آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - yousi - 08-04-2014

(08-04-2014, 01:52 PM)'rezah_8240' نوشته:
تشکر میکنم .
کم کم دارم خودم هم به این نتیجه میرسم. اما من به فکر بعد از فوق هم هستم . میخوام در یک کشور اروپایی یا آمریکایی زندگی کنم.
اما ایتالیا جای زندگی نیست. یه دوست ایتالیایی داشتم که میگفت میخواد بره استرالیا . چون ایتالیا مشکلش زیاده . اگه من هدف دوگانه داشته باشم (تحصیل و در آینده اقامت) با اون دید چه گزینه هایی برای من روی میز است؟

خواهش میکنم
ببین رضا جان من شرایط رو بهت گفتم
خب میدونم دوس داری بری آمریکا زندگی کنی اما میتونی هزینه دانشگاه سالی 25000 تا 40000 $ رو بدی و زندگی هم بکنی؟
نمیشه دیگه بهمین خاطر الان تلاش کن از همون کشورهای اروپایی که گفتم ارشدت رو بگیری تو این مدت هم رو مقاله و معدلت کار کن بعد برای دکتری از یک دانشگاه متوسط آمریگایی پذیرش و بورسیه بگیرو بعدم تلاشت رو بکن که اونجا بمونی. غیر از این فک نکنم راه دیگه ای داشته باشی.
پیروز باشی

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 09-04-2014

(08-04-2014, 01:52 PM)'rezah_8240' نوشته:
تشکر میکنم .
کم کم دارم خودم هم به این نتیجه میرسم. اما من به فکر بعد از فوق هم هستم . میخوام در یک کشور اروپایی یا آمریکایی زندگی کنم.
اما ایتالیا جای زندگی نیست. یه دوست ایتالیایی داشتم که میگفت میخواد بره استرالیا . چون ایتالیا مشکلش زیاده . اگه من هدف دوگانه داشته باشم (تحصیل و در آینده اقامت) با اون دید چه گزینه هایی برای من روی میز است؟

سلام.اینطورام که میگین نیست و ایتالیام با همه مشکلات اقتصادی والا تاثیری در بورسهای استانیش برای خارجی ها نذاشته.به ایرانی ها بورسیه استانی 5000 یورو در سال+معافیت 3300یورویی(معمولا)شهریه تعلق میگیره و اگر مجرد باشید کلا هزینه ناچیزی باید خودتون بپردازید برای ارشد.به نظرم روی دانشگاه های خیلی خوبش مثل پلی تکنیک تورین،پلی تکنیک میلان،ساپینزا رم، و بلونیا مطالعه کنید.هم زنکینگ بسیار خوبی دارند و هم برای دکترا در آمریکا و ... اگر بتونید معدل و مقالات و توصیه نامه خوب فراهم کنید توی اون 2 سال شانستون خیلی خیلی بیشتر از اپلای با لیسانس آزاد فعلی برای آمریکای شمالی و استرالیاست.فقط یادتون باشه هر زمانی باید نمره gre داشته باشید برای آمریکا.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - آناهیدا - 09-04-2014

سلام
ممنون از سایت خوبتون.
من لیسانس مترجمی زبان معدل 15.79 از دانشگاه آزاد تنکابن
فوق لیسانس مترجمی زبان معدل 17.11 از دانشگاه علوم و تحقیقات تبریز
نمره پایان نامه 19.75
2 تا مقاله داخلی بین المللی و ملی چاپ شده دارم،اما هنوز ISI ندارم که می خوام اقدام کنم و آدرس سایت ژورنال های ISIمعتبر مربوط به رشته خودمون رو ندارم.ممنون میشم اگه کسی ادرس سایت معتبری میشناسه اینجا بذاره و اینکه اگه بخوام واسه  Phdدانشگاههای استرالیا اپلای کنم  و پذیرش با فاند کامل بخوام بگیرم شانسم چقدره؟و اینکه فصل اپلای دانشگاههای استرالیا چه وقتیه؟واینکه من هنوز امتحان IELTS , و TOEFL ندادم ,و نمیدونم واسه امتحانش باید از ترکیه (که میگن ارمنستان بهتره به لحاظ علمی و اعتبار تو نمره)اقدام کنم یا جای دیگه مثلا از داخل ایران؟ باز مطمئن نیستم
این آدرس Gmail منه ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه Gmail:venusstar1983@gmail.com

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - ahmadpashaei - 09-04-2014

(09-04-2014, 08:12 PM)'آناهیدا' نوشته: سلام
ممنون از سایت خوبتون.
من لیسانس مترجمی زبان معدل 15.79 از دانشگاه آزاد تنکابن
فوق لیسانس مترجمی زبان معدل 17.11 از دانشگاه علوم و تحقیقات تبریز
نمره پایان نامه 19.75
2 تا مقاله داخلی بین المللی و ملی چاپ شده دارم،اما هنوز ISI ندارم که می خوام اقدام کنم و آدرس سایت ژورنال های ISIمعتبر مربوط به رشته خودمون رو ندارم.ممنون میشم اگه کسی ادرس سایت معتبری میشناسه اینجا بذاره و اینکه اگه بخوام واسه  Phdدانشگاههای استرالیا اپلای کنم  و پذیرش با فاند کامل بخوام بگیرم شانسم چقدره؟و اینکه فصل اپلای دانشگاههای استرالیا چه وقتیه؟واینکه من هنوز امتحان IELTS , و TOEFL ندادم ,و نمیدونم واسه امتحانش باید از ترکیه (که میگن ارمنستان بهتره به لحاظ علمی و اعتبار تو نمره)اقدام کنم یا جای دیگه مثلا از داخل ایران؟ باز مطمئن نیستم
این آدرس Gmail منه ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه Gmail:venusstar1983@gmail.com

سلام.به این سایت خوش اومدین و امیدوارم بتونید به خوبی از این اطلاعات و مشاوره های دوستان استفاده بفرمایید[img]images/smilies/shy.gif[/img] راستشاینجا فروم هست و کسی جواب ایمیلی نباید بخواد! لطفا مقررات فروم رو بخونید. ضمنا من توصیه می کنم از اونجا که اپلای کار سخت و پر دردسری هست تا جاییکه میتونید اطلاعاتتون رو بالا ببرید و بهتره از جزوه پذیرش سایت استفاده کنید:http://www.academiacafe.com/wiki/doku.php?id=%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87_%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C_%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C_%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4 کلی سوالات شما در همون جزوه هست. بعدم در این و بعدا سوالاتون رو در تاپیک مناسب بپرسید تا دوستان جواب بدن.نیازی به نگرانی نیست که همه سوالاتون رو در یک پست بپرسید. همه سوالاتتون پاسخ داده میشه.
موفق باشید

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - محمد1991 - 09-04-2014

سلام. ابتدا تشکر میکنم از تمام زحماتتون که جوابگوی سوالات ما هستید.
با توجه به شرایط من میخواستم ببینم چه کشوری و اگه ممکنه بفرمایید چه دانشگاههایی برای دکتری مالی فول فاند شانس دارم .
لیسانس حسابداری از دانشگاه تهران با معدل 17.5
دانشجوی ارشد مدیریت مالی دانشگاه تهران با معدل 18
رتبه5 کنکور ارشد
سن26
2 مقاله داخلی
زبان وGREوGMAT ندارم ولی تا 1 یا نهایتا 2 سال دیگه قطعا میتونم بگیرم.
1سال کار در کارگزاری
با تشکر.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 11-04-2014

معدل هاتون خیلی خوبه و می تونید روی 50 دانشگاه برتر دنیا حساب باز کنید. منتهی برای این رتبه ها می بایست نمرات خوبی هم در آزمون ها بیارین. علاوه بر آزمون زبان (آیلتس یا تافل)، بسته به رشته و دانشگاه ممکنه به آزمون GRE یا GMAT هم نیاز داشته باشید. دومی بیشتر برای اونهایی هست که جنبه مدیریتی هم داشته باشه. در مورد اینکه کدوم آزمون ها نیاز هست بهتره سایت هر دانشگاه رو نگاه کنید برخی از اونها امکان فرستادن یکی از این دو به جای دیگری رو هم فراهم می کنند.

برای اینکه یک ذهنیتی در مورد اعداد و ارقام داشته باشید برای نمونه دپارتمان مدیریت دانشگاه مک گیل که دارای رتبه حدود 10 تا 20 هست از شما انتظار داره در آیلتس دست کم 7.0 یا هم که در تافل دست کم 100 بیارین. همین طور برای GMAT دست کم 600 باید داشته باشین. اشاره ای به نمره GRE نشده ولی در اون هم برای این رتبه ها می بایست حدود 320 به بالا بگیرین. هر چه در این آزمون ها بتونید نمره بالاتری بگیرید طبیعتن شانس تون در مقایسه با بقیه متقاضی ها بیشتر میشه. ولی با معدل هایی که دارین اگر بتونید این حداقل ها رو برآورده کنید به نظرم گرفتن فاند و پذیرش در رتبه های زیر 50 خیلی دور از انتظار نیست. اگر نتونستید نمره هایی خوبی در این آزمون ها بگیرین می بایست روی رتبه های بالاتر هم برنامه ریزی کنید.

(09-04-2014, 11:19 PM)'محمد1991' نوشته: سلام. ابتدا تشکر میکنم از تمام زحماتتون که جوابگوی سوالات ما هستید.
با توجه به شرایط من میخواستم ببینم چه کشوری و اگه ممکنه بفرمایید چه دانشگاههایی برای دکتری مالی فول فاند شانس دارم .
رتبه5 کنکور ارشد
سن26
2 مقاله داخلی
1سال کار در کارگزاری
با تشکر.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - yousi - 11-04-2014

(09-04-2014, 11:19 PM)'محمد1991' نوشته: سلام. ابتدا تشکر میکنم از تمام زحماتتون که جوابگوی سوالات ما هستید.
رتبه5 کنکور ارشد
سن26
2 مقاله داخلی
1سال کار در کارگزاری
با تشکر.

سلام دوست من
خواهش میکنم.
ببین شما معدل خیلی خوبی داریو خب از این بابت شانست خیلی خوبه مخصوصا واسه کانادا که معدل پرستن!!! D:
دانشگاهت هم حرفی نداره. سابقه کارتم خوب  CV رو خیلی قوی میکنه اینها نکات خیلی خوب و مثبت CV شماست
اما بپردازیم به نکات ضعیفت ببین از یک دانشجوی ارشد که برای PhD اقدام میکنه انتظار میره publication های خوبی داشته باشه. ببین مقاله داخلی رو اصلا بهش فکر نکن برای اونا ارزشی نداره. سعی کن در این مدت تعداد مقالات ISI ات رو بالا ببری اگه با این کارنامه خوب دوست داری جای خوبی Full Fund بشی وگرنه بازم از یک دانشگاه معمولی امکان پذیرش با Fund کامل داری.
حالا بپردازم به نکاتی در موردت که هنوز مبهمه و خب 100 البته خیلی خیلی مهم!( نخواستم 5 تا دیگه خیلی بنویسم بفهمی چقد مهمه!!!) اون اول GRE ات هست بعدم TOEFL ات ببین شما اگه معدلت 20 هم باشه 20 تا ISI  تو Elsevier داشته باشی با IF 10!!! اگه این GRE رو نمره ای که یک دانشگاه TOP انتظار داره نیاری بهت پذیرش نمیدن چه برسه به Fund. همینطور برای زبان البته باز این یکم قابل چشم پوشی تره تا GRE! وبگم GRE  رو خودت بهتر میدونی دانشگاه آمریکا براشون مهمه!
خوب بگذریم پس شما تو این مدت رو TOEFL ، ISI و مخصوصا GRE وقت بگذار تا نمره خوبی بگیری بخصوص برا اینکه فک کنم رشته شما بیشتر برای Verbal و Analytical writing  مهم باشه تا Quantitative. اون verbal هم که اینقد سخته که خود آمریکایی ها توش موندن چه برسه به ما برای همین رو اون حداقل 5 یا 6 ماه خوب باید وقت بگذاری.
امیدوارم تونسته باشم راهنماییت کنم.
سربلند باشی.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mehdi.en - 13-04-2014

سلام من لیسانس عمران از دانشگاه ازاد با معدل 16.50 و ارشد مکانیک خاک و پی رو تو دانشگاه شریف با معدل 17.46 گرفتم نمره TOEFL 97 هست و دارم واسه GRE میخونم. 7 تا مقاله دادم که 3 تا ISI هست. به 6 تا از نرم افزار های فوق کاربردی مهندسی عمران تسلط واشراف کامل دارم و حدود 2.5 سال در یک شرکت خیلی خیلی معتبر راهسازی کار کردم (در حین تحصیل) . نمره پایان نامه هم 19.5 از استاد طاحونی گرفتم(جون به عزراییل قسطی میده چه برسه به نمره)و مدرک درجه یک نقشه برداری دارم. واسه phd کدوم دانشگاه ها رو شانس دارم(عجالتن دانشگاه های امریکا باشن)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - yousi - 13-04-2014

(13-04-2014, 04:16 PM)'mehdi.en' نوشته: سلام من لیسانس عمران از دانشگاه ازاد با معدل 16.50 و ارشد مکانیک خاک و پی رو تو دانشگاه شریف با معدل 17.46 گرفتم نمره TOEFL 97 هست و دارم واسه GRE میخونم. 7 تا مقاله دادم که 3 تا ISI هست. به 6 تا از نرم افزار های فوق کاربردی مهندسی عمران تسلط واشراف کامل دارم و حدود 2.5 سال در یک شرکت خیلی خیلی معتبر راهسازی کار کردم (در حین تحصیل) . نمره پایان نامه هم 19.5 از استاد طاحونی گرفتم(جون به عزراییل قسطی میده چه برسه به نمره)و مدرک درجه یک نقشه برداری دارم. واسه phd کدوم دانشگاه ها رو شانس دارم(عجالتن دانشگاه های امریکا باشن)

سلام مهدی جان
تبریک میگم بسیار CV خوبی داری از GPA کارشناسی و کارشناسی ارشدت گرفته تا مقاله هات و نمره TOEFL و نرم افزار هایی که مسلط هستی. و اینکه شرکت خوب کار میکردی هم که دیگه نور الی نوره. اما بگم بهت که GRE خیلی مهمه مخصوصا برای دانشگاه های آمریکایی. بشین GRE ات رو خوب بخون مخصوصا Verbal که اونم برای رفتن به دانشگاه های خوب خیلی مهمه. به نظر من اگه شما GRE ات هم مث بقیه قسمت ها بشه دانشگاه های خوب زیر 100 شانس داری که Full fund بشی.
پیروز باشی

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mehdi.en - 13-04-2014

فقط یه سوال من الان 27 سالمه و حدود 13 ماه تو قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا خدمت سربازیم رو انجام دادم. منتها در پروژه ی تونل انتقال اب کارون به ارک من به عنوان نقشه بردار فاز اول و فاز نهایی حفاری شرکت داشتم و در طراحی و ساخت پلاژ های سقف و کف تونل با مهندسین کادر قرارگاه به عنوان سرباز وظیفه کار کردم حالا متاسفانه یا خوشبختانه اون تونل اب راکتور اب سنگین اراک رو تامین میکنه و همه عالم هم اینو میدونن. حالا این پیشینه در دریافت ویزا در رال کارم تاثیر میزار؟