آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

[برش] amirhossein.gh:مجرب در زمینه آزمون GRE General و IELTS - هاجر خانی - 29-08-2014

Dear professor pessarakli
I am hajar khani basiri, I graduated in seed science and technology M.S. of mohaghegh ardabili university. I have decided flow my field on PHD in America or Canada universitys.
Therefore, I did like to guidance me for find a good university, which have this field, and which one is beter? Besides, who have porofessors worked on that? Do you mind give me email of them or introduce me to them?
I would be very grateful for your help.
Yours sincerely
Hajar khani basiri
Esfahan, Iran
Email: hkhanibasiri@gmail.com
یک هفته است رایتینگو شروع کردم
این ایمیلو امروز اراده کردم و نوشتم
حالا ایراداتشو نمیدونم چیه

RE: amirhossein.gh:مجرب در زمینه آزمون GRE General و IELTS - M1KE - 31-08-2014

متن ایمیل تون گرامر خیلی ضعیفی داره. بهتره قبل از فرستادن ایمیل حتما متن اون رو به کمک دوستان اصلاح کنید. به این شکل بفرستین اصلا جالب نیست. مثلا follow رو flow نوشتین یا برای نمونه to guide me رو to guidance me نوشتین. همین طور از نظر درونمایه، کسی از استادهای دانشگاه ها نمی پرسه که یک دانشگاه مناسب رو بهشون معرفی کنند. شما می بایست به این نتیجه رسیده باشین که با استاد خاصی قصد کار دارین و بعد بهش مراجعه کنید.

پیشنهاد می کنم روی زبان وقت بیشتری بگذارید و Writing کار کنید (نه لزوما ایمیل نویسی بلکه در هر زمینه ای) و بعد به تدریج به سمت ایمیل نویسی روی بیارین. در نهایت تاپیک های کمک هزینه و تماس با استادان رو بخونید و متن ایمیل هاتون رو برای بررسی و رفع اشکال در تاپیک نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان مطرح کنید.

موفق باشید

(29-08-2014, 09:27 PM)'هاجر خانی' نوشته:

Dear professor pessarakli
I am hajar khani basiri, I graduated in seed science and technology M.S. of mohaghegh ardabili university. I have decided flow my field on PHD in America or Canada universitys.
Therefore, I did like to guidance me for find a good university, which have this field, and which one is beter? Besides, who have porofessors worked on that? Do you mind give me email of them or introduce me to them?
I would be very grateful for your help.
Yours sincerely
Hajar khani basiri
Esfahan, Iran
Email: hkhanibasiri@gmail.com
یک هفته است رایتینگو شروع کردم
این ایمیلو امروز اراده کردم و نوشتم
حالا ایراداتشو نمیدونم چیه

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - atefeh_J - 02-09-2014

با سلام و خسته نباشید من متن زیر را می خوام برای مکاتبه با استادا ایمیل کنم. البته بگم که کل صفحات را خوندم و از تمامی پاسخها یک جورایی کمک گرفتم. خیلی ممنون میشم به سوالاتم نیز پاسخ بدهید
1- نظرتان راجع به متن ایمیل
2- من امتحان زبانم را آخر شهریور قرار است بدم ، آیا لزومی داره نمره را حتما توی رزومه ام بیارم؟ حدود نمره ام را می دانم چنده ولی مطمئن نیستم می تونم بگم مثلا 7 ولی اگه 7 نشدم مشکلی پیش میاد؟چون می خوام با استادایی مکاتبه کنم که دانشگاهشان نمره 6و نیم می خواهد. یا همون 6 ونیم بگم؟
3- یکی از استادان کانادایی لطف کردن برایم قطعاتی پارسال فرستادن و تشویقم کردن برای اپلای ولی متاسفانه  هنوز تست های نهایی انجام نشده، به نظرتان نوشتن اسم اون استاد توی رزومه نکته مثبتی برای رزومه من محسوب میشه؟ چون من هنوز تست نهایی نگرفتم به خود استاد هم نمی تونم متاسفانه ایمیل بزنم و می خوام با استادهای دیگه مکاتبه کنم
...Dear Professor,

I received my Master’s degree in ...... from University of X in 2011. I am going to apply for PhD to the department of X at University of Y.
 I am interested in fiber optic sensors and found your research interests in line with those of mine.The subject of my M.Sc thesis was ...
 I would be very grateful if you could assess my profile and see if I could have the chance of studying my PhD under your supervision.
More information about my research activities can be found in my attached CV
Best Regards

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - mahnaz103 - 16-09-2014

با سلام 
دوستان یه سوالی درمورد اسکالرشیپ دولتی داشتم. در مدارک موردنیاز برای اپلای گفته شده است که نامه یا ایمیلی از یک استاد درهمون کشور باید براشون ارسال کنیم همراه مدارک که بیانگر ادمیشن ما از طرف اون استاد باشه. 
درواقع فاند جدای از دانشگاه است و ارتباطی  به استاد یا دانشگاه ندارد و تنها کافی است دانشگاه پذیرش دهد. 

حالا سوال من اینه که موقع تماس با اساتید آیا بهتره که از همون اول به استاد بگم که من فقط پذیرش بدون فاند میخوام از شما و حرفی از اسکالرشیپ دولتی نزنم یا اینکه بهتره از همون اول قضیه اسکالرشیپ دولتی را مطرح کنم ؟؟؟
منظور این که شاید اگر از اول به استاد درمورد قضیه ی اسکالرشیپ بگم اینطور برداشت کنه که من فقط بخاطر این فاند دنبال پذیرش از اون استاد و دانشگاه هستم و باعث بشه یا جواب ایمیلمو نده یا رد کنه. 
یا از طرفی اگه از اول نگم قضیه اسکالرشیپ رو ممکنه بعدها استاد برای فرستادن نامه ادمیشن به اون کمیته ( البته نمیدونم ما باید اول از استاد بگیریم نامه رو و خودمون به کمیته بدیم یا نه نیازه که استاد مستقیم نامه رو بده به کمیته ی مربوطه) رغبتی نشون نده و کار خراب بشه.
ممنون از راهنماییهاتون 

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - faeze23 - 17-09-2014

دوستان سلام
من یک متن تهیه کردم برای ارسال به استادان لطفا یک بررسی کنید اگر ایراد نگارشی نداره ارسال کنم. ممنون
Dear professor X Y,

I am writing to express my desire for being admitted at University of XX for continuing my studies as a master Student in fall 2015. It would be an honor for me if I can follow my studies under your supervision. I graduated in summer 2014 in Landscape Architecture at Binaloud University of Mashhad, Iran .
As research experience, I have conducted undergraduate researches on Persian gardens and determining qualitative and quantitative parameters of assessing urban parks with supervising some of my Professors. The overall aim of our group researches is to determine urban parks weakness and strengths and promote functionality and viability of them for visitors. I would like to continue a path of research on spatial forms of landscape and functionality.
I am especially interested in your previous work on XX it really fascinated me as I am really interested in this subject and one of my university projects followed similar aim and I tried to make my garden alive even at nights when people normally avoid visiting parks.

Reading about your research interests and projects from the web, I found out that the areas of your research fit my interests.

I sincerely appreciate your attention in advance and look forward for your kind response.

Best regards,

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - M1KE - 29-09-2014

1. نمی دونم چرا برخی از قسمت های متن رو ایتالیک کردین که عبارت خاصی هم نبودن؟
  2. به نظرم دو جمله ای که آبی کردم بهتره جاشون با هم عوض بشه.
  3. جمله ای که قرمز کردم معنی اش اینطور میشه که چند تا از استادهام رو راهنمایی کردم! بهتره به جای اون قسمت Under supervision گذاشته بشه.
  4. در قسمتی که به رنگ سبز در آوردم 3 بار اشاره کردین که کار ایشون علاقه دارین!
  5. به نظرم در قسمتی که قهوه ای کردم بهتره به جای my واژه the گذاشته بشه چون الان برداشت خیلی عامیانه و غیر حرفه ای از اون میشه.

نقل قول:Dear professor X Y,
I am writing to express my desire for being admitted at University of XX for continuing my studies as a master Student in fall 2015. It would be an honor for me if I can follow my studies under your supervision. I graduated in summer 2014 in Landscape Architecture at Binaloud University of Mashhad, Iran .
نقل قول:As research experience, I have conducted undergraduate researches on Persian gardens and determining qualitative and quantitative parameters of assessing urban parks with supervising some of my Professors. The overall aim of our group researches is to determine urban parks weakness and strengths and promote functionality and viability of them for visitors. I would like to continue a path of research on spatial forms of landscape and functionality.
I am especially interested in your previous work on XX it really fascinated me as I am really interested in this subject and one of my university projects followed similar aim and I tried to make my garden alive even at nights when people normally avoid visiting parks.
Reading about your research interests and projects from the web, I found out that the areas of your research fit my interests.
I sincerely appreciate your attention in advance and look forward for your kind response.
Best regards

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - faeze23 - 01-10-2014

سلام
دوستان من به استادی درکانادا ایمیل زدم بعدازینکه گفتن فاند ندارن و جواب سوالهام رو دادن این رو گفتن
As to research opportunities to work with a professor in our Department that decision is made by the student in consult with any Faculty member when the student puts forward their Practicum/Thesis proposal. Our Department is very student centred and all Faculty members are open to working with students that are focusing on their particular area of research. Some faculty members have research funds but most like myself work on primarily self-funded research which has little or no opportunity to hire or support students in their research.
۱_منظورشون از قسمت ارایه پایانامه چی هست؟و اینکه بنظرمیرسه این دپارتمان فاند نداشته باشه درسته؟؟
۲_و اینکه من میخام تو زمینه کاریشون باهشون در ارتباط باشم و نظرشون رو بدونم این متن خوبه یا کلا هیچی نگم دیگه فقط خلاصه نوشتم املا رو ندیده بگیرید...
Dear professor xx
Many thx For ur kind response. As a student who is fascinated by ur works i will follow ur works online and i would be grateful if i had the chance to share my work with u and have ur subtle comments on them.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - soilman - 01-10-2014

در واقع اون قسمتی که پرسیدید ارایه پایان نامه نیست در واقع یه جور خلاصه ای از کارهایی که قراره بکنید هست ( شما موضوعی رو پیشنهاد میدید و یافته هاتون رو به فرمت کاملا علمی و زیر نظر استاد دانشگاه (لزوما هم نه) می نویسید)

این دپارتمان و اساتیدش به نظر میاد فاند نداشته باشن و باید ببینید خودتون چه حسی دارید و زمانی که قراره بهش اختصاص بدید چقدر کار می بره و اینها.حالا شاید یه جور فاندهایی برای دانشجویان جدید از طرف دپارتمان در نظر گرفته شده باشه .شما یا می تونید به بقیه اساتید مرتبط ای میل بزنید یا اگر از موضوع کار اون استاد خوششون میاد به همون استاد بگید که دوست دارید زیر نظر ایشون کار کنید و ازش برای پروپوزال تزیز راهنمایی بخواهید
(01-10-2014, 12:59 AM)'faeze23' نوشته: سلام
دوستان من به استادی درکانادا ایمیل زدم بعدازینکه گفتن فاند ندارن و جواب سوالهام رو دادن این رو گفتن
As to research opportunities to work with a professor in our Department that decision is made by the student in consult with any Faculty member when the student puts forward their Practicum/Thesis proposal. Our Department is very student centred and all Faculty members are open to working with students that are focusing on their particular area of research. Some faculty members have research funds but most like myself work on primarily self-funded research which has little or no opportunity to hire or support students in their research.
۱_منظورشون از قسمت ارایه پایانامه چی هست؟و اینکه بنظرمیرسه این دپارتمان فاند نداشته باشه درسته؟؟
۲_و اینکه من میخام تو زمینه کاریشون باهشون در ارتباط باشم و نظرشون رو بدونم این متن خوبه یا کلا هیچی نگم دیگه فقط خلاصه نوشتم املا رو ندیده بگیرید...
Dear professor xx
Many thx For ur kind response. As a student who is fascinated by ur works i will follow ur works online and i would be grateful if i had the chance to share my work with u and have ur subtle comments on them.

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - salyone - 03-10-2014

سلام
از استاد آمریکایی واسم جواب اومده گفته اپلای کن تاریخشم نوشته واسم
تو این مرحله چطوری ازش بپرسم که فاند داره که بده یا اگرم نداره میتونه به تخفیفی تو شهریه بده ؟
ممنون می شم پاسخ بدید

RE: نظرخواهی در مورد متن ایمیل به استادان - blueearth - 03-10-2014

(03-10-2014, 09:04 PM)'salyone' نوشته: سلام
از استاد آمریکایی واسم جواب اومده گفته اپلای کن تاریخشم نوشته واسم
تو این مرحله چطوری ازش بپرسم که فاند داره که بده یا اگرم نداره میتونه به تخفیفی تو شهریه بده ؟
ممنون می شم پاسخ بدید

با سلام شما اسم داشنگاهتون رو الته نگفتید
ولی داشنگاه های امرکیا بر خلاف کانادا و استرالیا اکثرا استاد محور نیستن
علاوه بر این در هیچ یکی از داشنگاه ها به طور اصولی اساد راهنما هیچ کمکی توی گرفتن تخفیف شهریه نمیتونه بکنه
با توجه به اینکه امریکا میخواید اقدام کنید قبل از اینکه از استاد راهنما راجع به فاند بپرسید از کوردینتور برنامه داشنگاهی مورد نظرتون راجه به کمک مالی بپرسید که ایا در مقطع و رشته شما داشنگاه کمکی رو فراهم میکنه یا نه
اگر دانشگاه جوابش منفی بود اون وقت از استادتون بپرسید
قبل از اقدام به اپلای از کمک های مالی مطلع بشید