آکادمیا کافه
راهنمای انتخاب دانشگاه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: راهنمای دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: راهنمای انتخاب دانشگاه (/Thread-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87)

صفحات 1 2 3 4

RE: راهنمای انتخاب دانشگاه - Torkan - 30-08-2016

(30-08-2016, 05:30 PM)automotive نوشته: @Torkan
@iman7
@nasim1234

من از شما پرسیدم که چه میزان هزینه کردید برای ارشد، شما فرمودید به این روشی که خودتان عمل کردید، ما عمل نکنیم اینجا، همچنین تاکید داشتید که برای ترم پاییز Apply کنیم.
حال می‌پرسیم که از ابتدا فاند دریافت کنیم، می‌گویید نمی‌شود،(یا می‌شود اما شما تا به حال ندیده‌اید).
تحصیل در یک دانشگاه معمولی در ایالات متحده با 9 یا 12 واحد درسی در ترم اول حدود 10 تا 15 هزار دلار شهریه نیاز است، برای هر ماه زنده ماندن در یک ایالت با قیمت مناسب حدود 1500 دلار هزینه نیاز است، با فرض 9 ماه بودن ترم، جمع هزینه ها حدود 23500 دلار می‌شود.
شما فکر می‌کنید این مقدار هزینه را یک دانشجوی معمولی می‌تواند پرداخت کند؟ حدود 83 میلیون تومان می‌شود، برای آزادسازی مدارک هم به گفته Milados حدود 50 میلیون تومان بودجه نیاز است.
برای اپلای در ایالات متحده از ابتدا تا انتها با تعداد چند دانشگاه با بلیط رفت حدودا 3000 دلار نیاز است.
فاند در زمانی اهمیت پیدا می‌کند که در شروع ترم به شما تحویل داده شود، که حقایق حاکی از آن است که از پایان هفته‌ی چهارم آزموشی می‌توانید این فاند را دریافت کنید.
فاندی که در ترم 4 به دست آید که فاند نیست، در ایران نیز برای دانشجویان برتر در همه‌ی دانشگاه‌ها مزایایی را در نظر می‌گیرند و حتی به ازای هر مقاله ISI به شما هزینه‌ی نقدی حدودا بالای یک میلیون تومان (بنا به IF) پرداخت می‌کنند.
در این میان نقش fellowship چه می‌شود؟ معدل بالا، نمره ی زبان بالا و غیره، مقدار ناچیز اما فاند نقدی در پی دارد.
شما فکر می‌کنید چند درصد از افرادی که در پی فاند هستند و راه Study Abroad را در پیش گرفته‌اند می‌توانند این هزینه‌های سنگین مادی را متقبل شوند؟
فاند ترم دو نه به کار من می آید نه به کار عده‌ای که ثروتمند نیستند، من اطلاع دارم که تواناهی‌های یک دانشجوی ارشد چیست و توانایی‌های یک دانشجوی دکترا چه می‌تواند باشد.
من از شما سوال می‌پرسم آیا با این گفته‌های شما می‌توان نتیجه گرفت که برای فاند یا باید برای Direct PhD اقدام کرد یا به صورت کلی ارشد با فاند کامل در ایالات متحده بی معناست؟
برای دکترا که بیشتر دانشگاه‌های دنیا بورس در نظر می‌گیرند.
در ارتباط با MIT هم من اطلاع دارم و هم شما که MIT جزو 10 دانشگاه برتر دنیاست (هرچند موسسه است نه دانشگاه) و رفتار دقیقی از هیچ یک از این ده دانشگاه دیده نشده، شهریه MIT برای مکانیک سالیانه 45000$ است، مستندهای از دانشجویان این موسسه دیده‌ام که مشکلات مالی و بحث فاند را مطرح کردند، این کاملا بی معنا به نظر میرسد! موسسه‌ای که حداقل ده‌ها پروژه فعال با سازمان‌هایی همچون NASA دارد نمی‌تواند حقوق دانشجویان خود را پرداخت کند و آن ها باید با تحویل پیتزا و وام‌های طولانی مدت شهریه بپردازند!؟
راه شما صحیح نیست، راه ما هم که به گفته شما غیر ممکن است، پس چرا زحمت GRE و بحث ویزا و هزاران دردسر دیگری که خود شما از من بیشتر در جریان هستیم را برای ایالات متحده به جان بخریم وقتی نتیجه این قمار چیزی به جز باختن تمام زندگیمان نیست؟
یک نکته مهم هم فراموش نشود، ارشد بدون فاند یعنی ارائه دادن مدارک سنگین بانکی یا ملکی برای اثبات این موضوع که شما پول کافی دارید و در ایالات متحده دست به کار خ ل ا ف ی نمی‌زنید!
شاید به دلیل شرایط مالی شما به دنبال این موضوع نبوده‌اید، شاید افرادی باشند که با چند Fellowship یا به طور کلی با استفاده از RA توانسته باشند هزینه ها را پرداخت کرده باشند، شما می‌گویید این شدنی نیست. من می‌گویم شاید احتمال آن کمتر از 0.0001 درصد باشد، اما صفر نیست، این احتمال کم است که ما در این راه هستیم، البته گفتن حقیقت تلخ همیشه بهتر از دروغ شیرین است و شاید هم ما مو می‌بینیم و شما پیچش مو.

امیدوارم افرادی که در این فروم در حال حاضر در ایالات متحده هستند، این سکوت طولانی مدت را بشکنند و برای اولین و آخرین بار حقیقت فاند در مقطع ارشد در ایالات متحده را افشا کنند.

با احترام

Automotive گرامی لطفا دقت کنید! (اولا فقط آمریکا رو من بحث میکنم)
بحث اینجا فول فاند هست. بحث فول فاند رو پیش کشیدید. معاف شدن از شهریه 10 هزار دلاری غیر از فول فاند است. Nasim تا جایی که میدونم اصلا دانشجویی نرفته بود و F-2 رو تبدیل کرده بود اونجا، در ضمن دکتری بود. iman رو بیشتر از اینکه در جریان پذیرشش باشم در مورد بحث ویزا پستهاش رو دنبال میکنم Rolleyes
دوست گرامی به نظر من این جوری به جزییات خیلی ریز نپردازید. این جزییات باعث هدر رفتن عمر شما خواهد شد از ما گفتن. اگر قطعا به دنبال فول فاند هستید دکتری اپلای کنید. مگر اینکه بشینید دانشگاههایی رو پیدا کنید که شرایطش رو گفتم اگر صرفا هدفتون تموم کردن ارشد در آمریکاست که البته هدف بدی هم نیست!
شرایط مالی من بدتر از شما نباشه بهتر هم نیست دوست عزیز چون اگر شرایطم خوب بود خیلی راحت بگم اصلا نمیرفتم ایالات متحدهSmile

حقیقت فاند در ارشد رو برای بار آخر من توضیح میدم امیدوارم دوستانی که  میخوان آماده بشن شب برن bar ، یه امشب رو بی خیال بشن! بیان چنین فرومهایی شفاف تر همه چی رو توضیح بدند!!
من نظر خودم رو میگم و بعدها مشخص خواهد شد تا چه حد درسته:
برای ارشد تقریبا گرفتن TA ممکن نیست. جناب Automotive، گرفتن TA یعنی فول فاند شدن. یعنی شهریه رو نمیدین هیچ به علاوه روش هم ماهانه پول میگیرین.
برای گرفتن RA دانشگاه هیچ نقشی نداره. کافیه به اساتید ایمیل بزنید و ببینید جریان چطوریه. 500 تا ایمیل بزنید و متوسط بگیرید ببینید چه جوابی خواهید گرفت. اصلا همین مورد رو ازشون بپرسین رسما بگین شما به من اگر دکتری بیام فاند میدین یا  ارشد. اگر رزومه شما رزومه ای هست که مقالات خوبی داشته در مقطع لیسانس (که تقریبا انجام دادنش ممکن نیست مپر معدل رو ول کنید بچسبید به مقاله) استاد ممکنه راغب بشه شما رو ورداره.
در مورد فلوشیپ و ... فقط یک نکته بگم و تمومش کنم:
این ها اکثرا برای INTERNATIONAL ها نیست. دوست عزیز، اینها هیچ کدام فول فاند نیستن. فکر نکنید در آمریکا همه چیز مکانیزه هست و دقیق. نه برادر نوشته ها به عمل تبدیل نمیشه بعضی وقتا و یا تبصره و بند میگیره. مثلا من خودم از دانشگاهی با رنک 60 فلوشیپ گرفتم خوبشم گرفتم اما چطور بود؟! 50 درصد شهریه ویو شده بود. ایالت گرونی بود پس در نتیجه عملا پولی رو که در ایالت دیگر باید میدادم اونجا باید میدادم! این فلوشیپ مقدارش 24000 دلار در سال بود!

پ.ن: Automotive عزیز لطفا کمی بر خشم خود چیره شوید. کمی با حوصله باشید. اینجا کسی نیومده اون یکی رو قانع بکنه و یا نا امید بکنه یا امیدواری بی خودی بکنه. به هیچ وجه!

بااحترام،
ترکان

RE: راهنمای انتخاب دانشگاه - iman7 - 31-08-2016

(30-08-2016, 05:30 PM)automotive نوشته: @Torkan
@iman7
@nasim1234

من از شما پرسیدم که چه میزان هزینه کردید برای ارشد، شما فرمودید به این روشی که خودتان عمل کردید، ما عمل نکنیم اینجا، همچنین تاکید داشتید که برای ترم پاییز Apply کنیم.
حال می‌پرسیم که از ابتدا فاند دریافت کنیم، می‌گویید نمی‌شود،(یا می‌شود اما شما تا به حال ندیده‌اید).
تحصیل در یک دانشگاه معمولی در ایالات متحده با 9 یا 12 واحد درسی در ترم اول حدود 10 تا 15 هزار دلار شهریه نیاز است، برای هر ماه زنده ماندن در یک ایالت با قیمت مناسب حدود 1500 دلار هزینه نیاز است، با فرض 9 ماه بودن ترم، جمع هزینه ها حدود 23500 دلار می‌شود.
شما فکر می‌کنید این مقدار هزینه را یک دانشجوی معمولی می‌تواند پرداخت کند؟ حدود 83 میلیون تومان می‌شود، برای آزادسازی مدارک هم به گفته Milados حدود 50 میلیون تومان بودجه نیاز است.
برای اپلای در ایالات متحده از ابتدا تا انتها با تعداد چند دانشگاه با بلیط رفت حدودا 3000 دلار نیاز است.
فاند در زمانی اهمیت پیدا می‌کند که در شروع ترم به شما تحویل داده شود، که حقایق حاکی از آن است که از پایان هفته‌ی چهارم آزموشی می‌توانید این فاند را دریافت کنید.
فاندی که در ترم 4 به دست آید که فاند نیست، در ایران نیز برای دانشجویان برتر در همه‌ی دانشگاه‌ها مزایایی را در نظر می‌گیرند و حتی به ازای هر مقاله ISI به شما هزینه‌ی نقدی حدودا بالای یک میلیون تومان (بنا به IF) پرداخت می‌کنند.
در این میان نقش fellowship چه می‌شود؟ معدل بالا، نمره ی زبان بالا و غیره، مقدار ناچیز اما فاند نقدی در پی دارد.
شما فکر می‌کنید چند درصد از افرادی که در پی فاند هستند و راه Study Abroad را در پیش گرفته‌اند می‌توانند این هزینه‌های سنگین مادی را متقبل شوند؟
فاند ترم دو نه به کار من می آید نه به کار عده‌ای که ثروتمند نیستند، من اطلاع دارم که تواناهی‌های یک دانشجوی ارشد چیست و توانایی‌های یک دانشجوی دکترا چه می‌تواند باشد.
من از شما سوال می‌پرسم آیا با این گفته‌های شما می‌توان نتیجه گرفت که برای فاند یا باید برای Direct PhD اقدام کرد یا به صورت کلی ارشد با فاند کامل در ایالات متحده بی معناست؟
برای دکترا که بیشتر دانشگاه‌های دنیا بورس در نظر می‌گیرند.
در ارتباط با MIT هم من اطلاع دارم و هم شما که MIT جزو 10 دانشگاه برتر دنیاست (هرچند موسسه است نه دانشگاه) و رفتار دقیقی از هیچ یک از این ده دانشگاه دیده نشده، شهریه MIT برای مکانیک سالیانه 45000$ است، مستندهای از دانشجویان این موسسه دیده‌ام که مشکلات مالی و بحث فاند را مطرح کردند، این کاملا بی معنا به نظر میرسد! موسسه‌ای که حداقل ده‌ها پروژه فعال با سازمان‌هایی همچون NASA دارد نمی‌تواند حقوق دانشجویان خود را پرداخت کند و آن ها باید با تحویل پیتزا و وام‌های طولانی مدت شهریه بپردازند!؟
راه شما صحیح نیست، راه ما هم که به گفته شما غیر ممکن است، پس چرا زحمت GRE و بحث ویزا و هزاران دردسر دیگری که خود شما از من بیشتر در جریان هستیم را برای ایالات متحده به جان بخریم وقتی نتیجه این قمار چیزی به جز باختن تمام زندگیمان نیست؟
یک نکته مهم هم فراموش نشود، ارشد بدون فاند یعنی ارائه دادن مدارک سنگین بانکی یا ملکی برای اثبات این موضوع که شما پول کافی دارید و در ایالات متحده دست به کار خ ل ا ف ی نمی‌زنید!
شاید به دلیل شرایط مالی شما به دنبال این موضوع نبوده‌اید، شاید افرادی باشند که با چند Fellowship یا به طور کلی با استفاده از RA توانسته باشند هزینه ها را پرداخت کرده باشند، شما می‌گویید این شدنی نیست. من می‌گویم شاید احتمال آن کمتر از 0.0001 درصد باشد، اما صفر نیست، این احتمال کم است که ما در این راه هستیم، البته گفتن حقیقت تلخ همیشه بهتر از دروغ شیرین است و شاید هم ما مو می‌بینیم و شما پیچش مو.

امیدوارم افرادی که در این فروم در حال حاضر در ایالات متحده هستند، این سکوت طولانی مدت را بشکنند و برای اولین و آخرین بار حقیقت فاند در مقطع ارشد در ایالات متحده را افشا کنند.

با احترام

من کمی گیج شدم. یکی به خاطر عصبانیتی که از لحن شما برداشت می کنم (که سابقه نداشته) و یکی هم به خاطر اینکه نمی دونم دقیقا به چی اشاره یا اعتراض دارید.

1 - اقا این اصطلاح فول فاند رو کلا بگذارید کنار. اصلاح خیلی محکمی نیست. ببینید این لفظ از I20 آمده. تو این نامه یه شهریه برای شما تعریف میشه و یه "براورد" هزینه زندگی. حالا اگه مجموع دریافتی شما بیشتر از این دوتا هزینه باشه به اصلاح فاند کامل دارید. عدد دومی یه تخمینه. لزوما با واقعیت زندگی شما نمی خونه. مثال می زنم: دانشگاه بینگهمتون 15000 تا براورد کرده بود. یعنی ماهی 1250 تا. الان فامیل من اونجاست و داره ماهی 1000 تا 1100 تا خرج میکنه. یعنی از فاندش ماهی 400 تا هم پس انداز می کنه.  دانشگاه رنو 10500 تا براورد هزینه زندگیش بود! دوست دیگه ای که اونجاس میگه ماهی 1200 تا 1300 خرج زندگی دانشجوییه. اعداد تخمین رو با هم مقایسه کنید.
من تو بینگهمتون با توجه به 9 ماه TA طبق I20 فول فاند نبودم و حدود 1500 تا کم داشتم ولی تو رنو چرا. در حالیکه واقعیت هزینه فرق می کرد.
دومین مثال: دانشگاه Southern Illinois Edwardsville دانشگاه کوچکی هست که دو سه تا از دوستام رفتن اونجا. این دانشگاه به ارشد ماهی 750 تا می داد و دکترا ماهی 1300 تا اگه اشتباه نکنم. به هر حال تعریش برای فاند TA ارشد اینطوری بود. دوستم اونجا اینقدر می گرفت و خیلی دست به عصا زندگی میکرد. نهایتا ماهی 150 تا کم می اورد! یعنی با 900 تا زندگی می کرد. در حالیکه طبق تخمین دانشگاه فاندش خیلی ناقص! بود ولی از اول فاند داشت.

2- اینکه ترم اول و دوم "معمولا" به ارشد فاند نمی دن هم تجربه دوستانه. مثال بالایی نقضش بود ولی شما به اسم دانشگاه دقت کنید. Edwardsville شعبه فرعی این دانشگاهه. اصلش تو Carbondale هست. اینه که من میگم دانشگاه های رده پایین تر بیشتر به ارشد ها فاند میدن. در واقع یا دکترایی که پوزیشن رو پر کنه نیست یا رزومه شما برای اون دانشگاه زیادی بالاس و فاند میدن که جذبت کنن. تو Northeastern , Drexel , Oregon state , ... به نظرت چقدر شانس این مورد دوم هست؟ (اینا همه رنک های 50 به بالا بود) - اما تلخی قضیه اینه که این طور دانشگاه ها کلا پول خیلی کمی هم دارن که بخوان خرج دانشجو کنن. حکایت روباه شازده کوچولوئه و مشکلاتش با مرغ و شکارچی.
باز هم میگم بحث مقایسه شانس فاند تو ارشد و دکتراس. وگرنه قطعا همین امسال هم بگردید پیدا میشه که برای ارشد فاند گرفته باشه. (فکر نکنم ترکان هم گفته باشه شدنی نیست)

3- اینکه فاند ترم 4 فاند نیست درست. ولی این سناریویی که برای تعداد زیادی داره عملا اتفاق می افته. یعنی شانس بیارن سال دوم ارشد فاند بگیرن. نه دنیا کامله و نه امریکا نمونه خوبیه ولی اینطوریه دیگه. مسایل مالی همیشه مطرحه. من به کسی ازم بپرسه بدون فاند برم امریکا یا نه میگم سناریوی بد رو در نظر بگیر : آیا به اندازه 1 سال پول داری؟ اگه نداری یا فقط به اندازه 1 ترم داری نرو. باز مثال نقض بیارم: دوستم همین ترم پیش بدون فاند رفت کارولینای شمالی. به اندازه 1 ترم هم بیشتر سرمایه نداشت. به محض رسیدن رفت با یه استادی حضوری صحبت کرد و اونم فاند بهش داد. البته دکترا بود. می خوام بگم سناریوی بد را اگه در نظر بگیرید معقول تره.

4 - داستان MIT رو نمی دونم چیه. نشنیدم تو این طور دانشگاه ها تو تحصیلات تکمیلی لنگ پول دلیوری پیتزا باشن. ولی من امریکا نبودم. شاید هم باشه.

5- من نمی گم احتمال فاند کمتر از 0.0001 هست. اصلا عدد و رقم مطلق نمی دم. اگه بخوام با دکترا مقایسه کنم میگم شانس فاند گرفتن تو ارشد برای امریکا 10% دکتراس.

RE: راهنمای انتخاب دانشگاه - fatima204 - 06-10-2017

دوستان ممنون میشم منو راهنمایی کنید

من الان یه لیست 15 تایی دارم که میخوام ازشون برای آمریکا 5 تا انتخاب کنم یسریاشون از استاد جواب دارم
یه تعدادیشون جواب ندارم اما دوستانم با رزومه نزدیک به من حالا یا بالاتر یا پایین تر پذیرش گرفتن و فک می کنم شانسم بالاست
با یکی دوتا هم اسکایپ کردم
رنکاشون هم حوالی 40 ، 120 ، RNP ( البته نوشته به همه gradauate ها فاند میدن)
الان بین این ها چطور 5 تارو انتخاب کنم ؟

خیلی ممنونم

RE: راهنمای انتخاب دانشگاه - Torkan - 06-10-2017

(06-10-2017, 02:23 PM)fatima204 نوشته: دوستان ممنون میشم منو راهنمایی کنید

من الان یه لیست 15 تایی دارم که میخوام ازشون برای آمریکا 5 تا انتخاب کنم یسریاشون از استاد جواب دارم
یه تعدادیشون جواب ندارم اما دوستانم با رزومه نزدیک به من حالا یا بالاتر یا پایین تر پذیرش گرفتن و فک می کنم شانسم بالاست
با یکی دوتا هم اسکایپ کردم
رنکاشون هم حوالی 40 ، 120 ، RNP ( البته نوشته به همه gradauate ها فاند میدن)
الان بین این ها چطور 5 تارو انتخاب کنم ؟

خیلی ممنونم

از اونایی که استاد جواب خیلی خوبی داده شروع کنید دو یا سه تا انتخاب کنید. دو تا هم از اونایی که حداقل تجربه داشتن دوستانتون. حالا یکیاضافی تر هم باشه اگر میتونید انتخاب کنید وگرنه مهم نیست

RE: راهنمای انتخاب دانشگاه - fatima204 - 06-10-2017

(06-10-2017, 06:15 PM)Torkan نوشته: از اونایی که استاد جواب خیلی خوبی داده شروع کنید دو یا سه تا انتخاب کنید. دو تا هم از اونایی که حداقل تجربه داشتن دوستانتون. حالا یکیاضافی تر هم باشه اگر میتونید انتخاب کنید وگرنه مهم نیست
خیلی ممنونم فقط به ایالت یا شهر نگاه نکنم ؟

(لوبوک تگزاس، میشیگان، اکلاهما و شیکاگو ایوا)
 در مورد لوبوک استاد خیلی خوبی داره ولی شنیدم شهرش خیلی خطرناکه

RE: راهنمای انتخاب دانشگاه - Torkan - 06-10-2017

(06-10-2017, 07:08 PM)fatima204 نوشته: خیلی ممنونم فقط به ایالت یا شهر نگاه نکنم ؟

(لوبوک تگزاس، میشیگان، اکلاهما و شیکاگو ایوا)
 در مورد لوبوک استاد خیلی خوبی داره ولی شنیدم شهرش خیلی خطرناکه

خواهش
ااگر واقعا واقفید که ممکنه در اون شهر اذیت بشید بله قیدش رو بزنید ولی اگر واقعا واقعی.  حتی در این مورد از استاد هم میتونید بپرسید! بله بپرسید مشکلی نداره. بگید یکی از دغدغه هام هست این ببینید نظرشون چیه.
یچیز دیگه 
بصرف اینکه دو تا دانشجوی ایرانی در رم رو 4 سال پیش در خونشون با ضربات تبر گردنشون رو زدن! و یا چند نفر سرشون سر خونه اجاره کلاه رفته و یا من دختر در فلان شهر ایالت اوهایو ااحساس ناامنی میکنم در بیرون دلیل نمیشه که بتونیم نتیجه گیری خاصی بکنیم. به خصوص در مورد شهرهای بزرگ این مساله رو در نظر بگیرید. مثل ایران.

RE: راهنمای انتخاب دانشگاه - alio23 - 30-08-2019

سلام می خوام بپرسم آیا دوره های تحصیلی community college ها برای آغاز تحصیل در آمریکا مناسب هست؟ Rolleyes Rolleyes Rolleyes