آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - skorani - 21-04-2014

به هر حال از راهنمایی شما ممنونم، اگه واسه فوق لیسانس اقدام کنم چی؟!

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Shahrouz - 21-04-2014

(21-04-2014, 10:43 AM)'skorani' نوشته: به هر حال از راهنمایی شما ممنونم، اگه واسه فوق لیسانس اقدام کنم چی؟!

درود

سپاس . به نظر من برای فوق لیسانس که شانس فاند ندارید ولی از برخی دانشگاههای مالزی یا شاید اروپا بتونید پذیرش بگیرید. هرچند توصیه می کنم یا ارشد رو ایران بخونید یا با جی ار ای بالا (حداقل 315) اقدام کنید.

پ.ن. با عرض سپاس از تشکر شما، لطفا پستی فقط به منظور تشکر ارسال نکنید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - skorani - 21-04-2014

یکی از اساتید دانشگاه هایی استرالیا هست که زمینه کاری به شدت شبیه به زمینه کاری من داره، اتفاقا می تونم یه پروپزال قوی هم براش آماده کنم ، باز هم با این شرایط هم به نظرتون براش ایمیل ارسال نکنم؟!

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Shahrouz - 21-04-2014

(21-04-2014, 11:20 AM)'skorani' نوشته: یکی از اساتید دانشگاه هایی استرالیا هست که زمینه کاری به شدت شبیه به زمینه کاری من داره، اتفاقا می تونم یه پروپزال قوی هم براش آماده کنم ، باز هم با این شرایط هم به نظرتون براش ایمیل ارسال نکنم؟!

درود
ارسال کنید ولی در نظر بگیرید کمیته اعطای اسکالرشیپ باید مشخصه مثبتی از رزومه شما دریافت کند که سالیانه بیش از 50 هزار دلار فاند(شامل 30 هزار دلار شهریه) را برای پرونده شما در مقایسه با سایر اپلیکنتها در نظر بگیرد. اگر روی استرالیا انگیزه دارید، قطعا به یک مقاله isi فکر کنید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - tasha - 22-04-2014

سلام.
من معدل لیسانسم چهارده و نیمه ولی ارشد از دانشگاه علامه طباطبایی تهران و با معدل 19 گرفتم. یک مقاله علمی پژوهشی، یک کتاب و شش تا مقاله همایشی دارم که دو تاش بین المللی  بوده. مدرک آیلتس 7 دارم. سابقه تدریس هم دارم و می تونم از بهترین استادهام تو علامه توصیه نامه بگیرم. ضمن اینکه متاهلم و باید با خانواده برم. می خواستم ببینم با شرایط من باید از کجا شروع کنم؟
مهم ترین مسئله برای من بحث مالیه. من وضع مالیم زیاد خوب نیست. می خواستم ببینم باید چی کار کنم؟ کدوم دانشگاه و کشور را انتخاب کنم که کمترین هزینه راب رای من داشته باشه؟
ازتون خیلیییییییی ممنونم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - tasha - 22-04-2014

لیسانس مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه پیام نور با معدل 14:30
ارشد روانشاسی از دانگاه علامه طباطبایی با معدل 19 با گواهی رتبه اول دانشگاه
یک مقاله علمی پژوهشی
شش مقاله همایشی که دو تاش بین اللمللی بوده
آیلتس 7.5
یک کتاب ترجمه شده و چاپ شده
سابقه تدریس در دانشگاه های مختلف
توصیه نامه از بهترین استادها ی دانشگاهم دارم.
متاهلم

بحث مالی برای من خیلی مهمه و مکان یا کشور برام مهم نیست فقط جای معتبری باشه و از نظر مالی به من فشار نیاد چون اصلا وضع مالیم خوب نیست.
ازتون خیلی ممنونم

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 22-04-2014

(22-04-2014, 11:52 AM)'tasha' نوشته: سلام.
من معدل لیسانسم چهارده و نیمه ولی ارشد از دانشگاه علامه طباطبایی تهران و با معدل 19 گرفتم. یک مقاله علمی پژوهشی، یک کتاب و شش تا مقاله همایشی دارم که دو تاش بین المللی  بوده. مدرک آیلتس 7 دارم. سابقه تدریس هم دارم و می تونم از بهترین استادهام تو علامه توصیه نامه بگیرم. ضمن اینکه متاهلم و باید با خانواده برم. می خواستم ببینم با شرایط من باید از کجا شروع کنم؟
مهم ترین مسئله برای من بحث مالیه. من وضع مالیم زیاد خوب نیست. می خواستم ببینم باید چی کار کنم؟ کدوم دانشگاه و کشور را انتخاب کنم که کمترین هزینه راب رای من داشته باشه؟
ازتون خیلیییییییی ممنونم

به این سایت خوش اومدین
راستش شما رشته خوتون و دانشگاه لیسانس رو نگفتین که خیلی مهمه. یکمی تاپیکها و پستهای دیگه رو بخونید خوتون اطلاعات خوبی دستتون میاد. اما کلا با این معدل لیسانس کمی کارتون برای سخت میشه ولی بازم به باید استاد پیدا کنید.مقاله زیاد دارید که برای استرالیا میتونه قابل توجه تر باشه(برای همه جا هست ولی اونجا بیشتر). حالا برای آمریکا باید gre هم داشته باشید و بر حسب رشته شاید امتحان دیگه ای نیاز باشه بدین.پس اول رشته تحصیلی رو بگید! ضمناهم نمره زبان خوبی دارید و هم معدل ارشدتون خیلی خوبه و این معیار بسیار مهمیه برای پذیرش و فاند(با توجه به مقالات خیلی وضعتون خوبه)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - shahrzadmm - 22-04-2014

سلام 
من لیسانس حسابداری از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 16.75 دارم.در حال حاضر در جهاد دانشگاهی واحد شهید بهشتی معماری داخلی میخونم..میخوام برای ادامه تحصیل به یکی از کشورهای اروپایی برم..کشور و دانشگاه مهم نیست..فقط میخوام از یکی از دانشگاهها بورسیه بگیرم..با توجه به اینکه رشته تحصیلی من با معماری متفاوت است میتوانم برای ارشد معماری اقدام کنم؟ایا میتوانم از طریق جهاد دانشگاهی برای ادامه تحصیل در اروپا اقدام کنم؟ کدام دانشگاهها را پیشنهاد میکنید؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - arad60 - 22-04-2014

با سلام.
من تازه عضو انجمن شدم و نمیدونم سوالم رو دارم جای مناسب مطرح میکنم یا نه.
من لیسانسم عمرانه با معدل 16.5از دانشگاه شهید رجایی تهران و ارشدم مدیریت ساخته از امیرکبیر با معدل 16.5 و سابقه کارتجربیم زیاده و توی مراکز فنی چندین ساله تدریس میکنم و مشکل توصیه نامه هم ندارم.هنوز مدرک زبانم رو نگرفتم.میخواستم بدونم با فرض اینکه مدرک زبانم رو بگیرم امکان پذیرش در مقطع دکترا با فاند کامل توی کانادا رو دارم؟کشورهای دیگه جطور؟اگر پذیرش بگیرم میتونم از همون طریق اقامت بگیریم یا بعد از تحصیل باید برگردم؟کلا نمیدونم از کجا شروع کنم.یعنی باید برم لیست تمام داشگاه هارو برای پیداکردن رشتم بگردم.؟درکل به نظرتون من کجا شانس پذیرش با فاند رو دارم؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 22-04-2014

شرایط معدلی شما خوبه و دانشگاه های اصلی تهران رو هم استادهاشون تقریبن می شناسند و این خوبه. اگر بتونید در آیلتس یا تافل به ترتیب حدود 7 یا 100 بگیرین می تونید در دانشگاه هایی که رتبه دو رقمی دارند هم از کانادا پذیرش بگیرید. منتهی برای اینکه شانس تون بیشتر باشه تا رتبه های حول و حوش 300 رو هم در نظر بگیرین و اگر در رتبه های بهتر پذیرش گرفتین که چه بهتر. رشته عمران هم طوری هست که تقریبا هر دانشگاهی که دپارتمان فنی داشته باشه اون رشته رو داره و نیاز به جستجوی زیادی نداره. برای کانادا اگر پذیرش دکترا بگیرید از سال دوم می تونید برای اقامت اقدام کنید. با توجه به اینکه سابقه تدریس داشتین احتمال اینکه TA بگیرید هم وجود داره. در هر حال مهمترین کمبود در پرونده شما در حال حاضر نمره زبان هست. اگر احیانن برای آمریکا هم می خواستید اقدام کنید باید آزمون GRE هم بدین و نمره حدود 310 به بالا بیارین. ولی آمریکا مثل کانادا امکان اقامت مستقیم برای دانشجویان دکترا رو فراهم نکرده و باید پس از پایان تحصیلات دنبال کار باشن و از راه ویزای کاری اقامت بگیرن که سختی های خاص خودش رو به همراه داره.