آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Torkan - 11-06-2017

(11-06-2017, 04:25 PM)SkyGirl.Shva نوشته: سلام دوستان ممنون میشم راهنمایم کنید
من برای مستر (Master) برای یکی از دانشگاههای کانادا برای ترم بهار 2018 درخواست دادم

یک هفته ای میشه ایمیلی از طرف دانشگاه اومده که من باید یه استاد رو پیدا کنم با ایشون مکاتبه کنم و نظر ایشون رو جلب کنم
اینکه یه دانشجوی متقاضی ارشد بخواد با یه استاد مکاتبه کنه و نظرشو جلب کنه برای همه غیر عادی کسی اینجا هست به من راهنمایی کنه؟؟
برای اینکه با شرایطم آشنا بشین توضیح مختصری میدم
رشته ام مهندسی برق گرایش مخابرات دانشگاه آزاد- معدل کل ام خوب نیست14.03 . معدل سال آخر 15.28 و ترم آخرم 16.31 هستش
سه سال سابقه تدریس تو دبیرستان رو دارم ( جهت پُر کردن گپ تحصیلیم نتونسم شغل مرتبطی که چیزی یاد بگیرم پیدا کنم ترجیح دادم تدریس کنم)
یکسری مهارتها از جمله برنامه نویسی C# مطلب و نرم افزار های مرتبط گرایشمو کار کردم
نمیدونم شانسی برای جلب توجه استادی رو دارم یا نه!!

بدون داشتن سابقه تحقیقاتی نه! معدل کل هم که خیلی خوب نیست. به هر حال شانستون رو امتحان کنید شاید استاد رو پیدا کردید

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - SkyGirl.Shva - 11-06-2017

(11-06-2017, 06:59 PM)Torkan نوشته: بدون داشتن سابقه تحقیقاتی نه! معدل کل هم که خیلی خوب نیست. به هر حال شانستون رو امتحان کنید شاید استاد رو پیدا کردید

آخه خودشون میدونن دانشجوی متقاضی برای مستر زمینه تحقیقاتی نداره!! پس دیگه چرا ارجاع به استاد میکنن!!
میدونم معدلم کمه و یکبار دیگه هم برای این دانشگاه درخواست داده بودم و به این مرحله نرسیده ریجکت شدم
یکم روی رزومه ام کار کردم و سابقه کارمو اضافه کردم که به اینجا رسید کارم. ممکنه با رزومه یا معرفی نامه هام نظرشونو جلب کرد ؟ یکی از معرفی نامه هام از یه استاد به نام از یکی از دانشگاههای خوب آمریکاس!

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Torkan - 12-06-2017

(11-06-2017, 09:56 PM)SkyGirl.Shva نوشته: آخه خودشون میدونن دانشجوی متقاضی برای مستر زمینه تحقیقاتی نداره!! پس دیگه چرا ارجاع به استاد میکنن!!
میدونم معدلم کمه و یکبار دیگه هم برای این دانشگاه درخواست داده بودم و به این مرحله نرسیده ریجکت شدم
یکم روی رزومه ام کار کردم و سابقه کارمو اضافه کردم که به اینجا رسید کارم. ممکنه با رزومه یا معرفی نامه هام نظرشونو جلب کرد ؟ یکی از معرفی نامه هام از یه استاد به نام از یکی از دانشگاههای خوب آمریکاس!
کامادا استاد محوره باید سوپروایزر پیدا کنید مگر اینکه رزومتون خیلی خوب باشه.
بله تاثیر داره
در ضمن با هزینه خودی میتونید برید؟

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - SkyGirl.Shva - 12-06-2017

(12-06-2017, 07:45 AM)Torkan نوشته: کامادا استاد محوره باید سوپروایزر پیدا کنید مگر اینکه رزومتون خیلی خوب باشه.
بله تاثیر داره
در ضمن با هزینه خودی میتونید برید؟

بله ایمیلی که برام اومده گفتن که باید سوپروایز پیدا کنم
و مشکل من اینه نمیدونم چطور نظرشونو جلب کنم
بعضیا میگن استاد ایرانی پیدا کن
بعضیا میگن نه اینکارو نکن استاد ایرانی یهو دقیقه نود میزنه زیر همه چی
برای شهریه هم برای 1 سال میتونم هزینه ها مو پرداخت کنم ولی 2 سال کامل نمیتونم امید داشتم بعد یک سال نظر استادی رو جلب کنم و کمک هزینه دریافت کنم
ولی الان که قراره از همون اول استاد پیدا کنم همه چی فرق میکنه

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Matinking - 21-06-2017

(12-06-2017, 02:17 PM)SkyGirl.Shva نوشته: بله ایمیلی که برام اومده گفتن که باید سوپروایز پیدا کنم
و مشکل من اینه نمیدونم چطور نظرشونو جلب کنم
بعضیا میگن استاد ایرانی پیدا کن
بعضیا میگن نه اینکارو نکن استاد ایرانی یهو دقیقه نود میزنه زیر همه چی
برای شهریه هم برای 1 سال میتونم هزینه ها مو پرداخت کنم ولی 2 سال کامل نمیتونم امید داشتم بعد یک سال نظر استادی رو جلب کنم و کمک هزینه دریافت کنم
ولی الان که قراره از همون اول استاد پیدا کنم همه چی فرق میکنه

- "مشکل من اینه نمیدونم چطور نظرشونو جلب کنم"
زمینه مورد علاقه تون برای تحقیق رو مشخص کنید -> بخش اساتید در سایت دانشکده های مرتبط با رشته تون بررسی کنید -> برای اساتیدی که در زمینه مورد نظرتون کار می کنند ایمیل بفرستید و ضمن ابراز علاقه به کارشون، CV و ریزنمراتتون رو در اختیارشون قرار بدید... هر چه ایمیل رو بیشتر و بهتر شخصی سازی و فنی تنظیم کنید، شانس جلب نظر استاد بالاتر میره...

- "بعضیا میگن نه اینکارو نکن استاد ایرانی یهو دقیقه نود میزنه زیر همه چی"
اولین باره همچین چیزی می شنوم...

- "برای شهریه هم برای 1 سال میتونم هزینه ها مو پرداخت کنم ولی 2 سال کامل نمیتونم"
در کانادا یا از اول برای کل دوره بهتون fund میدن یا کلا خبری ازش نخواهد بود...

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - SkyGirl.Shva - 21-06-2017

(21-06-2017, 09:01 AM)Matinking نوشته: - "مشکل من اینه نمیدونم چطور نظرشونو جلب کنم"
زمینه مورد علاقه تون برای تحقیق رو مشخص کنید -> بخش اساتید در سایت دانشکده های مرتبط با رشته تون بررسی کنید -> برای اساتیدی که در زمینه مورد نظرتون کار می کنند ایمیل بفرستید و ضمن ابراز علاقه به کارشون، CV و ریزنمراتتون رو در اختیارشون قرار بدید... هر چه ایمیل رو بیشتر و بهتر شخصی سازی و فنی تنظیم کنید، شانس جلب نظر استاد بالاتر میره...

- "بعضیا میگن نه اینکارو نکن استاد ایرانی یهو دقیقه نود میزنه زیر همه چی"
اولین باره همچین چیزی می شنوم...

- "برای شهریه هم برای 1 سال میتونم هزینه ها مو پرداخت کنم ولی 2 سال کامل نمیتونم"
در کانادا یا از اول برای کل دوره بهتون fund میدن یا کلا خبری ازش نخواهد بود...

خیلی ممنون از راهنماییتون ایمیل زدم
یکی از استاتید گفتن ترم اولم رو نمیتونن فاندی بمن بدن دولت فاندشون را برای مستر قطع کرده
ولی از ماه آپریل شاید بتونن
حالا میخوام دوباره بهشون ایمیل بزنم ببینم چی میشه

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Raminsezi - 25-06-2017

سلام دوستان ، من میخواستم متن زیر رو برای استاد مد نظر ایمیل کنم ، به نظرتون چه مشکلاتی داره و چجوری میشه بهترش کرد ؟ 

I am a graduate student of Transportation and Road Construction Engineering at Semnan University. My research includes deteriorations of asphalt pavements such as moisture susceptibility.
I’m writing you to state that I’m very enthusiastic about your field of research. I have also had a chance to work on Nano materials to enhance the performance of roads pavements. Having done some research such as my M.S. Thesis
My passion about your field of research and the reputation of University of Waterloo are the two reasons that inspire me to apply for the university. I will be grateful if you 
could check my CV, assess my abilities and background and see if I could be a good fit for your team. My CV is attached.

سوال دیگه ای که داشتم اینکه برای کشورهای اروپایی نیز مثل آمریکا و کانادا حتما باید از قبل با اساتید در تماس بود یا میشه مستقیم از طریق سایت دانشگاه اپلای کرد ؟ 

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Matinking - 25-06-2017

(25-06-2017, 05:54 PM)Raminsezi نوشته: سلام دوستان ، من میخواستم متن زیر رو برای استاد مد نظر ایمیل کنم ، به نظرتون چه مشکلاتی داره و چجوری میشه بهترش کرد ؟ 

I am a graduate student of Transportation and Road Construction Engineering at Semnan University. My research includes deteriorations of asphalt pavements such as moisture susceptibility.
I’m writing you to state that I’m very enthusiastic about your field of research. I have also had a chance to work on Nano materials to enhance the performance of roads pavements. Having done some research such as my M.S. Thesis
My passion about your field of research and the reputation of University of Waterloo are the two reasons that inspire me to apply for the university. I will be grateful if you 
could check my CV, assess my abilities and background and see if I could be a good fit for your team. My CV is attached.

سوال دیگه ای که داشتم اینکه برای کشورهای اروپایی نیز مثل آمریکا و کانادا حتما باید از قبل با اساتید در تماس بود یا میشه مستقیم از طریق سایت دانشگاه اپلای کرد ؟ 

سلام

I am a graduate student of Transportation and Road Construction Engineering at Semnan University, Iran. My research includes deteriorations of asphalt pavements such as moisture susceptibility.
I have also had a chance to work on Nano materials to enhance the performance of roads pavements. I am very enthusiastic about your field of research. My passion about your field of research and the reputation of University of Waterloo are the two reasons that inspire me to apply for the university. I will be grateful if you 
can check my CV (the attached file) and see whether I can be a good fit for your team or not.

چند توصیه:

- اگر در متنی از یک مخفف استفاده می کنید، به فرم گسترده اون برنگردید... در مورد I am و I'm، اولی رسمی و دومی غیررسمی هست و کاربرد همزمانشون درست نیست...

- حاشیه نرید و صریح بنویسید... من بخشی از جملاتی که مستقیما بار اطلاعاتی نداشتن رو حذف کردم...

- فعل could کاربردی کاملا مجزا از can داره که بار معنایی جمله رو عوض می کنه (برخلاف تصور بعضی ها که معتقدند could "همیشه" می تونه فرم رسمی تر can باشه)... در کل پیش از استفاده از افعال در مورد معنی دقیقشون مطمئن بشید...

............................

در اروپا نقش استاد به مراتب مهمتر از آمریکای شمالی هست و عملا در بیشتر مواقع خود استاد فرد رو انتخاب می کنه...
بدون جلب نظر استاد در اروپا میشه گفت پذیرش دکترا ممکن نیست

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - fatima204 - 19-08-2017

دوستان عزیز ممنون میشم اگر نظرتونو در مورد متن ایمیل اولیه من به اساتید بدید و اگر جایی بنظرتون نقطه ضعف مثل معدل یا هست رو بگین حذف کنم ؟ پیشاپیش ممنونم 
Dear Professor….,

I am XXXXXXXXXX, M.Sc. graduated in organic chemistry from XXXXXXXXXXXX, Iran, which is one of the best universities in Iran. I am really interested in XXXXX .I have had the privilege of following your research closely in the last few months. I have read many papers published by your group and am fascinated by the questions you seek to answer by XXXXXX. Particularly, I’m deeply fascinated by the “XXXXXXXXXXXXXXXXX” project that is developed in your group.
My master’s GPA in organic chemistry is 17.15/20 and my bachelor’s GPA, is 16.61/20. My iBT TOEFL Score is 104 (Reading: 29, Listening: 24, Speaking: 22, and Writing: 29), and my score in GRE Subject test (in chemistry), is 830 which is 86% below. My GRE General Revised version Scores are as follows: verbal: 155, quantitative: 162.

For my master thesis, I have worked on the application of ....... in......, which was published in  ..... journal. Besides, I have been TA for several semesters in XXX university. There are some projects as well which I have done during my career as a master student. These are further detailed in my CV.

Working in group and under your supervision would allow me to pursue my scientific passion: better understanding of XXXXXX. With my diverse skill set, I’m confident I can significantly contribute to the projects in your group and would be privileged to discuss this further with you. My CV is attached for your review and I appreciate your consideration.

Sincerely,
XXXXXXXXXX
M.Sc. in Organic Chemistry
XXXXXXUniversity of Technology
Tell: 0098-000-000-0000

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - butterfly - 20-08-2017

(19-08-2017, 05:18 PM)fatima204 نوشته: دوستان عزیز ممنون میشم اگر نظرتونو در مورد متن ایمیل اولیه من به اساتید بدید و اگر جایی بنظرتون نقطه ضعف مثل معدل یا هست رو بگین حذف کنم ؟ پیشاپیش ممنونم 
Dear Professor….,

I am XXXXXXXXXX, M.Sc. graduated in organic chemistry from XXXXXXXXXXXX, Iran, which is one of the best universities in Iran. I am really interested in XXXXX .I have had the privilege of following your research closely in the last few months. I have read many papers published by your group and am fascinated by the questions you seek to answer by XXXXXX. Particularly, I’m deeply fascinated by the “XXXXXXXXXXXXXXXXX” project that is developed in your group.
My master’s GPA in organic chemistry is 17.15/20 and my bachelor’s GPA, is 16.61/20. My iBT TOEFL Score is 104 (Reading: 29, Listening: 24, Speaking: 22, and Writing: 29), and my score in GRE Subject test (in chemistry), is 830 which is 86% below. My GRE General Revised version Scores are as follows: verbal: 155, quantitative: 162.

For my master thesis, I have worked on the application of ....... in......, which was published in  ..... journal. Besides, I have been TA for several semesters in XXX university. There are some projects as well which I have done during my career as a master student. These are further detailed in my CV.

Working in group and under your supervision would allow me to pursue my scientific passion: better understanding of XXXXXX. With my diverse skill set, I’m confident I can significantly contribute to the projects in your group and would be privileged to discuss this further with you. My CV is attached for your review and I appreciate your consideration.

Sincerely,
XXXXXXXXXX
M.Sc. in Organic Chemistry
XXXXXXUniversity of Technology
Tell: 0098-000-000-0000

دوست عزیز، معمولا توی ایمیل اولی که ارسال می کنید بهتره در مورد کار پژوهشی خودتون صحبت کنید و ارتباطش بدید به کارهای پژوهشی استاد که با کار شما اشتراکاتی داره و بهم ربطش بدید و بگید به همین علت دوست دارید به گروه تحقیقاتی اون استاد ملحق شید. یا اگر به فیلد کاری استاد علاقه مند هستین ولی در اون زمینه خودتون تحقیق ندارید باز از علاقه مندی تون و اینکه چرا علاقه مند شدید بنویسید. 
 من به شخصه تو ایمیلم، معدل و نمرات آزمون ها رو نمی نویسم و فکر نمی کنم رایج باشه. چون اون  بخش  به requirement های دانشگاه مربوطه و معمولا grad school اونها رو بررسی می کنه که اون شرایط رو دارید یا نه. ضمن اینکه معمولا اگر نظر استاد رو جلب کنید، خودش ازتون می خواد که ریزنمراتتون رو براش ایمیل کنید تا ببینه. می تونید رزومه رو ضمیمه ایمیلتون کنید.