آکادمیا کافه
نکاتی در باب برگشتن به کشور پس از تحصیلات - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: تاثیر پذیرش و مهاجرت بر زندگی(سایر موارد) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF)
+--- موضوع: نکاتی در باب برگشتن به کشور پس از تحصیلات (/Thread-%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AA)

نکاتی در باب برگشتن به کشور پس از تحصیلات - saaaaam - 06-12-2014

سلام بر همه دوستان خوبم
این تاپیک را ایجاد کردم که دوستانی که در خارج از کشور تحصیل می کنند یا کرده اند نظر خود را در مورد بازگشت به کشور و تجاربشون در اختیار دوستان قرار بدهند
چون در بسیاری از موارد شرایطی مثل
1-  فردی که پدر یا مادر بیمار دارد و خودش عملا تنها فرزند است.2- فردی که عملا تجارت در ایران را بهتر میبیند.
3- فردی که وابستگی خاصی به منطقه/مردم/ محله ای دارد و ...
4- بسیاری از روی شکم سیری تمایل به برگشتن دارند. فردی که خانه اش در زعفرانیه تهران است و یک بی ام و ایکس تری انتظارش را میکشد و شبهای مهمانی و گشت و گذار و خوشی... این فرد چرا باید در سرمای سوئد یا فنلاند یا کانادا بماند؟ بدیهی است که دوست دارد برگردد و مسلم است که دلایلش را به گونه ای دیگر بیان خواهد کرد.
5- برخی از روی ناچاری و افسردگی و وضعیت روحی و روانی برمیگردند. فردی که پس از 20 سال زندگی در خارج ناگهان فرزند و همسرش را از دست داده گاهی چاره ای جز برگشتن نمیبیند.
6- برخی فراموش کرده اند که اصلا برای چه آمده اندو قبلا چه مشکلاتی داشته اند و صرفا از روی هیجان و حس نوستالوژی برمیگردند و به سرعت پی میبرند که عجب اشتباهی کردند.و....دوستان لطفا این موضوع را با بکار بردن کلام متین و راهگشا شروع بفرمایید

RE: نکاتی در باب برگشتن به کشور پس از تحصیلات - saaaaam - 24-09-2017

سلام 
خیلی جالبه این تاپیک را در سال 2014 ایجاد کردم و هیچ کس نظری تا الان داده!
سه سال از خروجم از ایران گذشته و هنوز سفر کوتاهی هم به ایران نداشتم
پس از طی این مدت متوجه شدم که بخشی از فرهنگ خودمون را دوست دارم برای همیشه نگهدارم ولی بخشی را اصلا
اولا در فنلاند هم مثل خیلی از کشورها روابط شخصی در گرفتن و پیدا کردن کار تاثیر مهمی دارد ولی به دلیل کمبود نیروی کار شانس زیاد هست
دوم امنیت و ارامش زیادی در اینجا به دلیل تقریبا یکدست بودن فرهنگی و اجرای دقیق قانون وجود دارد که بنظر من در کشورهای خاورمیانه خیلی کمتر دیده می شود
سوم بیمه و تامین اجتماعی بسیار دقیق و حساب شده هست بطوری که حتی یک روز سر کار بروید به شما مزایا تعلق می گیرد و کارفرما نمی تواند به راحتی حق نیروی کار را نپردازد
چهارم شرایط اب و هوایی برای برخی عامل بسیار موثری در کیفیت زندگی هست که بنظر من انسان قابلیت تطبیق بسیار بالایی دارد الان من مشکلی با هوای اینجا ندارم
پنجم الان بعد از چند سال زندگی در ارامش نسبی و رسیدن به ثبات نسبی برگشت به ایران به عنوان سفر را مد نظر دارم ولی برگشت دایم با توجه به طی کردن سختی های بسیار و اداپته شدن با محیط جدید بعید می دانم

RE: نکاتی در باب برگشتن به کشور پس از تحصیلات - PeymanSa - 25-09-2017

(24-09-2017, 05:57 PM)saaaaam نوشته: سلام 
خیلی جالبه این تاپیک را در سال 2014 ایجاد کردم و هیچ کس نظری تا الان داده!
سه سال از خروجم از ایران گذشته و هنوز سفر کوتاهی هم به ایران نداشتم
پس از طی این مدت متوجه شدم که بخشی از فرهنگ خودمون را دوست دارم برای همیشه نگهدارم ولی بخشی را اصلا
اولا در فنلاند هم مثل خیلی از کشورها روابط شخصی در گرفتن و پیدا کردن کار تاثیر مهمی دارد ولی به دلیل کمبود نیروی کار شانس زیاد هست
دوم امنیت و ارامش زیادی در اینجا به دلیل تقریبا یکدست بودن فرهنگی و اجرای دقیق قانون وجود دارد که بنظر من در کشورهای خاورمیانه خیلی کمتر دیده می شود
سوم بیمه و تامین اجتماعی بسیار دقیق و حساب شده هست بطوری که حتی یک روز سر کار بروید به شما مزایا تعلق می گیرد و کارفرما نمی تواند به راحتی حق نیروی کار را نپردازد
چهارم شرایط اب و هوایی برای برخی عامل بسیار موثری در کیفیت زندگی هست که بنظر من انسان قابلیت تطبیق بسیار بالایی دارد الان من مشکلی با هوای اینجا ندارم
پنجم الان بعد از چند سال زندگی در ارامش نسبی و رسیدن به ثبات نسبی برگشت به ایران به عنوان سفر را مد نظر دارم ولی برگشت دایم با توجه به طی کردن سختی های بسیار و اداپته شدن با محیط جدید بعید می دانم
سلام..برگشت به ایران بدون داشتن پشتوانه ی مالی خانوادگی و یا وصل بودن به سیستم حماقت محض است..نیاز به نظر دادن نیست واقعا....