آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - pooooya - 06-04-2014

با سلام، از دوستان عزیز راهنمایی میخواستم.
لیسانس کامپیوتر (نرم افزار) جهاد دانشگاهی با معدل 12.87 و فوق لیسانس IT دانشگاه آزاد با معدل 16 دارم.
سابقه کار مرتبط با رشته ام در مجموع حدود 8 سال ( 6 سال سابقه کار اصلی، 2 سال سابقه کار پارت تایم-شغل دوم) دارم.
نمره آیلتس 6.5
آزمون GRE ندادم تا حالا
مقاله یک مقاله ISI دارم و ممکنه تا سال آینده بشه 2 تا
میخوام برای دوره دکترا اقدام کنم و فاند بگیرم.
متاهل هستم و مخارج زندگی کشور مقصد برام اهمیت داره. رنک دانشگاه مقصد برام اهمیت چندانی نداره.
کدوم کشور رو برای من پیشنهاد میکنید؟
(خودم دوست دارم آمریکا یا کانادا اگر بتونم برم. در ضمن مدتی هم سابقه همکاری با یک شرکت کانادایی رو دارم، اگر برام پوئن مثبتی حساب بشه)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mahnaz103 - 06-04-2014

(06-04-2014, 11:31 AM)'pooooya' نوشته: با سلام، از دوستان عزیز راهنمایی میخواستم.
لیسانس کامپیوتر (نرم افزار) جهاد دانشگاهی با معدل 12.87 و فوق لیسانس IT دانشگاه آزاد با معدل 16 دارم.
سابقه کار مرتبط با رشته ام در مجموع حدود 8 سال ( 6 سال سابقه کار اصلی، 2 سال سابقه کار پارت تایم-شغل دوم) دارم.
نمره آیلتس 6.5
آزمون GRE ندادم تا حالا
متاهل هستم و مخارج زندگی کشور مقصد برام اهمیت داره. رنک دانشگاه مقصد برام اهمیت چندانی نداره.
(خودم دوست دارم آمریکا یا کانادا اگر بتونم برم. در ضمن مدتی هم سابقه همکاری با یک شرکت کانادایی رو دارم، اگر برام پوئن مثبتی حساب بشه)

با سلام 
ببینید دوست عزیز اگه پست های قبل یا پست ها ی مرتبط که در تاپیک های دیگه هست خونده باشید(بخصوص شرایط پذیرش از کانادا یا امریکا) تاحدودی دستتون میاد که چه فاکتورهایی درکل مهمه و چه فاکتورهایی برای برخی کشورها اهمیتش بیشتره.
به صورت خلاصه میشه گفت ضعف شما در معدل لیسانسه که خیلی کمه متاسفانه! نقاط قوتتون هم که خب مقاله هست و نمره زبان هم خوبه اما 7 بشید خیلی بهتره .
شما اگر کانادا یا امریکا مایلید برید بهتره سایت دانشگاه هارو چک کنید و ببینید مینیممی که برای معدل لیسانس درنظر گرفتند چنده! البته اینطور نیست که اگه فقط مشکل مینیمم معدل لیسانس رو برای دانشگاهی داشته باشید پس حتما باید قید اون دانشگاه رو بزنید اما خب به دلیل درخواست های زیادی که به دانشگاه ها میشه مسلما اونا هم یه تفاوت هایی بین کسی که معدلش کمتره با اونی که همه ی شرایطش مشابه شماست و معدلش هم بهتره میزارن! شما میتونید هردانشگاهی اپلای کنید اما منطقیش اینه که یکم توقع رو پائین اوورده و دانشگاه هایی رو درنظر بگیرید که حداقل مینیمم معدل اونجارو کسب کرده باشید یا نزدیک به اون باشید تا راحت تر بتونید پذیرش بگیرید.
حتما باید جی آر ایی شرکت کنید و نمره ی عالی در اون بگیرید تا بتونید تاحدودی ضعف معدل رو پوشش بدید.(امریکا حتما، کانادا هم بعضا میخواد این نمره رو ) 
بنابراین بهتره شما به آیلتس 7 به بالا یا تافل 100 به بالا خودتون رو برسونید و جی آر ایی هم هرچه بالاتر بهتر که این نمره خیلی خیلی مهمه (320 از340 نمره خوبیه و تاحدودی مشکلتون رو حل میکنه )
مقاله هم آی اس آی بودنش خوبه و زمینه تحقیقاتیتون رو بهتر میتونید به استاد نشون بدید 
ضمنا همه ی اینها یه طرف، مکاتبه با اساتید و نشون دادن توانمندیهاتون یه طرف دیگه قضیه است و گاهی افراد با ضعفه های فراوان هم تونستند با نشون دادن دیگر توانمندیهاشون استاد رو راضی کنند پس نا امید نباشید 

باز اگر سوالی دارید از پذیرش کشورهای مختلف یا ازمون ها ، لطفا در تاپیک های مربوطه بپرسید تا دوستان بهتر جواب بدند 
موفق باشید 

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - pooooya - 06-04-2014

(06-04-2014, 12:51 PM)'mahnaz103' نوشته:
با سلام 
ببینید دوست عزیز اگه پست های قبل یا پست ها ی مرتبط که در تاپیک های دیگه هست خونده باشید(بخصوص شرایط پذیرش از کانادا یا امریکا) تاحدودی دستتون میاد که چه فاکتورهایی درکل مهمه و چه فاکتورهایی برای برخی کشورها اهمیتش بیشتره.
به صورت خلاصه میشه گفت ضعف شما در معدل لیسانسه که خیلی کمه متاسفانه! نقاط قوتتون هم که خب مقاله هست و نمره زبان هم خوبه اما 7 بشید خیلی بهتره .
شما اگر کانادا یا امریکا مایلید برید بهتره سایت دانشگاه هارو چک کنید و ببینید مینیممی که برای معدل لیسانس درنظر گرفتند چنده! البته اینطور نیست که اگه فقط مشکل مینیمم معدل لیسانس رو برای دانشگاهی داشته باشید پس حتما باید قید اون دانشگاه رو بزنید اما خب به دلیل درخواست های زیادی که به دانشگاه ها میشه مسلما اونا هم یه تفاوت هایی بین کسی که معدلش کمتره با اونی که همه ی شرایطش مشابه شماست و معدلش هم بهتره میزارن! شما میتونید هردانشگاهی اپلای کنید اما منطقیش اینه که یکم توقع رو پائین اوورده و دانشگاه هایی رو درنظر بگیرید که حداقل مینیمم معدل اونجارو کسب کرده باشید یا نزدیک به اون باشید تا راحت تر بتونید پذیرش بگیرید.
حتما باید جی آر ایی شرکت کنید و نمره ی عالی در اون بگیرید تا بتونید تاحدودی ضعف معدل رو پوشش بدید.(امریکا حتما، کانادا هم بعضا میخواد این نمره رو ) 
بنابراین بهتره شما به آیلتس 7 به بالا یا تافل 100 به بالا خودتون رو برسونید و جی آر ایی هم هرچه بالاتر بهتر که این نمره خیلی خیلی مهمه (320 از340 نمره خوبیه و تاحدودی مشکلتون رو حل میکنه )
مقاله هم آی اس آی بودنش خوبه و زمینه تحقیقاتیتون رو بهتر میتونید به استاد نشون بدید 
ضمنا همه ی اینها یه طرف، مکاتبه با اساتید و نشون دادن توانمندیهاتون یه طرف دیگه قضیه است و گاهی افراد با ضعفه های فراوان هم تونستند با نشون دادن دیگر توانمندیهاشون استاد رو راضی کنند پس نا امید نباشید 
باز اگر سوالی دارید از پذیرش کشورهای مختلف یا ازمون ها ، لطفا در تاپیک های مربوطه بپرسید تا دوستان بهتر جواب بدند 
موفق باشید 

ممنونم از جواب کامل و دقیق شما، فقط اینکه من تمایلم رو گفتم که آمریکا یا کانادا رو ترجیح میدم، حالا اگر محبت کنید و بگید که کدوم کشورها شانس دارم ممنون میشم ازتون.
معدل پایینم هم خوب عمدتا بخاطر کارمند بودنم بود که به نوعی اصلا درس نمیخوندم اما خوب فکر میکنم بتونم اکتیو بودنم رو به اساتید ثابت کنم. مواردی دام که بدک نیست، مثلا اینکه تا حالا اصلا کلاس زبان نرفتم و بصورت self study بوده. مدرک بین المللی شما و نجات غریق دارم و نقاش نسبتا حرفه ای هستم. نمیدونم شاید بتونم توی SOP کمی مانور بدم. تازه مدت زیادی هم دو شیفت کار کردم.
به هر حال از اصل بحث دور نشیم، کشورهای اروپایی چطور؟ یا استرالیا؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mahnaz103 - 06-04-2014

(06-04-2014, 01:38 PM)'pooooya' نوشته:
به هر حال از اصل بحث دور نشیم، کشورهای اروپایی چطور؟ یا استرالیا؟

خواهش میکنم ، انجام وظیفه س. من تاجایی که اطلاع دارم خدمتتون مطالبی رو عرض میکنم 

1- کانادا بیشتر معدل محوره 
2- استرالیا به مقاله معتبرداشتن خیلی اهمیت میده 
3- امریکا دردرجه اول به نمره GRE و زبان (البته سایر فاکتورها سرجاش مهمه)
4- اروپارو دقیق اطلاع ندارم اما تاجایی که میدونم به فاکتور خاصی گیر نیست اما خب چون معمولا پذیرش و فاند به صورت اپن پوزیشن هست خب رقابت زیاده و هرچه شرایط فرد بهتر باشه میتونه بهتر نتیجه بگیره 

شما بایستی اول مشخص کنید هدفتون کجاست! چون مثلا امریکا و بعضا دانشگاه های کانادایی جی آر ایی میخوان و خیلی هم نقش داره در پذیرش وفاند 

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Simon2007 - 07-04-2014

(06-04-2014, 11:31 AM)'pooooya' نوشته: با سلام، از دوستان عزیز راهنمایی میخواستم.
نمره آیلتس 6.5
آزمون GRE ندادم تا حالا

سلام
معدل ليسانس و ارشد شما براي كانادا كافي نيست. من نميگم ممكن نيست اما با اين معدل پذيرش هم بسختي ممكنه بتونيد بگيريد چون مينيمم خيلي از دانشگاه ها رو نداريد قضيه ي فاند كه بماند. هر چند در اين مسير انقدر چيزهاي عجيب ديدم كه اگر شما هم فاند و پذيرش بگيريد جاي تعجب نيست. همه چيز به تلاش و پشتكار شما مربوطه. اينكه مصمم باشيد. فكر ميكنم براي دكتري بايد روي دانشگاه هاي رنك متوسط به پايين ادام كنيد تا بتونيد پذيرش بگيريد -1 سالي رو خودتو هزينه كنيد تا خودتون رو به استاد ثابت كنيد و شايد بعد از اون بتونيد از فاند استاد استفاده كنيد. پيش از اين با نمره ي تافل بالاي 100 ممكنه بتونيد روي TA حساب كنيد اگر كه اسپيكينگ شما مينيمم دانشگاه رو داشته باشه. حتما خودتون اذعان داريد كه خيلي ها با معدل و شرايط خيلي بهتر هم دنبال فاند هستند از كشورهاي مختلف پس رقباي زياد و قوي رو بايد پشت سر بگذاريد. روي سابقه كار زياد حساب نكنيد مگر استثنا استادي اين وسابق رو براي كارش مفيد بدونه وگرنه در امر پذيرش دخالتي نداره. 
من توصيه ميكنم روي نمره ي GRE خيلي بالا (320 به بالا) و تافل/ آيلتس بالا برنامه ريزي كنيد و سعي كنيد استاد پيدا كنيد و در SOP‌اين نقطه ضعف رزومه رو به خوبي پوشش بديد شايد بتونيد پذيرش با فاند از يكي از دانشگاه هاي آمريكا بگيريد. 
پ.ن اگر رنك دانشگاه خيلي بد باشه يا رنك نداشته باشه در ويزا مشكل خواهيد داشت.
شادزي

امير.ق - امير ق - 07-04-2014

با سلام به همه دوستان.تورو خدا يکي کمکم کنه.هرکي يه جارو پيشنهاد ميده. من ميخام دکتري حقوق بگيرم حالا از هر جا شد مهم نيس.فقط بحث پيدا کردن شغل بعد از تحصيل و اعتبار دانشگاه مهمه.من ارشد خصوصي از تهران مرکز با معدل شانزده و نيم و پايان نامه نوزده و نيم دو مقاله isi مدرس دانشگاه وکيل پايه يک دادگستري با سابقه نه ساله ايلتس۵.۵ و فرانسه در سطحa2 هستم لطفا يکي کمکم کنه.ممنون از همه بخاطر اشتراک مطالبتون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 07-04-2014

(07-04-2014, 08:04 AM)'امير ق' نوشته: با سلام به همه دوستان.تورو خدا يکي کمکم کنه.هرکي يه جارو پيشنهاد ميده. من ميخام دکتري حقوق بگيرم حالا از هر جا شد مهم نيس[img]images/smilies/undecided.gif[/img].فقط بحث پيدا کردن شغل بعد از تحصيل و اعتبار دانشگاه مهمه[img]images/smilies/huh.gif[/img][img]images/smilies/biggrin.gif[/img].من ارشد خصوصي از تهران مرکز با معدل شانزده و نيم و پايان نامه نوزده و نيم دو مقاله isi مدرس دانشگاه وکيل پايه يک دادگستري با سابقه نه ساله ايلتس۵.۵ و فرانسه در سطحa2 هستم لطفا يکي کمکم کنه.ممنون از همه بخاطر اشتراک مطالبتون

سلام.خوش اومدین به این سایت. اول نکته ای رو بگم که همیشه در نظر داشته باشید خواهشا.فقط یکبار و فقط در تاپیک مناسب سوال بپرسید و مطمئن باشید جوابتون رو اگر کسی بدونه در اسرع وقت جواب میده.اصلا استرس نداشته باشید.از شما بعیده اینهمه عجله و استرس،انگار همین حین پست دادن باید مشخص کنید میرید یا نه!! شما از قوانین فروم پیروی کنید و در نظر داشته باشید اینجا کسی وقت داشته باشه و اطلاعات دقیق هم داشته باشه فورا جواب میده و خود شمام باید برای کارتون زحمت بکشید و جستجو کنید.اما جواب سوالتون: با این آیلتس که اصلا هیچی ولی حتی با آیلتس 6.5 که نمره قابل قبولی برای اکثر دانشگاه های جهان هست هم با رشته شما تقریبا نمیشه پذیرش گرفت و برای این رشته ها داشتن قدرت تکلم و ادبیات رسمی قوی خیییلی مهمه همونطور که الان دارید با فارسی وکالت می کنید.شما حتما به فکر آیلتس 7.5 و به بالا باشید اگر در اون سطحی که با قرمز مشخص کردم می خواهید تحصیل و زندگی کنید.ضمنا دانشگاه و معدل لیسانستونم نگفتین.اما با سابقه تدریس و کار و همینطور مقالاتتون فقط باید نمرات بالایی برای انگلیسی بیارید و دقیقا من نمیدونم امتحان خاص دیگه ای هم لازم دارید یا نه که دوستان میگن.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - rezah_8240 - 08-04-2014

سلام دوستان
با توجه به معدلهای دوستان ، یکم خجال آوره که بخوام بگم شرایطم چیه. اما کمکم کنید.
من 33 سالمه و 10 سال پیش از دانشگاه آزاد اهواز در رشته کارشناسی عمران با معدل 14.04 فارغ شدم. و در رشته مرتبط کار کردم
الانم دارم دنبال یک کشور که چندان گرون نباشه میگردم که فوق لیسانس در رشته Construction Management یا شهرسازی بخونم. انگلیس که وحشتناک گرونه. زبان آلمانی هم بلد نیستم ولی انگلیسیم در حد ایتلس 6.
میتونم کلا سالی 40میلیون هم هزینه کنم. تشکر

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - yousi - 08-04-2014

(08-04-2014, 12:09 PM)'rezah_8240' نوشته: سلام دوستان
با توجه به معدلهای دوستان ، یکم خجال آوره که بخوام بگم شرایطم چیه. اما کمکم کنید.
من 33 سالمه و 10 سال پیش از دانشگاه آزاد اهواز در رشته کارشناسی عمران با معدل 14.04 فارغ شدم. و در رشته مرتبط کار کردم
الانم دارم دنبال یک کشور که چندان گرون نباشه میگردم که فوق لیسانس در رشته Construction Management یا شهرسازی بخونم. انگلیس که وحشتناک گرونه. زبان آلمانی هم بلد نیستم ولی انگلیسیم در حد ایتلس 6.
میتونم کلا سالی 40میلیون هم هزینه کنم. تشکر

سلام رضا جان
اصلا به سمت انگلیس و کشورهای اسکاندیناوی نباش که خیلی گرونه. به نظرم وقتتم صرف آمریکا و کانادا نکن که اونجام گرونه. چیزی که من شنیدم آلمان هم مدارک سراسری رو قبول داره مضاف بر اینکه اصلا همانطور هم که خودت گقتی زبانش آبمانیه و خب سخته!
یکسری به نظرم به فکر کشور ایتالیا باش. 2تا دانشگاه داره که به زبان انگلیسی ارائه میده عمران رو و هزینه  هم نسبت به کشور های اسکاندیناوی کمتره!
بغیر اون میتونی روی کشورهای دیگه اروپایی که خب اقتصاد فوی مث انگلیسو فرانسه و آلمان ندارن حساب باز کنی مث لهستان (البته باز حواست به این هم باشه که وزارت علوم دانشگاه رو قبول داشته باشه چون شنیدم مثلا همین لهستان فقط قبلا دانشگاه ورشو مورد تاییدش بود که الان اونم نیس!)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - rezah_8240 - 08-04-2014

(08-04-2014, 12:38 PM)'yousi' نوشته: 'yousi' pid='57197' dateline='1396944527'
تشکر میکنم .
کم کم دارم خودم هم به این نتیجه میرسم. اما من به فکر بعد از فوق هم هستم . میخوام در یک کشور اروپایی یا آمریکایی زندگی کنم.
اما ایتالیا جای زندگی نیست. یه دوست ایتالیایی داشتم که میگفت میخواد بره استرالیا . چون ایتالیا مشکلش زیاده . اگه من هدف دوگانه داشته باشم (تحصیل و در آینده اقامت) با اون دید چه گزینه هایی برای من روی میز است؟