آکادمیا کافه
بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%A8%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - mahnaz103 - 16-03-2014

سلام 
همه ی مواردی که درگرفتن پذیرش مهم هستند برای فاند هم مهمند.یعنی همه ی فاکتورها باهم بررسی شده و بهتره به  همه آنها اهمیت داده بشه و طوری نشه که در یکیش عالی باشید و یکیش ضعیف!
فاکتورهای مهم برای پذیرش :
1- معدل لیسانس و ارشد
2-نمره زبان(تافل یا آیلتس)- نمره 7 آیلتس یا 100 تافل نمرات خوبی هستند برای رقابت با دیگران 
3- مقالات: مسلما هرچه ارزش مقالات بیشتر باشه یعنی مثلا ISI باشند بهتره 
4-ریکام: توصیه نامه هایی که  اساتید مینویسن برای توصیه دانشجو به مراکز آموزشی دیگه( استاد راهنما+ استادهایی که باهاشون مقاله کار میکنید معمولا ریکام مینویسن )
5-زمینه تحقیقاتی: اینکه زمینه کاری شما به زمینه کاری استاد مورد نظر نزدیک باشه 
6- نمره GRE: مثل نمره زبان،  اینم برای امریکا لازمه 

پس تمامی موارد فوق باهم یکجا بررسی میشوند و از این میان نزدیک بودن زمینه کاری شما به زمینه کاری استاد مهمه چون باعث میشه نظر استاد بیشتر جلب بشه و چنانچه مقاله خوب هم  تو همون زمینه داشته باشید که دیگه چه بهتر.نمره زبان هم خیلی مورد توجه هست .
اما در این میان نمره GRE خیلی خیلی مهمه ( نمره 320 از 340 نمره ی خیلی خوبی هست ) و نقش بسیار مهمی هم در فاند گرفتن داره . درسته همه ی موارد نقش دارند اما این نمره خیلی مهمه . هرچه بالاتر باشه بهتره یعنی حدی براش نیست . 
خلاصه کلام: همه ی موارد تاثیر خودشون رو دارند و پروسه ی پذیرش و فاند موضوع خیلی واضحی نیست که بشه دقیقا اشاره کرد به یه مورد و نسخه پیچید که مثلا هرکس جی آر ایی 340 شد حتما پذیرش و فاند میگیره! بلکه ممکنه همین فرد در سایر موارد بسیار ضعیف باشه! مثلا مقاله، ریکام، معدل ها و....
گاهی حتی همه ی مواردی که به ظاهر مهم هستند ، کنار رفته و صرفا نزدیک بودن زمینه تحقیقاتی نظر استادی را کاملا جلب کرده و ممکن است ایشان حد پائین تری را برای سایر فاکتورها نیز قبول کند .!!! (یکم شانس هم دخیل هست )

به امید موفقیت شما و بقیه دوستان 

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - ah1cobra - 16-03-2014

به نظر شما معدل ارشد و ریکام مهم اند؟ ریز نمرات ارشد چطور؟ از طرفی دانشگاه شاهرود در رشته ی من در ایران بهترین به حساب میاد و اساتید عالی ای داره واقعاً که میشه روی ریکامشون حساب کرد. البته من قطعاً از GRE چشم بر نمیدارم. من میخوام همه سعیمو بکنم که به قولی one shot one kill رو داشته باشم..... اینم ار همون حساسیتایه که آدمو میخوره هی سوال میپرسه

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Torkan - 16-03-2014

(16-03-2014, 10:35 PM)'ah1cobra' نوشته: به نظر شما معدل ارشد و ریکام مهم اند؟ ریز نمرات ارشد چطور؟ از طرفی دانشگاه شاهرود در رشته ی من در ایران بهترین به حساب میاد و اساتید عالی ای داره واقعاً که میشه روی ریکامشون حساب کرد. البته من قطعاً از GRE چشم بر نمیدارم. من میخوام همه سعیمو بکنم که به قولی one shot one kill رو داشته باشم..... اینم ار همون حساسیتایه که آدمو میخوره هی سوال میپرسه

سلام
بلاخره هر کدوم جای خودشون رو دارن.  حتی sop که خیلیا به راحتی از کنارش میگذرن و یا به نوعی زبونم لال plagiarism میکنن هم مهم هستش. کلا به نظر خود من رکام بیشتر جنبه فرمالیته داره مگر از دانشگاههای خیلی خوب داخل کشور باشه و اون هم به دانشگاههای خوب خارج کشور و بیشترین تاثیرش وقتی هست که استادی در دانشگاه مقصد باشه که قبلا تو دانشگاه شما درس خونده.
هر چند معتقدم باز تاثیر ریزنمرات بیشتر هستش به خصوص ریزنمرات لیسانس. ارشد که میخونی مقاله بیشتر رول بازی میکنه.

بااحترام

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - سودا - 28-03-2014

با سلام حضوز دوستان عزیز
من لیسانس دبیری زبان انگلیسی (معدل16/37) و فوق لیسانس روانشناسی تربیتی از دانشگاه شیراز (معدل18) دارم و از طریق اسپانسری امکان اقامت در کانادا (تورنتو) را تا تابستان امسال دارم.
امکان ادامه تحصیل من در مقطع دکترای تربیتی یا خانواده درمانی چقدر است؟ آیا عدم تطابق رشته های کارشناسی و ارشد مشکلی ایجاد می کند؟ در ضمن امتحان زبان نداده ام چون شنیده ام بعد از 2 سال اقامت، دیگر نیازی به مدرک زبان نیست؛ البته سطح مهارتهای زبانی ام بسیار خوب است. در ضمن 2 مقاله داخلی و تعدادی مقاله کنفرانسی دارم و بیش از 2 سال سابقه کار مشاوره و روانشناسی در مراکز دانشگاهی معتبر اما بدون سابقه بیمه.
به نظرتان از کجا شروع کنم؟ دوست دارم از زمان حضور در کانادا بدون فوت وقت دنبال کارهایم باشم ولی فعلاً به دلیل مشغله هایم امکان بررسی بیشتر برای ادامه تجصیل رو ندارم و فقط در این سایت با کمک دوستان خوبم می تونم انگیزه لازم برای استارت زدن رو داشته باشم. لطف کنید و راهنمایی بفرمائید تا از  نظرات مفیدتون بهره مند شوم.

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - M1KE - 28-03-2014

معدل هاتون خیلی خوبه و بنابراین در صورتی که مدرک زبان خوبی بگیرین (حدود آیلتس 7 یا بهتر) مشکل چندانی در گرفتن پذیرش نخواهید داشت. حالا شاید دانشگاه تورنتو که نزدیکتون هست نتونید پذیرش بگیرید ولی در دیگر دانشگاه های اونتاریو حتما می تونید پذیرش بگیرید.

مدرک زبان رو معمولن از افرادی که قبلن یک دوره تحصیلی شون رو به زبان انگلیسی گذروندن یا شهروند یک کشور انگلیسی زبان هستند نمی گیرند. شما بهتره از همین الان دنبال گرفتن مدرک زبان باشین.

همین طور بعد از لندینگ یکی از مشکلات شما پیدا کردن استادهای راهنماتون خواهد بود که ازشون توصیه نامه بگیرین. بنابراین بهتره روی این موضوع از الان فکر کنید و هماهنگی های لازم رو انجام بدین. نیازی نیست بهشون بگین که مثلا دارین میرین بلکه فقط در جریان باشن که قراره چند ماه دیگه اپلای کنید و در جریان کار باشن که وقتی بهشون اطلاع دادین که توصیه نامه ها رو بفرستن خیلی نخواهید توضیح بدین.

با توجه به اینکه ارشدتون مرتبط هست و زمینه کاری تون هم در همین زمینه بوده به نظرم مشکل خاصی برای ادامه تحصیل در زمینه های مرتبط در دکترا وجود نداره و در این نوع رشته ها کاملن طبیعی هست.

بیمه برای کارهای مهاجرتی هست. برای دانشگاه ها نیازی به بیمه نیست و همین که یک نامه سابقه کار یا توصیه نامه از جایی که کار کردین بگیرین کفایت می کنه.

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - سودا - 28-03-2014

(28-03-2014, 02:47 PM)'M1KE' نوشته: معدل هاتون خیلی خوبه و بنابراین در صورتی که مدرک زبان خوبی بگیرین (حدود آیلتس 7 یا بهتر) مشکل چندانی در گرفتن پذیرش نخواهید داشت. حالا شاید دانشگاه تورنتو که نزدیکتون هست نتونید پذیرش بگیرید ولی در دیگر دانشگاه های اونتاریو حتما می تونید پذیرش بگیرید.
مدرک زبان رو معمولن از افرادی که قبلن یک دوره تحصیلی شون رو به زبان انگلیسی گذروندن یا شهروند یک کشور انگلیسی زبان هستند نمی گیرند. شما بهتره از همین الان دنبال گرفتن مدرک زبان باشین.
همین طور بعد از لندینگ یکی از مشکلات شما پیدا کردن استادهای راهنماتون خواهد بود که ازشون توصیه نامه بگیرین. بنابراین بهتره روی این موضوع از الان فکر کنید و هماهنگی های لازم رو انجام بدین. نیازی نیست بهشون بگین که مثلا دارین میرین بلکه فقط در جریان باشن که قراره چند ماه دیگه اپلای کنید و در جریان کار باشن که وقتی بهشون اطلاع دادین که توصیه نامه ها رو بفرستن خیلی نخواهید توضیح بدین.
با توجه به اینکه ارشدتون مرتبط هست و زمینه کاری تون هم در همین زمینه بوده به نظرم مشکل خاصی برای ادامه تحصیل در زمینه های مرتبط در دکترا وجود نداره و در این نوع رشته ها کاملن طبیعی هست.
بیمه برای کارهای مهاجرتی هست. برای دانشگاه ها نیازی به بیمه نیست و همین که یک نامه سابقه کار یا توصیه نامه از جایی که کار کردین بگیرین کفایت می کنه.

ممنون از پاسخ خوب و جامعتان. با اساتید راهنما و مشاورم(3 نفر) صحبت خواهم کرد  که در جریان باشند ولی آیا توصیه نامه را به صورت ایمیلی هم قبول می کنند یا حتماً باید دستی مهر و موم شده باشد؟
من هنوز نمی دانم آیا می توانم در خود تورنتو پذیرش یا فاند بگیرم یا اینکه در دانشگاه گوئلف که رشته خانواده درمانی هم وجود داره بتونم پذیرش بگیرم که از اساتیدم بخوام قبل از رفتن  توصیه نامه رو بنویسن. و اینکه امکان گرفتن پذیرش که باید شهریه پرداخت شود خیلی آسانتر از بورس شدن هست؟؟ نمی دانم چرا ولی همیشه فکر کردم دانشگاههای معتبر خارج هر کسی را به این راحتی قبول نمی کنند. هر چند به توانایی های خودم اطمینان دارم اما یه دوسالی هست که به خاطر مشغله ها و دردسرهای مهاجرت کاملاً از زمینه تحقیق و مقاله نویسی دور افتاده ام. دز ضمن، به نظر شما آماده کزدن تز هم الزامی هست یا اینکه بعد از پذیرش با راهنمایی اساتید می توان به موضوعات محتلف فکر کرد؟ اینو از این بابت پرسیدم که 2 سه ماهی که تا رفتن دارم به تز فکر کنم و یه جورایی شروع کنم. باز هم ممنون بایت توجهتان

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - reza_1st - 28-03-2014

(28-03-2014, 03:14 PM)'سودا' نوشته:
ممنون از پاسخ خوب و جامعتان. با اساتید راهنما و مشاورم(3 نفر) صحبت خواهم کرد  که در جریان باشند ولی آیا توصیه نامه را به صورت ایمیلی هم قبول می کنند یا حتماً باید دستی مهر و موم شده باشد؟
من هنوز نمی دانم آیا می توانم در خود تورنتو پذیرش یا فاند بگیرم یا اینکه در دانشگاه گوئلف که رشته خانواده درمانی هم وجود داره بتونم پذیرش بگیرم که از اساتیدم بخوام قبل از رفتن  توصیه نامه رو بنویسن. و اینکه امکان گرفتن پذیرش که باید شهریه پرداخت شود خیلی آسانتر از بورس شدن هست؟؟ نمی دانم چرا ولی همیشه فکر کردم دانشگاههای معتبر خارج هر کسی را به این راحتی قبول نمی کنند. هر چند به توانایی های خودم اطمینان دارم اما یه دوسالی هست که به خاطر مشغله ها و دردسرهای مهاجرت کاملاً از زمینه تحقیق و مقاله نویسی دور افتاده ام. دز ضمن، به نظر شما آماده کزدن تز هم الزامی هست یا اینکه بعد از پذیرش با راهنمایی اساتید می توان به موضوعات محتلف فکر کرد؟ اینو از این بابت پرسیدم که 2 سه ماهی که تا رفتن دارم به تز فکر کنم و یه جورایی شروع کنم. باز هم ممنون بایت توجهتان
الان بیشتر دانشگاه‌ها توصیه نامه رو بصورت آنلاین می‌گیرند و مشکلی از این لحاظ نخواهید داشت، همین که استادهاتون در جریان باشن و وقتی که ایمیل از طرف دانشگاه براشون ارسال شد برای پر کردن فرم توصیه نامه، غافلگیر نشن، کافیه. خیلی کمه دانشگاهی که هنوز اصرار کنه به توصیه نامه کاغذی، ولی اگه بخواین کامل مطمئن بشین، میتونید همین الان سایت دانشگاه‌هایی که ممکنه بخواین اپلای کنید رو ببینید یا ایمیل بزنید و بپرسید و مطمئن بشین که توصیه‌نامه آنلاین قبول می‌کنند.
در مورد پذیرش بدون کمک‌هزینه از دانشگاه خب بله، فرقش نسبتاً زیاده و راحت‌تره نسبت به پذیزش با کمک‌هزینه تحصیلی از دانشگاه، ولی شما شانس پذیرش با کمک‌هزینه رو هم دارین و برای اون تلاش کنید در مرحله اول، انشالا که با فاند می‌گیرین، بدون فاند هم خب گزینه دومتونه.

بطور مشخص در رابطه با رشته شما اطلاعاتی ندارم، ولی بطور کلی برای کانادا معمولاً لازم نیست از قبل پروپوزال بنویسید و یا زیاد راجع به موضوع تز کاری کرده باشین، با استاد یه تصمیمی می‌گیرین. البته اینکه خودتون فکر کنید و انتخاب کنید که ترجیح می‌دین تو چه بخشی و زمینه‌ای از رشته‌تون کار کنید و ادامه بدین و دنبال استاد‌های فعال تو اون زمینه بگردین چیزیه که لازمه، ولی با جزئیات و در حد موضوع تز، نیاز نیست معمولاً.
موفق باشین.

براي دكترا حتما بايد ايلتس و جي ار اي رو امتحان داد؟ - الناز خانم - 10-04-2014

يعني اگر فقط gre بديم كافي نيست؟ حتما بايد تافل وايلتس هم داد؟

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - Simon2007 - 10-04-2014

(10-04-2014, 05:16 PM)'الناز خانم' نوشته: يعني اگر فقط gre بديم كافي نيست؟ حتما بايد تافل وايلتس هم داد؟

سلام
هر شخصي كه زبان اصليش انگليسي نباشه( جز شرايط خاص نباشه - كه در سايت دانشگاه ها گفته ميشه)بايد يكي از دو آزمون تافل يا آيلتس رو بده. GRE هم كلا براي هر شخصيه كه بخواد در دانشگاه هاي آمريكا تحصيلات عاليه بدست بياره. يعني حتي خود نيتيو ها اين آزمون رو خواهند داد.
شادزي

دانشگاه مبدا - fovad - 11-04-2014

سلام خدمت همه دوستان عزیز....با آرزوی موفقیت برای شما...من دانشجوی ترم 8 پزشکی دانشگاه کردستان هستم .قبلا هم لیسانس مهندسی صنایع گرفتم البته معدلم خوب نیست چون علاقه به پزشکی داشتم حقیقتش نخوندم ...ولی معدل ترم ای 8 ترم من 18 شده در پزشکی و8 سال هم سابقه کار در شرکت خصوصی دارم...زبان رو هم خوب بلدم...ایا با گرفتن مدرک پزشکی از دانشگاه کردستان شانسی برای پزییرش در آمریکا رو دارم یا نه....؟ اصلا دانشگاه  مبداچقدر موثره...؟ ممنون ....