آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - fluid-mech - 04-04-2014

سلام
میخواستم بدونم معدل  فوق لیسانس برا اپلای دکترا و گرفتن فاند برا رشته مهندسی مکانیک چند خوبه؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - yousi - 04-04-2014

(04-04-2014, 02:31 PM)'fluid-mech' نوشته: سلام
میخواستم بدونم معدل  فوق لیسانس برا اپلای دکترا و گرفتن فاند برا رشته مهندسی مکانیک چند خوبه؟

ُسلام
دوست من سوالت خیلی کلیه!
هر دانشگاه یک مینیمم معدل میخواد. من مینیمم 2.7 از 4 هم دیدم، مینیمم 3.5 از 4 هم دیدم ( البته برای پذیرش دکتری نه ارشد) اما در کل اکثر دانشگاه ها معدل 3 از 4 رو مینیمم میخواند. حالا شما هرچی معدلت از این مینیمم بالاتر باشه خب مسلما بهتره.
درضمن معدل 3 از 4 دقیقا معادل 15 از 20 نیست بلکه چند دهمی بالاتر از 15 میشه.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 04-04-2014

(04-04-2014, 02:31 PM)'fluid-mech' نوشته: سلام

سلام همرشته ای
دوست عزیز چند خوبه خیلی کلی هستش؟
کدوم کشور؟ کدوم دانشگاه؟ و ...
عوامل زیادی در گرفتن فاند موثر هستند و معدل لیسانس حتی مهمه واسه گرفتن فاند در دکترا....نمرات زبان و مقالات و داشتن تدریس و ...هم خیلی تاثیر داره...
ولی در حالت کلی میشه گفت هر چی معدل بیشتر همانقدر بهتره. نمیشه زیاد تفکیک داد که خوب چنده و عالی چنده و ...؟ کلا مقطع ارشد با توجه به تجربیات دوستان خودم در دانشگاههای مختلف معدل بالا اوردن راحت تر از لیسانسه به همون خاطر سابقه تحقیقاتی بیشتر مد نظره واسه افرادی که ارشد خوندن.
بااحترام

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mehdi.en - 04-04-2014

ممنون از جواب کامل و جامعی که دادید. البته من از نظر مالی هیچ مشکلی ندارم و نیازی به کمک هزینه ی تحصیلی و یا fund ندارم. یکی از دلایل اصلی که من دارم به تمام فرصت های شغلی خودم در ایران لگد میزنم سیستم تحقیق محور در دانشگاه های امریکاست به طور مثال در سال پیش بنده حقیر به عنوان نماینده شرکت عازم نمایشگاه بین المللی ماشین الات راهسازی شدم که در اونجا دانشجویان کارشناسی دانشگاه M.I.T  غرفه داده بودند و وقتی باهاشون صحبت میکردم واقعا متعجب شدم که دانشجوی دوره ی کارشناسی از دانشجوی دوره ی دکترای ما تحقیقات و پژوهش های بیشتری انجام میده و دولت فدرال هم به طور جدی ازش حمایت میکنه.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - fluid-mech - 04-04-2014

(04-04-2014, 02:40 PM)'Charming' نوشته:
سلام همرشته ای
دوست عزیز چند خوبه خیلی کلی هستش؟
کدوم کشور؟ کدوم دانشگاه؟ و ...
عوامل زیادی در گرفتن فاند موثر هستند و معدل لیسانس حتی مهمه واسه گرفتن فاند در دکترا....نمرات زبان و مقالات و داشتن تدریس و ...هم خیلی تاثیر داره...
ولی در حالت کلی میشه گفت هر چی معدل بیشتر همانقدر بهتره. نمیشه زیاد تفکیک داد که خوب چنده و عالی چنده و ...؟ کلا مقطع ارشد با توجه به تجربیات دوستان خودم در دانشگاههای مختلف معدل بالا اوردن راحت تر از لیسانسه به همون خاطر سابقه تحقیقاتی بیشتر مد نظره واسه افرادی که ارشد خوندن.
بااحترام

معدل لیسانسم که 15.5 هست.الانم تبدیل انرژی میخونم-برا اروپا(آلمان یا سوید - ایتالیا -اتریش-سویس) با یک مقاله و نمره تافل 90 میتونم فاند بگیرم؟ یا استرالیا؟ امریکا و کانادا هم دوست دارم ولی امیدم کمه

(04-04-2014, 02:51 PM)'fluid-mech' نوشته:
معدل لیسانسم که 15.5 هست.الانم تبدیل انرژی میخونم-برا اروپا(آلمان یا سوید - ایتالیا -اتریش-سویس) با یک مقاله و نمره تافل 90 میتونم فاند بگیرم؟ یا استرالیا؟ امریکا و کانادا هم دوست دارم ولی امیدم کمه

دوست عزیز راجع به اروپا بهتره از اینجا سوال کنی کامل تر جواب میگیری. دانشگاهها رایگانه ولی فاند سخت میدن.
استرالیا هم مقاله محوره و استاد پیدا بکنی واسه دکترا احتمال فاند میره بالا.باز راجع به اسکولارشیپ میتونید پستهای اینجا رو دنبال کنید و یا سوالتون رو بپرسین اینجا.
در ضمن علت اینکه گفتین از کانادا و امریکا ناامیدین رو متوجه نشدم؟!
ایالات متحده با یه gre و toefl خوب میشه حتی فاند هم گرفت بدون مقاله البته چون لیسانستون کمی پایینه باید نمرات بالایی بگیرید تو زبان که دور از دسترس هم نیست.
بااحترام

(04-04-2014, 03:04 PM)'Charming' نوشته:
دوست عزیز راجع به اروپا بهتره از اینجا سوال کنی کامل تر جواب میگیری. دانشگاهها رایگانه ولی فاند سخت میدن.
استرالیا هم مقاله محوره و استاد پیدا بکنی واسه دکترا احتمال فاند میره بالا.باز راجع به اسکولارشیپ میتونید پستهای اینجا رو دنبال کنید و یا سوالتون رو بپرسین اینجا.
در ضمن علت اینکه گفتین از کانادا و امریکا ناامیدین رو متوجه نشدم؟!
ایالات متحده با یه gre و toefl خوب میشه حتی فاند هم گرفت بدون مقاله البته چون لیسانستون کمی پایینه باید نمرات بالایی بگیرید تو زبان که دور از دسترس هم نیست.
بااحترام

ممنون از راهنماییتون-نمره بالا در تافل و gre  چنده به نظرتون؟-آخه گرایش من تبدیل انرژی هست-آمریکا تحریم نکرده این گرایشو؟ شما این گرایشو دیدید در مقطع دکترا در امریکا؟

(04-04-2014, 03:09 PM)'fluid-mech' نوشته:
ممنون از راهنماییتون-نمره بالا در تافل و gre  چنده به نظرتون؟-آخه گرایش من تبدیل انرژی هست-آمریکا تحریم نکرده این گرایشو؟ شما این گرایشو دیدید در مقطع دکترا در امریکا؟

دوست عزیز متاسفانه بعضی از سایت ها اطلاعات غلط داده میشه در مورد افراد مختلف. و مثلا طرف مقاله انالیز مودال داده رد شده در حالی که یه نفر دیگه کارهای بسیار خطری تری از نظر ما! انجام داده ولی رد نشده. گرایش به گرایش خیلی متفاوته...افرادی که ویزا نمیگیرن مشکلات دیگری علاوه بر رشته تحصیلیشون دارن. استاداشون فاند دفاعی دارن سربازیشون خطری بوده و یا احتمال داده شده به اصطلاح برنمیگردن و ... و ...
بحث این موارد بهتره باشه بعد از پذیرش اونم تو قسمت مربوطه بحث بشه در قسمت ویزا و منحرف نشیم از موضوع...
من هم یه پیشنهاد دادم که اصلا گزینه ها رو حذف نکنید چون احساس میکنم کانادا و حتی بهتر از اون ایالات متحده! بیشتر واسه رشته های فنی مناسبتره...البته جسارت نشه واسه دوستانی که در دانشگاههای خوب اروپا درس میخونن.
نمره خوب gre واسه شما 320 یا بالاتر و تافل هم حتی 90 بیارین خوبه و 100 که چه عالی تا فاندتون رو جور کنید. البته زمان حداقل واسه یه isi هم بذارید...کلا تو امریکا دست ادم بازتره.
توصیه دارم واسه چند کشور مختلف اپلای کنید بعدا تصمیم بگیرید. از الان به فکر این مسایل نباشید فقط به فکر نمرات زبان و مقاله و قوی کردن رزومه باشید. و من بازم تکرار میکنم هیچ گزینه ای رو حذف نکنید چون بعدا پشیمانی میاره.
بااحترام

(04-04-2014, 03:18 PM)'Charming' نوشته:
دوست عزیز متاسفانه بعضی از سایت ها اطلاعات غلط داده میشه در مورد افراد مختلف. و مثلا طرف مقاله انالیز مودال داده رد شده در حالی که یه نفر دیگه کارهای بسیار خطری تری از نظر ما! انجام داده ولی رد نشده. گرایش به گرایش خیلی متفاوته...افرادی که ویزا نمیگیرن مشکلات دیگری علاوه بر رشته تحصیلیشون دارن. استاداشون فاند دفاعی دارن سربازیشون خطری بوده و یا احتمال داده شده به اصطلاح برنمیگردن و ... و ...
بحث این موارد بهتره باشه بعد از پذیرش اونم تو قسمت مربوطه و منحرف نشیم از موضوع...
من هم یه پیشنهاد دادم که اصلا گزینه ها رو حذف نکنید چون احساس میکنم کانادا و حتی بهتر از اون ایالات متحده! بیشتر واسه رشته های فنی مناسبتره...البته جسارت نشه واسه دوستانی که در دانشگاههای خوب اروپا درس میخونن.
نمره خوب gre واسه شما 320 یا بالاتر و تافل هم حتی 90 بیارین خوبه و 100 که چه عالی تا فاندتون رو جور کنید. البته زمان حداقل واسه یه isi هم بذارید...کلا تو امریکا دست ادم بازتره.
توصیه دارم واسه چند کشور مختلف اپلای کنید بعدا تصمیم بگیرید. از الان به فکر این مسایل نباشید فقط به فکر نمرات زبان و مقاله و قوی کردن رزومه باشید.
بااحترام

پس طبق فرمایش شما  نمره زبان فاکتور مهمی هست و از مقاله هم مهمتره- پس بچسبم به نمره زبان- ممنون از راهنمایی کاملتون

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - ps.navid - 04-04-2014

سلام
من كارشناسي ارشد روانشناسي باليني دارم ايلس نمره 5 گرفتم و فرانسه هم مدرك B1 دارم با توجه به اينكه در حال مهاجرت به كبك هستم واينكه شرايط پذيرش براي افرادي كه داراي مجوز اقامت دائم هستند متفاوت است. 1- آيا شانسي براي گرفتن پذيرش در مقطع كارشناسي ارشد روانشناسي با نمره ايلس 5 در دانشگاه​هاي انگليسي زبان مانند مك گيل يا كنكورديا براي اينجانب وجود دارد. (آيا اين دانشگاه​ها دوره​اي امادگي و تقويت زبان ارائه ميكنند يا خير البته پس از دادن پذيرش)
2- تا چه حد داشتن توصيه نامه از اساتيد جهت گرفتن پذيرش ضروري است.
3- جهت گرفتن پذيرش چگونه ميتوان مشاوره تخصصي گرفت.
 با سپاس فراوان