آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 15-03-2014

معدل هاتون خیلی خوبه و اگر بتونید در آیلتس 7 (یا هم که در تافل بالای 100) بگیرید شرایط دانشگاه هایی که رتبه کمتر از 100 دارند رو هم برآورده می کنید منتهی چون ممکنه دانشگاه هایی که ازش مدرک گرفتین در مقایسه با دانشگاه های سراسری تهران قدری کمتر برای استادهای خارجی شناخته شده باشه پیشنهاد من اینه که برای اینکه شانس تون یه مقدار بیشتر بشه بازه رتبه ها رو قدری وسیع تر در نظر بگیرید مثلا تا حدود 300. اگر تونستید از دانشگاه های زیر 100 پذیرش بگیرید که چه بهتر و اگر هم نشد به هرحال به همون 100 تا 300 ها بسنده می کنید. برای آمریکا به gre هم احتیاج خواهید داشت که بهتره بالای حدود 310 بگیرید. اگر بتونید اینطور که خودتون گفتید مقاله هاتون رو بهبود بدین قطعن شانس تون بیشتر میشه هر چند به نظر من ابتدا وقت تون رو روی مدرک های زبان بگذارید. به نظر من داشتن یک مقاله با نمره زبان های خوب بهتر از داشتن 3 مقاله با نمره زبان های بد هست.
(14-03-2014, 05:49 PM)'sedaghat2014' نوشته: سلام.
خانم هستم.
28 ساله.شهریور امسال ارشد گرفتم
لیسانس کامپیوتر ازاد شهرستان معدل 16.70
فوق لیسانس نرم افزار از علوم تحقیقات معدل 18.60
یک ای اس ای در الزویر
فاقد نمره ی ایلتس یا زبان
اگر تا سال اینده نمره ی خوبی در زبان بیاورم و 2 ای اس ای دیگه بدم،چقدر امید هست که بتونم از یکی از دانشگاههای فرانسه فول فاند بگیرم؟ از کانادا چطور؟
برای تحصیل فرانسه چه مدرک زبانی لازمه؟ایلتس یا تافل؟
شما کانادا را پیشنهاد می کنید یا فرانسه؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - sedaghat2014 - 15-03-2014

(15-03-2014, 05:45 AM)'M1KE' نوشته: معدل هاتون خیلی خوبه و اگر بتونید در آیلتس 7 (یا هم که در تافل بالای 100) بگیرید شرایط دانشگاه هایی که رتبه کمتر از 100 دارند رو هم برآورده می کنید منتهی چون ممکنه دانشگاه هایی که ازش مدرک گرفتین در مقایسه با دانشگاه های سراسری تهران قدری کمتر برای استادهای خارجی شناخته شده باشه پیشنهاد من اینه که برای اینکه شانس تون یه مقدار بیشتر بشه بازه رتبه ها رو قدری وسیع تر در نظر بگیرید مثلا تا حدود 300. اگر تونستید از دانشگاه های زیر 100 پذیرش بگیرید که چه بهتر و اگر هم نشد به هرحال به همون 100 تا 300 ها بسنده می کنید. برای آمریکا به gre هم احتیاج خواهید داشت که بهتره بالای حدود 310 بگیرید. اگر بتونید اینطور که خودتون گفتید مقاله هاتون رو بهبود بدین قطعن شانس تون بیشتر میشه هر چند به نظر من ابتدا وقت تون رو روی مدرک های زبان بگذارید. به نظر من داشتن یک مقاله با نمره زبان های خوب بهتر از داشتن 3 مقاله با نمره زبان های بد هست.

پذیرش را که میشه گرفت.فاند چی؟ بهم تعلق می گیره؟
فرانسه برای  من بهتره یا کانادا؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 15-03-2014

از نظر شرایط فاند، کانادا در مقایسه با فرانسه کشور نسبتا پولدارتری هست و به همین دلیل احتمال فاند گرفتن از دانشگاه های اون تا حدی بیشتر هست. از نظر شرایط اقامت هنگام و پس از تحصیل، شرایط گرفتن اقامت برای دانشجویان دکترای کانادا فراهم تر از فرانسه هست. از نظر شرایط کاری، در کشور کانادا آینده شغلی فراهم تر هست چون انگلیسی زبان رسمی اون هست ولی در فرانسه باید حتما فرانسوی رو یاد بگیرید. ولی اگر صرفا اعتبار تحصیلی دانشگاه مدنظر باشه این رتبه دانشگاه موردنظر هست که تعیین کننده هست. فرانسه دارای این برتری نسبت به کانادا هست که احتمال گرفتن ویزا برای اون و همین طور در مدت کوتاهتر بیشتر هست و همین طور به دلیل نزدیکی به ایران امکان رفت و آمد بیشتری فراهم هست.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - elahe_gh64 - 15-03-2014

ممنونم دوست عزیز با اطلاعاتی که بهم دادین. شرایط پذیرشی که گفتین همراه با فاند من احتمال پذیرش دارم؟ و برای پذیرش دانشگاهها باید مستقیم مکاتبه بشه با اساتید؟ من با چند استاد مکاتبه کردم و برخی جواب میدادن که پوزیشن خالی ندارند فعلا و برخی از اونها هم جوابی به ایمیل نمیدهند. بهتره که چندین بار زده بشه یا به استاد دیگه ای از همون دپارتمان ایمیل زده شه با توجه به اینکه شنیدم به چند استاد از یک دپارتمان نباید ایمیل داد بد میشه برای دانشجو. ؟ بازم ممنونم از راهنماییاتون.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - baloot - 16-03-2014

سلام ، ممنون میشم ب خاطر اینکه کمک می کنید

سال دو فیزیک دانشگاه شیراز هستم ، معدل تقریبا 16 و بیست . زبانم خوبه می تونم آیلتس رو بگیرم . مشکل من مساله ی خرید نمراتمه که از ورودی من شده هشت میلیون .
اطلاع دارید کجا می تونم یه بورس خوب برای ارشد بگیرم ؟
آیا جایی هست ک بدون خرید دانشنامه و نمراتم از دانشگاه با پرینت نمرات ک معتبر نیست قبولم کنه و بورسم کنه ؟
و یه سوال دیگه ، اگه بورس بشم بازم گواهی تمکن مالی لازمه برای سفارت ها ؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mahnaz103 - 16-03-2014

(16-03-2014, 03:58 PM)'baloot' نوشته: سلام ، ممنون میشم ب خاطر اینکه کمک می کنید
سال دو فیزیک دانشگاه شیراز هستم ، معدل تقریبا 16 و بیست . زبانم خوبه می تونم آیلتس رو بگیرم . مشکل من مساله ی خرید نمراتمه که از ورودی من شده هشت میلیون .
اطلاع دارید کجا می تونم یه بورس خوب برای ارشد بگیرم ؟
آیا جایی هست ک بدون خرید دانشنامه و نمراتم از دانشگاه با پرینت نمرات ک معتبر نیست قبولم کنه و بورسم کنه ؟
و یه سوال دیگه ، اگه بورس بشم بازم گواهی تمکن مالی لازمه برای سفارت ها ؟

سلام دوست عزیز 
چندین سوال رو باهم پرسیدید! شاید به تاپیک ربطی نداشته باشه! مسئله آزاد کردن مدرک، مسئله گرفتن فاند ، تمکن مالی ... اینها همه تاپیک جداگانه دارند که میتونید پست های مربوطه رو بخونید و جواب سوال هایی که الان تو ذهنتون هست رو بگیرید ...
اما به صورت کلی خدمتتون عرض کنم که :
شما بعد لیسانس میتونید مدرکتون رو از طریق عدم کاریابی هم آزاد کنید و پولی پرداخت نکنید اما اون شرایط خاص خودشو داره! ( تاپیک آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی)
دوم اینکه برای ارشد فاند عرف نیست! یعنی شاید به ندرت پیش بیاد! عرفش اینه که فرد برای دکتری اقدام کنه و فاند بگیره اونم تحت شرایط خاص خودش نه اینکه همه بتونن بگیرن! 
درمورد تمکن مالی هم در تاپیک مرتبط سوال بپرسید ( سرچ کنید تو سایت تاپیک هارو میتونید پیدا کنید)

نکته پایانی اینکه ، سعی کنید حتما معدل رو تاجایی که میشه بالا ببرید و زبان هم عالی تر کنید! اگه امریکا بخواهید اقدام کنید که باید gre  هم امتحان بدید .
به نظرم بهتره ابتدا جزوه پذیرش رو از سایت دانلود کرده و کامل مطالعه کنید بعد هم یه سر به تاپیک ها بزنید و پست هارو بخونید.احتمالا جواب خیلی از سوالاتتون هست و خیلی ها قبلا پرسیدن مشابه با اونو 

موفق باشید 

[برش] راهنمای پذیرش در مقطع PhD در آلمان - m.mohaqeq - 16-03-2014

با سلام
شانس من برای دانشگه های اروپا (به خصوص آلمان) به صورت فول فاند چطوره؟
لیسانس مکانیک - معدل 16
فوق مهندسی بیومکانیک (مهندسی پزشکی) - معدل 17.30
یک مقاله ISI
تافل 103
و آیا اروپا باید حتماً قبلش با استاد اوکی شده باشی بعد اقدام کنی یا نه؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 16-03-2014

در این مورد می تونید تاپیک های کمک هزینه و تماس با استادان رو نگاه کنید. ولی به طور خلاصه شما چون هنوز مدرک زبان نگرفتین نباید خیلی انتظار پاسخ مثبت داشته باشید. در بهترین حالت به شما میگن که هر وقت این چیزهایی که گفتین آماده شد بعد ایمیل بزنید. تنها در صورتی ممکنه شما رو مشروط کنند که بقیه شرایط تون خیلی قوی باشه مثلا معدل هاتون خیلی خوب باشه و مقاله های زیادی به زبان انگلیسی داده باشین که مطمئن باشند مدرک زبان رو هم به زودی می گیرید. ولی در کل به دلیل درخواست ها و ایمیل های زیاد معمولن افرادی رو که همه مدارکشون آماده هست پاسخ مثبت می دهند.

تماس با استادان در اغلب موارد اجباری نیست و می تونید از مجرای رسمی دانشگاه ها تشکیل پرونده بدین و منتظر پاسخ بشین که پذیرش می دهند یا خیر. منتهی این کار در صورتی که برای دانشگاه های نامناسب اقدام کرده باشین ممکنه هزینه های شما رو به هدر بده. به همین دلیل برخی برای اطمینان اول با اساتید تماس می گیرن و اگر از اونها پاسخ مثبتی گرفتن بعد برای اون دانشگاه اقدام می کنند. البته برخی از دانشگاه ها هم ممکنه پذیرش مشروط بدهند و بعد به شما بگویند که می بایست یک استادی رو پیدا کنید که باهاش کار کنید وگرنه پذیرش تون قطعی نمیشه. ولی تعداد این نوع دانشگاه ها محدودتر هست.

در مجموع به نظرم بهتره که شما ابتدا نمرات زبان تون رو بگیرید و بعد برای پذیرش اقدام کنید چون بدون مدرک ممکنه برخی از فرصت ها و رتبه های خوب رو از دست بدین. شما با توجه به اینکه معدل هاتون خوبه و مقاله هم داشتین اگر مدرک های زبانتون رو بگیرید خیلی شانس تون زیاد میشه. در ایمیل زدن هم بهتره ابتدا به یکی از اونها بزنید و بعد از یکی دو هفته اگر جواب ندادند به یک استاد دیگه همون دپارتمان بزنید. البته همونطور که گفتم این کار در اغلب موارد اجباری نیست و می تونید مستقیم هم اپلای کنید و منتظر پاسخ بمونید.
(15-03-2014, 03:43 PM)'elahe_gh64' نوشته: ممنونم دوست عزیز با اطلاعاتی که بهم دادین. شرایط پذیرشی که گفتین همراه با فاند من احتمال پذیرش دارم؟ و برای پذیرش دانشگاهها باید مستقیم مکاتبه بشه با اساتید؟ من با چند استاد مکاتبه کردم و برخی جواب میدادن که پوزیشن خالی ندارند فعلا و برخی از اونها هم جوابی به ایمیل نمیدهند. بهتره که چندین بار زده بشه یا به استاد دیگه ای از همون دپارتمان ایمیل زده شه با توجه به اینکه شنیدم به چند استاد از یک دپارتمان نباید ایمیل داد بد میشه برای دانشجو. ؟ بازم ممنونم از راهنماییاتون.

[برش] شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - shiva gh - 17-03-2014

سلام
من معدل کارشناسیم خیلی کمه ۱۳
کارشناسی ارشدم:۱۶.۶۳
رشتم:لیسانسم زیست 
ارشد:فیزیولوژی جانوری
یک مقاله ISI خودم دارم و توی ۲تا دیگه همکارم
چقدر شانس پذیرش دارم؟
راستی‌ دارم زبان می‌خونم هنوز مدرک ندارم

ویرایش توسط MaMi به دلیل تبدیل فینگلیش به فارسی

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 17-03-2014

متاسفانه معدل کارشناسی تون خیلی کم شده و این قدری کار رو مشکل می کنه. بیشتر دانشگاه ها یک حداقل معدلی رو برای کارشناسی می گذارن و اگرچه دیگر شرایط میتونه تا حدی این ضعف رو پوشش بده ولی تا زمانی که این حداقل ها برآورده نشه ممکنه پرونده شما مورد بررسی دقیق قرار نگیره. می بایست بگردید دانشگاه هایی رو پیدا کنید که حداقل معدل کارشناسی اونها به شما نزدیک باشه که در مورد شما تقریبا در رتبه های 500 به بالا قرار دارند. سعی کنید در تافل یا آیلتس به ترتیب بالاتر از 100 و 7 بگیرین. اگر برای آمریکا می خواستین اقدام کنید می بایست در امتحان GRE هم شرکت کنید و حدود 310 به بالا بگیرید. بگردین و استادهایی که در زمینه مقاله شما کار کردن رو پیدا کنید و باهاشون در ارتباط باشین، ممکنه تا یه حدی معدل کارشناسی شما رو نادیده بگیرند. بقیه شرایط پرونده تون خوبه و مشکل بیشتر در همون معدل کارشناسی هست.