آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - M1KE - 11-02-2014

در کل اگر شما بتونید فاند بگیرید نیاز چندانی به کار کردن نخواهید داشت و به میزانی هست که کفاف یک زندگی دانشجویی رو بدهند. در مورد کانادا شما به عنوان دانشجو می تونید برای Work Permit درخواست بدین. همین طور در صورتی که شما تحصیل تون تمام وقت باشه همسر شما اجازه کار خواهند داشت. اجازه کار همسر تا زمانی خواهد بود که شما مشغول تحصیل هستید. اینجا حالت های مختلف مجوز کار برای دانشجویان رو گذاشتم.
(10-02-2014, 09:56 PM)'pooooya' نوشته: با سلام، ممنون میشم اگر راهنماییم کنید که برای پذیرش گرفتن در مقطع دکترا باید برای کدوم کشور اقدام کنم. برام خیلی مهمه که اونجا اجازه کار داشته باشم و بتونم کار کنم. چون متاهل هستم و میخوام همسرم رو هم همراه خودم ببرم. اینطور که پرس و جو کردم کانادا به دانشجوی دکترا اجازه کار میدن.
اطلاعات تکمیلی که شاید مورد نیاز باشه اینکه ارشد IT هستم، سابقه کار بیش از 5 سال و معتبر در رزومم دارم. معدلم هم حدود 14.80، 14.90 هست.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - pooooya - 11-02-2014

(11-02-2014, 06:35 PM)'M1KE' نوشته: در کل اگر شما بتونید فاند بگیرید نیاز چندانی به کار کردن نخواهید داشت و به میزانی هست که کفاف یک زندگی دانشجویی رو بدهند. در مورد کانادا شما به عنوان دانشجو می تونید برای Work Permit درخواست بدین. همین طور در صورتی که شما تحصیل تون تمام وقت باشه همسر شما اجازه کار خواهند داشت. اجازه کار همسر تا زمانی خواهد بود که شما مشغول تحصیل هستید. اینجا حالت های مختلف مجوز کار برای دانشجویان رو گذاشتم.

ممنونم از راهنماییتون، فاند گرفتن شانسم رو کم و پروسه گرفتن پذیرش رو سخت و طولانی نمیکنه؟
با توجه به شرایطم که عرض کردم، بهترین انتخاب همین کاناداست؟ یا کشورهایی مثل آمریکا یا استرالیا؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - M1KE - 11-02-2014

من نمی تونم کشور خاصی رو به شما معرفی کنم. شرایط شما تقریبا برای همه این کشورهایی که گفتین کم و بیش یکسان هست. طبیعی هست که گرفتن فاند و پذیرش کمی سخت تر از پذیرش بدون فاند باشه ولی این رو هم در نظر داشته باشین که در صورتی که وضع مالی تون واقعا خوب نباشه (سالی حدود 30 هزار دلار) به سختی میشه با کار پاره وقت، هزینه های تحصیل و زندگی رو همزمان تامین کرد. داشتن مجوز کار هم لزوما به معنی پیدا کردن کار از همون ابتدای کار نیست و میشه اون رو به عنوان راه حلی برای پوشش برخی از هزینه ها یا داشتن یک زندگی کمی بهتر در نظر گرفت. به همین دلیل من اگر جای شما باشم بین این کشورها (کانادا، آمریکا و استرالیا) سراغ پذیرش هایی خواهم رفت که برای اونها فاند هم داشته باشم مگر اینکه به غیر از شرایط تحصیلی به یکی از این کشورها علاقه خاصی داشته باشم یا عوامل دیگری هم در این انتخاب تاثیر داشته باشه. برای نمونه شرایط گرفتن اقامت پس از تحصیل برای دانشجویان دکترای کانادا کاملا تعریف شده هست و آسون تر از آمریکاست. 

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - reza_1st - 11-02-2014

مایک عزیز کامل توضیح دادن، و واقعاً اینکه فاند داشته باشین تفاوت بزرگیه که نمی‌شه به راحتی با مجوز کار مقایسه‌ش کرد. و اینکه اگر بدون پشتوانه‌ای از ایران و فقط با حساب کردن روی کار کردن و درآوردن هزینه زندگی و تحصیل از راه کار حساب کنیم، تقریباً نشدنیه.. فقط من دو سه مورد رو در مورد آمریکا و کانادا بگم که شاید تو تصمیم گیری کمک کنه، در مورد استرالیا اطلاعاتی ندارم.
اول اینکه شرایط کار تو آمریکا خیلی سخت تر از کاناداس برای دانشجوها و همراهشون. یعنی ساده بخواین ببینین که کار کردن خارج از دانشگاه ممنوعه، هرچند راهکارهایی هست، ولی سخت و پر دردسره و خیلی نمیشه روشون حساب کرد.
دوم شهریه دانشگاه‌های آمریکاست، که بطور متوسط 3 برابر شهریه دانشگاه‌های کاناداست. شما برای کانادا می‌تونین یه شهریه متوسط حدود 8-9 هزار دلار در سال در نظر بگیرین، ولی برای آمریکا حدود 30 هزار. اگر کسی قرار باشه بدون فاند بره و پول رو خودش بده خیلی فرق می‌کنه. البته هزینه زندگی ممکنه بطور متوسط کمی تو کانادا بیشتر باشه، ولی اونقدری نیست که تاثیر گذار باشه تو تصمیم گیری. (همه‌ی این هزینه‌ها خیلی حدودی و متغیره با توجه به شهر و دانشگاه و ... و فقط یه عدد متوسط و تخمینیه)
در مورد اقامت ضمن اینکه حرف مایک رو تایید می‌کنم که کانادا هنوز روند سرراست‌تر و راحت‌تری داره به نسبت به آمریکا، ولی تو سال‌های اخیر روز به روز سخت تر شده و داره باز هم بدتر می‌شه. من شخصاً اگر بخوام انتخاب کنم، با توجه به شرایط الان وزن زیادی به این مورد نمی‌دم. اینم بگم که اگه تو آمریکا بعد تحصیل کار پیدا کنید، تقریباً بخش عمده‌ی مسیر گرفتن اقامت رو رفتین.
در مجموع اگر بخواین رو پذیرش بدون فاند حساب کنید، من کانادا روترجیح می‌دم، بخاطر شهریه خیلی کمتر، و اجازه کار راحت تر. موفق باشین.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - laleh.saif - 13-02-2014

سلام دوستان
من ارشد ژئوفیزیک دارم از دانشگاه تهران با معدل 16.37 و 4 مقاله کنفرانسی داخلی و 1 خارجی دارم و یه isi  سابمیت کردم  کارشناسیم فیزیک هسته ای از دانشگاه رازی میخوام واسه دکتری در خارج از ایران اقدام کنم آیا شانسی دارم؟ اگه نه نقاط ضعفم کجاس که تقویتش کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - M1KE - 13-02-2014

اگر معدل کارشناسی تون هم در همین حدود باشه خیلی خوبه و در اون صورت اگر زبان تون رو به حدود آیلتس 7.0 یا بهتر (یا تافل 100 یا بهتر) برسونید حتما شانس پذیرش خواهید داشت. برای آمریکا علاوه بر مدرک زبان به احتمال زیاد به امتحان GRE هم احتیاج خواهید داشت که اگر بتونید حدود 310 به بالا بگیرید شانس تون برای پذیرش گرفتن در اونجا هم خوب هست. اگر تا زمان اپلای مقاله ISI شما چاپ شده باشه طبیعتا خیلی بهتر هست.

با این حال جدای از بحث گرفتن پذیرش که در دست دانشگاه هست می بایست شانس گرفتن ویزا که در دست سفارت اون کشور هست رو هم در نظر بگیرید. با توجه به بحث های مربوط به تحریم و انتقال تکنولوژی های حساس، شانس شما برای گرفتن ویزا از آمریکا کم هست و اگر چنانکه روی این کشور می خواستید برنامه ریزی کنید به موازات اون روی کشورهای دیگر هم کار کنید که اگر آمریکا ویزا ندادند به هر حال کشورهای دیگه رو داشته باشید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - laleh.saif - 13-02-2014

(13-02-2014, 06:39 AM)'M1KE' نوشته: اگر معدل کارشناسی تون هم در همین حدود باشه خیلی خوبه و در اون صورت اگر زبان تون رو به حدود آیلتس 7.0 یا بهتر (یا تافل 100 یا بهتر) برسونید حتما شانس پذیرش خواهید داشت. برای آمریکا علاوه بر مدرک زبان به احتمال زیاد به امتحان GRE هم احتیاج خواهید داشت که اگر بتونید حدود 310 به بالا بگیرید شانس تون برای پذیرش گرفتن در اونجا هم خوب هست. اگر تا زمان اپلای مقاله ISI شما چاپ شده باشه طبیعتا خیلی بهتر هست.
با این حال جدای از بحث گرفتن پذیرش که در دست دانشگاه هست می بایست شانس گرفتن ویزا که در دست سفارت اون کشور هست رو هم در نظر بگیرید. با توجه به بحث های مربوط به تحریم و انتقال تکنولوژی های حساس، شانس شما برای گرفتن ویزا از آمریکا کم هست و اگر چنانکه روی این کشور می خواستید برنامه ریزی کنید به موازات اون روی کشورهای دیگر هم کار کنید که اگر آمریکا ویزا ندادند به هر حال کشورهای دیگه رو داشته باشید.

ممنونم که پاسخ دادین نه متاسفانه معدل کارشناسیم خوب نیست و چیزیکه همیشه نگرانم میکنه همینه....بنظرتون با توجه به متفاوت بودن رشته کارشناسیم و ارشد آیا لازم هس واسه جبران معدل کارشناسی Gre Subject Physic رو شرکت کنم؟ اینکه در لاتاری شرکت کردم ممکنه  تاثیری در گرفتن ویزا داشته باشه؟چون شنیدم  ممکنه باعث شه ویزا ندن........ ا

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - sarajafari - 13-02-2014

سلام باتشکر از وبسایت مفیدی که دارین من دانشجوی کارشناسی ارشد جغرافیا از دانشگاه تهران هستم بامعدل کل 17تمام مقاله و یک کتاب مدرک زبان هم تا سال دیگه میگیرم اکه میشه دانشگاههایی رو بهم معرفی کنین که می تونم ازشون فول فاند بگیرم ممنون

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Soltani91 - 13-02-2014

با عرض سلام، اینجانب دانشجوی دوره کارشناسی مهندسی کامپیوتر دانشگاه ملی شهید باهنر کرمان میباشم. اینجانب هنوز دوره کارشناسی را به پایان نرسانده و هنوز 2 ترم دیگر تا پایان این دوره فرصت دارم

[font][font]فعالیت های علمی من در دوره کارشناسی تا به حال:[/font][/font]

[font]1 - ارائه تک نفره 3 مقاله ISI [/font]

[b][b][font][b]2 - پذیرش اینجانب در باشگاه پژورهشگران دانشجو در کشور ایران[/font][/b][/b][/b]

[b][b][b][font][b]توجه : مقاله اول و دوم من در کشور امریکا به عنوان یکی از ده مقاله برتر هفته در سازمان علمی و جهانی Academia انتخاب شده اند. [/font][/b][/b][/b][/b]

[align=right][font]من با امید به مقالات، برای بخش Admission دانشگاه [/font][font]University of South Florida درخواست پذیرش در مقطع فوق لیسانس را ارسال کرد ه ام. آنها در پاسخ به من گفته اند که به من پذیرش خواهند داد اما باید حداقل GPA برابر 2.5 باشد. و همچنین چون مدرک زبان هم ندارم من را به صورتی پذیرش میدهند که دوره آموزش زبان را در خود دانشگاه سپری کنم.[/font]
[align=right][align=right]متاسفانه فکر نمیکنم که پس از پایان تحصیلاتم GPA من به 2.5 برسد به این دلیل که معدل من در پایان تحصیلاتم به احتمال زیاد 13.5 یا 14 خواهد بود. 
[align=right][align=right]به نظر شما با توجه به CV من و همچنین نامه هایی که از اساتید معتبر دریافت خواهم کرد، کم بودن مقدار GPA موجب میشو آن ها به من پذیرش ندهند؟ 
[align=right][align=right]من تصمیم دارم حتمآ برای ادامه تحصیل ارشد و دکتری به آمریکا بروم . به همین دلیل از شما خواهشمند هستم که لطف بفرمایید و به سوال من پاسخ دید. با سپاس از لطف و محبت شما.

[برش] مدارک مورد نیاز و مسائل مربوط به پروسه اخذ گذرنامه - محمد123 - 13-02-2014

سلام.مرسی از سایت بسیار خوبتون
می خواستم بدونم وقتی که من بتونم برای یکی از کشورهای اروپایی یا آمریکا پذیرش بگیرم،پروسه گرفتن ویزا و تمامی این مراحل چند روز طول می کشد؟در واقع چند روز قبل از شروع ترم جدید دانشگاه مورد نظر باید پذیرش گرفته شده باشد؟