آکادمیا کافه
اعتبار مدرک پیام نور در دانشگاه های استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: اعتبار مدرک پیام نور در دانشگاه های استرالیا (/Thread-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

اعتبار مدرک پیام نور در دانشگاه های استرالیا - reza22457 - 25-11-2014

سلام.
آقایون و خانمها چرا بی دلیل به دانشگاههای خارجی میگید که پیام نور آموزش از راه دوره؟! من لیسانسمو از پیام نور گرفتم و همین امسالم از دانشگاه معتبر نیو ساوت ولز استرالیا (UNSW) پذیرش گرفتم ولی چون اسکولارشیپ برنده نشدم، گذاشتم ترم بعد دوباره اپلای کنم. والله بخدا اونا پیام نور رو قبول دارن. حالا هی برید بهشون بگید پیام نور رو قبول دارن یا نه. اینجوری اونا رو حساس میکنید. دودش تو چشم خودتون میره

RE: اعتبار مدرک پیام نور در دانشگاه های امریکا - saaaaam - 25-11-2014

'reza22457 dateline='' نوشته: سلام.
آقایون و خانمها چرا بی دلیل به دانشگاههای خارجی میگید که پیام نور آموزش از راه دوره؟! من لیسانسمو از پیام نور گرفتم و همین امسالم از دانشگاه معتبر نیو ساوت ولز استرالیا (UNSW) پذیرش گرفتم ولی چون اسکولارشیپ برنده نشدم، گذاشتم ترم بعد دوباره اپلای کنم. والله بخدا اونا پیام نور رو قبول دارن. حالا هی برید بهشون بگید پیام نور رو قبول دارن یا نه. اینجوری اونا رو حساس میکنید. دودش تو چشم خودتون میره

سلام بر شما دوست خوب
متاسفانه عنوان این بخش تحصیل در امریکا و اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور هست و نه اعتبار دانشگاه پیام نور برای دانشگاه های استرالیا!
متاسفانه این واقعیت وجود دارد که در هنگام بررسی برای بورس و نه پذیرش تقریبا در اکثر کشورهای دنیا مدارک دانشگاه پیام نور و علمی کاربردی و دانشگاه مجازی دانشگاه ازاد را کمتر ارزیابی می کنند بخش نتایج پذیرش را ملاحظه کنید چند نفر تا الان از این دانشگاه ها توانستند در ده سال اخیر از دانشگاهی بورس بشوند 
پذیرش شدن از استرالیا به دلیل شهریه های سنگین کار چندان سختی نیست ولی بورس گرفتن بسیار دشوار و رقابتی هست

RE: اعتبار مدرک پیام نور در دانشگاه های امریکا - reza22457 - 28-11-2014

(25-11-2014, 03:08 PM)'saaaaam' نوشته:
سلام بر شما دوست خوب
متاسفانه عنوان این بخش تحصیل در امریکا و اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور هست و نه اعتبار دانشگاه پیام نور برای دانشگاه های استرالیا!
متاسفانه این واقعیت وجود دارد که در هنگام بررسی برای بورس و نه پذیرش تقریبا در اکثر کشورهای دنیا مدارک دانشگاه پیام نور و علمی کاربردی و دانشگاه مجازی دانشگاه ازاد را کمتر ارزیابی می کنند بخش نتایج پذیرش را ملاحظه کنید چند نفر تا الان از این دانشگاه ها توانستند در ده سال اخیر از دانشگاهی بورس بشوند 
پذیرش شدن از استرالیا به دلیل شهریه های سنگین کار چندان سختی نیست ولی بورس گرفتن بسیار دشوار و رقابتی هست

سلام. حقیقتش تا اونجایی که من دیدم الان استرالیا رفتن سختر از آمریکا نباشه آسونتر هم نیست. دلیلشم بیشتر به خاطر شرایط اقامت بعد تحصیله. دقیقا دلیلی که من براش میخوام برم استرالیا البته بعلاوه مسایل خانوداگی. در مورد دوره مجازی دانشگاه آزاد و علمی کاربردی هیچ اطلاعی ندارم. اما اینکه میفرمایین "اکثر کشورهای دنیا مدارک دانشگاه پیام نور را برای بورس کمتر ارزیابی می کنند" هم برام واقعا عجیبه!! من خودم هم از فنلاند و هم از کره پذیرش و بورس (البته در مورد کره منظورم فاند استاده) گرفتم ولی هیچ بحثی از عدم تایید مدرک لیسانسم نشد! اصولا اگه قرار نباشه مدرکت تایید بشه ربطی به بورس دادن نداره. حالا برای روشن شدن بعضی دوستان تجربه خودمو بگم. استادی که من امسال باهاش تو استرالیا برای دکترا اقدام کردم خودش جزء مسئولین رده بالای دانشگاه بود. طوری که فقط چند روز بعد از سابمیت اپلیکیشنم ایمیل پذیرشم اومد. دلیل بورس نگرفتن هم همونطوری که خود شما گقتی بخاطر رقابت شدید بود نه بخاطر مدرک لیسانسم. دلیل بورس نگرفتنم اینه که من یک مقاله به فیزیکال ریویو لتر سابمیت کرده بودم ولی نتونستم اکسپتشو قبل از بررسی بورسیه ها بگیرم. همین استاد قبل از اعلام نتیجه بورسیه ها بهم گفته بود اگه اکسپت مقاله رو بگیری بورست قطعیه. حالا اکسپتشو دارم و به پیشنهاد استاد میخوام برای ترم بعد اپلای کنم. شاید شما بگی استاده کاراتو راه انداخته. بله درسته ولی استاد عاشق چشم و ابرو کسی نمیشه. اونا اگه قراره عاشق چیزی بشن عاشق رزومه متقاضی میشن.
در مورد آمریکا هم باید بگم یکی از همکلاسیای لیسانسم برای یک پوزیشن تو دانشگاه صنعتی کالیفرنیا (که حتما میدونید چقدر معتبره) اپلای کرده بود که الان جزء سه نفری شده که برای مصاحبه اسکایپ ازشون دعوت شده. دلیل موفقیتشم اینه: 6 تا مقاله آی اس آی تو دوره ارشدش داده. در مورد اینکه میگی تعداد کمی پیام نوری تا حالا بورس گرفتن، باید بگم خوب این ربطی به اعتبارسنجی مدرک نداره. این واضحه که سطح دانشجویان پیام نور معمولا از دانشگاه دولتی پایینتره و احتمال موفقیتشونم تو بورس کمتر.
واقعا نمیدونم چرا افرادی مثل شما میخوان ته دل یه عده از بچه ها رو خالی کنن اونم بدون اینکه خودشون واقعا تجربه ای در این زمینه داشته باشن.
بهرحال تعصبی روی پیام نور و دانشگاه دولتی ندارم چون تو هردوشون درس خوندم. هدفم ازین کامنت فقط اینه که بگم دوستان عزیز حالا بفرض که دوتا دانشگاه تو آمریکا مدرکتونو قبول نکردن که آسمون به زمین نمیاد. به جای فکر کردن به این مسایل فقط به فکر رزومتون باشید. اگه رزومه قوی باشه بهترین دانشگاه های آمریکا خودشون میان دنبالتون

RE: اعتبار مدرک پیام نور در دانشگاه های امریکا - Andre - 28-11-2014

رضا عزیز منظور saaaaam این نیست که مدرک پیام نور فاقد اعتباره. ایشون تنها آمار و ارقم پذیرش رو اعلام کردند. طبق آماری که بدست آمده، دانشجویان دانشگاه تهران و شریف بیشترین تعداد پذیرش به همراه کمک هزینه را داشتند. این به این معنی نیست که سایر دانشگاهها فاقد اعتبارن. از طرفی، عموماً اشخاصی که در دانشگاههای کوچتر تحصیل کرده اند اطلاعات کمتری راجع به پذیرش و مسائل مرتبط با آن دارند و در دانشگاههای بزرگتر این شرایط برعکس است.

در مورد دانشگاه پیام نور، در برهه ای از زمان که ظرفیت دانشگاههای دولتی پایین بود. پذیرش زیادی داشت، این مسأله به سالهای 83-86 بر می گردد. با اجرای طرح ها افزایش ظرفیت دانشگاههای دولتی (در تمامی مقاطع) و کاهش چشمگیر تعداد دانشجویان دبیرستان در رشته های نظری. این شد که اکثر افرادی که از دبیرستان فارغ اتحصیل میشند به دانشگهاهای نه تنها دولتی بلکه دانشگاهای برتر دولتی منتقل میشند. در چنین شرایطی، طبق آمار، پذیرش دانشگاه پیام نور در بعضی از مراکز به کمتر از 10 نفر در یک رشته (مقطع کارشناسی) کاهش یافته است. خوب چون آمار پایینی دارن، اقدام جهت پذیرش نیز کمتر است. از طرفی اگر زمان کافی برای درس خودن هم داشتن قطعاً از ظرفیت بسیار بالا دانشگاهای دولتی استفاده می کردند. پس احتمالاً آینده شغلی دیگری را انتخاب کردند که ممکن است کار به همراه تحصیل باشه و پذیرش از دانشگاهها در این آینده ممکن است جای نداشته باشد.

RE: اعتبار مدرک پیام نور در دانشگاه های استرالیا - ساناز خراسانی - 06-10-2023

سلام. بچه ها دانشگاه پیام نور اهواز امتیازی داره برای ویزای 189 یا 190؟ بعضیا میگن فقط دانشگاه پیام نور تهران معتبره. بعضیا هم میگن کلانشهرها.