آکادمیا کافه
گواهی تمکن مالی برای پذیرش (Bank Statement) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: سایر مدارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+---- موضوع: گواهی تمکن مالی برای پذیرش (Bank Statement) (/Thread-%DA%AF%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AA%D9%85%DA%A9%D9%86-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-Bank-Statement)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

گواهی تمکن مالی برای پذیرش (Bank Statement) - Bahram - 01-02-2011

دوستان عزیز،
در این تاپیک مباحث مختلف پیرامون موضوع « Bank statement » بررسی خواهند شد. اگر چنانچه پرسش یا مطلب مفیدی در این زمینه دارید، در این تاپیک آن را مطرح فرمایید.

RE: Bank Statement - Pejman - 04-10-2011

دوستان بین بانک های ایرانی کدوم یک رو می شناسید که در گردش سه ماه که از بانک می گیریم جزئیات گردش رو نزنه؟ اینکه سفارت ها می گن گردش سه ماه آخر چقدر این موضوع جدی هست و روش سخت گیری می شه در کل؟

لطفاً اگر کسی در این مورد اطلاعاتی داره کمک کنه. مرسی Smile

RE: Bank Statement - Faraz - 04-10-2011

پژمان جان منظورتون از اینکه جزئیات را نزدند دقیقا چیه؟یعنی شما بانکی می خواهید که فقط میانگین حساب در طول یک دوره را در یک نامه به شما بدهد؟خب بانک تجارت این کار را انجام خواهد داد.اگر خواستی به یکی از شعبش مراجعه کن و نامه فرمتش رو ببین.البته به زبان فارسی است بعدا بخش بین الملل برات ترجمه می کنه.تو نامه می زنه که چقدر پول بوده.تو دوره مجوعا چقدر تغییر کرده و میانگین دوره چقدر بوده.بعضی بانک های خصوصی هم هر فرمتی بخوای برات می زنند

RE: Bank Statement - Mohammad - 04-10-2011

(04-10-2011, 12:07 AM)Pejman نوشته: دوستان بین بانک های ایرانی کدوم یک رو می شناسید که در گردش سه ماه که از بانک می گیریم جزئیات گردش رو نزنه؟ اینکه سفارت ها می گن گردش سه ماه آخر چقدر این موضوع جدی هست و روش سخت گیری می شه در کل؟

سلام پژمان جان،
بانک پارسیان میدونم اگه بخواهید فقط موجودی حساب و زمان افتتاح حساب و اینکه چه کسی حق برداشت از حساب رو داره رو می نویسه و معادل موجودی رو به نرخ ارز همون روز به دلار یا یورو یا هر ارز معتبر دیگه به انگلیسی می نویسه. فقط باید برید شعب ارزیش که میتونید آدرسشونو از تو سایت بانک پیدا کنید.

RE: Bank Statement - mahyarelc - 04-10-2011

(04-10-2011, 12:07 AM)Pejman نوشته: دوستان بین بانک های ایرانی کدوم یک رو می شناسید که در گردش سه ماه که از بانک می گیریم جزئیات گردش رو نزنه؟ اینکه سفارت ها می گن گردش سه ماه آخر چقدر این موضوع جدی هست و روش سخت گیری می شه در کل؟

من درست متوجه نشدم...ولی اگه منظور اینه که بنویسه مثلا این سه ماه،تو این حساب اینقدر پول ریخته شده و اینقدر برداشت شده در کل (و نه ریز به ریز که کی و چقدر پول ریخته یا برداشت شده)؛ من از بانک پاسارگاد همچین چیزی گرفته بودم

ممنون از جوابهاتون دوستان. راستش من خودمم خیلی نمی دونم نحوه بررسی حساب بانکی تو سفارت ها چجوره!

شنیدم برای یه سری سفارتها، اگه تو حساب مون برای یک روز مبلغ مورد نظرشون رو بریزیم کافیه (گردش مالی رو نگاه نمی کنند). اما یه سری سفارت ها ظاهراً گردش مالی سه ماه آخر رو هم می خوان. درسته؟

در مورد دوم، اصولاً این گردش مالی باید به چه صورت باشه؟ آیا میانگین موجودی دوره سه ماهه مهمه؟ یعنی برای سه ماه آخر باید مبلغ مورد نظر به صورت میانگین وجود داشته باشه؟ اینطوری که سخت می شه.

RE: Bank Statement - Faraz - 04-10-2011

پژمان این مسئله ای که می گی کاملا به سفارت و قوانینش ربط داره.باید بری قوانین سفارت اسپانیا رو کامل بخونی ببینی چی می خواد.مثلا سوئد کافی بود 10 دقیقه پول تو حسابت باشد که نامه بدن اینقدر در این تاریخ تو حسابش بوده ولی انگلیس ریز گردش حساب 28 روز رو می خواست که در کل اون 28 روز پول از مبلغ مشخص شده کمتر نشده باشد.اگر متن قانون رو بزاری می تونم بهت بگم چه بانکی بری بهتر است

ممنون فراز جان. متن قانونش رو پیدا کردم می ذارم اینجا، الان ندارم. تا جایی که من شنیدم ظاهراً گردش مالی سه ماه رو می خوان (البته اصلاً مطمئن نیستم در این مورد) و خواستم ببینم به طور معمول این حالت که گردش مالی سه ماه آخر رو می خوان به چه صورته. اطلاعات کامل رو گرفتم تو فروم می نویسم.

RE: Bank Statement - Pejman - 08-11-2011

این فرم که در سایت یکی از دانشگاه های آمریکا بود، نمونه فرمت یک گواهی تمکن مالی (Bank Statement) رو نشون می ده.

RE: Bank Statement - Pejman - 04-02-2012

دو تا سوال دارم دوستان، ممنون می شم جواب بدید:

1- شعبه بین الملل بانک های دولتی فقط تو تهران هست؟ یعنی اگه بخوام از شهرستان Bank Statement بگیرم بعد باید بره تهران و بیاد؟ اینطوری که خیلی طول می کشه.

2- یه دانشگاه (Kansas State) علاوه بر Bank Statement یه فرم هم داده که متقاضی و صاحب حساب و همینطور بانک دارنده حساب باید اون رو پر کنند. این فرم رو شعبه بین الملل پر می کنه یا خود بانک دارنده حساب؟

مرسی.