آکادمیا کافه
بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%A8%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - Torkan - 09-12-2013

(09-12-2013, 01:27 PM)'MAJID' نوشته:
به دلیل تفاوت رشته تحصیلیم با رشته مورد نظرم برای پذیرش دکترا فرستادن مقاله به ژورنال مرتبط با رشته تحصیلیم تاثیرگذارتر هست یا رشته ای که میخوام پذیرش بگیرم ؟ 

قطعا رشته ای که میخواین ادامه بدین خوب باید مقاله اب رو ازش دربیارین نه اونی که خوندین
البته فراموش نکنید که باید بتونین مقاله نوشته شدتون رو شرح بدین اگه احیانا لازم شد چون متفاوت از رشته ای هست که خوندین و حتما در صورت نیاز استادا یا دانشگاه مقصد توضیحات رو خواهند خواست.

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - Babak - 09-12-2013

(09-12-2013, 01:27 PM)'MAJID' نوشته:
به دلیل تفاوت رشته تحصیلیم با رشته مورد نظرم برای پذیرش دکترا فرستادن مقاله به ژورنال مرتبط با رشته تحصیلیم تاثیرگذارتر هست یا رشته ای که میخوام پذیرش بگیرم ؟ 
من هم با Charming گرامی موافقم. اگر هنوز کار روی مقاله رو شروع نکرده‌اید، بهتره که از ابتدا مقاله رو در زمینه مرتبط با رشته‌ای که مایلید ادامه بدید بفرستید تا بیانگر این باشه که شما در زمینه این رشته هم مهارت کافی دارید و می‌تونید در این زمینه تحقیق کنید.

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - wood - 09-12-2013

(09-12-2013, 11:15 PM)'Babak' نوشته:
من هم با Charming گرامی موافقم. اگر هنوز کار روی مقاله رو شروع نکرده‌اید، بهتره که از ابتدا مقاله رو در زمینه مرتبط با رشته‌ای که مایلید ادامه بدید بفرستید تا بیانگر این باشه که شما در زمینه این رشته هم مهارت کافی دارید و می‌تونید در این زمینه تحقیق کنید.

اگر تو دو سه تا فیلد مقاله داشته باشیم و یا یه مقاله تو دو تا فیلد مشترک باشه، میشه با اساتید تمام اون فیلد ها مکاتبه کرد؟
آیا اون مقالات دیگه ای که مرتبط با فیلد اون استاد نیستند به عنوان امتیاز مثبت تاثیر داده میشه؟ 

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - Babak - 09-12-2013

(09-12-2013, 11:34 PM)'wood' نوشته: اگر تو دو سه تا فیلد مقاله داشته باشیم و یا یه مقاله تو دو تا فیلد مشترک باشه داشته، میشه با اساتید تمام اون فیلد ها مکاتبه کرد؟
آیا اون مقالات دیگه ای که مرتبط با فیلد اون استاد نیستند به عنوان امتیاز مثبت تاثیر داده میشه؟ 

داشتن مقاله معتبر به طور کلی مثبت تلقی می‌شه و نشون دهنده این هست که دانشجو علاقه‌مند به تحقیق و نوشتن مقاله است و این توانایی رو داره، اما فراموش نکنید که این که کمیته پذیرش یا استادی از رزومه شما خوشش بیاد بستگی به نظر شخصی اون استاد یا استادهای کمیته پذیرش داره و فرمول خیلی دقیقی برای محاسبه امتیاز وجود نداره، بلکه شرایط کلی شما نسبت به شرایط کلی دانشجویان دیگه‌ای که درخواست پذیرش کرده‌اند بررسی می‌شه و بعد بستگی به نظر استادها به افرادی که وضعیت بهتری نسبت به بقیه دارند پذیرش داده می‌شه.

مکاتبه با استادهایی که زمینه کاریشون به هم مرتبط نیست به طور کلی توصیه نمی‌شه، به خصوص اگر استادها در یک دانشکده باشند ممکنه مشخص بشه که شما با همه این افراد مکاتبه کرده‌اید و این طور برداشت بشه که شما به زمینه کاری خاصی علاقه ندارید و بیشتر هدف‌تون این هست که هر طور شده پذیرش بگیرید. اگر بدشانسی بیارید و این اتفاق بیافته، شانس‌تون رو به مراتب کمتر خواهد کرد.

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - Torkan - 09-12-2013

(09-12-2013, 11:34 PM)'wood' نوشته: اگر تو دو سه تا فیلد مقاله داشته باشیم و یا یه مقاله تو دو تا فیلد مشترک باشه، میشه با اساتید تمام اون فیلد ها مکاتبه کرد؟

در ادامه صحبت های دوستمون بابک عزیز این رو اضافه کنم بعضی از اساتید هستند که حتی با وجود اندکی اختلاف در زمینه ها راضین باز اون دانشجو رو بردارن و پروژه های خاص بهش بدن
این اتفاق به عینه برای من افتاد البته هنوز هیچی مشخص نیست ولی در نظر داشته باشید که اگه استادی دیدید شرایطش خوبه حتی در صورت اختلاف های جزیی در فیلداتون باز در نظرش بگیرید...
حتی یه نکته رو اشاره کنم:
درسته ممکنه یکم دور از ذهن باشه (با توجه به رشته) حتی میتونین ارتباط خوبی بین فیلد شما و فیلد مثلا استاد برقرار کنید و در واقع ایده جدید بدید که عالیه...

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - keivan68 - 12-12-2013

سلاممن میخوام برای ده تا دانشگاه که با وسواس انتخاب شون کردم اپلای کنم. این دانشگاه ها همه اپلیکیشن فی از 60 تا صد و خورده ای دلاری دارن و کل هزینه ها واقعا زیاد میشه. برای محکم کاری و بالاتر بردن شانس پذیرشم میخواستم برای چندتا دانشگاه که تازگی پیداشون کردم و اپلیکیشن فی در اونها رایگان هست (این دانشگاه ها رنک متوسط به پایینی دارن و جزو انتخاب های اولیه ام نیستن) اقدام کنم و برای اونها هم فرم های اینترنتی اپلیکیشن شون رو پر کنم. اینکار رو از این جهت میکنم که هم تعداد دانشگاه هام رو بالا ببرم و در عین حال هزینه هام خیلی دیگه بالا نره. از نظر دوستان اینکار و این وقتی که میخوام بذارم منطقی و درست هست؟

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - blur - 12-12-2013

(12-12-2013, 01:02 AM)'keivan68' نوشته: سلاممن میخوام برای ده تا دانشگاه که با وسواس انتخاب شون کردم اپلای کنم. این دانشگاه ها همه اپلیکیشن فی از 60 تا صد و خورده ای دلاری دارن و کل هزینه ها واقعا زیاد میشه. برای محکم کاری و بالاتر بردن شانس پذیرشم میخواستم برای چندتا دانشگاه که تازگی پیداشون کردم و اپلیکیشن فی در اونها رایگان هست (این دانشگاه ها رنک متوسط به پایینی دارن و جزو انتخاب های اولیه ام نیستن) اقدام کنم و برای اونها هم فرم های اینترنتی اپلیکیشن شون رو پر کنم. اینکار رو از این جهت میکنم که هم تعداد دانشگاه هام رو بالا ببرم و در عین حال هزینه هام خیلی دیگه بالا نره. از نظر دوستان اینکار و این وقتی که میخوام بذارم منطقی و درست هست؟

البته توجه داشته باشید که خیلی از این دانشگاه ها بالاخره ریپورت نمرات زبان و همین طور پست مدارک رو دارن...درهرحال بطور کلی اگر رشته شما تو اون دانشگاه ها ارائه میشه می تونید این کار رو بکنید تنها حواستون باشه که ددلاین های دانشگاه های منتخبتون رو از دست ندین.

RE: سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - فرید - 12-12-2013

(12-12-2013, 01:02 AM)'keivan68' نوشته: سلاممن میخوام برای ده تا دانشگاه که با وسواس انتخاب شون کردم اپلای کنم. این دانشگاه ها همه اپلیکیشن فی از 60 تا صد و خورده ای دلاری دارن و کل هزینه ها واقعا زیاد میشه. برای محکم کاری و بالاتر بردن شانس پذیرشم میخواستم برای چندتا دانشگاه که تازگی پیداشون کردم و اپلیکیشن فی در اونها رایگان هست (این دانشگاه ها رنک متوسط به پایینی دارن و جزو انتخاب های اولیه ام نیستن) اقدام کنم و برای اونها هم فرم های اینترنتی اپلیکیشن شون رو پر کنم. اینکار رو از این جهت میکنم که هم تعداد دانشگاه هام رو بالا ببرم و در عین حال هزینه هام خیلی دیگه بالا نره. از نظر دوستان اینکار و این وقتی که میخوام بذارم منطقی و درست هست؟

این خیلی بستگی به رشتتون داره. این دانشگاه ها معمولا مدارک دیگر را هم غیر رسمی قبول می کنن و فقط مسئله در مورد وقت و ریکامندشن که اگر اساتید مشکل ندارن با پر کردن فرم ها، بنظرم چند تا از اینها برای اطمینان گذاشتن خوب. اینم در نظر بگیرید این دانشگاه ها بدلیل اینکه اپلیکشن کم دارند اینکار می کنند که باید ببینید چه مشکلی دارند که تقاضا کم و یکسری هم می خواهند تعداد افراد خیلی بالا باشه تا دامنه انتخاب بالاتری داشته باشند که شانس پذیرش گرفتن خیلی کم میشه (بخاطر همین به رشته خیلی وابسته است)  

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - pama - 16-12-2013

سلام دوستان.
امیدوارم سوالمو جای درستی مطرح کرده باشم، دوستان عزیز به نظر شما داشتن سابقه کار مرتبط با رشته چقد میتونه تو روند پذیرش تاثیر مثبت داشته باشه؟
به طور واضحتر آموزش و هدایت یک گروه رباتیک از مبتدی تا جایی که بتونن برای یک شرکت کار ساخت رو انجام بدن (حالا نه خیلی در حد پیشرفته)
چیزی که برام جای سواله اینه که در مقابل وزنی که تافل و جی آر ای و بعد از اون مقاله تو رزومه داره، آیا این کار اتلاف وقت نیست؟ از طرفی ممکنه اصلا بعدا من تو این فیلد نخوام اپلای کنم!
پیشاپیش ممنونم از لطف همه.

RE: بررسی تاثیر فاکتورهای مختلف بر پذیرش و فاند - Simon2007 - 17-12-2013

(16-12-2013, 07:46 PM)'pama' نوشته: سلام دوستان.
امیدوارم سوالمو جای درستی مطرح کرده باشم، دوستان عزیز به نظر شما داشتن سابقه کار مرتبط با رشته چقد میتونه تو روند پذیرش تاثیر مثبت داشته باشه؟
به طور واضحتر آموزش و هدایت یک گروه رباتیک از مبتدی تا جایی که بتونن برای یک شرکت کار ساخت رو انجام بدن (حالا نه خیلی در حد پیشرفته)
چیزی که برام جای سواله اینه که در مقابل وزنی که تافل و جی آر ای و بعد از اون مقاله تو رزومه داره، آیا این کار اتلاف وقت نیست؟ از طرفی ممکنه اصلا بعدا من تو این فیلد نخوام اپلای کنم!
پیشاپیش ممنونم از لطف همه.

سلام

سوابق كار عرفا تاثيري در پذيرش نخواهد داشت مگر اينكه موردي باشه استثنا كه استادي به سوابق مرتبط شما براي كارش نياز داشته باشه و نظرش روي شما مثبت باشه. در كل به غير از هدف مالي قضيه براي پذيرش كار كردن هدر دادن وقته. اين نظر شخصيه منه. واون 3 مورد كه گفتيد بسيار موثر تر و لازم ترند. 
اگر كسي نياز به پول براي اپلاي نداره فقط روي دو مورد زبان و بعد مقاله وقت بزاره و لاغير.چون بقيه ي آيتم ها مثل معدل و .. ديگه از دست فرد خارجه و روش كنترلي نيست.
خصوصا اگر قرار نيست در اين فيلد ادامه بديد.
شادزي