آکادمیا کافه
پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: احتمال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های آمریکا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2

پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های آمریکا - SHJ90 - 24-08-2014

با سلام و خسته نباشید .نظر دوستان با تجربه و گرامی چیه؟
اینننننننن اولین پست منههههههههه دوستان کار بلد تجربه شون را در اختیار بذارند لطفااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
ایا ارشد را داخل وقت بذارم؟ایا برا ارشد یا دکترا مستقیم وقت بذارم شانس دارم و هزینه بی جهت نیست و تضمین اینده است؟؟
1-رشته/مقطع:مهندسی IT----کارشناسی در حال اتمام (تا 2هفته دیگر)
2-دانشگاه محل تحصیل:شهرستان خوب
3-معدل کل:14/20----معدل 60 واحد اخر: 16/50 و از 4 /3.62----معدل دروس تخصصی:17/03 واز 3.8/4
4-نمره زبان:در حال اماده سازی به فرض 100 تافل---310جی ار ای
5-تعداد مقالات:1 با ایندکس ieee یاژورنال از پروژه پایانی کارشناسی
6-تعداد توصیه نامه ها:3 تا از معاون پژوهشی دانشگاه و استاد تمامم که پروژه با ایشان و مقاله با ایشان ام و استاد دیگرم که مک گیل کانادا بودند و هستند.
خواسته ها: (مقطع پذیرش/نام دانشگاه مورد نظر/فاند):فاند کامل یا فاند قابل توجه در امریکا یا کانادا
سابقه کار اجرایی کمیته در کنفرانس+سابقه حل تمرین+سابقه نفر اول acm استانی
HELP MEEEEEEEEE

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - M1KE - 24-08-2014

معدل کارشناسی تون به طور متوسط خیلی جالب نیست. با این حال، دانشگاه هایی وجود دارند که معدل دو سال آخر رو هم نگاه می کنند و اگر خداقل شون رو برآورده کرده باشین از نظرشون مشکلی نداره و طبیعتا شما بیشتر می بایست روی این نوع دانشگاه ها متمرکز بشین. گرفتن پذیرش برای ارشد امکان پذیر هست منتهی معمولا شرایط گرفتن فاند خیلی رقابتی تر از دکترا هست و سخت تر به طوری که خیلی از دانشجویانی که از عهده پرداخت هزینه ها برنمیان مجبور میشن ارشد رو هم در ایران بخونند و برای دکترا اقدام کنند. در دکترای مستقیم احتمال گرفتن کمک هزینه بیشتر هست منتهی معمولا افرادی رو برمی دارند که پرونده قوی داشته باشن. می تونید شانس تون رو برای دانشگاه هایی که معدل دو سال آخر براشون مهمه امتحان کنید. تاپیک های زیر رو هم نگاه کنید:

پذیرش مستقیم از مقطع کارشناسی به دکترا

اعتبار مدرک دکترای مستقیم در ایران

(24-08-2014, 08:27 PM)'SHJ90' نوشته: با سلام و خسته نباشید .نظر دوستان با تجربه و گرامی چیه؟
اینننننننن اولین پست منههههههههه دوستان کار بلد تجربه شون را در اختیار بذارند لطفااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
ایا ارشد را داخل وقت بذارم؟ایا برا ارشد یا دکترا مستقیم وقت بذارم شانس دارم و هزینه بی جهت نیست و تضمین اینده است؟؟
1-رشته/مقطع:مهندسی IT----کارشناسی در حال اتمام (تا 2هفته دیگر)
2-دانشگاه محل تحصیل:شهرستان خوب
3-معدل کل:14/20----معدل 60 واحد اخر: 16/50 و از 4 /3.62----معدل دروس تخصصی:17/03 واز 3.8/4
4-نمره زبان:در حال اماده سازی به فرض 100 تافل---310جی ار ای
5-تعداد مقالات:1 با ایندکس ieee یاژورنال از پروژه پایانی کارشناسی
6-تعداد توصیه نامه ها:3 تا از معاون پژوهشی دانشگاه و استاد تمامم که پروژه با ایشان و مقاله با ایشان ام و استاد دیگرم که مک گیل کانادا بودند و هستند.
خواسته ها: (مقطع پذیرش/نام دانشگاه مورد نظر/فاند):فاند کامل یا فاند قابل توجه در امریکا یا کانادا
سابقه کار اجرایی کمیته در کنفرانس+سابقه حل تمرین+سابقه نفر اول acm استانی
HELP MEEEEEEEEE

RE: پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های آمریکا - Mohammadsr - 26-02-2015

سلام یه سؤال داشتم:
دانشگاه آزاد رشته کارشناسی کامپیوتر گرایش سخت افزار معدل 19.4 آیلتس 7 مقاله هنوز ندادم GRE هم هنوز امتحان ندادم!!! بافرش این که از آزمون GRE هم یک نمره خوب بگیرم و بتونم دوتا مقاله حالا ISI که یکشون به چاپ برسه شانسم برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا چقدره؟؟؟ حدودا از چه رنکی از دانشگاه های امریکا می تونم پذیرش بگیرم؟؟؟
با تشکر

RE: پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های آمریکا - Mehran28 - 26-02-2015

(26-02-2015, 10:08 PM)'Mohammadsr' نوشته: سلام یه سؤال داشتم:
دانشگاه آزاد رشته کارشناسی کامپیوتر گرایش سخت افزار معدل 19.4 آیلتس 7 مقاله هنوز ندادم GRE هم هنوز امتحان ندادم!!! بافرش این که از آزمون GRE هم یک نمره خوب بگیرم و بتونم دوتا مقاله حالا ISI که یکشون به چاپ برسه شانسم برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا چقدره؟؟؟ حدودا از چه رنکی از دانشگاه های امریکا می تونم پذیرش بگیرم؟؟؟
با تشکر

سلام
اگه نمره GRE خوبی هم داشته باشی شانست برای دانشگاهای با رنک 80 به بالا خوب هست ولی درباره پذیرش با فاند به سختی میشه نظر داد و بسته به رقیبهای شما داره و دانشگاه ولی دانشگاهی که رنکش بهتره تو فاند دادن هم سختگیر تر هست برای مقطع مستر، اگر مقالتون با کیفیت باشه و بتونید دانشگاهی که در موضوع مرتبط با مقاله شما پروژه همراه با فاند داشته باشه شانس پذیرش با فاند شما بیشتر میشه، ولی برای پذیرش شانس خیلی خوبی دارید.
موفق باشید/ 

RE: پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های آمریکا - Mohammadsr - 26-02-2015

اگه بتونم یه مقاله دیگه هم بنویسم که تو فکرشم و اگه کیفیت خوبی داشته باشه و بتونم به چاپ برسونمش چی در ضمن من دوباره باید آیلتس امتحان بدم اگه بتونم برای آیلتس این بار 7/5 بگیرم چی؟؟؟البته مطمئن نیستم چنین نمره ای بگیرم ولی با این فرض شانس پذیرش در دانشگاه های آمریکا بارنک بالای 40 رو می تونم داشته باشم؟
با تشکر

RE: پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های آمریکا - Mehran28 - 26-02-2015

اگر تو دانشگاهای آمریکا دنبال فاند هستی  نمره زبانت خوبه نمره GRE رو به فکر بالای 315 یا حتی بالای 320 باش(سخته اما شانست رو بالا میبره) اونوقت شانست برای فاند بالاتر میره، اولویت خودتو اول بذار رو GRE و بعد رو مقاله(یک مقاله خوب و با موضوع به روز ارزشش بیشتر از 5 تا مقاله داخلی یا تکراری هست).
یه پیشنهاد هم اینه که با این معدل و نمره زبان به راحتی در دانشگاهای کشورهایی که تحصیل درشون رایگان هست می تونید پذیرش بگیرید، و بعد برای دکتری به دانشگاهای آمریکا برید، به کشورهای دیگه هم به عنوان یه پله برای رسیدن به هدف اصلی می تونید نگاه کنید.
موفق باشید/
پ.ن: اگر در این مقطع فاند می خواین باید یکم چشمتون به رنکینگ دانشگاه بسته باشه، و اگر رنک خوب می خوایند باید قید فول فاند رو بزنید. مورد پذیرش فول فاند در رشته کامپیوتر(نرم افزار) از دانشگاه آمریکا در مقطع مستر تو نتایج پذیرش همین سایت ثبت شده داریم اما رنک دانشگاش بالا 450 هست.

RE: پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های آمریکا - Mohammadsr - 05-03-2015

سلام یه دوستی دارم رشته کارشناسی IT می خونه در دانشگاه باهنر کرمان معدلش 19.2 هست نمره تافلش 102 هست GRE هنوز امتحان نداده! دو تا مقاله ISI داره که هر دوتاشون چاپ شدن و ارزش علمی دارن (بد نیستن!)فکر کنم بتونه توی GRE بالای 300 بگیره! با این شرایط شانسش چطوره؟؟؟ حدودا در چه رنکی از دانشگاه های آمریکا می تونه پذیرش بگیره؟برای دکترا مستقیم چی می تونه اپلای کنه؟

RE: پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های آمریکا - Mehran28 - 06-03-2015

(05-03-2015, 11:56 PM)'Mohammadsr' نوشته: سلام یه دوستی دارم رشته کارشناسی IT می خونه در دانشگاه باهنر کرمان معدلش 19.2 هست نمره تافلش 102 هست GRE هنوز امتحان نداده! دو تا مقاله ISI داره که هر دوتاشون چاپ شدن و ارزش علمی دارن (بد نیستن!)فکر کنم بتونه توی GRE بالای 300 بگیره! با این شرایط شانسش چطوره؟؟؟ حدودا در چه رنکی از دانشگاه های آمریکا می تونه پذیرش بگیره؟برای دکترا مستقیم چی می تونه اپلای کنه؟

سلام
نمرات خوبی دارند اگر نمره GRE خوبی هم کسب کنند شانس پذیرش بالایی دارند برای دکتری مسقیم هم می تونند اقدام کنند که شانس گرفتن فاند در دکتری مستقیم بالاتر از مستر هست.(ولی دکتری مستقیم هم مشکلات خاص خودش رو داره) در امریکا به شدت روی نمره GRE توصیه میشه و برای دوره مستر اگر GRE بالایی داشته باشند و با توجه به معدل بالا احتمالش هست که بتونند فاند هم دریافت کنند. می تونند به فکر دانشگاهای با رنک 100-200 باشند. ولی شانس گرفتن فاند(در دوره مستر) در دانشگاهای با رنک 250-400 برای ایشان بیشتر هست.
موفق باشید/

RE: پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های آمریکا - erfan_karimiaan - 25-04-2016

سلام ببخشید من دارم الان ارشد کامپیوتر نرم افزار میخونم
میخوام برای دانشگاه های امریکا اقدام کنم
میخواستم ببینم با چه نامی باید اقدام کنم ؟
اسم رشتم چی میشه اونجا؟

RE: پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های آمریکا - Babak - 26-04-2016

(25-04-2016, 01:40 AM)erfan_karimiaan نوشته: سلام ببخشید من دارم الان ارشد کامپیوتر نرم افزار میخونم
میخوام برای دانشگاه های امریکا اقدام کنم
میخواستم ببینم با چه نامی باید اقدام کنم ؟
اسم رشتم چی میشه اونجا؟

مهندسین نرم‌افزار معمولا در امریکا در یکی از زمینه‌های computer science یا software engineering ادامه تحصیل می‌دند.