آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 13-02-2014

من نقل قول نمیکنم تا دوستان هم جواب بدن.
کلا این مورد بستگی شدیدی به میزان سخت گیری دانشگاه داره و من در جریان نیستم آیا از شما GRE هم خواستن یا نه؟!
خودشون گفته اند که مینیموم معدل برابر یا بیش از 2.5 باشه که در واقع یه جور التزام هستش. البته مواردی دیده شده که با نمرات زبان و مقالات معدل رو پوشش داده (مثلا طرف جی ار ای بالا گرفته) که خوب بازم شدیدا به دانشگاه بستگی داره.
مثلا من یه مورد بگم شما شاید تعجب کنید:
طرف ( که رشتش دقیقا یادم نیست ولی فنی مهندسی بود) جی ار ای 1440 بود و تافل 118 و 5 مقاله ISI داشت و 3 تا کنفرانس که دو تاش بین المللی بود و مدرک نرم افزار هم دو تا داشت ولی واقعا عجیب بود که معدلش حدود 12.5 بود!!!
از دانشگاههای تاپ پذیرش نگرفت.
مورد بر عکس هم بوده.
شما تلاشتون رو بکنید و اپلای هم بکنید شد شد نشد دانشگاه دیگه.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 13-02-2014

(13-02-2014, 06:41 PM)'محمد123' نوشته: سلام.مرسی از سایت بسیار خوبتون
می خواستم بدونم وقتی که من بتونم برای یکی از کشورهای اروپایی یا آمریکا پذیرش بگیرم،پروسه گرفتن ویزا و تمامی این مراحل چند روز طول می کشد؟در واقع چند روز قبل از شروع ترم جدید دانشگاه مورد نظر باید پذیرش گرفته شده باشد؟

دوست عزیز همه این موارد بستگی به دانشگاه و کشور و شهر و ایالت و رشته مورد نظر شما داره و نمیشه به راحتی و کلی جواب داد به این سوال.
مثلا واسه امریکا ممکنه پروسه ویزای شما از یک روز تا چندین و چند ماه متغیر باشه. کانادا هم به همان ترتیب. حالا اروپا فک نکنم زیاد مشکلی داشته باشه.
کلا سعی کنید چندین ماه قبل شروع کلاسا پذیرش رو گرفته و اقدام به ویزا بکنید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - M1KE - 14-02-2014

بالا بودن معدل ارشد و بهبود دادن بقیه شرایط (زبان و غیره) می تونه تا حدی کم بودن معدل کارشناسی رو پوشش بده با این حال هر دانشگاهی یک حداقل هایی رو برای هر مهارت تعیین می کنه که فقط در مواردی اون رو نادیده می گیرند که در بقیه مهارت ها خیلی قوی بودی باشین یا استادی توصیه شما رو بکنه. ولی در حالت عادی برای اینکه شانس گرفتن پذیرش شما معقول باشه می بایست بیشتر وقت خودتون رو روی دانشگاه هایی بگذارید که حداقل معدل اونها رو برآورده کرده باشید.

به طور کلی من معمولا به دوستان پیشنهاد می کنم به وبسایت های رتبه بندی دانشگاه ها مراجعه کنند و با توجه به معدل کارشناسی شون اگر کمتر از 14 هست بیشتر روی دانشگاه هایی که رتبه 500 به بالا دارند وقت بگذارند. بین 14 تا 15 روی رتبه های حدود 300 تا 500، بین 15 تا 16 روی رتبه های حدود 100 تا 300 و کسانی هم که معدل بالای 16 دارند می تونند روی رتبه های کمتر از 100 هم وقت بگذارند.

البته اینها رتبه های تقریبی هستند و در صورتی که دیگر مهارت های شما خوب باشه می تونید روی رتبه های بهتر هم وقت بگذارید. مقصود این هست که نگاه کلی واقع گرایانه باشه و تنها در صورتی روی رتبه های خیلی بهتر برین که وقت و هزینه اون رو داشته باشید و اگر در اونها پذیرفته نشدین از اتلاف هزینه و زمان ناراحت نشین.

در رشته های غیر پزشکی و غیر مهندسی زیاد دیده میشه که افرادی با کارشناسی غیرمرتبط در ارشد یا دکترای اونها ادامه تحصیل می دهند. طبیعی هست که اگر قرار باشه شما رو انتخاب کنند بیشتر مهارت ها و توانمندی های مرتبط شما رو نگاه می کنند و اگر در ارشد خوب ظاهر شده باشین قدری کارشناسی شما رو پوشش میده. به نظرم همون زبان و GRE خودتون رو بهبود بدین و فقط در صورتی که خود دانشگاه خاصی که مدنظرتون هست Subject رو احتیاج داشت روی اون وقت بگذارید.

در مورد لاتاری به طور خلاصه نظر شخصی من این هست که افرادی که قصد پذیرش دارند بهتر هست تا زمان گرفتن ویزا در اون شرکت نکنند ولی اگر هم کردین به هر حال قابل پنهان کردن نیست و می بایست در صورتی که پرسیدن خیلی عادی با موضوع برخورد کنید. در این مورد برای اطلاعات بیشتر می تونید تاپیک شرکت در لاتاری و مشکلات احتمالی برای ویزا رو بخونید و اگر همچنان سوالی داشتید می تونید در اونجا مطرح کنید تا دوستان پاسخ بدهند.
(13-02-2014, 09:12 AM)'laleh.saif' نوشته:
ممنونم که پاسخ دادین نه متاسفانه معدل کارشناسیم خوب نیست و چیزیکه همیشه نگرانم میکنه همینه....بنظرتون با توجه به متفاوت بودن رشته کارشناسیم و ارشد آیا لازم هس واسه جبران معدل کارشناسی Gre Subject Physic رو شرکت کنم؟ اینکه در لاتاری شرکت کردم ممکنه  تاثیری در گرفتن ویزا داشته باشه؟چون شنیدم  ممکنه باعث شه ویزا ندن........ ا

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - chirrchiro - 14-02-2014

سلام دوستان
خسته نباشید
سال ٨٥ لیسانس فیزیک هسته ای رو از دانشگاه دولتی  گرفتم, معدلم خوب نیست. ٢ سال کاره marketing کردم
سال ٢٠١٢ مستر Information Technology رو در مالزی گرفتم و تا الان تو مالزی کار میکردم java 1 year .net 1 year
میخام بدونم شانس گرفتن PghD یا مستر (هر کدوم) از دانشگاه های کانادا , امریکا اروپای شمالی چقدر هست?

متاسفانه مقاله ندارم

ممنونم

پانوشت: معدل ٣.٧٥ IT  از ٤ شده 

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - vazheh - 15-02-2014

با سلام
من ليسانس مهندسي كامپيوتر دارم با معدل 13.41
آيلتس 6 ام دارم
تصميم گرفتم براي كارشناسي ارشد واسه تركيه اقدام كنم ولي خيلي دوست دارم بدونم با شرايطم ميشه واسه كشور بهتريم اقدام كرد يا نه؟
خودم خيلي دوست دارم ادامه تحصيلم گرايش شبكه باشه ولي MBA هم بنظرم الان بازار كار خوبي داره.
خيلي ممنون ميشم اگه بتونيد راهنماييم كنيد كه شرايط كشور بهتري رو هم بتونم پيدا كنم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Torkan - 15-02-2014

(14-02-2014, 01:58 PM)'chirrchiro' نوشته: سلام دوستان
خسته نباشید
سال ٨٥ لیسانس فیزیک هسته ای رو از دانشگاه دولتی  گرفتم, معدلم خوب نیست. ٢ سال کاره marketing کردم
سال ٢٠١٢ مستر Information Technology رو در مالزی گرفتم و تا الان تو مالزی کار میکردم java 1 year .net 1 year
میخام بدونم شانس گرفتن PghD یا مستر (هر کدوم) از دانشگاه های کانادا , امریکا اروپای شمالی چقدر هست?

متاسفانه مقاله ندارم
ممنونم
پانوشت: معدل ٣.٧٥ IT  از ٤ شده 

دوست عزیز نمرات زبان؟
معدل لیسانس هم مهمه؟
با توجه به رشته لیسانستون فک کنم یکم مشکل ایجاد بشه واسه امریکا و کانادا...

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - chirrchiro - 17-02-2014

ایلتس رو ٦ سال پیش گرفتم آکادمیک  ٦.٥ شدم , الان ٧ رو میتونم بگیرم
 معدل لیسانس بد شد ,  دانشکده ما سختگیر بود. ٢ سال سابقه کار کمکی نمیکنه؟
میتونم موقع ترجمه فقط فیزیک ترجمه کنن , یعنی بازم مشکل هست Sad

ممنون از جوابتون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Torkan - 17-02-2014

دوست عزیز نگفتم حتما گفتم احتمالا
در ضمن بهتره چیزی رو پنهان نکنید چون اونی که باید بفهمه میفهمه! همه چی رو صادقانه برید جلو...
مثلا اولین سوالی که اگه بخواید دکترا برید از شما میپرسن تو سفارت امریکا و کانادا اینه که چرا لیسانس فلان رشته و فوق فلان رشته...
چون اینجا تاپیک اون مسایل نیست بهتره زوم نکنم روش.
در نهایت شما تلاش کنید واسه گرفتن نمره 7 که خوب هستش و همچنین اگر امریکا رو مد نظر دارید با توجه به رشته gre general یا gre subject...
بهتره واسه کشورهای مختلف اقدام کنید دوست عزیز.
در ضمن در باب اروپا دوستان متخصص بهتر و ریز تر جواب میدن.
اینجا رو ببین.
بااحترام

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - chirrchiro - 17-02-2014

حرفه شما متین.   
تنها شکی که برام هست اینکه: چون مسترم با لیسانس هم رشته نیست میتونم برای دکترا اقدام کنم یا باید مستر اقدام کنم ؟ (تا خدای نکرده reject بشه)
تو تاپیک ها خونده بودم یک ویزا ی باطل شده گرفتن ویزا تحصیلی را آسون میکنه. به نظر شما برگردم ایران اقدام کنم یا همینجا اقدام کنم ؟
با توجه به شرایط ام گرفتن فاند (با داشتن مدرک IELTS , GRE ) از کانادا یا امریکا امکان داره؟

ممنون از راهنماییتون

پ.ن : این ١٢ واحد هسته ای هم دلیل خارج شدن ما از ایران شد , هم اینکه جایی نداریم برای رفتن ,
اینجا هم بیش از 5  سال هستیم بدونه PR

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - farzane2090 - 17-02-2014

با سلام دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد مهندسی مواد گرایش شناسایی در دانشگاه فردوسی مشهد هستم. معدل: 17.88
معدل کارشناسی 15.6
مدرک زبان ندارم. با این شرایط برای دریافت فاند کامل شانس پذیرش phd در کدام دانشگاه های حارج را دارم؟
ممنون از راهنماییتون