آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - zDiba - 17-03-2014

سلام
من کارشناسی ژنتیک دانشگاه آزاد تهران پزشکی معدل 15
کارشناسی ارشد ژنتیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز معدل 18
1 مقاله ISI
نمره تافل 90
شانسم برای گرفتن fund برای PhD برای آمریکا چقدره؟
ممنون میشم جواب بدید

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - nt_sunshine - 18-03-2014

(17-03-2014, 07:46 PM)'zDiba' نوشته: سلام
من کارشناسی ژنتیک دانشگاه آزاد تهران پزشکی معدل 15
کارشناسی ارشد ژنتیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز معدل 18
1 مقاله ISI
نمره تافل 90
شانسم برای گرفتن fund برای PhD برای آمریکا چقدره؟
ممنون میشم جواب بدید

می گیری فاند را انشالله. من خیلی راجع به رشته تون اطلاع ندارم. ولی وضعتون نباید بد باشه. چون همه مینیمم ها را دارید. تو دانشگاه ها بگردید ببینید می نیمم تافل واسه رشته شما چنده. شاید از شما نمره بیشتری بخوان. ولی کلا چون می نیمم های معدل را دارید من می گم شانس خوبی دارید. حالا شاید نه از دانشگاه های خیلی تاپ. ولی دانشگاه های سطح متوسط را فکر کنم پذیرش و فاند را بدن.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - lilijoon - 23-03-2014

با سلام
 دیپلم من  فنی و حرفه ای کامپیوتر با معدل 16.67 بوده . بدون کنکور مقطع کاردانی از دانشگاه ازاد قائمشهر با معدل 12.97 گذرانده ام[img]images/smilies/sad.gif[/img]
1سال پشت کنکور نشستن همزمان دانشگاه ازاد ساری و اموزش عالی غیرانتفاعی صنعتی مازندران قبول شدم . لیسانس کامپیوتر از صنعتی مازندران  با معدل 13.32 گرفنم.
GRE SUBJECT و  IELTS   و مقاله فعلا ندارم.
میدونم شرایط اصلا خوب نیست اما من میخوام و مطمئنم میتونم شرایط به نفع خودم کنم.
سوالات از محضر شما داشتم:
    هدف کشور هایی اروپایی با کمترین هزینه  مثل اتریش - سوئد - نروژ - فنلاند
1-   2-3 ارشد در ایران بخونم معدلم الف شد برای پذیرش در مقطع ارشد اقدام کنم.(میخوام مدرک ارشدم از اروپا باشه)
بعده امتحان ارشد برم GRE بدم 
1مقاله داخلی میتونم از الان تا قبولی ارشدم ردیف کنم.

2- میشه  بعده رفتن به اون کشور فرصت 3ماهه بگیرم برای ارائه مدرک 
IELTS .یا اینکه 3ماه اول  از دانشگاه مرخصی بگیرم پیگیر مدرک زبان بشم . اینجوری واسم ویزا صادر میکنن؟ دانشگاه قبول میکنه؟ در حد متوسط که بتونم حرفم برسونم میتونم صحبت کنم

3- قضیه کار کردن دانشجویی به چه صورت؛ ارشد فاند نمیخوام.
فقط رشته مرتبط با مدرکم(برنامه نویسی - امنیت شبکه - مدیریت کامپیوتر و برنامه نویسی و ای تی) میخوام ادامه بدم.
4- آیا مدارک که از فنی و حرفه ای  و آموزشگاه ها گرفته ام قابلیت ارائه دارد؟ مدرک سطح 1 شبکه - برنامه نویسی - 
 8ماه سابقه پشتیبان فنی آسیا تک دارم.
ممنون میشم بنده راهنمایی بفرمایید.هرچه زودتر از ایران برم و ادامه تحصیل بدم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - rezaarya - 23-03-2014

سلام دوستان عزیز
رشته: مهندسی برق سیستم های قدرت
کارشناسی با معدل 14/84 دانشگاه سمنان
ارشد معدل 17/84 دانشگاه سمنان و شاگرد اول
یک مقاله کنفرانسی داخلی
2 تا مقاله ISI در یکی از بهترین ژورنال های برق دنیا (شایدم بشه 3 تا)
یک ثبت اختراع در ایران
انجام یک طرح پژوهشی یکساله برای وزارت نیرو و تدریس در دانشگاه آزاد و حل تمرین
IELTS  7
رنک دانشگاه مهم نیست اما حتما فاند داشته باشه که کل هزینه ها رو پوشش بده.
به نظر شما چقدر شانس دارم و برای کدوم دانشگاها؟؟؟
مرسی از همتون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 23-03-2014

معدل ارشدتون خیلی خوبه ولی معدل کارشناسی تون زیاد جالب نیست. نمره زبانتون خوبه. به نظرم در سایت های رتبه بندی جهانی دانشگاه بگردین و اونهایی که در رتبه های حدود 300 تا 500 هستند رو نگاه کنید و فهرستی از دانشگاه هایی که در کشورهای مورد علاقه تون هست رو تهیه کنید و کنترل هم کنید که رشته شما رو داشته باشند و حداقل معدل کارشناسی اونها به شما بخوره. در حال حاضر با همین مدارک تقریبا می تونید برای همه کشورها به غیر از آمریکا که مدرک GRE هم احتیاج داره اقدام کنید. اگر می خواستین دانشگاه های آمریکا رو هم مدنظر قرار بدین سعنی کنید در GRE دست کم 310 بیارین. برای اینکه شانس تون بیشتر باشه بهتره بیشتر برای دانشگاه هایی اقدام کنید که زمینه های کاری استادهاشون مشابه زمینه های کاری مقاله های شما باشه.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - yousi - 24-03-2014

(23-03-2014, 03:13 PM)'lilijoon' نوشته: با سلام
 دیپلم من  فنی و حرفه ای کامپیوتر با معدل 16.67 بوده . بدون کنکور مقطع کاردانی از دانشگاه ازاد قائمشهر با معدل 12.97 گذرانده ام[img]images/smilies/sad.gif[/img]
1سال پشت کنکور نشستن همزمان دانشگاه ازاد ساری و اموزش عالی غیرانتفاعی صنعتی مازندران قبول شدم . لیسانس کامپیوتر از صنعتی مازندران  با معدل 13.32 گرفنم.
GRE SUBJECT و  IELTS   و مقاله فعلا ندارم.
میدونم شرایط اصلا خوب نیست اما من میخوام و مطمئنم میتونم شرایط به نفع خودم کنم.
سوالات از محضر شما داشتم:
    هدف کشور هایی اروپایی با کمترین هزینه  مثل اتریش - سوئد - نروژ - فنلاند
1-   2-3 ارشد در ایران بخونم معدلم الف شد برای پذیرش در مقطع ارشد اقدام کنم.(میخوام مدرک ارشدم از اروپا باشه)
بعده امتحان ارشد برم GRE بدم 
1مقاله داخلی میتونم از الان تا قبولی ارشدم ردیف کنم.
2- میشه  بعده رفتن به اون کشور فرصت 3ماهه بگیرم برای ارائه مدرک 
IELTS .یا اینکه 3ماه اول  از دانشگاه مرخصی بگیرم پیگیر مدرک زبان بشم . اینجوری واسم ویزا صادر میکنن؟ دانشگاه قبول میکنه؟ در حد متوسط که بتونم حرفم برسونم میتونم صحبت کنم
3- قضیه کار کردن دانشجویی به چه صورت؛ ارشد فاند نمیخوام.
فقط رشته مرتبط با مدرکم(برنامه نویسی - امنیت شبکه - مدیریت کامپیوتر و برنامه نویسی و ای تی) میخوام ادامه بدم.
4- آیا مدارک که از فنی و حرفه ای  و آموزشگاه ها گرفته ام قابلیت ارائه دارد؟ مدرک سطح 1 شبکه - برنامه نویسی - 
 8ماه سابقه پشتیبان فنی آسیا تک دارم.
ممنون میشم بنده راهنمایی بفرمایید.هرچه زودتر از ایران برم و ادامه تحصیل بدم.

سلام لی لی جان
علت اینی که گفتی کسی جوابت رو نداده شاید اینه که خیلی گنگ نوشتی نه اینکه شرایطت خوب نیس چون بشخصه فرقی نمیکنه طرف از جای خیلی خوب مدرک گرفته باشه یا نه
بهر حال بریم سر سوالات. تا اونجایی که من فهمیدم و متوجه شدم گفتی نیازی به کمک مالی نداری و یکسری کشور ها رو هم اسم بردی. ببین کشورهای حوزه اسکاندیناوی مثل نروژ و دانمارک کلا کشور های گرونی هستند تا اونجا که میتونی برای اینجا ها اقدام نکن چون هزینش خیلی بالا میشه.
باید بگم بهت که مقاله داخلی ارزشی برای دانشگاه های خارجی نداره. اگر میخوای مقاله بدی که ارزش داشته باشه و تو CV ات بیاد به فکر journal ISI مثل Springer  و Elsevier  باش.
فکر نمیکنم هیچ دانشگاهی به شما پذیرش بده بدون ارائه مدرک معتبری که نشون بده شما زبان بلدید حتی اگر دانشگاه Admission بده شما با سفارت برای ویزا به مشکل میخوری پس سعی کن از الان محیا کنی اون مدرکو. به هیچ وجه اجازه کار کردن هم نداری تو کشوری که داری درس میخونی چه آمریکا باشه چه اروپا مگر RA یا TA بگیری از اساتید با تو خود دانشگاه کار کنی اونم زمان محدود حدود 20 ساعت در هفته.
اگر مدرکتون بین المللی باشه آره میشه ارائه کرد در غیر این صورت فکر نکنم خیلی براشون ارزش داشته باشه و خوب از هیچی هم بهتره و نشون میده حداقل شما در اون زمینه خاص آشنایی با مباحث دارید.
امیدوارم به سوالات جواب کامل داده باشم.
موفق باشید

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - rezaarya - 26-03-2014

(23-03-2014, 08:52 PM)'M1KE' نوشته: معدل ارشدتون خیلی خوبه ولی معدل کارشناسی تون زیاد جالب نیست. نمره زبانتون خوبه. به نظرم در سایت های رتبه بندی جهانی دانشگاه بگردین و اونهایی که در رتبه های حدود 300 تا 500 هستند رو نگاه کنید و فهرستی از دانشگاه هایی که در کشورهای مورد علاقه تون هست رو تهیه کنید و کنترل هم کنید که رشته شما رو داشته باشند و حداقل معدل کارشناسی اونها به شما بخوره. در حال حاضر با همین مدارک تقریبا می تونید برای همه کشورها به غیر از آمریکا که مدرک GRE هم احتیاج داره اقدام کنید. اگر می خواستین دانشگاه های آمریکا رو هم مدنظر قرار بدین سعنی کنید در GRE دست کم 310 بیارین. برای اینکه شانس تون بیشتر باشه بهتره بیشتر برای دانشگاه هایی اقدام کنید که زمینه های کاری استادهاشون مشابه زمینه های کاری مقاله های شما باشه.

ممنون از پاسخ کاملتون. رنکشون بین دانشگاه های مهندسی یا رنک کلیشون بین 300 تا 500 باشه؟ به نظرتون شانس گرفتن فاند از اروپا یا استرالیا چقدره؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 27-03-2014

شانس گرفتن فاند تا حد زیادی به زمینه پژوهشی شما، مهارت های گفتاری و نوشتاری شما و نیز منابع در دسترس اون دانشگاه بستگی داره. برای نمونه اگر تجربه حل تمرینی یا تدریس در دانشگاه داشته باشین و مهارت های گفتاری تون در آزمون زبان خوب بوده باشه می تونید روی گرفتن TA امیدوار باشین. اگر مقاله های خوبی داشته باشین و مهارت های نوشتاری تون در آزمون های زبان خوب بوده باشه می تونید روی RA امیدوار باشین. در مورد شما ظاهرا هر دوی این شرایط رو دارین بنابراین می تونید روی فاند در اون حدود از رتبه ها امیدوار باشین. این موضوع رو هم در نظر بگیرید که دانشگاه هایی که رتبه اونها بدتر هست احتمالن راحت تر بتونید پذیرش بگیرید ولی معمولن منابع فاند این دانشگاه ها کمتر از دانشگاه های با رتبه بهتر هست.

منظور من رتبه کلی اون دانشگاه ها هست. در این مرحله نمیشه خیلی دقیق تر از این تصمیم گرفت و اسم دانشگاه خاصی رو گفت. ولی به هر حال این رتبه بندی ها نقطه خوبی برای شروع هست و به تدریج که جستجو کنید و شرایط دست تون بیاد می تونید روی یک سری دانشگاه های خاص بیشتر متمرکز بشین و دیگر شرایط اونها از نظر رتبه مهندسی اونها، شرایط ایالت موردنظر، میران فاند، نوع و زمینه کاری استاد و بقیه موارد رو هم با جزئیات بیشتری در بیارین. 

کاری که به نظرم می بایست بکنید اینه که در اون محدوده ها فهرست دانشگاه هایی که به کشورشون علاقه دارید و همین طور رشته شما رو دارند رو جدا کنید و حداقل معدل کارشناسی شون رو کنترل کنید که به معدل شما بخوره. اگر مثلا فقط آمریکا و کانادا رو علاقه داشته باشید بیشتر از نیمی از دانشگاه های اون محدوده خود به خود حذف میشن. ولی اگر اروپا و استرالیا رو هم مدنظر داشته باشید خیلی زیاد میشه و بسته به مدت زمان و وقتی که می تونید برای جستجو بگذارید می تونید بعضی از رتبه ها یا دانشگاه ها رو skip کنید. به تدریج که به سمت رتبه های بهتر برین می بینید که عمدتا حداقل معدلشون رو روی 15 گذاشتن و هر چه به سمت رتبه های بدتر برین حداقل معدل کمتر میشه و از یک جایی به بعد دیگه شرط معدل نگذاشتن که همه اپلای کنند و خودشون متقاضیان بهتر رو انتخاب کنند.
(26-03-2014, 03:54 PM)'rezaarya' نوشته:
ممنون از پاسخ کاملتون. رنکشون بین دانشگاه های مهندسی یا رنک کلیشون بین 300 تا 500 باشه؟ به نظرتون شانس گرفتن فاند از اروپا یا استرالیا چقدره؟

[برش] آشنایی متقاضیان اپلای رشته معماری - 3dkhorshid - 30-03-2014

سلام خسته نباشیدمن لیسانس معماری دارمناپیوسته بودم معدلم 16 و همش دانشگاه سراسری بودم به نرم افزارهای معماری مثل کد ومکس و ویری مسلطم جند ترم تو اموزشگاههای ایران تدریس کردم با جندتا مهندسین مشاور همکاری داشتم الان از طریق یکی از دوستام به فکر تحصیل در خارج از کشور افتادم اگه امکانش هست راهنماییم کنید

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - ahmadpashaei - 30-03-2014

(30-03-2014, 05:12 PM)'3dkhorshid' نوشته: سلام خسته نباشیدمن لیسانس معماری دارمناپیوسته بودم معدلم 16 و همش دانشگاه سراسری بودم به نرم افزارهای معماری مثل کد ومکس و ویری مسلطم جند ترم تو اموزشگاههای ایران تدریس کردم با جندتا مهندسین مشاور همکاری داشتم الان از طریق یکی از دوستام به فکر تحصیل در خارج از کشور افتادم اگه امکانش هست راهنماییم کنید

سلام به آکادمیاکافه خوش اومدین
همونطور که در پستهای قبلی هم احتمالا اشاره شده اول همین جزوه پذیرش رو از بالای صفحه دانلود و مطالعه بفرمایید و بعد همین تاپیکهای ایجاد شده رو آروم آروم بخونید تا اطلاعاتتون زیاد بشه و اگر سوالی مونده بود در جای مرتبط بپرسید.با تشکر