آکادمیا کافه
پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های کانادا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5

پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های کانادا - mahdigh13 - 31-07-2014

با سلام
وضعیت تحصیلی من به صورت زیر هست میخواستم در مورد شانسم برای مقطع ارشد علوم کامپیوتر با گرایش هوش مصنوعی منو راهنمایی کنید.
  • لیسانس علوم کامپیوتر، دانشگاه دولتی شهرستان، معدل 15/35
  • فوق لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات - شبکه های کامپیوتری، دانشگاه آزاد، معدل 16/20
  • شش مقاله خارجی (دو  مقاله IEEE، سه مقاله در مجله بین المللی، یک مقاله ISI Proceeding)، هشت مقاله داخلی = 14 مقاله
  • 4 سال سابقه تدریس در دانشگاه آزاد و 1 ترم TA در دانشگاه
  • 2/5 سال سابقه کار مرتبط (مدیر سیستم و شبکه)
  • زبان IELTS 6.5
شانس من برای کدوم دانشگاه ها بیشتر هست؟؟
آیا میتونم از اینکه یکبار مقطع ارشد رو گذروندم، به عنوان امتیاز مثبت استفاده کنم؟؟؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - saaaaam - 31-07-2014

(31-07-2014, 10:37 AM)'mahdigh13' نوشته: با سلام
وضعیت تحصیلی من به صورت زیر هست میخواستم در مورد شانسم برای مقطع ارشد علوم کامپیوتر با گرایش هوش مصنوعی منو راهنمایی کنید.
  • لیسانس علوم کامپیوتر، دانشگاه دولتی شهرستان، معدل 15/35
  • فوق لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات - شبکه های کامپیوتری، دانشگاه آزاد، معدل 16/20
  • شش مقاله خارجی (دو  مقاله IEEE، سه مقاله در مجله بین المللی، یک مقاله ISI Proceeding)، هشت مقاله داخلی = 14 مقاله
  • 4 سال سابقه تدریس در دانشگاه آزاد و 1 ترم TA در دانشگاه
  • 2/5 سال سابقه کار مرتبط (مدیر سیستم و شبکه)
  • زبان IELTS 6.5
شانس من برای کدوم دانشگاه ها بیشتر هست؟؟
آیا میتونم از اینکه یکبار مقطع ارشد رو گذروندم، به عنوان امتیاز مثبت استفاده کنم؟؟؟

سلام دوست خوب
بنظر من شما برای دکتری اقدام کنید چون شانس ویزا گرفتن برای مستر دوم از کانادا زیاد نیست و بیشتر دانشگاه های کانادا معدل لیسانس بالای 16 را برای بورس مستر در نظر می گیرند. با توجه به مقالات شما شانس بیشتری برای بورس دکتری دارید.
دانشگاه های Calgary - Manitoba - University of New Brunswick - University of Windsor - Dalhousie - Queens - Simon Fraser - SFU دوستان با رزومه های مشابه شما از نظر معدل موفق به گرفتن بورس شدند
توصیه من این هست که با اساتید این دانشگاه ها مکاتبه کنید و پس از کسب موافقت انها در 3 تا 5 دانشگاه رسما اپلای کنید
شاد باشید

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - علی . ن - 31-08-2014

سلام . من دانشجوی کارشناسی  رشته IT دانشکاه شهید مدنی آذربایجان هستم . هنوز درسم رو تموم نکردم اما حدس میزنم با معدل ترم های آینده , معدل کل ام بالای 15 بشه . هنوز برای مدارک زبان اقدام نکردم . سوالم این بود که با مکاتبه با استاد و توصیه نامه گرفتن می    
شه پذیرش گرفت ؟  اصلا  چه قدر شانس رو بالا میبره ؟حتی اگه معدل کارشناسی کمتر از 15 بشه چون مواردی رو دیدم که وضعیت خوبی نداشتن اما به خاطر  مکاتبه با استاد و توصیه نامه داشتن پذیرش شدن .

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - brusa1994 - 01-09-2014

(31-08-2014, 10:31 PM)'علی . ن' نوشته: سلام . من دانشجوی کارشناسی  رشته IT دانشکاه شهید مدنی آذربایجان هستم . هنوز درسم رو تموم نکردم اما حدس میزنم با معدل ترم های آینده , معدل کل ام بالای 15 بشه . هنوز برای مدارک زبان اقدام نکردم . سوالم این بود که با مکاتبه با استاد و توصیه نامه گرفتن می    
شه پذیرش گرفت ؟  اصلا  چه قدر شانس رو بالا میبره ؟حتی اگه معدل کارشناسی کمتر از 15 بشه چون مواردی رو دیدم که وضعیت خوبی نداشتن اما به خاطر  مکاتبه با استاد و توصیه نامه داشتن پذیرش شدن .

سلام
معدل شما که چندان تعریفی نداره،نمره زبان هم که ندارید پس با این حساب شانس شما خیلی خیلی کمه،هنوز ابتدای کار هستید و من چند تا توصیه به شما دارم !
1-بیخیال پذیرش ارشد بشید چون نه دانشگاه معتبری هستید و نه معدل چشمگیری دارید.
2-از همین امروز شروع کنید به خوندن زبان و باید نمرات عالی و خوبی بیارید،چون با سطح متوسط حداقل 2 سال برای نمرات خوب نیازه.
3-به نظرم ارشد رو تو ایران بخونید (ترجیحا شریف یا دانشگاه تهران چون  اینها خیلی معتبرن و اسمو رسم خوبی دارند).
4-تلاش کنید که معدلتون زیر 15 نشه،چون در این صورت min خیلی از دانشگاه ها رو نمیاریدو شرایطتون خیلی سخت میشه .

درسته میگن ایمیل زدن به اساتید مهمه،اما مهمتر از اون cv شماست،فرضا استادی از متن ایمیل شما خوشش بیاد و یه جورایی اوکی بده،وقتی میبینه نمره تافل کمی داری با خودش میگه فرضا اینو گرفتم چطوری میخوایم در مورد کارامون حرف بزنیم؟؟؟
اونا که میگید با ایمیل و مکاتبه پذیرش گرفتن من یه مورد میشناسم،معدلش 14 بود اما توی زبان نمراتش خیلی خیلی خیلی خوب بود،تافل116، gre : q170 v164 w4.5 تازه 2ترم هم مشروط شده بود،اما چندین ترم یه پروژه با یکی از اساتیدشون داشت و ریکام خیلی خوبی ازش گرفته بود!
موارد بالا رو که انجام بدید میتونید به فکر phd در top 50باشید.

پ ن : اینکه میگم بیخیال بشید 100 درصد نیست ، ببینید شما میگید ترمای آخر هستید پس فرصت شما در مقایسه با یه ترم سومی  برای امتحانات زبان خیلی کمتره،پذیرش در کارشناسی ارشد هم خیلی سخته،شما کلاتو قاضی کن: فرض کن یه استادی تو riverside هستی،دو تا دانشجو بهت ایمیل میزنه یکی it شریفه با معدل 18 و طبیعتا نمرات زبان خوب،یکی دیگه معدل 14 و بدون هیچ مدرکی از میزان دانش زبان انگلیسی،کدومو انتخاب میکنی ؟؟؟ ختم کلام اینکه اگه نمره ای در حد اونا که بالا گفتم آوردی بسم الله شروع کن.

[برش] شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - sabbasi - 20-11-2014

سلام عزیزاااان

هدف: تحصیل در یکی از سه دانشگاه برتر کانادا (دلم با uni of toronto) بعد از گرفتن لیسانس از دانشگاه آزاد

شرایط فعلی:
مدرک کاردانی برنامه نویسی کامپیوتر با معدل ۱۸.۶۶ دانشگاه آزاد ( کارشناسیمو دارم سعی میکنم معدلم از این پایینتر نباشه ) 
IELTS: 7: دوباره باید بگیرم چون اعتبارش داره تموم میشه
GRE: ندارم ... ولی تا یکسال آینده خواهم گرفت
سابقه کار: ۲۷ ماه  (مرتبط با رشته تحصیلی) - ممکنه بیشتر از ۲۷ ماه بشه در آینده 
MCSD مایکروسافت ( مرتبط با رشته تحصیلی )

به نظر شما روی گرفتن ISI تلاش کنم؟

​تشکرررر

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد - soilman - 20-11-2014

نمی دونم gre میخاد یا نه ولی شرایطتتون از جمله معدل و زبان ( با حفظ همون 7) خیلی خوبه
مقاله هم زیاد به نظرم برای فوق لیسانس لازم نیست
از نقش استاد غافل نشید
و همچنین خودتون رو محدود فقط به سه دانشگاه برتر نکنید.دانشگاه های با رنک بالاتر لزوما دانشگاه های بهتری نیستند و بهتره فاکتورهای دیگه ای چون استاد و زمینه های مورد علاقتون و غیره رو هم در نظر بگیرید که در آینده برای کار پیدا کردن مسیر راحت تری رو داشته باشید گرچه کامپیوتر از نظر شغلی همیشه خوب بوده و خوب خواهد ماند
(20-11-2014, 03:25 AM)'sabbasi' نوشته: سلام عزیزاااان
هدف: تحصیل در یکی از سه دانشگاه برتر کانادا (دلم با uni of toronto) بعد از گرفتن لیسانس از دانشگاه آزاد
شرایط فعلی:
مدرک کاردانی برنامه نویسی کامپیوتر با معدل ۱۸.۶۶ دانشگاه آزاد ( کارشناسیمو دارم سعی میکنم معدلم از این پایینتر نباشه ) 
IELTS: 7: دوباره باید بگیرم چون اعتبارش داره تموم میشه
GRE: ندارم ... ولی تا یکسال آینده خواهم گرفت
سابقه کار: ۲۷ ماه  (مرتبط با رشته تحصیلی) - ممکنه بیشتر از ۲۷ ماه بشه در آینده 
MCSD مایکروسافت ( مرتبط با رشته تحصیلی )
به نظر شما روی گرفتن ISI تلاش کنم؟
​تشکرررر

پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر - فوق لیسانس از دانشگاه های کانادا - safavie - 23-11-2014

سلام
​من دانشجو ترم ۵ کارشناسی رشته it دانشگاه صنعتی بیرجند هستم معدلم ۱۷ شانس پذیرش در دانشگاه ترنتو در مقطع کارشناسی ارشد چقدر است ؟؟؟؟
دکترا چطور؟؟؟؟

RE: پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر - فوق لیسانس از دانشگاه های کانادا - ForeverBlue - 23-11-2014

درود بر شما و خوش آمدید به این فروم
دوست گرامی
لطفا تاپیک راهنمای ارسال پست در انجمن کانادا را مطالعه بفرمایید و مطابق با فرمت مربوطه سوال خود را مطرح کنید.
مثلا در خصوص این سوال شما با توجه به این که نمره زبان و وضعیت مقاله و ... را مشخص نکرده اید پاسخگویی دشوارتر است.

با این حال: اگر شما بتوانید آیلتس با نمره 7 بگیرید و معدل خود را به 18 ارتقاء دهید شانس پذیرش خوبی خواهید داشت.

پذیرش در رشته IT در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های کانادا - M1KE - 23-11-2014

سعی کنید معدل تون رو همین طور بالا نگه دارید. زبان تون رو بهبود بدین و به سطح آیلتس 7.0 یا تاقل 100 برسونید. با همه اینها میزان کمک هزینه های موجود برای دوره ارشد معمولا کمتر از دوره دکتراست و به همین دلیل شاید در نهایت مجبور بشین ارشد رو در ایران بخونید و برای دکترا اقدام کنید. همین طور دانشگاه تورنتو متقاضیان زیادی داره و حتی اگر شرایط اولیه اش رو داشته باشید ممکنه باز هم نتونید ازش پذیرش بگیرید و به همین دلیل بهتره دانشگاه های دیگه ای رو هم که کمی رتبه هاش بدتر هست رو هم در نظر بگیرید که شانس پذیرش تون بیشتر بشه. اگر بتونید یک سری کارهای پژوهشی مثل مقاله هم انجام بدین که رزومه تون قوی بشه هم شانس تون بیشتر میشه.
(23-11-2014, 11:11 AM)'safavie' نوشته: سلام
​من دانشجو ترم ۵ کارشناسی رشته it دانشگاه صنعتی بیرجند هستم معدلم ۱۷
مقاله ندارم و ایلتس نیز ندارم ولی زبانم خوبه و اقدام کردم برای مدرک ایلتس
شانس پذیرش در دانشگاه ترنتو در مقطع کارشناسی ارشد چقدر است ؟؟؟؟

RE: پذیرش در رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه های کانادا - armani - 06-03-2015

سلام
من رشتم کامپیوتر هست با معدل 16 از آزاد کرج
تافل 96 سابقه TA و برگزاری چندین دوره در دانشگاه را دارم
دارم واسه چندتا کشور اروپایی مثل آلمان و فنلاند اقدام می کنم
می خواستم ببینم به نظر شما واسه کانادا می تونم پذیرش یا فاند بگیرم ؟
و اینکه فک کنم تو کانادا زندگی و تحصیل خیلی گرون در بیاد نه ؟