آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mona - 31-03-2014

(30-03-2014, 05:12 PM)'3dkhorshid' نوشته: سلام خسته نباشیدمن لیسانس معماری دارمناپیوسته بودم معدلم 16 و همش دانشگاه سراسری بودم به نرم افزارهای معماری مثل کد ومکس و ویری مسلطم جند ترم تو اموزشگاههای ایران تدریس کردم با جندتا مهندسین مشاور همکاری داشتم الان از طریق یکی از دوستام به فکر تحصیل در خارج از کشور افتادم اگه امکانش هست راهنماییم کنید

حقیقتا امروزه با توجه به تعداد زیاد متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه ها و کشور های بهتر ، گرفتن بورس تحصیلی در مقطع فوق لیسانس کمی مشکل شده البته در کشوری مثل آلمان یا بعضی از کشور های اروپایی یا حتی آمریکای لاتین ممکنه گرفتن بورس فوق لیسانس زیاد مشکل نباشه ، به هر حال اگر بتوانید یک فوق لیسانس در ایران بگیرید ، برای مقطع دکتری انتخاب های بیشتر و موقعیت های بهتری برای اپلای خواهید داشت . همچنین معدل زیر 16/30 هم برای لیسانس معماری و ممکن است کار شما را مشکل تر کند ، اما شما برای کشور های مورد نظرتان اپلای کنید و در حین پروسه ی اپلای ، به فکر گرفتن فوق در ایران هم باشید که اگر نشد لااقل بتوانید برای دکتری اقدام کنید ، اما اگر هدف شما مهاجرت است ، حتما با یک وکیل مهاجرت ، مخصوصا برای کانادا و استرالیا از طریق نیروی کار ماهر یا خود اشتغالی مشورت کنید ، احتمالا شانس خوبی خواهید داشت ( با توجه به سابقه کاری شما )
موفق باشید

[برش] انتظارات از یک دانشجوی دکترا - immun - 31-03-2014

من فارغ التحصيل ميكروبيولوژي،مقطع كارشناسي دانشگاه آزاد كرج با معدل 15:92 هستم.
ميخوام واسه PhD مستقيم براي آمريكا اپلاي كنم.
با چند نفر كه مشورت كردم گفتن چون CV قوي نداري بايد مقاله بدي.مقالم حدود 12 ميليون خرجش ميشه.البته تو يه ژورنال معتبر با impact حداقل 2.5
ميخواستم ببينم اگه اين همه فقط واسه مقاله هزينه كنم، چقد احتمالش هست ك full fund بشم.

RE: انتظارات از یک دانشجوی دکترا - yousi - 31-03-2014

(31-03-2014, 10:49 AM)'immun' نوشته: من فارغ التحصيل ميكروبيولوژي،مقطع كارشناسي دانشگاه آزاد كرج با معدل 15:92 هستم.
ميخوام واسه PhD مستقيم براي آمريكا اپلاي كنم.
با چند نفر كه مشورت كردم گفتن چون CV قوي نداري بايد مقاله بدي.مقالم حدود 12 ميليون خرجش ميشه.البته تو يه ژورنال معتبر با impact حداقل 2.5
ميخواستم ببينم اگه اين همه فقط واسه مقاله هزينه كنم، چقد احتمالش هست ك full fund بشم.

سلام دوست من
ببین گرفتن fund چه partial و چه Full به خیلی چیزا بستگی داره. از GPA گرفته Recommendation letter و GRE  و حتی SOP و CV که منظور همون Publication ها یا Patent هات هست. همه اینها رو هم که بگذاری کنار شانس هم خیلی مهمه تو پذیرش و fund من یکی از دوستام ار virginia tech ریجکت شد اما Texas Austin کامل بورسش کرد با اینکه Texas Austin  یه سر و گردن از Virigina tech بالاتره برای همین به نظز من بجای اینکه 12 میلیون بخای فقط خرج یه مقاله بکنی که اونم خداقل 2 سال توشتنشو و فرسادنشو و بررسیشو بعد آیا قبول بکنند با نه و ... طول بکشه. بشین فوقتم اینجا بخون تو همین زمان رو TOEFL , GRE هم کار کن که اینارم بالا ببری با اساتیدنم خوب لینک شو که Recom خوبی ازشون بگیری بعد سعی کن برای PhD اقدام کنی چون اینطوری راحتتر میتونی Fund پیدا کنی. ببین نمیخوام نا امیدت کنم اما اگه الان با این موقغیت بخوای پذیرش بگیری برای PhD احتمال قبول شدنت با بورس خوب پایینه جون داوطلب ها ارشدن و شاید CV بهتری از شما داشته باشن و اگر شما 12 میلیونم خرج کنی به فرض 100 قبول شدن مقاله شاید آنچنان به چشم نیای در مقابل بقیه. پس الان بشین با یه برنامه ریزی درست هم CV  تو هم بقیه قسمت فاکتوراتو قویتر کن که شانستو بالا ببری.
موفق باشی

RE: انتظارات از یک دانشجوی دکترا - immun - 31-03-2014

هزينه خيلي واسم مطرح نيست،چون قبل از اينكه فكر مقاله باشم قرار بود به خرج خودم برم.
الان دغدغه اصليم اينه كه ميشه با اين شرايط fund گرفت؟

RE: انتظارات از یک دانشجوی دکترا - yousi - 31-03-2014

(31-03-2014, 03:47 PM)'immun' نوشته: هزينه خيلي واسم مطرح نيست،چون قبل از اينكه فكر مقاله باشم قرار بود به خرج خودم برم.

ببین یک جوری جواب دادی که متوجه نشدم هزینه برات مهم نیس یا دغدغه اصلیته!!!!
ببین به نظرم اگه هزینه برات مطرح نیست اپلای کن و حتما تو SOP ات بنویس که من تمام هزینه های 4 سال دکتری رو خودم میتونم بدم و نیازی به بورس ندارم. اینطوری به احتمال زیاد فبولت میکنند. نیازیم نداری وقتتو اینجا تلف کنی. ولی حواست باشه فقط شهریه دانشگاهاش یه چیزی بین 25,000 تا 40,000 دلاره در سال! اگه این هزینه برات اوکیه! 10 تا دانشگاه اپلای کن حتما حداقل یکی پذیرش خالی میده. اگرهم Fund میخای بهترین راه که به نظر من میرسه همونکاریه که گفتم. حالا بازم دوستان دیگه شاید بهتر بتونن راهنماییت کنن.
موفق باشی

RE: انتظارات از یک دانشجوی دکترا - mahnaz103 - 31-03-2014

(31-03-2014, 03:47 PM)'immun' نوشته: هزينه خيلي واسم مطرح نيست،چون قبل از اينكه فكر مقاله باشم قرار بود به خرج خودم برم.

سلام 
ببینید دوست عزیز، همه ی فاکتورها مهمه.معدل، نمره زبان، نمره جی آر ایی(برای امریکا و بعضا کانادا)، مقاله، ریکام ، حتی شانس....

شما اگر دکتری مستقیم میخواهید که باید تاپیک مربوطه رو بخونید تا ببینید شرایطش چطوریه! اما در کل نمره زبان بالا و جی آر ایی بالا ( برای امریکا و بعضی دانشگاه های کانادا) خیلی خیلی مهمه. همونطور که قبلا هم گفته شده، از دانشجوی لیسانس انتظار مقاله نمیره اما داشتنش یه برتری خوبی میشه نسبت به سایر افرادی که همزمان با شما  اپلای میکنند. 
بنابراین شما دو راه دارید:
1- دکتری مستقیم: نمره زبان عالی و جی آر ایی عالی درکنارش معدل مهمه که برای شما بالا نیست ! اما امتحانش ضرری نداره میتونید با اساتید مکاتبه کنید 
2- خوندن ارشد در ایران و بعد اپلای برای دکتری: اگر این روش رو انتخاب کنید در این صورت فرصت کافی برای مقاله+ زبان و جی آر ایی و تهیه ریکام خواهید داشت و با یه رزومه ی توپ میتونید دانشگاه های خوب پذیرش و فاند بگیرید .و اینکه دیگه اون پول رو هم برای مقاله ای که معلوم نیست چقد تاثیرخواهد داشت صرف نکرده و در همون دوره ی ارشد از پایان نامه تون اگر خوب کار کنید حتما مقاله خوب هم میتونید استخراج کنید که ارزش زیادی هم خواهد داشت و معرف زمینه ی کاری شما خواهد بود و برای مکاتبه با اساتید و جلب نظر اونها مفید خواهد بود 

***این هم اضافه تر بگم که اگر برای ارشد بخواهید خارج از کشور اقدام کنید، باید بدونید که معمولا برای ارشد فاند تعلق نمیگیره حتی اگر دانشجوی خیلی خوبی هم بوده باشید(یعنی خیلی به ندرت فاند میدن) .کلا قضیه فاند برای دانشجوی دکتری هست 

خوندن ارشد تو ایران به نظرم وقت تلف کردنه.
چون کلی باید تایم بذاری
من ترجیح میدم که اینجا هر چقد میشه هزینه کنم تا بتونم fund بگیرم ولی ترسم اینه که نکنه مقاله بدمو fund نگیرم

(31-03-2014, 07:19 PM)'immun' نوشته: خوندن ارشد تو ایران به نظرم وقت تلف کردنه.
چون کلی باید تایم بذاری
من ترجیح میدم که اینجا هر چقد میشه هزینه کنم تا بتونم fund بگیرم ولی ترسم اینه که نکنه مقاله بدمو fund نگیرم

اگه بتونید ارشد هم برید خارج از کشور که چه بهتر. 
اما خب هرکس بنا به شرایط خودش و اهدافش تصمیم میگیره چیکار کنه! 
اینکه میگید میترسید مقاله بدید اما فاند نگیرید، خب حق باشماست، پذیرش و فاند پروسه ی کاملا شسته رفته ای نداره که بشه با قاطعیت گفت اگر مقاله مثلا فلان باشه حتما پذیرش وفاند صد در صده! باید حساب احتمالات رو هم داشته باشید! 
اینم بگم که اگر مقاله خوب بخواهید داشته باشید و چاپ بشه و ...خودش پروسه ی زمان بری هست و کار فقط چندماه نیست که! همین مقاله رو تهیه کردن و ارسال و داوری و چاپ و ... زمان میبره!
پس شما بیشتر بررسی کنید ببینید با توجه به تایم لازم برای این مقاله و آماده شدن برای امتحان زبان و... آیا بهتره که فقط به رفتن و ارشد خوندن یا دکتری مستقیم خوندن متمرکز بشید یا اینکه با توجه به احتمالات  یه گوشه چشمی هم به ارشد تو ایران خوندن بندازید!
اگر ارشد ایران خوندن وقت تلف کردن بود که این همه دانشجوی قوی از ارشد به دکتری فاند نمیگرفتن کشورهای دیگه! 

پس همه چی به خود آدم و تلاشش و هدف نهاییش بستگی داره...شاید دیرتر بشه اما شایدم نتیجه ش بهتر بشه 

امیدوارم به نتیجه مطلوب برسید 

از نظر زمان براي مقاله دادن نگران نيستم.تيمي كه باهاشون ميخوام كار كنم خيلي قوي هستن.
فقط نگرانيم همونه ك گفتم.هزينه كردن واسه مقاله و fund نگرفتن

(31-03-2014, 07:36 PM)'immun' نوشته: از نظر زمان براي مقاله دادن نگران نيستم.تيمي كه باهاشون ميخوام كار كنم خيلي قوي هستن.
فقط نگرانيم همونه ك گفتم.هزينه كردن واسه مقاله و fund نگرفتن

مشکل اینجاست که همه ی فاکتورها باهم تاثیر دارند در پذیرش وفاند! ده تا مقاله درست حسابی هم باشه اما جای دیگه نقطه ضعفی وجود داشته باشه ممکنه پذیرش وفاند رو تحت تاثیرخودش گذاشته و یکم سخت ترش کنه! 
به این نکته هم توجه کنید که این که در اون مقاله نفر چندم باشید مهمه! مقاله خوب باشه اما 5 نفر مثلا  اونو باهم انجام داده باشند خب به مراتب تاثیرش نسبت به مقاله ای که دانشجو فقط خودش با استاد انجامش داده ، کمتره!  
و این که ، قبلا خدمتتون عرض کردم که از دانشجوی لیسانس انتظار مقاله نمیره، و اگر نمره زبان و جی آر اییتون عالی باشه میتونید به پذیرش و فاندفکر کنید . اما خب اگر مقاله خوب داشته باشید، ممکنه نسبت به رقیباتون بیشتر به چشم استاد بیاین! 
شما نمرات زبانتون آماده س؟ 
اگر نمره زبان و جی ار ایی دارید بگید تا دوستان که از پذیرش وفاند بیشتر اطلاع دارند راهنماییتون کنند. (البته کشور مقصد هم بگید . چون کانادا و امریکا معمولا جی آر ایی میخوان)
شاید بتونید برای مستر فاند بگیرید اما همه ی هزینه هاتون رو پوشش نده! مثلا شهریه رو تخفیف بدن اما هزینه زندگی به عهده خودتون باشه ! 
برای سوالات بیشتر و جزئی تر هم میتونیددر تاپیک های مرتبط سوال بپرسید.مثل تاپیک " دکتری مستقیم " و" شانس گرفتن پذیرش از امریکا" و.....