آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - faeze23 - 15-09-2015

(15-09-2015, 06:08 PM)nasim1234 نوشته: اون بخش I read your profile رو جور دیگه ای بگید مثلا بگید مقالاتشو خوندین یا خلاصه پروژه هاش رو تو سایتش خوندین (اگر داره تو سایتش)
به جای honored اول grateful بهتره به نظرم و دو خط آخر هم خیلی نیازی بهش نیست. کوتاه تر باشه احتمال اینکه بخونه استاده بیشتره. معدلتون اگه بالاست بگین تو ایمیل نظرش جلب شه بخونه

الان من که دوباره پستتون رو خوندم منظور رو بهتر فهمیدم. هم میخواید بگید استادتون بشه هم برای پروژه فعلی کمک کنه؟ هردوش رو نمیشه با هم بگین. یعنی اول بگین برای مستر استادتون شه ببینین قبول می کنه یا نه بعد اگه اکی داد مساله پروژه فعلی مطرح بشه. چون در حالت عادی که اون وظیفه ای نداره که کمک کنه به کار شما تو ایران. امیدوارم نظورتونو درست فهمیده باشم Smile

بله دقیقا منظورم همین بود که میشه باهم مطرح کنم یا نه.
ممنون از راهنماییتون

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - faeze23 - 18-09-2015

سلام
دوستان اگر کسی یک تمپلیت ایمیل follow up بزاره ممنون میشم. محتواش رو همه گفتن تو فروم ولی اینکه با چه لحنی مطرح کنیم برام سواله.
از دوستان که اینکار رو قبلا انجام دادن ممنون میشم یک نمونه بزارن که توش گفتن به استاد قبلا ایمیل فرستادیم.
با سپاس.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - مهمان - 01-10-2015

سلام دوستان کسی هست بتونه بگه این ایمیل برای گرفتن پذیرش مناسب هست یا نه و باید چکارش کنم
راستش اول یه ایمیل ساده به استاد فرستادم و فقط سوال کردم که پذیرش  داره یا نه ولی جواب نداده بعد 2 هفته
در ضمن استاد راهنمای مقطع ارشدم هم باهاش آشنایی داره به نظرتون بهتر نیست بدم استاد راهنمام بفرسته؟

Dear Professor M.M
I'm applying to the PhD program in chemical engineering at UBC for fall 2016, and I'm especially interested in your research areas such as water treatment and CFD. My previous research experience is in supercritical CO2 membrane formation and extraction , but I am also interested in water treatment, CFD and environment .
 I would like to learn more about your work, particularly your paper on “Computational fluid dynamics (CFD) modeling of VUV/UV photoreactors for water treatment”. My experience in remediation of volatile hydrocarbon contaminant in soil taught me fundamental of fluid movement in porous media and also oxidation of hydrocarbons, so I am especially intrigued by the connections between the UV oxidation system chemical  oxidation development. Is this something that I could explore in a rotation with your lab? Are you currently accepting new graduate students?
 If you have the time, I would love to discuss this with you by email or video chat. I am also happy to tell you more about myself and my background, and can provide copies of my transcripts upon request.

my Short CV:

M.Sc. in chemical engineering, (GPA: 17.41/20), Sharif University of Technology, Tehran, Iran (2011-2013).

Thesis: To make the membrane for drug retard release by supercritical system

Supervisor: Professor Iraj goodarznia

The grade of master thesis: (20/20).

B. Sc. in Physics, (GPA: 16.23/20), University of Semnan, Semnan, Iran (2007-2011).

Thanks for your time, and I hope to hear from you soon!
 Sincerely,
Saeed Taji
M.Sc. in chemical engineering
Department of Chemical and Petroleum Engineering
Sharif University of Technology
Tehran
Iran

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - nasim1234 - 02-10-2015

(01-10-2015, 05:19 PM)مهمان نوشته:
سلام دوستان کسی هست بتونه بگه این ایمیل برای گرفتن پذیرش مناسب هست یا نه و باید چکارش کنم
راستش اول یه ایمیل ساده به استاد فرستادم و فقط سوال کردم که پذیرش  داره یا نه ولی جواب نداده بعد 2 هفته
در ضمن استاد راهنمای مقطع ارشدم هم باهاش آشنایی داره به نظرتون بهتر نیست بدم استاد راهنمام بفرسته؟

Dear Professor M.M
I'm applying to the PhD program in chemical engineering at UBC for fall 2016, and I'm especially interested in your research areas such as water treatment and CFD. My previous research experience is in supercritical CO2 membrane formation and extraction , but I am also interested in water treatment, CFD and environment .
 I would like to learn more about your work, particularly your paper on “Computational fluid dynamics (CFD) modeling of VUV/UV photoreactors for water treatment”. My experience in remediation of volatile hydrocarbon contaminant in soil taught me fundamental of fluid movement in porous media and also oxidation of hydrocarbons, so I am especially intrigued by the connections between the UV oxidation system chemical  oxidation development. Is this something that I could explore in a rotation with your lab? Are you currently accepting new graduate students?
 If you have the time, I would love to discuss this with you by email or video chat. I am also happy to tell you more about myself and my background, and can provide copies of my transcripts upon request.

my Short CV:

M.Sc. in chemical engineering, (GPA: 17.41/20), Sharif University of Technology, Tehran, Iran (2011-2013).

Thesis: To make the membrane for drug retard release by supercritical system

Supervisor: Professor Iraj goodarznia

The grade of master thesis: (20/20).

B. Sc. in Physics, (GPA: 16.23/20), University of Semnan, Semnan, Iran (2007-2011).

Thanks for your time, and I hope to hear from you soon!
 Sincerely,
Saeed Taji
M.Sc. in chemical engineering
Department of Chemical and Petroleum Engineering
Sharif University of Technology
Tehran
Iran

متاسفانه ایمیلتون مناسب نیست. شما وقتی ایمیل می زنید یعنی به کار و آزمایشگاه اون استاد علاقه دارید و اطلاعات کافی دربارش دارید. ایمیل شما یه مقدار از بالا هست یعنی نگاه از بالا به استاد! که خیلی بد تلقی میشه. جاهایی که این حس نگاه از بالا رو میده اینجا لیست کردم که درستشون کنید اگه خواستید:

ّI would like to learn more about your work
این جمله رو استاد باید بگه. شما اگر بخوای بیشتر بدونی باید بری پیپرهاش رو بخونی. اون اگه علاقه مند باشه این جمله رو میگه. پس اینو حذف کنید یا بجاش یه چیزی تو مایه های این بگید
I'm so interested in projects of your lab

ّّIs this something that I can explore

این هم سوالی نیست که بپرسید. برای ایمیل اول همچین چیزی رو نمیشه گفت.  تو مصاحبه میشه پرسید یا کلا نپرسید با خوندن مقالاتش ببینید میشه یا نه. کلا تنها سوالی که از استاد میپرسیم همینه که نظرت درباره رزومه من چیه؟ حتی بحث فاند رو هم تو ایمیل اول نمیگیم

I would love to discuss this with you

بله که شما دوست داری دیسکاس کنی. استاده که وقت نداره با صد ها دانشجو که ایمیل می زنن صحبت کنه. حذف کنید این رو. امیدوارم این ایمیل رو به استادی نزده باشید خیلی غیر Politeهست به قول خودشون

I am also happy to tell you more about myself

مشابه مورد قبلی این هم خیلی بده. ببینید مشخصه که شما میخواید بحث کنید و بیشتر براش حرف بزنید ولی ول باید ببینید اون استاد اصلا رزومه شما رو می پسنده یا نه. شما این رو به فارسی هم برگردونید قابل ارسال به یک استاد ایرانی هم نیست حتی.

موفق باشید

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - مهمان - 02-10-2015

(02-10-2015, 08:41 AM)nasim1234 نوشته: متاسفانه ایمیلتون مناسب نیست. شما وقتی ایمیل می زنید یعنی به کار و آزمایشگاه اون استاد علاقه دارید و اطلاعات کافی دربارش دارید. ایمیل شما یه مقدار از بالا هست یعنی نگاه از بالا به استاد! که خیلی بد تلقی میشه. جاهایی که این حس نگاه از بالا رو میده اینجا لیست کردم که درستشون کنید اگه خواستید:

ّI would like to learn more about your work
این جمله رو استاد باید بگه. شما اگر بخوای بیشتر بدونی باید بری پیپرهاش رو بخونی. اون اگه علاقه مند باشه این جمله رو میگه. پس اینو حذف کنید یا بجاش یه چیزی تو مایه های این بگید
I'm so interested in projects of your lab

ّّIs this something that I can explore

این هم سوالی نیست که بپرسید. برای ایمیل اول همچین چیزی رو نمیشه گفت.  تو مصاحبه میشه پرسید یا کلا نپرسید با خوندن مقالاتش ببینید میشه یا نه. کلا تنها سوالی که از استاد میپرسیم همینه که نظرت درباره رزومه من چیه؟ حتی بحث فاند رو هم تو ایمیل اول نمیگیم

I would love to discuss this with you

بله که شما دوست داری دیسکاس کنی. استاده که وقت نداره با صد ها دانشجو که ایمیل می زنن صحبت کنه. حذف کنید این رو. امیدوارم این ایمیل رو به استادی نزده باشید خیلی غیر Politeهست به قول خودشون

I am also happy to tell you more about myself

مشابه مورد قبلی این هم خیلی بده. ببینید مشخصه که شما میخواید بحث کنید و بیشتر براش حرف بزنید ولی ول باید ببینید اون استاد اصلا رزومه شما رو می پسنده یا نه. شما این رو به فارسی هم برگردونید قابل ارسال به یک استاد ایرانی هم نیست حتی.

موفق باشید

میدونم یکم درخواستم بیش از حد هست ولی امکان داره به نحوی این ایمیل رو واسه من اصلاح کنین راستش من زبانم چندان خوب نیست و میترسم بازم بعد اصلاح ایرادات زیادی داشته باشه

با تشکر

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - saeed841 - 02-10-2015

من همون کاربر مهمان هستم میشه خواهش کنم این ایمیل رو واسه من اصلاح کنین آخه میترسم خودم اصلاح کنم بازم خطا داشته باشه
با تشکر

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - nasim1234 - 02-10-2015

(02-10-2015, 03:16 PM)saeed841 نوشته:
من همون کاربر مهمان هستم میشه خواهش کنم این ایمیل رو واسه من اصلاح کنین آخه میترسم خودم اصلاح کنم بازم خطا داشته باشه 
با تشکر

راستش تصحیح کردن ایمیل وقت بیشتری می گرفت تا کپی یکی از ایمیل های خودم که دو سال پیش میزدم.
این نمونه رو براتون گذاشتم که به عنوان تمپلیت استفاده کنید البته یکمم می تونید تغییر بدید ولی کلیاتش این باشه. اون بخش های ایمیلتون که درباره خودتون بود مشکلی داشت میتونید اونا رو هم اضافه کنید. اون بخش سوابق خودتون رو به علاوه اینی که من نوشتم درباره اینکه بپرسیم استاد دانشجو میگیره یا نه با هم میکس کنید اکی میشه. فونت همش هم یه سایز باشه بزرگ کوچیک نباشه اینجا من کپی کردم بعضی جاها بزرگ شده!
به جای similar topic‌هم اسم تاپیک هایی که علاقه دارید بگید.
رزومه هم حتما اتچ بشه
موفق باشید

,Dear Professor X
 My name is X, and I am currently a senior undergraduate student in Computer Engineering at Sharif University of Technology with 18.5 out of 20 GPA for the last 4 semesters. I am also gaining research
experience at X Laboratory at SUT as of this semester.
In SUT's X courses we had the chance to study your research and discuss some of your papers. Since being introduced to your research, I have been tracking your publications and the paper, "X" was insightful owing to my long interest in similar topics.
Due to the major influences that your X Department had in the field, I am planning to apply to X university for my Masters studies and I think my background and interests are congruent with your research discipline. To that purpose, I have also attached my CV to this email and I was wondering whether you will be accepting graduate student for Fall 2016 entry.
I gratefully appreciate the time you are giving me on this matter.
[عکس: spacer.gif]Sincerely Yours
First name  Last Name
B.S. Computer Engineering

Research Assistant at X Laboratory

Sharif University of Technology, Tehran, Iran

[عکس: spacer.gif]

نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - ali736 - 08-10-2015

سلام
وقت بخیر.
لیسانس آزاد عمران عمران جی پی ای  14.36   :D
ارشد عمران آب چمران اهواز جی پی ای 16.39 :)
آیلتس: 7 ;)
پیشنهاد ادامه تحصیل در دکترا برای کدام دانشگاه و کدام کشور البته با دریافت کمک هزینه تحصیلی و مخارج زن و بچه :s ؟
( علاقه به تحصیل در امریکا استرالیا و هلند دارم)

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - faeze23 - 08-10-2015

سلام
دوستان یک سوال داشتم
برای استادی در نروژ بخام ایمیل بزنم چی بگم بهشون؟ چون استادی پیدا کردم که زمینه کاریش به من میخوره و منم برای اون دانشگاه میخام اپلای کنم فقط چطور ایمیل بزنم بهش؟؟
منظورم اینه که مثل امریکا و اکانادا از علایقم به زمینه کاریش بگم و میخام سوپروایزم بشه؟ برای اروپا دوستان چه ایمیلهایی میزنن که بعضا فاند هم گرفتن چون تا جاییکه میدونم استاد تاثیری در پذیرش نداره.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - Andre - 08-10-2015

(08-10-2015, 06:46 PM)faeze23 نوشته: سلام
دوستان یک سوال داشتم
برای استادی در نروژ بخام ایمیل بزنم چی بگم بهشون؟ چون استادی پیدا کردم که زمینه کاریش به من میخوره و منم برای اون دانشگاه میخام اپلای کنم فقط چطور ایمیل بزنم بهش؟؟
منظورم اینه که مثل امریکا و اکانادا از علایقم به زمینه کاریش بگم و میخام سوپروایزم بشه؟ برای اروپا دوستان چه ایمیلهایی میزنن که بعضا فاند هم گرفتن چون تا جاییکه میدونم استاد تاثیری در پذیرش نداره.

شما همان رویه (مطابق ایمیلهای قبلی ای که ارسال میکردید) رو ادامه بدید. قبلش سایت دانشگاه رو خوب بخونید که نحوه ی اعطای کمک هزینه دستتون بیاد.