آکادمیا کافه
آسیب شناسی نقش وکیل در مهاجرت! - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: مهاجرت به کانادا از طریق کبک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%DA%A9%D8%A8%DA%A9)
+----- موضوع: آسیب شناسی نقش وکیل در مهاجرت! (/Thread-%D8%A2%D8%B3%DB%8C%D8%A8-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D9%86%D9%82%D8%B4-%D9%88%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA)

آسیب شناسی نقش وکیل در مهاجرت! - Artin - 07-02-2011

درود بر دوستان و عزیزان
ندیدم جایی تو انترنت بطور اختصاصی به نقش وکلای مهاجرت پرداخته بشه
بخاطر همین تصمیم گرفتم یه تاپیک خاص مثل اصول مصاحبه کبک بنویسم امیدوارم مطالبش سودمند باشه.
قبل از هر چیز ضمن احترام و خوشامدگویی به عزیزان وکیل توصیه میکنم برای تبلیغات به تاپیک مربوطه مراجعه کنند.
"اینجا تبلیغ نکنید"
شاید اولین سوالی که به ذهن هر کسی که قصد مهاجرت را داشته باشه خطور کنه این باشه که مهاجرت کار سختی است و پرکردن فرمها کار حضرت فیل! و بهتر است کار را به کاردان! بسپرم!
البته عده ای قطعا مخالف این صحبت ها هستند اما
باتوجه به تجربیاتی که تو این مدت کوتاه مهاجرت و زندگی تو کبک داشتم به نتایجی رسیدم که اگه اجازه بدید بیان کنم

-چرا اصلا وکیل مهاجرت؟
-این ایده وکیل گفتن از کجا میاد؟

پاسخ ساده است "تبلیغات"
اکثر قشری که تمایل به مهاجرت دارند به نوعی بیننده برنامه های ماهواره های فارسی زبان خارج از کشور هستند و به کرات تبلیغات خانم وکیل .... و اقای ....و سازمان مهاجرتی! و... میبنند که اگه توجه کنید طوری وانمود میکنند که فقط اینها از پس دشواریهای مهاجرت برمی آیند و قوانیین مهاجرت به حدی پیچیده و ثقیل است که تشکیل پرونده و موفقیت آن فقط در توان عده محدودی وکلای مهاجرت است.
این وکلای محترم با تبلیغات وسیع سعی در جذب متقاضیان مهاجرت یا اپلای تحصیلی هستند
اما از سوی دیگر کمتر کسی پیدا میشه که یکی از آشنایان اقوام دوستان همسایگان عزیز! تو گیر و دار مهاجرت نباشه
اولین کار ما اینه که میریم سراغشون تا بپرسیم پیش کدوم وکیل ! رفتی؟چقدر گرفت؟
ای بابا 5هزارتا ! عباس آقا میگفت وکیل سرکوچه چون 7هزارتا میگیره پس اون وکیل بهتریه!

خوب مشکل از همینجا شروع میشه "تنبلی"
ما باید بپرسیم آدرس سایت مهاجرت چطور میتونم بدست بیارم یا اسم سایتش چیه؟
(هرچند با وجود گوگل و موتورهای جستجو این سوال هم بی معنی شده!)
خوب مشکل دوم اینه که سطح زبان انگیلسی تحصیل کردگان عزیز به مدد واحدهای فراوان! زبان انگلیسی در دانشگاهها, مطالعه و جستجو سایت های رسمی آسان جلوه نمیکند
خوب مشکل شد 2 تا تنبلی و ضعف زبان

ادامه دارد....

آسیب شناسی نقش وکیل در مهاجرت! قسمت دوم - Artin - 08-02-2011

وکیل مهاجرت واقعا چه کاری می کند؟

در پاسخ هیچ!!!

خوب شما پس از هزاران مشورت با دوستان اشنایان به این نتیجه میرسید فلان وکیل کارش خیلی درسته و تونسته چند نفر در عرض زمان کمی در حدود 4 یا 5 سال! بفرسته اونور آب
خوب با هزار آرزو میرید پیششون بعد کلی کلاس گذاشتن که وقت ندارم و حالا چون فلانی سفارش کرده و .. بهتون یه وقت میده بعد شروع به تعریف و تمجید از خودشون میکنند و ممکنه عکس 4تا از موکلاشون هم بهتون نشون بدند بگن بیبین چه خوشتپهایی فرستادم اونور بجنب عقب نمونی
خلاصه با کلی زرق برق میاد جلو
بعد شما یکسری سوالات در مورد روند کارها و مهاجرت ازش میپرسید خیلی سربسته و کلی از روند چگونگی دریافت پول و دستمزد براتون صحبت میکنه!

خوب مشکل از همینجا شروع میشه آقای وکیل شمارا به چشم یه صندوق متحرک پول میبینه و هدفش فقط گرفتن سریع پوله و پوله و پوله!
3بار گفتم پول چون تا 3 نشه بازی نشه! یه مرحله پول قبل فایل نامبر یه مرحله بعد فایل نامبر و یه مرحله پول با دادن نامه مصاحبه و تمام!
یعنی چی؟
یعنی مدارک پست میکنم حالا کی بماند! و بعد که فایل نامبرت اومد و ....پول میگیرم و مصاحبه هم به من ربطی نداره !فایل فدرال و مدیکال و ویزا که جای خود دارد اصلا به وکلا مربوط نیست!
این موارد منفی باعث تغییر در روش وکلا عزیز شد و گروه دومی با آپ دیت کردن خود برای جیب مهاجرها نقشه های شوم جدیدی کشیدند.......

خوب حالا یکسری دیگه از وکلا سیستم متفاوتی برای گرفتن پول و تا 3 نشه بازی نشه دارند!

RE: آسیب شناسی نقش وکیل در مهاجرت! - Artin - 10-02-2011

گروه دوم وکلای مهاجرت با هدف تضمین کردن پرونده و وسوسه بیشتر مهاجران شکل گرفت.
این گروه در برگه قرداد پس دادن درصدی از کل دستمزد را ذکر کردند که اگر متقاضی مردود شد این مقدار بازپس داده خواهد شد
اما!
این اماش مهمه!
اگر متقاضی بعلت ضعف زبان یا مشکل در صحت و سقم مدارک و یا تمام مواردی که به عملکرد وکیل مربوط نمیشود مثل پایان ظرفیت یا سهمیه هاو هزارتا چیز دیگه مردود یا مشروط گردد مبلغی پس داده نمیشود

خوب اینجا برای اینکه وکیل محترم پولی پس ندهد (که معمولا بیش از 90% متقاضیان چه بی وکیل چه با وکیل از پس مصاحبه برمیآیند) بزگترین خیانت در حق متقاضی انجام میدهد
حق انتخاب نمره زبان فرانسه و انگلیسی طبق برگه وکالت نامه ای که امضا میفرمایید قانونا به وکیل سپرده میشود (مگر اینکه بتونید ثابت کنید وکیل با شما مشورت نکرده که ساده نیست) و از این پس شما تمام امور دست وکیل سپرده اید و این حق در مورد امور پرونده به ایشان منتقل کرده اید
خوب وکلا نمره فرانسه همیشه چند امتیاز بالاتر از امتیاز مورد نیاز انتخاب میکنند مثلا برای کسی که 5 نیاز داره اکثرا 8 میزنند که اگر مردود شد یا مشروط بازهم پول کامل را بگیرد.
در صورتیکه اگر خود متقاضی با توجه به تواناییها و فرصت و زمان و شناخت خود و امتیاز خود 5 انتخاب میکرد چه بسا براحتی از مصاحبه با خبر خوش بازمیگشت
در قسمت بعدی باز هم به جنبه های دیگر این انتخاب فرصت جویانه و نابخردانه میپردازیم.

آسیب شناسی نقش وکیل در مهاجرت! - Artin - 13-02-2011

اگر مرجع رسمی برای تحقیق و تشکیل و پرنده و خلاصه تمام امور مهاجرت ,سایت مهاجرت به کانادا باشه و خوب مطالعه کرده باشید بارها و بارها اشاره شده هیچ نیازی به گرفتن وکیل ندارید و بطور تلویحی متقاضیان را از گرفتن وکیل منع کرده اند و اشاره کرده اند که هیچ مزیتی محسوب نمیشود
پس به این نکته توجه کنید
دوم اینکه تو دوستای مهاجر غیر ایرانی از ملیت های مختلف روس و رومانی و مصری و کشورهای امریکای جنوبی و.. هنوز کسی ندیدم برای کاراش وکیل گرفته باشه و وقتی ازشون سوال میکنم با تعجب میگن مگه جرمی مرتکب شدیم که بخواهیم وکیل بگیریم و یا نیازی به کمک وکیل نداشتیم و یا اصولا همچنین وکیل های موجود نیست
اما تو مهاجرهای ایرانی مخصوصا پرونده های قدیم تعداد کسایی که وکیل گرفتند خیلی زیاده و جالبه همشون به شدت ناراضی هستند که چرا وکیل گرفتند و سایت هایی مثل اپلای ابرود یا همین سایت خودمون نبود که اطلاعات بگیرند و خودشون اقدام کنند هم پولشون تو جیبشون بمونه هم کارشون حداقل! یکسال جلو می افتاد
(قدر این سایتهایی که بدون هیچ هزینه ای اطلاعات در اختیارمون قرار میدند اینجا مشخص میشه)
اکثرا از کنس بازی وکیلشون برای جمع کردن پرونده ها و فرستادنشون باهم برای کاهش هزینه پستی که پولشو تمام و کمال قبلا ازتون گرفته و نداشتن اطلاعات کافی و اشتباه تایپی تو فرمها و اشتباهات فجیع مثل انتخاب کد غلط و شرح وظایف نامرتبط و از این دست گله داشتند

دوستان عزیز
هزینه وکلا از 4هزار تا 12 هزار ( تا حالا من شنیدم)است و اگر میانگین 8 هزار دلار بابت کاری که براحتی ازپسش به مراتب بهتر برمیآیید رقمی بسیار بالایی است
هزینه متوسط یک فرد مجرد با مذاق ایرانی تو کبک حدود 800 تا 1000 دلار است یعنی شما قادرید 8 ماه و شاید یکسال! با این هزینه براحتی در کبک زندگی کنید
با 8هزار دلار میتوانید یک مزدا 3 (با حدود 150 هزار کیلومتر کارکرد) بخرید اگه مرسدس دوست دارید میتونید
چند تا از عکس ماشین های دست دوم تمیزی که با 8 تا 10 هزارتا تو مونترال میفروشند براتون میزارم تا قشنگ درک کنید یعنی چی

http://montreal.kijiji.ca/c-ViewAdLargeImage?AdId=259414677
http://montreal.kijiji.ca/c-ViewAdLargeImage?AdId=259571330
http://montreal.kijiji.ca/c-ViewAdLargeImage?AdId=260264021
خداییش حیف نیست!

RE: آسیب شناسی نقش وکیل در مهاجرت! - Artin - 28-02-2011

یکبار تو فرومی دیدم که یه کاربر نوشته بود
»من با وجودی که وکیل دارم خودم هم تلاش میکنم»

دوستان عزیزی که وکیل میگیرید توجه کنید قرار نیست وکیل برای موفقیت پرونده شما کاری کند تنها کاری که وکیل میکند اینست »گرفتن و گرفتن»
پول میگیرد.
اطلاعات شما را میگیرد و در فرمها پر میکند(احتمال اشتباه در پرکردن فرمها زیاد است!)
پول میگیرد برای نامه فایل نامبر .
پول میگیرد برای نامه دعوت به مصاحبه.
پول میگیرد برای نامه مدیکال و....
پول میگیرد که مدارک پست کند!
ولی این شما هستید که باید پول بدهید سوابق کاری و تحصیلی آماده کنید و نامه از بانک و محل کار و بیمه و... بگیرید تمام مدارک ترجمه کنید فرانسه و انگلیسی یاد بگیرید به مصاحبه بروید و مدیکال و... انجام دهید.
دوستان عزیزی که وکیل دارید توجه کنید که وکیل جز پر کردن فرم و پست مدارک هیچ کاری نمیکند.