آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 18-02-2014

(17-02-2014, 11:25 PM)'farzane2090' نوشته: با سلام دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد مهندسی مواد گرایش شناسایی در دانشگاه فردوسی مشهد هستم. معدل: 17.88
معدل کارشناسی 15.6
مدرک زبان ندارم. با این شرایط برای دریافت فاند کامل شانس پذیرش phd در کدام دانشگاه های حارج را دارم؟
ممنون از راهنماییتون

سلام.خوش امدین به این سایت
دانشگاه لیسانستون رو نگفتین ولی با فرض همین فردوسی بازهم خیلی شناخته شده نیست ولی جای نگرانی نداره چون تقریبا همه دانشگاه های ایران بجز دو سه تای اول همینن.بدون مدرک زبان نمیشه نظر داد چون اولا هدفتون اگر آمریکا باشه که gre بعد از معدل تقریبا از همه مهمتره و برای بقیه هم خوب نمره خوب میتونه خیلی مثبت باشه.در ضمن مقاله خیلی تاثیرگذاره که بازم چیزی نگفتین! اما معدل ارشدتون خوبه.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 18-02-2014

از دو دید باید به این مساله نگاه کنید. یکی شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا و آمریکا و دیگری شانس گرفتن ویزا از سفارت اون کشورها. در مورد شانس پذیرش با توجه به اینکه معدل کارشناسی شما زیاد خوب نبوده شانس گرفتن پذیرش در رشته فیزیک در دانشگاه های با رتبه خوب قدری کاهش پیدا می کنه و از این نظر با فرض گرفتن نمره های خوب در زبان و GRE شانس تون برای رشته های مرتبط با مدرک ارشدتون بیشتر هست. اینطور هم که به نظر می رسه خودتون هم علاقه خاصی به کارشناسی تون ندارید. در کانادا و آمریکا گاهی برای گرایش های حساس شرط مقیم بودن رو می گذارند و از دانشجوهای خارجی پذیرش نمی گیرند و اونهایی هم که به صورت رسمی به این موضوع اشاره نکرده باشند احتمالا وقتی به دانشجویان کشورهایی مثل ایران می رسه قدری سخت گیری بیشتری کنند.

در مورد شانس گرفتن ویزا به هر حال داشتن سابقه کاری یا تحصیلی در زمینه های حساس می تونه تاثیرگذار باشه و حتی اگر برای رشته های غیرمرتبط یا غیر حساس پذیرش گرفته باشید باز از دید اونها این احتمال وجود داره که اینها پوششی برای انتقال تکنولوژی باشه. چیزی که هست در مورد شما چون معدل کارشناسی تون به گفته خودتون خوب نبوده و سابقه کاری خاصی هم در زمینه های هسته ای ندارید سفارت خیلی روی شما حساس نخواهد شد. چیزی که شانس گرفتن ویزای شما رو زیاد می کنه این هست که بتونید نشون بدین که تغییر گرایش شما در ارشد از روی علاقه بوده و قصد دارید در آینده هم در همون زمینه ادامه تحصیل بدین و کار کنید.

به طور خلاصه شخصا فکر می کنم شانس شما برای گرفتن پذیرش و ویزا در رشته های مرتبط با ارشد بهتر هست. ولی چون معدل کارشناسی تون پایین بوده باید سعی کنید اون رو با زبان و GRE جبران کنید. برای کانادا البته خیلی تاکیدی روی دومی ندارند ولی در آمریکا تاکید بیشتری هست و اگر بتونید نمره بالای حدود 310 بگیرید تاثیر مثبت می گذاره. بهتر هست سایت هر دانشگاه رو برای اطمینان نگاه کنید که از نیازمندی های پذیرش اونها آگاه بشین.
(14-02-2014, 01:58 PM)'chirrchiro' نوشته: سلام دوستان
خسته نباشید
سال ٨٥ لیسانس فیزیک هسته ای رو از دانشگاه دولتی  گرفتم, معدلم خوب نیست. ٢ سال کاره marketing کردم
سال ٢٠١٢ مستر Information Technology رو در مالزی گرفتم و تا الان تو مالزی کار میکردم java 1 year .net 1 year
میخام بدونم شانس گرفتن PghD یا مستر (هر کدوم) از دانشگاه های کانادا , امریکا اروپای شمالی چقدر هست?

متاسفانه مقاله ندارم
ممنونم
پانوشت: معدل ٣.٧٥ IT  از ٤ شده 

(17-02-2014, 04:20 PM)'chirrchiro' نوشته: حرفه شما متین.   
تنها شکی که برام هست اینکه: چون مسترم با لیسانس هم رشته نیست میتونم برای دکترا اقدام کنم یا باید مستر اقدام کنم ؟ (تا خدای نکرده reject بشه)
تو تاپیک ها خونده بودم یک ویزا ی باطل شده گرفتن ویزا تحصیلی را آسون میکنه. به نظر شما برگردم ایران اقدام کنم یا همینجا اقدام کنم ؟
با توجه به شرایط ام گرفتن فاند (با داشتن مدرک IELTS , GRE ) از کانادا یا امریکا امکان داره؟
ممنون از راهنماییتون
پ.ن : این ١٢ واحد هسته ای هم دلیل خارج شدن ما از ایران شد , هم اینکه جایی نداریم برای رفتن ,
اینجا هم بیش از 5  سال هستیم بدونه PR

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - nexuz - 18-02-2014

سلام من دانشجوی سال چهارم مهندسی مکانیک دانشگاه شریفم معدل کلم ۱۲.۳ :-D ( کلا به تفریح گذشت لیسانس) قصد دارم برای ادامه این مقطع به امریکا برمtransfer ، آیا امکانش هست یا عاقلانه هست ؟ قاعدتا هم ۸ ترمه درس رو تموم نمیکنم ۱۰-۱۱ ترمه میشه یعنی ۳،۴ ترم دیگه مونده.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mahnaz103 - 18-02-2014

سلام 
اگه پست های قبلی رو خونده باشید جواب سوالتون  روشنه....
ببینید همه فاکتورهای باهم مهم هستند در فرایند پذیرش وفاند. معدل،نمره زبان، تماس با اساتید در خیلی از مواقع، مقاله ، نمره جی آر ایی و...
برای امریکا نکته خیلی مهم ، نمره جی آر ایی هستش، خیلی از دانشگاه هاش اینو میخوان و نمره 310 به بالا از 340 بر اساس سیستم نمره دهی جدید، خوبه. شما چون معدلتون کمه، و میگید چند ترم دیگه مونده تموم کنید پس خیلی سعی کنید معدل رو بکشید بالاتر، حداقل 14 بشه ! مینیمم چندتا دانشگاه رو نگاه کنید میبیند مثلا 14 شاید مینیمم باشه!! درکنارش حتما زبانتون رو قوی کنید در حدی که نمره بالا بگیرید، هرچه بالاتر ، شانستون بیشتر، همچنین GRE که دیگه اصل مطلبه و با توجه به معدل کم باید نمره ی خوبی در این امتحان بیارید تا یکم پوشش بده معدل رو ...
از دانشجوی لیسانس انتظار مقاله نمیره اما اگه داشته باشید شرایطتتون رو بهبود میبخشه 
اینم بدونید که تلاش اصل قضیه اس پس نا امید نباشید و در این فرصت باقی مونده تلاش کنید...انشالله که نتیجه مثبت رو بگیرید 

[برش] تحصیل در ژاپن - abbas2 - 18-02-2014

سلام دوستان
دانشجوی کارشناسی مکانیک ترم آخر هستم با معدل 15 و زبانم هم خوبه و تا چند ماهه آینده مدرکو میگیرم
مقاله دارم اما هنوز به جایی ارائه نکردم حتی اختراع هم دارم که هنوز کمی کار داره و بعد ثبت میشه
مدرک نرم افزارهای تخصصی مکانیک را هم دارم و مسلط هستم
2.5سال هم سابقه مدیریت فروش یک شرکت در منطقه جنوب کشور را دارم
اما علاقه شخصی خودم برای ارشد MBA هست
با توجه به این اطلاعات فکر میکنید کدام کشور و کدام دانشگاه و رشته برای ارشد برای من بهتره؟
ممنون
شاد باشید و سبز

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - phd - 19-02-2014

سلام
لیسانس برق معدل 14/5 --- فوق لیسانس دانشگاه شهید بهشتی 15/2--3 مقاله کنفرانسی و 1 مقاله ژورنال --
تافل آی بی تی 80-- چه دانشگاهی رو میتونم اقدام کنم؟..به فول فاند نیاز دارم.

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - aram_leg - 19-02-2014

سلام خدمت همه دوستان:
دانشجوی ترم 4 ارشد رشته کشاورزی (گرایش اصلاح نباتات) دانشگاه رازی کرمانشاه هستم. خیلی شانس بیارم معدلم 15.70 میشه، البته با پایان نامه.
شهریور 93 میتونم دفاع کنم. تا اون موقع احتمالا 5تا مقاله ISI خوب داشته باشم،شایدم بیشتر. مدرک زبان هم ندارم ولی شدیدا دارم واسه آیلتس میخونم. مشکل سربازی هم ندارم. کارشناسی هم آزاد بودم با معدل 15.5، بیشترین امیدم به مقاله هامه، چون خیلی زحمت کشیدمو کارمم سنگین بوده. تو دوره کارشناسی 4 سال سابقه کار پاره وقت نسبتا مرتبط در یک شرکت مشاور دارم و 2 سال ارشد هم در یک شرکت پیمانکاری کشاورزی کار کردم و ناظر پروژه و سرپرست کارگاه هم بودم.
خیلی دوست دارم برم استرالیا، با این شرایط میتونم بورس بگیرم؟
به نظرتون پاییز 93 میتونم اقدام کنم؟ آیا تو این 8ماه میتونم آیلتسمو بگیرم چون زبانم اصلا خوب نیست؟ واسه رشته من بهترین دانشگاه استرالیا کدومه؟ واسه دانشگاه های گروه هشت میتونم اقدام کنم؟ اصلا به نظرتون بورس کدوم دانشگاه رو میتونم بگیرم؟ اگه کسی هم رشته خودم هست ممنون میشم اگه راهنمایی کنید؟ از دوستان دیگر هم که راهنمایی می کنند سپاس گزارم.
ببخشید من زیاد حرف زدم و سوال کردم. ممنون از همتون.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 20-02-2014

معدل تون خوبه. در رشته های مدیریتی و انسانی انتظار دارند که زبان بهتری در مقایسه با مهندسی ها داشته باشید. در اغلب موارد می بایست تافل حدود 100 به بالا (یا آیلتس 7 به بالا) داشته باشید و همین طور بیشتر دانشگاه ها از شما مدرک GMAT هم خواهند خواست که بهتر هست سایت هر دانشگاه رو برای حداقل های نمره های لازم در این دو مورد نگاه کنید. سابقه کار مدیریت فروش شما هم نکته مثبتی خواهد بود. چون اولین سوالی که ممکنه ازتون بپرسند (گاهی برای دادن پذیرش با شما مصاحبه تلفنی می کنند) این هست که چرا به این رشته علاقه مند شدین و مهندسی رو ادامه ندادین که با داشتن سابقه کار مرتبط توضیح دادن و متقاعد کردن اونها حالا چه به صورت شفاهی و در قالب مصاحبه یا چه به صورت نوشتاری در قالب SOP خیلی مشکل نخواهد بود.

منتهی امر برای MBA به سختی میشه کمک هزینه گرفت و جزو رشته هایی هست که هزینه تحصیل شون بیشتر از متوسط دیگر رشته هاست. در واقع مشکل اصلی بیشتر همین تامین هزینه هست وگرنه به استثنای آمریکا که مکانیکی بودنتون ممکنه یه مقدار روی زمان گرفتن ویزای شما تاثیر بگذاره تقریبا برای هر کشوری می تونید اقدام کنید و پذیرش بگیرید.

برای ارشد مکانیک هم شرایط گرفتن پذیرش رو دارید و با همون نمره زبانی که در بالا اشاره کردم می تونید پذیرش بگیرید. برای آمریکا معمولا به GRE هم احتیاج خواهید داشت که حدود 310 به بالا باشه شانس تون خوب خواهد بود. ولی در اینجا هم دوباره همون مشکل کمک هزینه وجود داره و شانس گرفتن کمک هزینه در مقایسه با دکترا کمتر هست و شاید در نهایت مجبور بشین ارشد رو در ایران بخونید و بعد برای دکترا اقدام کنید. اگر هزینه شخصی بخواهید بروید در مقایسه با MBA خیلی کمتر خواهد شد.

(18-02-2014, 05:58 PM)'abbas2' نوشته: سلام دوستان
دانشجوی کارشناسی مکانیک ترم آخر هستم با معدل 15 و زبانم هم خوبه و تا چند ماهه آینده مدرکو میگیرم
مقاله دارم اما هنوز به جایی ارائه نکردم حتی اختراع هم دارم که هنوز کمی کار داره و بعد ثبت میشه
مدرک نرم افزارهای تخصصی مکانیک را هم دارم و مسلط هستم
2.5سال هم سابقه مدیریت فروش یک شرکت در منطقه جنوب کشور را دارم
اما علاقه شخصی خودم برای ارشد MBA هست
با توجه به این اطلاعات فکر میکنید کدام کشور و کدام دانشگاه و رشته برای ارشد برای من بهتره؟
ممنون
شاد باشید و سبز

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - abbas2 - 20-02-2014

ممنون M1keعزیز
IELTS7.5 
علاقه شخصی من تحقیقات تجاری صنعتی هست،اگه رشته یا گرایش خاصی را اطلاع دارید که مشکل گرفتن فاندش کمتر باشه لطفا معرفی کنید
نظر خودم کشور کره جنوبیه،اگه اطلاعی دارید ممنون میشم
دانشگاه GMAT نمیخواد،اما گفته داشتنش نقطه قوته ،به نظرتون چون ایران GMATارائه نمیشه GREچطوره؟
ضمنا درباره سابقه کاری چه سوالاتی میشه و چه مدارکی میخوان؟
رشته های مدیریت هم اگه امکانش هست بفرمایید
ممنون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 20-02-2014

نمره آیلتس تون خیلی خوبه و شانس گرفتن پذیرش تون رو زیادی می کنه ولی همچنان مشکل کمک هزینه به حال خودش باقی می مونه. من اطلاع خاصی در مورد دانشگاه های کره جنوبی ندارم. در مورد دانشگاه های آمریکا و کانادا بیشتر همون GMAT رو دیدم که احتیاج دارند. آزمون اون در کشورهای همسایه انجام میشه (برای نمونه در شهر آنکارا). از نظر ساختار شبیه GRE هست ولی یک مقدار سوال های ریاضی و درک مطلب اون پیچیده تر هست. در انجمن آزمون ها نگاه کنید قاعدتا در مورد این این آزمون ها باید توضیحاتی داده شده باشه. در جزوه سایت هم که لینکش در بالای سایت هست در مورد این آزمون توضیحاتی داده شده.

در مورد سوالات در مواردی که من دیدم بیشتر در مورد انگیزه شما از ادامه تحصیل در اون رشته، اینکه چطور با اون آشنا شدین، چطور خوندن این دوره می تونه به آینده کاری شما کمک کنه، نمونه هایی از تجربه های شخصی خودتون که در اونها با مدیریت و Business سر و کار داشتین و تونستین مساله یا مشکل خاصی رو با قابلیت های مدیریتی خودتون حل کنید سوال میشه.

انواعش که زیاد هست و بسته به زمینه کاری و علاقه تون می تونید در یکی از اونها ادامه تحصیل بدین. به طور کلی رشته های معروف تر مدیریتی در زمینه های زیر وجود دارند که خودشون دوباره ممکنه در دانشگاه های مختلف دارای چندین زیر مجموعه باشند. اگر به سایت دانشگاه هایی که School of Business یا Management دارند مراجعه کنید در مورد زمینه های کاری این رشته ها و اینکه چه حوزه هایی رو در بر می گیرند توضیحاتی داده شده که دونستن اونها قبل از اقدام برای پذیرش خوبه:

Business
Finance
Economics
Advertising
Marketing
International Business
Information Technology Management
Accounting
Project Management 
Public Relations
Human Resources

همین طور سعی کنید دست کم یک یا دو تا از توصیه نامه هاتون رو از محل هایی که کار می کردید بگیرید چون براشون سابقه کار در زمینه های مدیریتی و آشنایی عملی با اون خیلی اهمیت داره.