آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - elahe_gh64 - 21-02-2014

دوستان سلام.
با شرایط من امکان پذیرش در کجا وجود دارد و آیا اصلا شانس تحصیل همراه با بورسیه را دارم یا خیر؟ شما کجا را پیشنهاد میکنید؟
لیسانس روانشناسی بالینی از دانشگاه علامه طباطبایی با معدل 17/16 و کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی از دانشگاه دولتی ارومیه با معدل 31/18 . 11 مقاله کنفرانس بین المللی و داخلی رو دارم که به زبان فارسی هست. دو مقاله کنگره بین المللی که در ترکیه برگزار شد و به زبان انگلیسی. یک مقاله ISC در ترکیه چاپ شد به زبان انگلیسی. یک مقاله علمی پژوهشی داخلی  و همکار در یک طرح ملی . نمره زبان ندارم اما میتونم فشرده در عرض چند ماه کسب کنم .
خواهش میکنم اگر اطلاعاتی دارید کمکم کنید.

[برش] شرط معدل - volcano_67855 - 22-02-2014

سلام من رشتم فیزیولوژی هس.  گرایش ارشدم فیزیولوژی. ولی معدلم 14.80 هس. تافل 80- و 2 مقاله دارم. و کارشناس سه تا کارگاه الکتروفیزیولوژی بودم.با این معدلم میتونم پذیرش بگیرم. کمک هزینه چی؟میتونم بگیرم. دانشگاه های اروپایی چظور؟مرسی.اگه میشه راهنماییم کنید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - giga - 23-02-2014

سلام . یه سوال. البته چون  بخش مربوطه پاسخ نداد اینجا پرسیدم. در سفارت چه سوالهایی از آدم می پرسند؟ لطفا اونهایی که تجربه دارند پاسخ دهند .

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - reza_1st - 23-02-2014

(23-02-2014, 08:47 AM)'giga' نوشته: سلام . یه سوال. البته چون  بخش مربوطه پاسخ نداد اینجا پرسیدم. در سفارت چه سوالهایی از آدم می پرسند؟ لطفا اونهایی که تجربه دارند پاسخ دهند .

اینجا کامل توضیح داده شده.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - roshanak25 - 01-03-2014

سلام دوستان. من در مورد اینکه چه کشورهایی اپلای کنم، خیلی سردرگم هستم و نمیدونم رو کجا بیشتر زوم کنم. اگه دوستان نظراتشون رو بگن خیلی ممنون میشم.
رشته: تربیت بدنی گرایش رفتار حرکتی
معدل لیسانس: 15/1 از دانشگاه سراسری
معدل ارشد: 17 (دانشجوی ترم آخر دانشگاه سراسری)
یک مقاله داخلی و یک مقاله خارجی که هر دو ISC هستن. تا چند ماه آینده یک مقاله عالی آماده میشه که احتمالا isi بشه
مدرک زبان فعلا ندارم، سطح زبانم خوبه و الان دارم خودمو برای آزمون آماده میکنم (حداقلش 6.5 در نظر بگیرین)
با توجه به این شرایط کجاهارو بیشتر توصیه میکنید؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 01-03-2014

معدل کارشناسی تون متوسط هست و اگر یکی دو دهم بالاتر بود کارتون در خیلی موارد ساده تر میشد. نمره تافل تون رو هم بهتره دست کم به 90 یا آیلتس 6.5 برسونید. البته با این شرایط هم احتمالا بشه پذیرش و فاند گرفت ولی نباید خیلی انتظار داشته باشید که رتبه دانشگاه هایی که ازشون پذیرش می گیرید ممتاز باشه. با این شرایط من جای شما باشم بیشتر روی رتبه های حدود 300 تا 500 وقت می گذارم. هر چه نمره زبان یا بقیه شرایط رو بتونید بهبود بدین می تونید به رتبه های بهتر فکر کنید و به عکس.
(22-02-2014, 08:39 PM)'volcano_67855' نوشته: سلام من رشتم فیزیولوژی هس.  گرایش ارشدم فیزیولوژی. ولی معدلم 14.80 هس. تافل 80- و 2 مقاله دارم. و کارشناس سه تا کارگاه الکتروفیزیولوژی بودم.با این معدلم میتونم پذیرش بگیرم. کمک هزینه چی؟میتونم بگیرم. دانشگاه های اروپایی چظور؟مرسی.اگه میشه راهنماییم کنید.

معدل تون به نسبت خوبه و حداقل اغلب دانشگاه ها رو برآورده می کنه. به نظرم به وبسایت هایی که رتبه دانشگاه ها رو معرفی می کنند برین و بین رتبه های حدود 100 تا 300 اونهایی که رشته شما رو دارند رو پیدا کنید و بعد کشورهایی رو که به هر دلیل از اونها خوشتون نمیاد رو کنار بگذارید. به این شکل مثلا شاید 30 تا دانشگاه بمونه که بیشتر می تونید با اونها در ارتباط باشید و از اونهایی که پاسخ مثبت گرفتید برای همون ها اپلای کنید. بهتره البته نمره آیلتس رو به سطح حدود 7 برسونید تا شانس تون بیشتر بشه. در غیر این صورت شاید مجبور بشین کمی به سمت رتبه های بالاتر روی بیارین. انتخاب کشورش دیگه به برنامه های آینده فرد بستگی داره و گرنه اگر صرفا جنبه های علمی مطرح باشه بیشتر همون رتبه هست که در انتخاب تاثیرگذاره. خوشبختانه رشته شما خیلی حساس نیست و از نظر ویزا مشکل خاصی برای کشورهای مختلف ندارید.
(01-03-2014, 12:48 PM)'roshanak25' نوشته: سلام دوستان. من در مورد اینکه چه کشورهایی اپلای کنم، خیلی سردرگم هستم و نمیدونم رو کجا بیشتر زوم کنم. اگه دوستان نظراتشون رو بگن خیلی ممنون میشم.
رشته: تربیت بدنی گرایش رفتار حرکتی
معدل لیسانس: 15/1 از دانشگاه سراسری
معدل ارشد: 17 (دانشجوی ترم آخر دانشگاه سراسری)
یک مقاله داخلی و یک مقاله خارجی که هر دو ISC هستن. تا چند ماه آینده یک مقاله عالی آماده میشه که احتمالا isi بشه
مدرک زبان فعلا ندارم، سطح زبانم خوبه و الان دارم خودمو برای آزمون آماده میکنم (حداقلش 6.5 در نظر بگیرین)
با توجه به این شرایط کجاهارو بیشتر توصیه میکنید؟

[برش] با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - spreadboy - 02-03-2014

مرسی دوستان از راهنماییتون.

میشه لطف کنید الان بگین من از کجا شروع کنم وچه جوری به دانشگاه ها درخواست بدم؟؟؟
چون هیچ اطلاعی ندارم.

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - soilman - 02-03-2014

در ابتدا بهترین کار اینه که جزوه ی آکادمیا کافه رو مطالعه کنید و بعد هم در مورد اراسموس به تاپیک مربوطه مراجعه کنید و اطلاعات خودتتان را در این زمینه ها با جستجو کلید واژگان رشته تان و erasmus در گوگل به روز و تکمیل کنید
(02-03-2014, 02:24 PM)'spreadboy' نوشته: مرسی دوستان از راهنماییتون.
میشه لطف کنید الان بگین من از کجا شروع کنم وچه جوری به دانشگاه ها درخواست بدم؟؟؟
چون هیچ اطلاعی ندارم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 04-03-2014

معدل کارشناسی و کارشناسی ارشدتون خوبه و حداقل اکثریت قریب به اتفاق دانشگاه ها رو برآورده می کنه. شما که 12-10 تا مقاله دارید اگر می تونستید دست کم یکی دو تا از اونها رو به سطح مجله های ISI می رسوندید --به ویژه اونهایی رو که به زبان انگلیسی هستند و بهبود دادن اونها وقت زیادی نمی بره-- خیلی خوب بود ولی همین ها هم به هر حال بهتر از نداشتن مقاله هستند. اگر بتونید در آیلتس 7 یا بهتر (یا در تافل 100 یا بهتر) بگیرید شانس بالایی برای گرفتن پذیرش دارید. برای آمریکا به احتمال زیاد به GRE هم احتیاج خواهید داشت که به این منظور بهتره نیازمندی های سایت دانشگاه هاشون رو نگاه کنید. ولی به طور عمومی اگر بتونید نمره حدود 310 به بالا بگیرید خوبه. با توجه به معدل هاتون و به فرض اینکه در زبان و GRE نمره های خوبی بگیرید شانس گرفتن پذیرش از 100 دانشگاه برتر رو هم دارید. منتهی با توجه به اینکه مقاله ISI ندارید شاید بهتر باشه تا رتبه های حدود 200 رو هم در نظر داشته باشید.
(21-02-2014, 06:53 PM)'elahe_gh64' نوشته: دوستان سلام.
با شرایط من امکان پذیرش در کجا وجود دارد و آیا اصلا شانس تحصیل همراه با بورسیه را دارم یا خیر؟ شما کجا را پیشنهاد میکنید؟
لیسانس روانشناسی بالینی از دانشگاه علامه طباطبایی با معدل 17/16 و کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی از دانشگاه دولتی ارومیه با معدل 31/18 . 11 مقاله کنفرانس بین المللی و داخلی رو دارم که به زبان فارسی هست. دو مقاله کنگره بین المللی که در ترکیه برگزار شد و به زبان انگلیسی. یک مقاله ISC در ترکیه چاپ شد به زبان انگلیسی. یک مقاله علمی پژوهشی داخلی  و همکار در یک طرح ملی . نمره زبان ندارم اما میتونم فشرده در عرض چند ماه کسب کنم .
خواهش میکنم اگر اطلاعاتی دارید کمکم کنید.

salam - hirkania - 06-03-2014

با سلام خدمت دوستان
من چطوری میتونم رشته دکتری که میخوام بخونم و تو دانشگاه های اروپا پیدا کنم که کدوم دانشگاه ارائه میده؟؟؟؟؟؟ممنون