آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - MaMi - 24-03-2012

(24-03-2012, 08:52 PM)fluid-mech نوشته: ...فقط کتاب 504 و کلمات ضروری را میتونم بخون و اصلا وقت ندارم که روی تافل یا ایتلس وقت بزارم (فقط با اساتید خارج از کشور و دانشکاه های خارج باید ایمیل بازی کنم و درخواست بدم)
ببخشید دوست من، به نظر من شما یک مقدار ساده گرفتی Wink بسیاری از دانشگاه ها کمیته جذب دانشجویان Graduate دارند و تا شما مدارکتون کامل نباشه، نگاه هم نمیکنند به application شما! تعداد محدود و انگشت شماری ممکنه بدون نمره زبان (اون هم یکی رو حداقل نه هر دو تا؛ منظورم iBT/IELTS و GRE هستش) مشروط قبول میکنند، اونهم با فاصله حداکثر (در شرایط بسیار خوشبینانه) 2 ماهه...با این اوصاف اعطای این فرجه زمانی هم بستگی مستقیم به رزومه (مقالات، معدل، توصیه نامه و...) داره...
به نظر من شما باید یک تصمیم درست بگیری یا میخواهی ایران ادامه بدی درس رو (پس انرژی ات رو بگذار برای ارشد ایران) یا اینکه میخواهی برای ادامه تحصیل از کشور خارج بشی...
به نظر من، شما میتونی ارشدت رو ایران بگذرونی، رزومه خودت رو قوی کنی (زبان، مقاله و...) بعد برای دکتری اقدام کنی Smile

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - amirhossein.gh - 24-03-2012

حرف محمد عزیز رو کاملا و به شدت تایید میکنم
واقعا نمیشه هم روی ارشد وقت گذاشت و هم به اپلای فکر کرد
منم شرایطم مصل شماست و گزینه اپلای رو فعلا برگزیدم و امیدوارم راه درستی رو انتخاب کرده باشم
همین که ارشد میخای اپلای کنی و فاند میخای زحمتی که باید بکشی نسبت به بقیه که میخان دکترا برن دو برابر و یا حتی بیشتر میشه
کسی که قدم میذاره تو راه اپلای تقریبا مسیر بازگشت و تصحیح گذشته رو نداره
پس باید با دقت این مسیر رو رفت
اصلا جمله شما که میگی اصلا وقت ندارم رو زبان وقت بذارم ، اگه این باورتونه پیشناهد من اینه که بیخیال اپلای بشین جون این تفکرات به درد اپلای کنندگان نمیخوره
ببخشید کمی رک صجبت میکنم چون من این راهو رفتم و سختی هاشو کشیدم

شاید این تجربه دوست من به شما کمک کنه (منظورم انتخاب درست مسیر و هدف است):
1- کارشناسی مهندسی نفت دانشگاه شریف
2-کارشناسی ارشد نفت دانشگاه شریف
3-دکتری انرژی دانشگاه شریف (انصراف) > پذیرش از امریکا (دقیق یادم نیست کدوم دانشگاه بود) > عدم صدور ویزا (دانشگاه مقصد هم قبول نکرد برای ترم بعدش بره) > حدود یکسال انتظار > دریافت پذیرش از دانشگاه میشیگان (Full Fund) > دریافت ویزا > الان هم در حال تحصیله!

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - fluid-mech - 24-03-2012

دوستان عزیز من در توضیحاتم اشاره کردم که کتاب 504 و لغات ضروری برای تافل را میخونم که فکر کنم مهمترین منبع برا آزمون هست و بعد از آزمون ارشد هم رو بقیه مطالب کار میکنم که فکر نمیکنم 6.5 یا 7 انقدر هم سخت باشه که شما اینقدر کارو سخت میکنین(توصیه نامه هم که که گرفتنش اینقدر سخت نیست که شما میگین و فقط کافیه چند تا استاد که شما رو میشناسن و اساتید بزرگی هستن براتون بدن که این هم حله و شما اصلا نیازی نیست کار بزرگی بکنین)ضمنا تو این مدت هم برا گرفتن فاند تلاشم میکنم.و همچنین لازم به ذکزه که من تو مطالبم اسم از دانشگاهای بزرگ آمریکا یا کاندا نبردم،پس فکر نکنم پذیرفته شدن انقدر که شما میگین سخت باشه.اگه میشه در مورد مطالب دیگه که مطرح کردم هم نظر بدین.ممنون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Saeid - 24-03-2012

(24-03-2012, 09:58 PM)fluid-mech نوشته: دوستان عزیز من در توضیحاتم اشاره کردم که کتاب 504 و لغات ضروری برای تافل را میخونم که فکر کنم مهمترین منبع برا آزمون هست و بعد از آزمون ارشد هم رو بقیه مطالب کار میکنم که فکر نمیکنم 6.5 یا 7 انقدر هم سخت باشه که شما اینقدر کارو سخت میکنین(توصیه نامه هم که که گرفتنش اینقدر سخت نیست که شما میگین و فقط کافیه چند تا استاد که شما رو میشناسن و اساتید بزرگی هستن براتون بدن که این هم حله و شما اصلا نیازی نیست کار بزرگی بکنین)ضمنا تو این مدت هم برا گرفتن فاند تلاشم میکنم.و همچنین لازم به ذکزه که من تو مطالبم اسم از دانشگاهای بزرگ آمریکا یا کاندا نبردم،پس فکر نکنم پذیرفته شدن انقدر که شما میگین سخت باشه.اگه میشه در مورد مطالب دیگه که مطرح کردم هم نظر بدین.ممنون
دوست عزیز.....ما هممون میخاییم به شما کمک کنیم.....گرفتن توصیه نامه اتفاقا یه عالمه دردسر داره.....کار علمی نیست...ولی یه عده استادا چون معمولا به صورت آنلاین هستش پر نمیکنن و هی باید پیگیری کنید...در ضمن گرفتن پذیرش کاری نداره.....مشکل گرفتن فاند هستش....خدمت شما بگم که مخصوصا برا ارشد و دکتری مستقیم که شما میخای درخواست بدی کار راحتی نیست گرفتن فاند

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - fluid-mech - 24-03-2012

ممنون از راهنماییتون
اخه من شنیدم کشورهای اروپایی راحتتر فاند میدن
ضمنا من فکر میکنم سخت ترین کار ما گرفتن همون فاند هست،اگه استادای دانششگاه فاند شمارو ببینن با کله اون فرم پر میکنن،البته شاید اساتید دانشگاه ما(تهران جنوب) رابطه نزدیک با دانشجو دارن

(24-03-2012, 10:54 PM)fluid-mech نوشته: اخه من شنیدم کشورهای اروپایی راحتتر فاند میدن
ضمنا من فکر میکنم سخت ترین کار ما گرفتن همون فاند هست،اگه استادای دانششگاه فاند شمارو ببینن با کله اون فرم پر میکنن،البته شاید اساتید دانشگاه ما(تهران جنوب) رابطه نزدیک با دانشجو دارن
من در مورد کشورهای اروپایی اطلاعات ندارم ولی میدونم که شما مدارک (نمره زبان، توصیه نامه و...) ارسال می کنید، بعد تقاضای شما بررسی شده و پذیرفته خواهید شد، برای فاند هم دوباره سوابق تحصیلی (رزومه) شما رو بررسی می کنند و RA یا TA به شما خواهند داد...یعنی اول باید استادها توصیه نامه ها رو ارسال کنند (الکترونیکی،...) > مدارک شما بررسی بشه > پذیرش > بررسی > فاند

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Saeid - 24-03-2012

(24-03-2012, 10:54 PM)fluid-mech نوشته: ممنون از راهنماییتون
اخه من شنیدم کشورهای اروپایی راحتتر فاند میدن
دوست عزیز....اول توصیه نامه رو پر میکنن بعد فاند میگیرن.... اکشورهای اروپایی بر اساس پوزیشن هست و باید به دنبال پوزیشن تو سایتا باشید و اونها هم کار داره

فکر کنم سوء تفاهم شده.مگه یک راه گرفتن فاند این نیست که از الان با یک استاد که دارای درجه و هزینه تحقیقاتی هست ایمیل بازی کنی واون استادو بتونی راضی کنی که به دردش میخوری؟من منظورم این نوع فاند هست .تازه اگه استاد قبول کنه توبعضی دانشگاه ها شهریه دانشگاه هم کنسل میشه.
راستی اگه میشه بیشتر در مورد پوژیشن توضیح بدین،من اطلاعاتی در این زمینه ندارم.ممنون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Saeid - 25-03-2012

(24-03-2012, 11:58 PM)fluid-mech نوشته: فکر کنم سوء تفاهم شده.مگه یک راه گرفتن فاند این نیست که از الان با یک استاد که دارای درجه و هزینه تحقیقاتی هست ایمیل بازی کنی واون استادو بتونی راضی کنی که به دردش میخوری؟من منظورم این نوع فاند هست .تازه اگه استاد قبول کنه توبعضی دانشگاه ها شهریه دانشگاه هم کنسل میشه.
راستی اگه میشه بیشتر در مورد پوژیشن توضیح بدین،من اطلاعاتی در این زمینه ندارم.ممنون
بله...یه راهش همینه که گفتید....-----------پوزیشن یعنی تبلیغ میکنن تو اینترنت که ما به یک دانشجو حالا ارشد یا معمولا دکترا نیاز داریم و این قدر پول میدیم و پروژه فلان رو داریم و شما رزومه بفرست و ..........