آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Shahrouz - 04-12-2012

درود

بابک عزیز نظرشون رو فرمودند. به نظر من هم، ایمیل طولانی بسیار خسته کننده هست. همون طور که گفتم (رشته شما، علاقه مندی شما، زمینه های علاقه مشترک ، نکات کلیدی رزومه (جی ار ای بسیار بالا؟، مقاله(بدون اشاره به عنوان و ... مقاله فقط نهایتا نام ژورنال یا کنفرانس)، معدل بالا و... )آورده بشه. اینها روی هم معمولا نهایتا 5-6 خط بیشتر نمی شه.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - li - 07-12-2012

سلام

استادی در جواب ایمیل ام که ازش در مورد پروژه پرسیده بودم اینارو نوشته ،
I use Windows and their HPC server 2008 for the cluster.
This has many advantages when you integrate the web server, Aspen net, scripts,
and Flash/Flex network connection

I notice a lack of modern web-internet development and
programming. The main method to distribute programs and learning systems is the
web or "apps" on tablets/smart phones. Our work will focus on
developing great tools for engineers in fluids that run on laptops, tablets,
and smart phones. Some day, most engineering will be done your phone. Thus, I
want to make the tools now. I need to better understand your experience with
web tools, programming, and develop. For example, have you built anything in
Flash or Flex? or HTML5?

با وجود اینکه من مکانیک خوندم . به نظر آد این پروژه بیشتر برنامه نویسی و برای رشته کامپیوتر باید طرح بشه!

حقیقتا من هیج کدوم این نرم افزار ها رو آشنا نیستم که میخوام به استاد بگم. نظر شما چیه؟
و آیا کسی آشنایی با این نرم افزارها داره؟
ممنون از پاسخ های شما.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Babak - 08-12-2012

بله به نظر می‌رسه که ایشون به دنبال دانشجویانی هستند که کار برنامه‌نویسی بلد باشند. اگر شما چندان به این کار علاقه‌ای ندارید، می‌تونید بهشون بگید، ولی اگر خودتون علاقه‌مند هستید و مایل یاد بگیرید، می‌تونید در جواب بهشون ابراز علاقه کنید و بگید که در این فرصت چند ماهه که تا شروع تحصیل‌تون مونده مطالعه خواهید کرد و سعی می‌کنید که تا قبل از شروع تحصیل چند تا برنامه کوچیک با این نرم‌افزارها بنویسید و خودتون رو آماده می‌کنید.

البته این جور کارهای برنامه‌نویسی در حد کارهای تحقیقاتی در رشته کامپیوتر نیست و در رشته‌های دیگه زیاد پیش میاد که در پروژه‌های تحقیقاتی به این جور برنامه‌نویسی‌ها نیاز پیدا بشه.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - li - 14-12-2012

استادی از دانشگاه آمریکا از من خواسته که در مورد کاری که انجام میدم براش بیشتر توضیح بدم . با توجه به اینکه من در زمینه نفت و گاز مشغول به کار هستم.. آیا به نظر شما یراش دقیقا توضیح بدم که چی کار می کنم..فکر کردم چون این رشته حساس هستن نباید براش به جزییات کارم رو شرح بدم..نظر شما چیه؟
یا اینکه برای استاد باید همه چی رو توضیح بدهم.؟
دقیقا جمله اش اینه
I would also like you to send me copies of your three publications and your Master's Thesis. Even if they are in Persian. I would like to learn more about your current work.'
اصلا" به نظر شما منظورش همین شغل ام بوده یا چیر دیگه ای؟
ممنون

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Babak - 14-12-2012

اگر بهشون گفتید که در حال حاضر مشغول کار هستید، به نظر می‌رسه که در مورد کار فعلی‌تون خواسته بدونه. گفتن به استاد به خودی خود معمولا باعث مشکل ایجاد شدن در کلیرنس نمی‌شه، اما با توجه به سخت‌گیری‌هایی که اخیرا در مورد کلیرنس در رشته های مرتبط با انرژی پیش اومده، به نظرم احتیاط کنید و مسائلی که حساس هست رو عنوان نکنید و حتی از رزومه‌اتون حذف کنید.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - yasmary14 - 14-12-2012

لطفا نظرتون رو درباره متن زیر بعنوان اولین ایمیل به استاد، بگید. (موضوع پروژه های لیسانس و ارشدم به حوزه کاری استاد نزدیک بود، بهمین خاطر اونارو گفتم)

Dear Dr …
I am a graduate student of polymer
Engineering from AmirKabir University of Technology (Tehran, Iran). I have carefully
reviewed your research area and found it a close match to my interests and
expertise. The subject of my M.Sc thesis was “A study on ....”. Moreover, I have worked
on “Electrospinning” in my B.Sc thesis.
I am eager to join your research group; therefore, I would appreciate if you
could provide me any advice on this endeavor, wondering if there is any chance
for me to be one of your PhD students. For more information, I have attached my
resume as a PDF file.

Kind
regards,

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - amirhossein.gh - 14-12-2012

(14-12-2012, 04:14 PM)yasmary14 نوشته: لطفا نظرتون رو درباره متن زیر بعنوان اولین ایمیل به استاد، بگید. (موضوع پروژه های لیسانس و ارشدم به حوزه کاری استاد نزدیک بود، بهمین خاطر اونارو گفتم)

Dear Dr …
I am a graduate student of polymer
Engineering from AmirKabir University of Technology (Tehran, Iran). I have carefully
reviewed your research area and found it a close match to my interests and
expertise. The subject of my M.Sc thesis was “A study on ....”. Moreover, I have worked
on “Electrospinning” in my B.Sc thesis.
I am eager to join your research group; therefore, I would appreciate if you
could provide me any advice on this endeavor, wondering if there is any chance
for me to be one of your PhD students. For more information, I have attached my
resume as a PDF file.

Kind
regards,
سلام

خوبه ولی هیجی در مورد تعداد مقالات (کنفرانس ، ژورنال) ، معدل ها، نمرات زبان نگفتید! اینا رو باید خیلی خلاصه بهش اشاره کنید و بعدش بگین برای اطلاعات بیشتر رزومه رو دانلود کنه

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Shahrouz - 14-12-2012

درود

ضمن تاکید بر صحبتهای امیرحسین عزیز، یکی جمله در این حد می تونه کافی باشه
all in all as a result of my attempt i have published *** journal papers. my overall gre and toefl scores are ** and ** respectively. for more information please kindly find my cv attached to the email as well.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - zahya - 06-07-2013

[font]سلام به دوستان گلم. من برای دکترا برای دانشگاههای کانادا اقدام کردم و استادی که من با ایشان در تماس هستم این جواب را دادند. حالا بمن بگید این یعنی چی؟؟
have a backup plan. As a backup, submit an application now for M.Sc. in Chemistry, to another University in canada.
ممنونم.[/font]

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - ice - 06-07-2013

(06-07-2013, 04:24 PM)'zahya' نوشته: سلام به دوستان گلم. من برای دکترا برای دانشگاههای کانادا اقدام کردم و استادی که من با ایشان در تماس هستم این جواب را دادند. حالا بمن بگید این یعنی چی؟؟
have a backup plan. As a backup, submit an application now for M.Sc. in Chemistry, to another University in canada.
ممنونم.

برای اینکه خیالتون از پذیرش حتمی راحت باشه (با در نظرگیری امکان رد شدن از دانشگاه این استاد) ازتون خواستن برای یه دانشگاه دیگه در سطح فوق هم تقاضای پذیرش بدید. تا در صورت عدم پذیرش از گزینه اولتون با گرفتن فوق بعدا دوباره برای دکترا (احتمالا با خودشون چون کشور هم ذکر شده) موقعیت از دست نره.