آکادمیا کافه
پذیرش از نروژ در مقطع PhD - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: نروژ (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B1%D9%88%DA%98)
+----- انجمن: تحصیل در نروژ (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%B1%D9%88%DA%98)
+----- موضوع: پذیرش از نروژ در مقطع PhD (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%B1%D9%88%DA%98-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: پذیرش در مقطع PhD - Emir - 19-07-2013

با سلام

میخواستن بدونم ایا نروِژ فقط تو رشته های مهندسی بورس میده یا رشته هایی مثل finance  یا اقتصاد هم هست .؟
چون خوشبختانه همه دوستان مهندسی هستند .

با تشکر

RE: پذیرش در مقطع PhD - spt - 22-07-2013

(19-07-2013, 07:30 PM)'artash' نوشته:  با سلام
میخواستن بدونم ایا نروِژ فقط تو رشته های مهندسی بورس میده یا رشته هایی مثل finance  یا اقتصاد هم هست .؟
چون خوشبختانه همه دوستان مهندسی هستند .
با تشکر

نه دوست عزیز به این رشته ها هم بورس تعلق میگیره...   مخصوصا فایننس رشته ی خوبیه...   اما رشته های مدیریتی یه مقدار وضعشون خراب تره و کمتر از مهندسی ها براشون پول وجود داره...    یعنی اینکه صنعت بیشتر برای رشته های مهندسی و نتایج تحقیقاتشون هزینه میکنه تا رشته های مدیریتی و اقتصادی...  اما بازم فاند زیاده برای این رشته هایی که شما گفتید...  این خیلی به کشور خاصی ربط نداره و در همه ی کشورا صادقه..   نروژ کلا وضعش خوبه و بورس هم توش خوب پیدا میشه..  برای همین نگران نباشید   Smile

RE: پذیرش در مقطع PhD - had - 05-09-2013

[font]سلام دوستان می خواستم بدونم شانس پذیرش برای دکترا کامپیوتر در نروژدارم
معدل کارشناسی18 دانشگاه آزاد تهران
معدل ارشد 16.50 دانشگاه آزاد تهران
2تا مقاله ISI
آیلس6.5
با تشکر[/font]

RE: پذیرش در مقطع PhD - Shihan - 05-09-2013

(05-09-2013, 12:52 PM)'had' نوشته: سلام دوستان می خواستم بدونم شانس پذیرش برای دکترا کامپیوتر در نروژدارم
معدل کارشناسی18 دانشگاه آزاد تهران
معدل ارشد 16.50 دانشگاه آزاد تهران
2تا مقاله ISI
آیلس6.5
با تشکر

دروود.
برای شانس شما باید عرض کنم رزومه نسبتاً خوبی داری. شانست بالاست فقط چون در نروژ متقاضیان تعداشون بالاست باید تلاش زیادی کنی تا موقعیت خالی رو پیدا کنی. بطور مثال من برای دانشگاه صنعتی تروندهیم (اینجا) و دانشگاه استاونجر (اینجا) موقعیت خالی اش رو قرار دادم بنابراین برای همه دانشگاهها باید جستجو کنی.
ازاد اندیش باشی

RE: پذیرش در مقطع PhD - behzadpasha - 22-09-2013

با سلام و خسته نباشید من دانشجوی سال دوم کارشناسی ارشد نفت هستم
[align=right]میخاستم بدونم برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در کشور نروژ چه اقداماتی رو بایستی انجام بدم و اینکه آیا برای دانشجوی دکتری در نروژ فاند  داده میشه یا نه ؟و شرایط تحصیل یک دانشجوی دکتری در نروژ به چه شکلی هست|؟
 واینکه یه توضیحی راجع به پیدا کردن جای خالی بهم بگین من نمیدونم چطوری باید این جای خالیو پیدا کنم؟
با تشکر از شما

RE: پذیرش در مقطع PhD - Shihan - 23-09-2013

(22-09-2013, 09:01 PM)'behzadpasha' نوشته:
با سلام و خسته نباشید من دانشجوی سال دوم کارشناسی ارشد نفت هستم

میخاستم بدونم برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در کشور نروژ چه اقداماتی رو بایستی انجام بدم و اینکه آیا برای دانشجوی دکتری در نروژ فاند  داده میشه یا نه ؟و شرایط تحصیل یک دانشجوی دکتری در نروژ به چه شکلی هست|؟
 واینکه یه توضیحی راجع به پیدا کردن جای خالی بهم بگین من نمیدونم چطوری باید این جای خالیو پیدا کنم؟
با تشکر از شما

ضمن عرض خوش امدگویی به شما.
ابتدا بهتر بود شما حداقل به تاپیک دکتری در نروژ نگاه اجمالی می انداختی ، در هر صورت مقطع دکتری در نروژ حقوق داره و کار محسوب میشه. شما تنها باید دنبال موقعیت خالی در دانشگاه یا سایتهای کاریابی که لینک تبادل دانشگاه و صنعت رو دارند جستجو کنید. رشته شما یکی از پرطرفدارترین رشته در اروپاست و عالی الخصوص در نروژ باید برای این رشته رزومه خیلی خوبی داشته باشی
ازاد اندیش باشی

RE: پذیرش در مقطع PhD - fariba1984 - 18-11-2013

سلام. پس میشه اینطوری فهمید که این مبلغ باید برای یه مدت در دانشگاه نروژ اصطلاحاً گرو بمونه؟ البته من ارشد خوندم،ولی به یه رشته دیگه علاقه پیدا کردم و دوست داشتم از مقطع ارشد دوباره بخونمش تا به دکتری برسم. تهیه این مبلغ برای یه مدت کوتاه مشکلی نداشت برام، ولی اینکه چند ماه در جایی بمونه برام مقدور نیست... بنابراین شاید صلاح این باشه که بشینم برای دکتری آماده شم... شما هم یه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

RE: پذیرش در مقطع PhD - Shihan - 18-11-2013

(18-11-2013, 11:18 AM)'fariba1984' نوشته: سلام. پس میشه اینطوری فهمید که این مبلغ باید برای یه مدت در دانشگاه نروژ اصطلاحاً گرو بمونه؟ البته من ارشد خوندم،ولی به یه رشته دیگه علاقه پیدا کردم و دوست داشتم از مقطع ارشد دوباره بخونمش تا به دکتری برسم. تهیه این مبلغ برای یه مدت کوتاه مشکلی نداشت برام، ولی اینکه چند ماه در جایی بمونه برام مقدور نیست... بنابراین شاید صلاح این باشه که بشینم برای دکتری آماده شم... شما هم یه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

شما اگر بتونی در مقطع دکتری در نروژ پذیرفته شی نیاز به ارائه این گواهی مالی نداری، چون تمامی دانشگاههای نروژ در مقطع دکتری بهشون فاند تعلق میگیره و شغل محسوب میشه. اما برای ارشد باید اون مبلغ رو به دانشگاه ارسال کنید پس از 3-4 ماه و پس از رفتن به انجا میتونی کلش رو برداشت کنی.

RE: پذیرش در مقطع PhD - fahime92 - 06-12-2013

سلام
به نظر شما اقدام برای فاند در نروژ برای ادامه تحصیل دکترای دامپزشکی و ارشد طراحی شهری خوب است یا خیر؟

RE: پذیرش در مقطع PhD - Shihan - 07-12-2013

(06-12-2013, 11:43 PM)'fahime92' نوشته: سلام
به نظر شما اقدام برای فاند در نروژ برای ادامه تحصیل دکترای دامپزشکی و ارشد طراحی شهری خوب است یا خیر؟

چرا نباشه! همه ارزوی تحصیل در دانشگاههای نروژ رو دارن. برای اینکه جزو بالاترین مبلغ کمک تحصیلی به دانشجویان دکتری رو در دنیا داره. باید دنبال موقعیت خالی بگردید.