آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

[برش] داوطلبین کمک به کاربران از طریق مشاوره - 20reza - 02-04-2014

با احترام خدمت کار بران و دوستان گرامی من تازه عضو سایت شدم و اگه مطلب رو در جای درستی نمینویسم شرمندم ببخشد ولی خواهشن در صورت امکان برام جواب بدید یا از مدیریت خواهانم اگه صلاح بدونند برام به صورت خصوصی ایمیل کنند جوابیه رو مرسی. من فوق لیسانس کشاورزی گرایش تغذیه ( دانشگاه آزاد) تاریخ فراغت از تحصیل 20/12/92 بوده و معدل 14/84 داری یک مقاله داخلی به دلیل علاقه مندی به ژنتیک زنبور عسل پایان نامه بنده و مقاله اینجانب هم در زمینه زنبور عسل بوده همچنین دارای مدرک فنی حرفه ای و مدرک تلقیح مصنوعی زنبور عسل هستم خواستم ببینم  شانسی برای  دوره دکترا در دانشگاههای المان در زمینه اصلاح نژاد و ژنتیک زنبور عسل برای بنده هست یا خیر/ با احترام به همه عزیزان که پاسخ گوی حقیر هستند ارادتمند رضا درضمن تا جایی که میدونم در دوره دکترا انگلیسی تدریس میکنند اونوقت نمره آیلتس باید در چه حدی باشد و در کل چه چیزهایی باعث موفقیت من برای ادامه تحصیل رو فراهم میکنه/ سپاسگزارم

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - immun - 02-04-2014

من نميدونم كه سوالمو جاي درستي تايپ مبكنم يا نه
ميخواستم بدونم اقامت گرفتن بعد از اتمام تحصيلات اروپا راحت تره يا آمريكا؟

[برش] داوطلبین کمک به کاربران از طریق مشاوره - siahsefid - 02-04-2014

سلام من میخواستم   سوالی بپرسم ممنون میشم راهنمایی کنین.من ترم اخر ارشد مکانیک (تبدیل انرژی)از دانشگاه باهنر کرمانم با معدل 17.87 دارم روی پایان نامه کار میکنم اما میخوام برای ترم بهار 2015 برای مقطع دکترا (امریکا)اقدام کنم .تا حدودی از چند و چون ماجرا با خبرم ؛ددلاین اکثر دانشگاه های امریکا اوایل سپتامبر یا اکتبره که میشه اوایل شهریور یا مهر 93 من با احتمال زیاد شهریور دفاع میکنم .حالا میخوام بدونم از الان شروع به ایمیل زدن به استادا کنم خوبه؟من هنوز امتحان جی ار ای و تافل ندادم اما اوایل تیر تافلو میدم و فکر میکنم میتونم نمره ی خیلی خوبی بیارم.جی ار ای رو میذارم برای مهر.در ضمن من معدل لیسانسم اصلا خوب نیست 13.54!راستی فاند برام خیلی مهمه !در مورد اماده کردن رزومه نمیدونم چه جوری باید شروع کنم اگه لطف کنید و هر توصیه ای که دارینو بهم بگین ممنون میشم.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - siahsefid - 03-04-2014

نمیدونم سوالمو جای درستی میپرسم یا نه؟!من در پست قبلی گفتم که معدل لیسانسم 13.54 هست منتها برای phd admission دانشگاهای امریکا اینجور که متوجه شدم اکثرشون مینیمم GPA مورد نیازشون مربوطه به undergraduate program!!!! هست و اصلا اسمی از معدل ارشد نیاوردن البته گفتم که اکثرشون نه همه.بعضیاشونم گفتن که اخرین 60 ساعت تحصیلی دوره ی under graduate که نمیدونم یعنی چی؟از دوستان اگه کسی میدونه این یعنی چی لطفا بهم بگه.حالا با این تفاسیر من نباید هیچ امیدی برای دانشگاهای رنک زیر 100 داشته باشم؟لطفا راهنمایی کنین
ممنون

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - M1KE - 03-04-2014

معدل ارشد شما خیلی خوبه ولی متاسفانه همونطور که متوجه شدین اغلب دانشگاه ها برای معدل کارشناسی یک حداقل هایی رو تعیین کردن و این کار شما رو یه مقدار سخت می کنه. البته معدل ارشد شما و دیگر مهارت های شما مثل مقاله ها و نمره زبان می تونه تا حدی این نقطه ضعف رو پوشش بده ولی خیلی نباید روی اون حساب باز کنید و یه مقدار واقع گرایانه تر باید به رتبه هایی که براشون اپلای می کنید نگاه بشه. پیشنهاد من اینه که بیشتر انرژی تون رو روی رتبه های حدود 500 به بالا که حداقل معدل کارشناسی شون نزدیک به شماست یا هم که حداقلی تعیین نکردن بگذارید. سعی کنید در آیلتس 7 یا بهتر و در GRE هم حدود 310 به بالا بگیرین که شانس تون بالا بمونه. هر چه در این مهارت ها و مقاله ها بهتر باشین می تونید با نگاه واقع گرایانه تری کمی از انرژی خودتون رو روی دانشگاه های بهتر هم بگذارید.

برخی دانشگاه ها به جای معدل کل کارشناسی، معدل 60 واحد آخر یا هم که 2 سال آخر رو ملاک قرار میدن که به شکلی بیشتر شاخصی از وضعیت تحصیلی فرد در سال های انتهایی کارشناسی و معدل دروس تخصصی تر دانشجو داشته باشند. اگر به این شکل معدل تون بیشتر میشه می تونید این نوع دانشگاه ها رو بیشتر براشون وقت بگذارید.
(02-04-2014, 11:15 PM)'siahsefid' نوشته: سلام من میخواستم   سوالی بپرسم ممنون میشم راهنمایی کنین.من ترم اخر ارشد مکانیک (تبدیل انرژی)از دانشگاه باهنر کرمانم با معدل 17.87 دارم روی پایان نامه کار میکنم اما میخوام برای ترم بهار 2015 برای مقطع دکترا (امریکا)اقدام کنم .تا حدودی از چند و چون ماجرا با خبرم ؛ددلاین اکثر دانشگاه های امریکا اوایل سپتامبر یا اکتبره که میشه اوایل شهریور یا مهر 93 من با احتمال زیاد شهریور دفاع میکنم .حالا میخوام بدونم از الان شروع به ایمیل زدن به استادا کنم خوبه؟من هنوز امتحان جی ار ای و تافل ندادم اما اوایل تیر تافلو میدم و فکر میکنم میتونم نمره ی خیلی خوبی بیارم.جی ار ای رو میذارم برای مهر.در ضمن من معدل لیسانسم اصلا خوب نیست 13.54!راستی فاند برام خیلی مهمه !در مورد اماده کردن رزومه نمیدونم چه جوری باید شروع کنم اگه لطف کنید و هر توصیه ای که دارینو بهم بگین ممنون میشم.

(03-04-2014, 02:18 AM)'siahsefid' نوشته: نمیدونم سوالمو جای درستی میپرسم یا نه؟!من در پست قبلی گفتم که معدل لیسانسم 13.54 هست منتها برای phd admission دانشگاهای امریکا اینجور که متوجه شدم اکثرشون مینیمم GPA مورد نیازشون مربوطه به undergraduate program!!!! هست و اصلا اسمی از معدل ارشد نیاوردن البته گفتم که اکثرشون نه همه.بعضیاشونم گفتن که اخرین 60 ساعت تحصیلی دوره ی under graduate که نمیدونم یعنی چی؟از دوستان اگه کسی میدونه این یعنی چی لطفا بهم بگه.حالا با این تفاسیر من نباید هیچ امیدی برای دانشگاهای رنک زیر 100 داشته باشم؟لطفا راهنمایی کنین
ممنون

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mehdi.en - 03-04-2014

سلام. من کارشناسی عمران از دانشگاه ازاد با معدل 16.5 گرفتم و کارشناسی ارشدمو از دانشگاه شریف با معدل 17.46 در گرایش  مکانیک خاک و پی گرفتم. 7 تا مقاله دادم و نمره تافلم 97 شده دارم برای امتحان GRE میخونم. به نظرتون چه شانسی برای گرفتن پذیرش از u.s دارم؟ عموم هم تو u.s یک شرکت در زمینه الکترونیک داره (به دردم میخوره)کلا چه ویزا هایی میتونم بگیرم؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mehdi.en - 03-04-2014

سلام.من کارشناسی عمران از دانشگاه ازاد با معدل 16.5 گرفتم و ارشدم رو در گرایش مکانیک خاک و پی از دانشگاه شریف با معدل 17.46 گرفتم. نمره تافلم 97 شده و دارم برای امتحان GRE خودمو اماده میکنم. عموم هم استاد دانشگاه M.I.T است ویک شرکت در زمینه الکترونیک داره(وجود همچین فامیلی بدردم میخوره؟) کلا چه نو ویزایی میتونم بگیرم؟ البته به نرم افزار SAP2000 و SAFE و AuoCAD و ETABS و LAND DESKTOP تسلط کامل دارم و حدود 2 سال در یه شرکت راهسازی بسیار معتبر کار کردم و مدرک درجه 1 نقشه برداری دارم. میخوام برای دانشگاه اهی امریکا اقدام کنم لطفا راهنماییم کنید نیازمند پاسخ سریع هستم.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - siahsefid - 03-04-2014

Students need a minimum grade point average of 3.00 based on the 4.00 point system or equivalent for the last 60(+) credits taken towards the undergraduate degree. Applicants with an undergraduate grade point average below 3.0 will be considered based on years spent in responsible engineering work.
سلام کسی میدونه معنی جمله ی اخر چیه؟این مربوطه به admission requirements دانشگاه
wisconsin madison
ممنون میشم جواب بدین

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - yousi - 03-04-2014

(03-04-2014, 02:13 PM)'siahsefid' نوشته: Students need a minimum grade point average of 3.00 based on the 4.00 point system or equivalent for the last 60(+) credits taken towards the undergraduate degree. Applicants with an undergraduate grade point average below 3.0 will be considered based on years spent in responsible engineering work.
سلام کسی میدونه معنی جمله ی اخر چیه؟این مربوطه به admission requirements دانشگاه
wisconsin madison
ممنون میشم جواب بدین

سلام این فقط مال  این دانشگاه نیست همه دانشگاه ها همینن.
میگه که معدل بایستی بالای 3 از 4 باشه و اگر نباشه تنها دروس تخصصی مهندسی بررسی میشه.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - yousi - 03-04-2014

(03-04-2014, 02:02 PM)'mehdi.en' نوشته: سلام.من کارشناسی عمران از دانشگاه ازاد با معدل 16.5 گرفتم و ارشدم رو در گرایش مکانیک خاک و پی از دانشگاه شریف با معدل 17.46 گرفتم. نمره تافلم 97 شده و دارم برای امتحان GRE خودمو اماده میکنم. عموم هم استاد دانشگاه M.I.T است ویک شرکت در زمینه الکترونیک داره(وجود همچین فامیلی بدردم میخوره؟) کلا چه نو ویزایی میتونم بگیرم؟ البته به نرم افزار SAP2000 و SAFE و AuoCAD و ETABS و LAND DESKTOP تسلط کامل دارم و حدود 2 سال در یه شرکت راهسازی بسیار معتبر کار کردم و مدرک درجه 1 نقشه برداری دارم. میخوام برای دانشگاه اهی امریکا اقدام کنم لطفا راهنماییم کنید نیازمند پاسخ سریع هستم.

معدلتون خوبه همینطور نمره TOEFL و مقالاتی که نوشتید. این که عموتون استاد MIT هستند اونم یه رشته دیگه هیچ ارتباطی با ویزای شما یا کلا پذیرش شما نداره. مگر اینکه یا ایشون با اساتید عمران MIT صحبت کنن که شما رو بگیرن! یا اینکه supporter مالی شما بشن. ویزایی که شما میتونی بگیری F1 یا J1 هست که ویزای دانشحوییه. نرم افزار ها و مدرکتم میتونی تو CV بگذاری و البته کاری که انجام دادی و همچنین مقالاتتون