمرات کفایت میکنه و یا اینکه در کنار دانشنامه و ریز نمزات باید شناسنامه، کارت ملی، مدرک پیش دانشگاهی، دبیرستان و ریز نمراتشونم ترجمه بشه؟
من قصد دارم که مدارکم رو بدم واسه ترجمه اما نمیدونم الان فقط دانشنامه و ریزنمراتم رو بدم دارالترجمه یا غیر اینا هم مدرکی لازمه؟
ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید
سپاس

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - ahmadpashaei - 27-07-2014

(27-07-2014, 06:31 PM)'ehsanam' نوشته: سلام دوستان گرامی،
من هنوز مدارکم رو واسه ترجمه ندادم اما از دانشگاه گرفتمشون(دانشنامه+ریزنمرات+تایید وزارت علوم). حالا یه سوال واسم پیش اومده اونم اینکه واسه اَپلای کردن به طور معمول فقط همین دانشنامه و ریز نمرات کفایت میکنه و یا اینکه در کنار دانشنامه و ریز نمزات باید شناسنامه، کارت ملی، مدرک پیش دانشگاهی، دبیرستان و ریز نمراتشونم ترجمه بشه؟
من قصد دارم که مدارکم رو بدم واسه ترجمه اما نمیدونم الان فقط دانشنامه و ریزنمراتم رو بدم دارالترجمه یا غیر اینا هم مدرکی لازمه؟
ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید
سپاس

فعلا فقط دانشنامه و ریزنمرات رو بدین. بقیه مدارک برای دانشگاه ها که لازم نیست ولی برای گرفتن ویزای بعضی کشورها باید تحویل سفارت بشوند. مثل ایتالیا که باید مدارک دبیرستان رو پس از تایید اداره شهرستان و استان ترجمه ایتالیایی کرده و به سفارت بدین.

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - amirfriendship - 20-08-2014

دوستان من دانشنامه لیسانسم و دادم برای ارشد توی پرونده ام توی دانشگاهه.الان می خوام ترجمه کنم کپی برابر اصلش و دارم اما اصلش و بهم نمی دن!!می تونن ندن؟
الان هیچ دارالترجمه ای با کپی برابر اصل و داشتن اسکنش ترجمه رسمی نمی کنه؟
من ریز نمرات قابل ترجمه را هم از سازمان مرکزی دانشگاه ازاد گرفتم.خوب وقتی اونم هست یعنی اصل مدرک هم موجوده دیگه

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - Andre - 16-10-2014

سلام دوستان. مترجم مدارک ترجمه شده را برای تایید به من ایمیل کرده اند و در گوشه ای از آن کادری است که در آن نوشته شده Holder’s Photo printed. نیازی به ارائه کردن عکس برای ادامه روند تایید مدارک است؟

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - ice - 16-10-2014

(16-10-2014, 06:49 PM)'Andre' نوشته: سلام دوستان. مترجم مدارک ترجمه شده را برای تایید به من ایمیل کرده اند و در گوشه ای از آن کادری است که در آن نوشته شده Holder’s Photo printed. نیازی به ارائه کردن عکس برای ادامه روند تایید مدارک است؟

درود، نه فقط داره ميگه عكس اونجا هست (گاهي هم مي نويسند: Holder's photo affixed and sealed) وقتي ترجمه نهايي انجام شد يك كپي نسخه فارسي همراهش خواهد بود و عكستون اونجا ديده ميشه. متن ترجمه رو از نظر غلط ترجمه، ديكته، نمره، شماره شناسنامه ... بررسي كنيد.

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - Andre - 22-10-2014

سلام. میخام یکسری از مدارک رو اسکن کنم و آپلود کنم در سایت دانشگاه. مدارک پانچ شده و اگر خیلی دقیق کار کنم. میشه تقریباً به غیر از سربرگ مابقی رو اسکن کرد. روش متداول همینه؟ پشت و رو اسکن بشه (تمبر ها هم باشن دیگه!)؟ دیگر اینکه باید ترجمه مدارک و اصل مدارک را در قالب یک فایل PDF ارائه کرد. اسکن اصل دانشامه (که طبیعتاً رنگیه) و ریز نمرات با تاییدات رو ارائه کنم یا همان نسخه ای که دارالترجمه کپی برابر اصل کرده رو به همراه ترجمه ها ارائه کنم؟

RE: ترجمه رسمي مدارك ( دانشنامه و ریز نمرات ) - ice - 22-10-2014

(22-10-2014, 06:53 PM)'Andre' نوشته:
سلام. میخام یکسری از مدارک رو اسکن کنم و آپلود کنم در سایت دانشگاه. مدارک پانچ شده و اگر خیلی دقیق کار کنم. میشه تقریباً به غیر از سربرگ مابقی رو اسکن کرد. روش متداول همینه؟ پشت و رو اسکن بشه (تمبر ها هم باشن دیگه!)؟ دیگر اینکه باید ترجمه مدارک و اصل مدارک را در قالب یک فایل PDF ارائه کرد. اسکن اصل دانشامه (که طبیعتاً رنگیه) و ریز نمرات با تاییدات رو ارائه کنم یا همان نسخه ای که دارالترجمه کپی برابر اصل کرده رو به همراه ترجمه ها ارائه کنم؟

كار ديگه اي كه مي شه انجام داد اين هست كه از جايي كه ترجمه كرده بخواهيد پانچ يكسري از مدارك ترجمه شده رو باز كرده، شما بريد اسكن بگيريد و برگردونده براتون بذارن سر جاش. 
من اسكن پشت رو انجام ندادم، ولي مي تونيد براي اطمينان خودتون اين كار رو بكنيد، و داشتن هميشه بهتر از نداشتن.
براي اصل مدارك هم همون سياه سفيد بهتر هست، چون بايد به حجم فايلتون هم توجه كنيد.
بعضي جاها مدارك كارشناسي و ارشد رو جداگانه مي خوان آپلود كنيد و بعضي با هم، پس اگر مي ديد جايي اسكن كنند توجه كنيد كه طوري باشه كه بتونيد شكل pdf رو عوض كنيد.