آکادمیا کافه
پذیرش در رشته ریاضی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش در رشته ریاضی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B6%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2

پذیرش در رشته ریاضی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - saeidijavad - 13-12-2014

سلام به دوستان عزیز، خیلی نیاز به نظرات شما دارم،
چون واقعا نمیدونم باید چی کار کنم و سردرگمم.

۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل (پیام نور _ ریاضی کاربردی _ 14.65)

۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل (سمنان _ ریاضی محض(آنالیز) _ 16.88)

۳- نمره زبان (برای تافل دارم اقدام میکنم و 1.5 سال تا 2 سال وقت که تمومش کنم و میتونم نمره خوبی بیارم( 80 تا 100))

۴- نمره GRE (ندادم ولی میتونم نمره خوبی بیارم)

۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله). 3 مقاله ISI

۶- سابقه کار مرتبط: ندارم

۷- دانشگاه های مورد نظر : رنک دانشگاه خیلی برام مهم نیست و بیشتر یعنی خیلی خیلی فاند مهمه

۸- گرایشها و زمینه‌های مورد علاقه : آنالیز عددی _ تحقیق در عملیات _ آنالیز تابعی

۹- نیم‌سال مورد نظر:Fall 2016_Fall 2017

10- شانس گرفتن فاند چقدر؟

11- متاهل هم هستم.

ممنون میشم بتونین با نظراتتون منو در ابن راه کمک کنین.

متشکرم دوستان عزیز.

RE: پذیرش در رشته ریاضی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - saeidijavad - 21-12-2014

آیا موضوعی با این عنوان هست که کسی نمیاد چواب بده؟؟لطفا بفرمایید.

RE: پذیرش در رشته ریاضی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - Andre - 22-12-2014

(13-12-2014, 03:23 PM)'saeidijavad' نوشته:
سلام به دوستان عزیز، خیلی نیاز به نظرات شما دارم،
چون واقعا نمیدونم باید چی کار کنم و سردرگمم.
...
ممنون میشم بتونین با نظراتتون منو در ابن راه کمک کنین.
متشکرم دوستان عزیز.

معدل کارشناسیتون به نسبت پایینه. معدل ارشدتون هم متوسط. اغلب دانشگاههای آمریکایی به شدت به معدل و نمرات زبان و GRE توجه می کنند. در مرحله بعد سوابق پژوهشی رو مورد ارزیابی قرار می دهند. از اینکه ارشدتون رو در ریاضیات محض گذروندین بهتره در یکی از گرایشهای موجود درخواست بدین تا شانص بالاتری داشته باشید. اینکه سالهای 2016 به بعد رو مورد نظر قرار دادید از این لحاظ مناسبه که برای آزمون ها خودتون رو آماده کنید. اگر هدف تنها همین دانشگاههای آمریکایی هست روی آزمون های TOEFL و GRE سرمایه گذاری کنید و گرنه مثلاً در بعضی از دانشگاههای استرالیایی نمرات عجیبی از تافل درخواست میکنند و IELTS در الویت قرار دارد. موارد مشابه ای هم در آمریکا در مورد IELTS موجود است.

RE: پذیرش در رشته ریاضی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - saeidijavad - 22-12-2014

راستی تو سوابق، تدریس در دانشگاه ها چطور ارزیابی میشه؟ خوبه؟

RE: پذیرش در رشته ریاضی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - Andre - 22-12-2014

(22-12-2014, 11:12 AM)'saeidijavad' نوشته: راستی تو سوابق، تدریس در دانشگاه ها چطور ارزیابی میشه؟ خوبه؟

هر گونه سابقه تدریسی در گرفتن Teacher Assistantship کمک می کنه که کمک هزینه مناسبی رو می تونه فراهم کنه. البته قوانین داخلی دانشگاهها خیلی متفاوته، بعضی از دانشگاهها تا دانشجویی رو نشناسن هیچ Assistantship ای برایش فراهم نمی کنند. در کل همه اینها رو در نظر میگیرند. بهتر روی موارد مهم تر تمرکز کنید که این موارد فقط امتیازی مثبت محسوب می شوند و هیچگاه جایگزین موارد اصلی نمیشوند.

RE: پذیرش در رشته ریاضی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - saeidijavad - 22-12-2014

من تغییری تو معدل هام نمیتونم انجام بدم، میمونه زبان و مقاله درسته؟یعنی تمرکزم بیشتر برای زبان باشه؟؟
(22-12-2014, 11:55 AM)'Andre' نوشته:
هر گونه سابقه تدریسی در گرفتن Teacher Assistantship کمک می کنه که کمک هزینه مناسبی رو می تونه فراهم کنه. البته قوانین داخلی دانشگاهها خیلی متفاوته، بعضی از دانشگاهها تا دانشجویی رو نشناسن هیچ Assistantship ای برایش فراهم نمی کنند. در کل همه اینها رو در نظر میگیرند. بهتر روی موارد مهم تر تمرکز کنید که این موارد فقط امتیازی مثبت محسوب می شوند و هیچگاه جایگزین موارد اصلی نمیشوند.

RE: پذیرش در رشته ریاضی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - saeidijavad - 31-12-2014

من متاهل هستم، آیا در روند پذیرش به مشکل بر می خورم؟

RE: پذیرش در رشته ریاضی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - Mehran28 - 31-12-2014

(31-12-2014, 02:29 PM)'saeidijavad' نوشته: من متاهل هستم، آیا در روند پذیرش به مشکل بر می خورم؟

سلام
نخیر به مشکلی بر نمی خورید در روند پذیرش، ولی درباره ویزا گرفتن یکم کارتون سخت میشه چون باید هم برای خودتون و هم همسرتون درخواست ویزا بدید. دیده شده بعضا که برای همسرا ویزا ندادند! بسته به کشور ی که قصد ادامه تحصیل دارید شانس اینکه هر دو باهم ویزا بگیرید متغییره ولی همه چیز بسته به کنسولگری اون کشورداره شما اقدام بکن بین نتایج چی میشه!
بحث بعدی هم درباره هزینه زندگیتون هست که مطمئنا از به آدم مجرد بیشتر میشه حدود 30-40% بیشتر میشه.

RE: پذیرش در رشته ریاضی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - saeidijavad - 02-01-2015

(31-12-2014, 02:39 PM)'mehran28' نوشته:
سلام
نخیر به مشکلی بر نمی خورید در روند پذیرش، ولی درباره ویزا گرفتن یکم کارتون سخت میشه چون باید هم برای خودتون و هم همسرتون درخواست ویزا بدید. دیده شده بعضا که برای همسرا ویزا ندادند! بسته به کشور ی که قصد ادامه تحصیل دارید شانس اینکه هر دو باهم ویزا بگیرید متغییره ولی همه چیز بسته به کنسولگری اون کشورداره شما اقدام بکن بین نتایج چی میشه!
بحث بعدی هم درباره هزینه زندگیتون هست که مطمئنا از به آدم مجرد بیشتر میشه حدود 30-40% بیشتر میشه.

من برای آمریکا می خوام اقدام کنم، اطلاعاتی از این کشور برای ویزا افراد متاهل دارین؟

RE: پذیرش در رشته ریاضی در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا - Mehran28 - 03-01-2015

(02-01-2015, 08:26 PM)'saeidijavad' نوشته:

من برای آمریکا می خوام اقدام کنم، اطلاعاتی از این کشور برای ویزا افراد متاهل دارین؟

امریکا جز کشورهایی هست که گرفتن ویزاش برای دانشجوهای ایرانی همیشه پر استرس بوده چون امکان ویزا ندادن حالا به هر دلیلی کم نیست ولی زیاد هم نیست(بعضی کشورها مثل سوئد راحتر ویزا میدن ولی امریکا یکم گیر داره)، به شخصه تجربه مصاحبه تو کنسولگری امریکا رو ندارم ولی از یکی از وکلای دادگستری و امور مهاجرین امریکا ( حذف نام به دلیل تبلیغ ) نقل قولی می کنم که میگن "همه چیز دست کنسولگری هست دیده شده به یکی ویزا دادند به همسر ندادند یا دیده شده به هر دو دادن و یا به هر دو ویزایی داده نشده شما اقدام بکنید با توجه به شرایط و جوابی که میگیرید تصمیم بگیرد." یعنی درباره امریکا کسی نمی تونه به شما بگه که حتما جفتتون ویزا می گیرید یا یکیتون یا هیچکدوم...واقعا نمی شه گفت ولی می تونم بهتون پیشنهاد بکنم که اگه واستون امکان پذیر هست درباره کشورهایی که به دانشجوها و همراهاشون بهتر ویزا میدن هم فکر کنید، درباره کشوری مثل سوئد من می تونم بگم که اگه شرایطتون خوب باشه احتمال اینکه راحتر دونفرتون ویزا بگیرید بالاتر این هم بگم که این جملمم که میگم سوئد راحتر ویزا میده به دانشجو نقل قول از خانم ناتاشا بانک هست که مدیر یه شرکت مربوط به اعزام دانشجو در سوئد هست.که فیلمهایی مربوط به این زمینه در یوتیوب قرار دادند که با جستجوی اسم این خانم همراه با موضوع تحصیل در سوئد در یوتیوب می تونید توضیحات بیشتر رو از زبون خودشون بشنوید.
البته به این نکته هم اشاره کنم اگه با سرچ کردن اسم این خانم دیدید کلیپهای رقص اینها هم میاد زیاد تعجب نکنید!!!!شما قسمت مربوط به امور تحصیلیش رو ببین! ایشون سر رشته ای در رقص و خوانندگی و مدلینگ هم دارند!اینها رو گفتم که یه موقع فکر نکنید اسم رو اشتباه عنوان کردم :در
نکته دوم من هر انچه که گفتم نقل قولی بود از طرف افرادی که در این زمینه تجربه کسب کردند، و تجربه ی شخصی از این موضوع ندارم اگر دوستان تجربه ی متفاوتی دارند که خلاف این موضوع هست عنوان کنند که دوست عزیضمون اطلاعاتش کاملتر بشه.
سوالی بود عنوان کنید اگرهم خواستید بگید که من سایت منبع خودم رو از دو نقل قول بالا واستون اینجا میگذارم که کلیپ تصویری از خود این اشخاص هست که عنوان می کنند این مطالب رو.
و یه نکته که عنوان کردن اسم و یا عناوین شغلی افراد در این نقل قول های بالا به هیچ وجه جنبه تبلیغاتی برای فرد یا موسسه ای نداره درباره فرد اول(دکتر کاملی) کارشون اصلا ویزا دانشجویی نیست و این کارو قبول نمی کنند فقط برنامه ای دارند که به سوالات این چینینی پاسخ می دند.
درباره نفر دوم (حذف نام به دلیل تبلیغ) کارشون اعزام دانشجو هست،ولی برای اطلاعتون عرض کنم به هیچ موسسه ای برای ویزای دانشجویی پول ندید و درخواستی هم نکنید چون تمام کارهایی که یک فرد حقیقی/حقوقی یا یک موسسه در این رابطه انجام میده رو خود شخص شما می تونی انجام بدی و هیچ فردی یا موسسه ای هم نمی تونه شانس شما در روند ویزا رو بالا ببره، روند مشخصه و نیازی به فرد و موسسه نیست.
دو نکته آخر جهت اطلاع و عدم سوء برداشت از گفته هام بود.
موفق باشید .
---------------------
ویرایش شده توسط Saaaaam
به دلیل تبلیغ