آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

[جداشده] هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - fluid-mech - 24-03-2012

با سلام به دوستان
رشته : مهندسی مکانیک سیالات
دانشگاه تهران جنوب
مدرک زبان هم ندارم ولی تو ارشد بدون مطالعه 30 % زدم
می خواستم بدونم در چه کشورهایی شانس پذیرش دارم؟
راستی نیاز شدید هم به فاند دارم.همچنین از چه زمانی برا پذیرش اقدام کنم؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - fluid-mech - 24-03-2012

راستی معدل هم 15/55 هست

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - MaMi - 24-03-2012

(24-03-2012, 02:06 AM)fluid-mech نوشته: رشته : مهندسی مکانیک سیالات
دانشگاه تهران جنوب
مدرک زبان هم ندارم ولی تو ارشد بدون مطالعه 30 % زدم
می خواستم بدونم در چه کشورهایی شانس پذیرش دارم؟
راستی نیاز شدید هم به فاند دارم.همچنین از چه زمانی برا پذیرش اقدام کنم؟
دوست من شما بدون مدرک زبان که نمیتونی پات رو از کشور بیرون بگذاری...پس باید مدرک (مدارک) زبان رو داشته باشی (iBT/IELTS و GRE در صورتی که امریکا مد نظرتون باشه)
برای دریافت فاند هم، هم باید دانشگاه/استاد مقصدتون امکان مالی اش رو داشته باشه و هم اینکه شما رزومه قویتری داشته باشی نسبت به سایر رقباتون
(24-03-2012, 02:13 AM)fluid-mech نوشته: راستی معدل هم 15/55 هست
با فرض اینکه شما کارشناسی باشی، باید نمره زبان بالایی کسب کنی تا بتونی شانس پذیرشت رو افزایش بدی دوست من Smile

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - fluid-mech - 24-03-2012

ممنون از توضیح کاملتون
ولی اگه امکان داره شانس پذیرش من در کشورهای اروپایی با ایتلس حدود 6 بررسی کنین

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Saeid - 24-03-2012

(24-03-2012, 02:41 AM)fluid-mech نوشته: ممنون از توضیح کاملتون
ولی اگه امکان داره شانس پذیرش من در کشورهای اروپایی با ایتلس حدود 6 بررسی کنین
معمولا برای کشورهایی که مدرک زبان میخان.....6.5 حداقل نمرس....البته بعضیا مدرک زبان نمیخان مثل پرتقال و اسپانیا و آلمان و.... ---شانس پذیرش هم فقط به مدرک زبان بستگی نداره

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - amirhossein.gh - 24-03-2012

(24-03-2012, 05:55 PM)nasi نوشته: سلام
من لیسانس مهندسی صنایع دارم و 3 سال هم سابقه کار دارم ، یه مقاله نوشتم که حاصل تجربه ی کاری خودم در این 4 سال است ، و میخوام ب سریع ترین راه پذیرش بگیرم ، به نظر شما بهتره که مقاله ام را برای ژورنال بفرستم یا اینکه با استاد مکاتبه کنم ؟ اصلا چطوری میتونم با استفاده از مقاله ام با استاد مکاتبه کنم ، چند تا استاد پیدا کردم که در زمینه مقاله ی من کار کردن ، اما نمی دونم باید چی بهشون ایمیل بزنم که بتونم پذیرش و فاند بگیرم ؟ چطوری باید به استاد بگم که من این مقاله رو نوشتم ؟
سلام دوست من
دوستان به خوبی راهنمایی کردند !
شما میتونین اساتید مرتبط رو پیدا کنین
من تجربه یکی از دوستامو میگم : اون استاد مرتبط پیدا کرد و با کلی تلاش راضیش کرد که اون رو یه مقاله کار کنه و اسم استاده هم بزنه
بعدش استاده موقع اپلای بهش ریکام فوق العاده ای داد که واقعا نقطه قوت رزومش بود(استاده تو ژاپن بود و دوستم برای آمریکا میخاست)
الان بهترین جای آمریکا با فاند کامل پذیرش داره
پس این راههای جانبی رو در کنار راههای اصلی مدنطر داشته باشین Tongue

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - fluid-mech - 24-03-2012

اگه امکان داره بگین به چه چیزهایی بستگی داره که تا سال دیگه من بتونم اونارو تهیه کنم.کشورهایی که فاند مناسب میدن و تو صنعت در زمینه مهندسی مکانین قوی هستن.ممنون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - amirhossein.gh - 24-03-2012

(24-03-2012, 07:35 PM)fluid-mech نوشته: اگه امکان داره بگین به چه چیزهایی بستگی داره که تا سال دیگه من بتونم اونارو تهیه کنم.کشورهایی که فاند مناسب میدن و تو صنعت در زمینه مهندسی مکانین قوی هستن.ممنون
معدل
مقاله داشتن
رزومه قوی
علاقه به تحقیق
sop خوب
ریکام خوب
.
.
.
.
نمره زبان خوب

شما زیاد به کشورها فکر نکن ! اکثر کشورهای اروپایی قوی هستن و امریکا و کانادا هم تکلیفشون روشنه Big Grin

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Saeid - 24-03-2012

(24-03-2012, 07:35 PM)fluid-mech نوشته: اگه امکان داره بگین به چه چیزهایی بستگی داره که تا سال دیگه من بتونم اونارو تهیه کنم.کشورهایی که فاند مناسب میدن و تو صنعت در زمینه مهندسی مکانین قوی هستن.ممنون
معدل و زبان و توصیه نامه و sop و احیانا GRE و مقاله از جمله پارامترهای مهم هستن.....کشوری که تعداد فاند هم توش زیاد باشه آمریکا اوضاش بهتره....استرالیا و کانادا هم خوبه......ویزاشون راحتتره..........همشونم بالاخره تو مکانیک خیلی مطرح تر از ایران هستن...فکر میکنم شما بهتره به فکر معدل و زبان باشید

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - fluid-mech - 24-03-2012

من چون فارغ التحصیل شدم ،معدلم کاری نمی تونم بکنم و 55/15 هست(مهندسی مکانیک).می خواستم ی مطلبی مطرح کنم که فکر کنم سوال خیلی ها باشه،از عزیزان خواهشمند هست که با کمک هم این مشکل حل کنیم.
من میخوام برا ارشد اپلای کنم،لطفا راهنماییم کنید.
شرایط من:طبق شرایطی که من دارم تقریبا حدود 9 ماه تا زمان پذیرش2013 وقت دارم و اگه پذیرش بگیرم تا زمان رفتنم که میشه august2013 تقریبا 1سال و 4 ماه زمان دارم و البته هیچ نمره زبانی ندارم،نا گفته نماند که برا کنکور ارشد تو ایران هم شروع کردم وتا 25 بهمن فقط کتاب 504 و کلمات ضروری را میتونم بخون و اصلا وقت ندارم که روی تافل یا ایتلس وقت بزارم (فقط با اساتید خارج از کشور و دانشکاه های خارج باید ایمیل بازی کنم و درخواست بدم)و بعد از بهمن وقتم آزاد میشه و فکر کنم تا زمان شروع سال تحصیلی در خارج به من وقت بدن که مدارک زبانم براشون بفرستم.این توضیحات دادم که بگم میتونم نمره ایلتس 7 بکیرم ولی جی آر ای نمیدونم. مقاله هم ندارم وتا سال دیگه نمیتونم تهیه کنم.
به نظر من برای اپلای کردن ابتدا باید بدانیم که نیاز به فاند داریم یا نه؟
که اکثریت نیاز دارن،حالا سوال اینجاست که کدوم قاره برای ادامه تحصیل مناسبه؟
که طبق گفته شما عزیزان امریکا و اقیانوسیه و اروپا تایید میشه
در اقیانوسیه مثل استرالیا و نیوزلند فکر کنم رقابت سخته و زیاد تو ارشد نمیشه فاند گرفت(پس بیخیال استرالیا)
حالا میریم سراغ قاره آمریکا و قاره اروپا
از اروپا شرو ع کنیم.
من نیاز به کشوری دارم که همانطور که گفتم تو صنعت قوی باشه و فاند مناسب بدن(فقط سالی 5 میلیون میتونم خرج کنم) و اعتبار دانشگاه بالا باشه(کارای تحقیقاتی خیلی دوست دارم) .دانشگاهی که بدونم حتما تو زمینه سیالات قبول میشم.پس لطفا این کشورارو معرفی کنین.
حالا میریم سراغ آمریکا و کانادا که دوستان اگه محبت کنن و لیست دانشگاه هایی که با شرایط من مناسب هست معرفی کنن ممنون میشم
راستی این مطلب بگم که می خوام رو مخ استادا برا( تی ای ) و (ار ای) کار کنم ولی نمیدونم از کدوم قاره و یا حتی کدوم کشور شروع کنم