آکادمیا کافه
بررسی شانس پذیرش در رشته های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%8C-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%AD%DB%8C%D8%B7-%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%AA)
+--- موضوع: بررسی شانس پذیرش در رشته های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%8C-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%AD%DB%8C%D8%B7-%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%AA)

صفحات 1 2

بررسی شانس پذیرش در رشته های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست - فرید - 12-12-2014

با سلام
دوستان می توانند از این تاپیک برای بررسی شانس پذیرش در رشته های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست استفاده نمایند.

[برش] سوالات، گرایش ها و دانشگاه های مربوط به رشته محیط زیست - rezaahwazi - 19-12-2014

با سلام و احترام خدمت دوستان عزیزم
من متولد 1366 هستم. در سال 1392 از دانشگاه تربیت مدرس در رشته محیط گرایش آلودگی های محیط زیست با معدل 17.22 فارغ التحصیل شدم. دارای 7 مقاله ISI در ژورنال های مطرح هلند، آلمان و انگلیس و دارای 5 مقاله علمی پژوهشی و تعدادی مقالات در کنفرانس های داخلی. و دارم برای زبان میخوانم
بنظرتون چقدر احتمال داره دکتری در کشورهای اسکاندیناوی (سوئد، نروژ) ، فنلاند و هلند پذیرش بگیرم؟
ممنون از زاهنمایی هاتون

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست - soilman - 26-12-2014

شما شرایطتتون خوبه البته معلوم نیست چه نمره ی زبانی بیاورید و همین طور مقاله هایتان چقدر با کیفیت و مرتبط به کار اساتید هست.
شما بهترین کار اینه که به سایت دانشگاه های کشورهای مزبور رفته و ببینید که پوزیشن های مرتبط با علایقتون دارند یا خیر و با اساتید مربوطه تماس برقرار کنید در حین اینکه برای زبان آماده میشید
(19-12-2014, 05:47 PM)'rezaahwazi' نوشته: با سلام و احترام خدمت دوستان عزیزم
من متولد 1366 هستم. در سال 1392 از دانشگاه تربیت مدرس در رشته محیط گرایش آلودگی های محیط زیست با معدل 17.22 فارغ التحصیل شدم. دارای 7 مقاله ISI در ژورنال های مطرح هلند، آلمان و انگلیس و دارای 5 مقاله علمی پژوهشی و تعدادی مقالات در کنفرانس های داخلی. و دارم برای زبان میخوانم
بنظرتون چقدر احتمال داره دکتری در کشورهای اسکاندیناوی (سوئد، نروژ) ، فنلاند و هلند پذیرش بگیرم؟
ممنون از زاهنمایی هاتون

اخذ پذیرش - engineer.57 - 15-02-2015

من دانشجوی سال آخرارشد رشته مهندسی کشاورزی گرایش زراعت هستم معدل کارشناسی 14/13 و معدل کارشناسی ارشد 17/33 درحال گرفتن مدرک ایلتس و چاچ مقاله بین المللی میخواستم بدونم شانسی برای گرفتن بورسیه در مقطع دکتری دارم یا خیر؟ و در صورت مثبت بودن از چه زمانی و چطور باید اقدام کنم؟
با تشکر

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست - akbar_saeedi - 15-02-2015

(15-02-2015, 05:36 PM)'engineer.57' نوشته: من دانشجوی سال آخرارشد رشته مهندسی کشاورزی گرایش زراعت هستم معدل کارشناسی 14/13 و معدل کارشناسی ارشد 17/33 درحال گرفتن مدرک ایلتس و چاچ مقاله بین المللی میخواستم بدونم شانسی برای گرفتن بورسیه در مقطع دکتری دارم یا خیر؟ و در صورت مثبت بودن از چه زمانی و چطور باید اقدام کنم؟
با تشکر

سلام بر شما
خب مهمترین فاکتورای پذیرش و فاند معدل، زبان، (GRE برا امریکا و اکثر دانشگاهای کانادا)، مقاله، SOP و RECOM هست ک چون راجب اکثرشون صحبت خاصی نکردی..خب نمیشه نظر خاصی داد..
ولی در کل باید دونست ک معدل کارشناسیت ک مهمه پایینه و برا جبرانش باید کوشید..با زبان خوب، GRE خوب مثلن برا امریکا
زراعت بچه ها خوب مقاله میدادن..یکی از دوستام هر روز ک از خواب پا میشد قبل صبحونه یکی مینوشت مغزش کار بیفته [img]images/smilies/biggrin.gif[/img] شوخی کردم ..مقاله دادن ب نسبت سخت نیس و سعی کنید حتمن ب فکرش باشید..تا بتونه معدل جبران بشه همه جوره
همین الان شروع کن..برا اپلای همیشه دیر نباشه زود نیس..از زبان خوندن شروع کن..و در کنارش تصمیمات اولیه برا انتخاب کشور و نوع امتحان زبان و ..رو میتونی دنبال کنی
اگه هم خب تازه ب فکر رفتن افتادید و اینجور تصمیمی گرفتید میتونید با تاپیکای عمومی تر سایت اطلاعات کلی تر بدست بیارید.

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست - hmt - 03-04-2015

با سلام خدمت دوستان عزیز.
آیا کسی هست که اطلاعاتی در مورد گرایش بیماری شناسی گیاهی داشته باشه؟
میخواستم بدونم این گرایش در کشور آمریکا جز گرایشهای تاپ کشاورزی هست یا نه؟

[برش] معرفی استادان ایرانی در رشته های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست - فرشته آسمانی - 23-04-2015

سلام
باتشکرازهمه کسانی که این برنامه رو تشکیل دادن...
من فارغ التحصیل رشته مهندسی کشاورزی هستم و قصد دارم در رشته محیط زیست برای ارشد ادامه بدم...1.میخواستم راهنماییم کنید چه منابعی خوب هستن...من خودم خیلی سرچ کردم و منابع زیادی رو پیدا کردم....ولی نمیدونم کداوم کتاب رفرنس قوی تری داره و 2.قصد دارم بعد از ارشد برای دکترا به کانادا برم آیا این رشته پذیرش بالایی داره ؟در کانادا یا لندن یا سوءد؟
ممنون میشم راهنماییم کنید....

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست - blur - 24-04-2015

(23-04-2015, 10:30 PM)'فرشته آسمانی' نوشته: سلام
باتشکرازهمه کسانی که این برنامه رو تشکیل دادن...
من فارغ التحصیل رشته مهندسی کشاورزی هستم و قصد دارم در رشته محیط زیست برای ارشد ادامه بدم...1.میخواستم راهنماییم کنید چه منابعی خوب هستن...من خودم خیلی سرچ کردم و منابع زیادی رو پیدا کردم....ولی نمیدونم کداوم کتاب رفرنس قوی تری داره و 2.قصد دارم بعد از ارشد برای دکترا به کانادا برم آیا این رشته پذیرش بالایی داره ؟در کانادا یا لندن یا سوءد؟
ممنون میشم راهنماییم کنید....

2. نمیشه گفت پذیرش بالایی داره بخصوص اگر بخواید با رشته های علوم پایه یا برخی از رشته های فنی مهندسی مقایسه کنید. شانس پذیرش و فاند در اون به شدت به رزومه شما بستگی داره.

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست - sorahi24 - 02-03-2016

سلام دوستان وقت بخیر ماه گذشته این سوال را در بخش تحصیل در کره جنوبی مطرح کردم اما هنوز پاسخی دریافت نکردم
می خواستم برای یکی از دوستانم سوال کنم  چون خودشون فرصت ندارن و به شدت مشغول خواند هستن  و از من خواهش کردن اگر لطف کنید و پاسخ بدید ممنون می شم
ایشون مدرک کارشناسی مهندسی منابع طبیعی در گرایش محیط زیست دارن  از دانشگاه آزاد با یک مقاله علمی مرتبط با رشتشون در یکی از ژورنال های کشور کره جنوبی و مدرک آیلتس 6/5 و معدل کارشناسی 13/70و در حال خواندن زبان کره ای هستن برای گرفتن مدرک تاپیک چقدر شانس گرفتن پذیرش  و بورسیه با فاند برای یکی از دانشگاه های کشور کره جنوبی را دارند؟ و اگر شانسی  برای گرفتن  پذیرش و بورسیه با فاند از دانشگاه های کشور کره جنوبی نیست برای گرفتن مدرک کارشناسی ارشد در ایران چه گرایشی مرتبط با رشته کارشناسی  این دوستم را پیشنهاد می کنید ؟(با توجه به این نکته که گرایشی که پیشنهاد می کنید مورد توجه کشور کره  جنوبی باشد به قصد گرفتن پذیرش  و بورسیه با فاند برای دکترا در آینده )
با تشکر

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست - امین رضا - 27-04-2016

دوستان سلام باتشکرازهمه
بنده دانشجوی ارشد باغبانی ازدانشگاه ازاد با معدل 18 و لیسانس زراعت بامعدل 12 هستم 2تامقاله ISI دارم و ایلتس 6 میخواستم ببینم بااین شرایط واسه اروپا میتونم بورسه دکترا بگیرم. و کجا احتمالش بیشتره.مرسی .
باتشکر