آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Leopold - 13-04-2014

سوالتون به این تاپیک ربطی نداره ولی به هر حال بستگی داره برای ویزای کدوم کشور قصد دارید اقدام کنید.  واسه آمریکا و کانادا احتمالا به مشکل میخوری. مثلا واسه آمریکا اگر بگی س بودی با بند 306 ردت می کنن اما اگه بجاش بگی ارگان دیگری مثل ارتش بودی و سوتی ندی متوجه نمیشن چون در کارت های جدید اشاره ای به نوع ارگان نشده. تنها مشکلی که هست درجه شماست. مثلا س به فوق لیسانس های معمولی ستوان 3 میده در صورتی که ارتش ستوان 2 میده. در این صورت اگه پرسیدند باید بگید که مثلا معاف از رزم بودید که یک درجه از شما کم کردند. یا اگه ب فعال بوده باشید س هم ستوان دو میده در این صورت درجه شما با ارتش فرقی نداره فقط مدت زمان خدمت به خاطر سابقه ب کم میشه که در این صورت هم میتونید دلیلش  سابقه جبهه پدر بگید. فقط چند تا درجه مثل رزم دار و ... که معادلشون در ارگان های مختلف فرق میکنه که اگه راستش نگین ممکنه متوجه بشن هر چند اگه راستش بگین ریجکت میشین. الان اکثر سفارت ها هم ترجمه کارت میخوان و هم در روز مصاحبه یا پیک آپ اصل نگاه میکنن. در حال حاضر اشاره به سابقه کار در هر شرکت یا موسسه ای که زیر نظر س باشه هم موجب ریجکت ویزا میشه.
(13-04-2014, 05:20 PM)'mehdi.en' نوشته: فقط یه سوال من الان 27 سالمه و حدود 13 ماه تو قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا خدمت سربازیم رو انجام دادم. منتها در پروژه ی تونل انتقال اب کارون به ارک من به عنوان نقشه بردار فاز اول و فاز نهایی حفاری شرکت داشتم و در طراحی و ساخت پلاژ های سقف و کف تونل با مهندسین کادر قرارگاه به عنوان سرباز وظیفه کار کردم حالا متاسفانه یا خوشبختانه اون تونل اب راکتور اب سنگین اراک رو تامین میکنه و همه عالم هم اینو میدونن. حالا این پیشینه در دریافت ویزا در رال کارم تاثیر میزار؟

ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد علوم پزشکی - helna - 14-04-2014

سلام خدمت همه ی دوستان

من در یکی از رشته های علوم پزشکی در مقطع کارشناسی تحصیل میکنم و قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور رودارم،اطلاعاتم راجع به پذیرش گرفتن کمه اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید

در ضمن این نکته رو هم بگم که فعالیت پژوهشی هم انجام میدم.

پیشاپیش متشکرم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - ahmadpashaei - 15-04-2014

(14-04-2014, 07:30 PM)'helna' نوشته: سلام خدمت همه ی دوستان
من در یکی از رشته های علوم پزشکی در مقطع کارشناسی تحصیل میکنم و قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور رودارم،اطلاعاتم راجع به پذیرش گرفتن کمه اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید
در ضمن این نکته رو هم بگم که فعالیت پژوهشی هم انجام میدم.
پیشاپیش متشکرم

سلام.اول باید از همون جزوه راهنمای پذیرش استفاده کنید و بعد در تاپیکهای مرتبط بگردین و اطلاعات لازم رو بخونید و دست آخر اگر لازم بود کسی سوالات شما رو نپرسیده بود سوال بپرسید در تاپیک مرتبط[img]images/smilies/cool.gif[/img]امیدوارم بتونید بخوبی استفاده کنید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - helna - 15-04-2014

سلام به دوستان

آیا پذیرش گرفتن در مقطع ارشد برای رشته های علوم پزشکی با سایر رشته ها متفاوته؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - ahmadpashaei - 16-04-2014

(15-04-2014, 09:09 PM)'helna' نوشته: سلام به دوستان
آیا پذیرش گرفتن در مقطع ارشد برای رشته های علوم پزشکی با سایر رشته ها متفاوته؟

سلام به شما[img]images/smilies/shy.gif[/img]
نخیر پذیرش گرفتن برای همه یکجوره تقریبا. اونجا باید در دانشکده مربوطه بگردین و بخشهایی مثل How to apply, minimun reauirements و  FAQ رو ببینید و مدارک فراهم کنید. البته انگار به پست قبلی خودتون که جواب دادم توجه نکردین در مورد خوندن جزوه پذیرش. حتما اونو بخونید چون خیلی مفیده.[img]images/smilies/wink.gif[/img]

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - maral yousefi - 17-04-2014

با سلام. من  24 سالمه، دانشجوی ترم آخر ارشد گرافیک هستم ( آزاد تهران) ، تا مرداد93 دفاع میکنم.تا الان معدلم 19 هستش.کارشناسی غیرانتفاعی تهران بودم با معدل 18.18 و کاردانی هم شبانه تهران بودم با معدل 17.05 . می خوام برای دکترا پذیرش بگیرم با فاند کامل. نمیدونم شانسم چقدر هست.اصلاً می تونم به فاند امیدوار باشم یا نه؟ من هنوز هیچ مقاله یا کار پژوهشی نداشتم. البته حداقل 1 مقاله isi را از پایان نامه ام درمیارم. زبانم هم تقریباً خوبه و می تونم نمره نسبتاً خوبی بیارم. در ضمن توی همه ی مقاطع هم با رتبه نسبتاً خوبی (جزو 5-4 نفر اول ) فارغ التحصیل شدم.
فقط 2 تا نکته را هم بگم که شاید بهتر بتونید راهنماییم کنید. 1- من حتماً باید بتونم فاند کامل بگیرم .  2- کل این پروسه ی پذیرش و شروع دکترا حتی المقدور باید سریع انجام بشه چون محدودیت زمانی دارم.
با توجه به شرایطی که عرض کردم شما چه کشورهایی را توصیه می کنید؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ali_gunner - 17-04-2014

سلام دوستان
برای مستر - رنک دانشگاه مهم نیست فقط فاندش مهمه که زندگیت بگذره 
 لیسانس دانشگاه زنجان + رشته تحصیلی مهندسی برق قدرت + معدل 15.62 + دوسال آخر 16.46
 نمره تافل 101 (اکسپایر)(بگیرید بین 95 تا 105)
 نمره GRE 332
 سه مدرک فنی حرفه ای قابل ترجمه 
 گرایش مورد نظر : انرژی های نو یا الکترونیک قدرت
کشور های مورد نظر به ترتیب: ایالات متحده-کانادا- آلمان-فنلاند-ترکیه  
فاند در حده زندگی دانشجویی (اصلا اکسپت میشه که فاند بدن ؟Big Grin)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 17-04-2014

شرایط تون در مجموع خوبه و اگر برای آمریکا و کانادا هم اپلای کنید احتمال داره که بهتون فاند بدهند. به نظرم در رتبه های حدود 300-100 شانس تون برای گرفتن کمک هزینه بیشتر هست. برای اروپا هم می تونید روی بورس اراسموس متمرکز بشین که هزینه تحصیل رو هم تامین می کنه. می تونید همزمان اپلای کنید و هر کدوم که بهتون کمک هزینه داد پیگیر همون بشین.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - shaparak_p66 - 17-04-2014

با سلام . ممنون میشم راهنماییم کنید که ببینم شانسمون برای کدوم کشور بیشتره ، چون قصد داریم از طریق تحصیل من وارد بشیم و بعدا اقامت دائم بگیریم از طریق کار خودم یا همسرم(همسرم مهندس صنایع هست)

معدل لیسانس از دانشگاه علوم پزشکی شیراز(رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی):17.52

معدل ارشد از دانشگاه علوم پزشکی تهران(رشته اقتصاد بهداشت): 18

برای زبان برنامه ریزی کردم که تا اخر سال بخونم و پایان امسال امتحانشو بدم.(فعلا از صفر تا صد به خودم نمره 50 میدم!)

4-5 تا مقاله داخلی و یه دونه مقاله خارجی که نفر اول نیستم. الانم 2 تا مقاله خارجی اماده کردم ولی هنوز اکسپت نگرفتن.کنفرانس خیلی شرکت کردم و فکر کنم دوتاش بین المللی بوده که در ایران برگزار شده.

دو سال هم سابقه کار دارم.در سطح دانشگاه دانشجوی نمونه شدم و کلا تشویقی زیاد دارم ولی نمی دونم این تشویق نامه ها به درد میخوره واسه اونا یا فقط کاغذ باطله است!؟

راستی میتونم توصیه نامه های خوبی بگیرم.

یه چیزه دیگه اینکه حتما بایدفاندبگیرم و نمی تونیم هزینه ها رو خودمون پرداخت کنیم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Torkan - 17-04-2014

(17-04-2014, 08:13 PM)'ali_gunner' نوشته: سلام دوستان
برای مستر - رنک دانشگاه مهم نیست فقط فاندش مهمه که زندگیت بگذره 
 لیسانس دانشگاه زنجان + رشته تحصیلی مهندسی برق قدرت + معدل 15.62 + دوسال آخر 16.46
 نمره تافل 101 (اکسپایر)(بگیرید بین 95 تا 105)
 نمره GRE 332
 سه مدرک فنی حرفه ای قابل ترجمه 
 گرایش مورد نظر : انرژی های نو یا الکترونیک قدرت
کشور های مورد نظر به ترتیب: ایالات متحده-کانادا- آلمان-فنلاند-ترکیه  
فاند در حده زندگی دانشجویی (اصلا اکسپت میشه که فاند بدن ؟Big Grin)

سلام
چون نظرم رو راجع به ایالات متحده خواسته بودید اینجا میگم براتون:
دوست عزیز gre تون خیلی خوب شده 332! تافل هم سعی کنید بالای صد باشه...شکسته نفسی نفرمایید...!
ببینید دو هدف میتونه پیش روی شما باشه:
1- مستر یه دانشگاه متوسط به بالا برین و دکترا دانشگاه خوب
2- دکترای مستقیم
ببینید اینکه رنک اصلا مهم نیست به نظرم آنچنان جمله مفیدی نیستش! راستش من هم ابتدا مثل شما فکر میکردم و میگفتم هر جا باشه برم فقط فاند بده ولی ایا واقعا مثلا دانشگاه رتبه 500 واسه شما فاند کامل بده و همزمان از یه دانشگاه رتبه 100 ی پارشیال فاند بده باز میرین به اولی!
ببینید مستر فقط فاند رو به صورت کاهش شهریه میگیرین مثلا نصفش یا کار شاقی بکنن شهریه رو نادیده میگیرن که بعیده...
اگر ئنبال فاند هستید قطعا باید به فکر دکترای مستقیم باشید اگر اون مورد اول که اشاره کردم مهم نباشه براتون...معدلتون 17 به بالا بود میگفتم فاند یا حتی شاید فول فاند میگیرین ولی معدلتون بینابین هست یکم سخته گفتنش.
نکته مهم اینکه شما روی دانشگاههایی زوم کنید که معدل دو سال اخر براشون مهمتره..این رو تو سایت دانشگاهها نوشته. در ضمن از تمامی رنک ها اپلای کنید.
ولی به نظرم حتما باید از  دانشگاههایی که توی usnews (اونایی که بدون اکانت هستش مثلا تا رنک 120) میتونین پذیرش با فاند حالا نمیشه گفت چقدر رو بگیرین. حالا نه شاید از 30 یا 40 تای اول ولی به نظرم نمره gre کارتون رو راه میندازه اگه 332 باشه.
پ.ن: سعی کنین sop خوب و recommendation قوی داشته باشین تا حد امکان.

بااحترام