آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - soilman - 04-02-2014

دوست عزیز می تونید با درج کلمات deadline و اسم دانشگاه مورد نظرتون در گوگل پیدا کنید
در صفحات خود دانشگاه ها هم صفحات مربوط به admission رو چک کنید
پ.ن: جزوه ی اپلای اکادمیا رو حتما مطالعه کنید
(03-02-2014, 06:28 PM)'fahime92' نوشته: سلام
ممکنه من را راهنمایی کنید در باره اینکه از کدام قسمت سایت دانشگا ها Application Deadlines  را پیدا کنم؟

RE: شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - Leopold - 04-02-2014

ابتدا به سایت دپارتمانی که تصمیم دارید واسش اپلای کنید برید چون معمولا ددلاین دپارتمان متفاوت از ددلاین دانشگاه هست. سپس بسته به وب سایت دپارتمان باید دنبال گزینه Prospective Students یا Graduate Students باشید. وقتی یکی از این دو مورد را انتخاب کردید معمولا گزینه admission وجود داره که در زیر مجموعه Admisison موارد مختلفی مثل ددلاین، مینیمم نمرات زبان و معدل مورد نیاز و ... را میتونید پیدا کنید. چند تا دانشگاه را بررسی کنید دستتون میاد.
(03-02-2014, 06:28 PM)'fahime92' نوشته: سلام
ممکنه من را راهنمایی کنید در باره اینکه از کدام قسمت سایت دانشگا ها Application Deadlines  را پیدا کنم؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - real-madrid - 05-02-2014

سلام خدمت دوستان عزیز
میدونم الان زوده واسه صحبت کردن درباره اپلای
من ترم۲ کارشناسی ام
مهندسی الکترونیک صنعتی شیراز
معدل ترم یکم ۱۷.۳۲شد
میخوام منو راهنمایی کنین تا بتونم ۴سال دیگ ی دانشگاه خوب اپلای کنم....ترجیحا امریکا
چکارایی باید بکنم?
زبانم هم خوبه...۲سال دیگه میتونم برا تافل شرکت کنم!

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - 2020220 - 05-02-2014

سلام میخاستم بدونم باشرایط من میشه وکتری سازه کانادا یا امریکا ویا اروپا پذیرش گرفت
کارشناسی عمران جهاد دانشگاهی معدل13/5
ارشد سازه دانشگاه امیرکبیر معدل17/5
3مقالهisi
تالیف کتب تستی و کنکوری برای ارشد تحلیل سازه:راهسازی:روسازی:خاک
تسلط به 10نرم افزار طراحی سازه و زلزله
تسلط به 2نرم افزار خاک و پی
ایلتس نمره 6
مدرک دوره gis
مدرک دوره طراحی و مخاسبات پل
مدرک دوره طراخی سازه های فضاکار
مدرک دوره بازرسی و نظارت مقدماتی و پیشرفته جوش
مدرک دوره کنترل پروژه با برنانهmsp
1سال سابقه تدریس در دانشگاه
2سال طراحی و محاسبات برای نظام مهندسی
حالا با این شرایط میشه پذیرش گرفت بیشتر نظرم رو کاناداست:ممنون

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Leopold - 05-02-2014

اتفاقا خیلی خوبه که از الان به فکر اپلای هستید. خودم تا سال سوم لیسانس همش بازی های کامپیوتری میکردم Sad
به نظرم شما بهتره فعلا روی درسات تمرکز کنی و معدلت همواره بالای 17 نگه داری اگه بتونی بالای 18 بیاریش که عالی میشه (دو سال آخر). سعی کن با استادهایی که نمره خوب میدن درس برداری (حتی اگه استاد چیزی حالیش نیست چون خودت میتونی با خوندن کتاب همه چی رو یاد بگیری) نه با استادهایی که خوب درس میدن ولی امتحان سخت میگیرن و یا بد نمره میدن. همچنین تلاش کن نمرات درس های تخصصی بالا بشی.
 اگه بتونی روزی 5 لغت انگلیسی از طریق فلش کارت یاد بگیری دیگه واسه GRE هم فکر نمی کنم به مشکل بخوری و اگه وقت آزاد داری در کلاس های مکالمه انگلیسی هم شرکت کن. مسئله بعدی این هست که 4 تا استاد به عنوان ریکامندر در نظر بگیر و همواره رابطت را با این افراد حفظ کن مثلا اگه آزمایشگاه داره تو اونجا کارهای پژوهشی کن و...واسه پروژه لیسانست هم به جای تئوری کار تجربی انجام بده  چون از کارای تئوری واسه دانشجوی لیسانس خیلی سخت مقاله در میاد یا اگه بتونی دانشجوی دکترا یا مستر پیدا کنی که قسمتی کوچکی از تزش شما انجام بدی میتونه اسمت در مقاله های ایشون هم بیاد که میتونه روزمه شما خیلی قویتر کنه. در دانشگاه هم با افرادی که قصد اپلای دارن در ارتباط باش تا همواره در جو اپلای باشی.
موفق باشی
(05-02-2014, 06:46 PM)'real-madrid' نوشته: سلام خدمت دوستان عزیز
میدونم الان زوده واسه صحبت کردن درباره اپلای
من ترم۲ کارشناسی ام
مهندسی الکترونیک صنعتی شیراز
معدل ترم یکم ۱۷.۳۲شد
میخوام منو راهنمایی کنین تا بتونم ۴سال دیگ ی دانشگاه خوب اپلای کنم....ترجیحا امریکا
چکارایی باید بکنم?
زبانم هم خوبه...۲سال دیگه میتونم برا تافل شرکت کنم!

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 05-02-2014

به غیر از نمره زبان و معدل کارشناسی تون بقیه موارد به نسبت خوب هستند. اگر معدل کارشناسی تون بالای 15 بود شانس تون خیلی بیشتر بود ولی با این معدل متاسفانه حداقل خیلی از دانشگاه های خوب کانادا برآورده نمیشه. برای نمره زبان هم دست کم می بایست 6.5 بگیرید که با توجه به معدل پایین کارشناسی طبیعی هست که شما در بقیه موارد می بایست قوی تر ظاهر بشین تا بتونه تا حدی این نکته منفی رو پوشش بده. به همین دلیل نمره زبان تون رو بهتره به 7 یا بالاتر بهبود بدین. برای کانادا بیشتر روی همین نمره زبان در حال حاضر می تونید کار کنید و برای آمریکا چون بیشتر دانشگاه ها GRE هم می خواهند می تونید روی اون هم حساب کنید و نمره حدود 310 به بالا بگیرید تا شانس تون بیشتر بشه. در مجموع با این معدل کارشناسی به ندرت میشه در دانشگاه هایی که رتبه کمتر از حدود 500 دارند امیدوار بود. ولی در صورتی که در نمره زبان و دیگر مشخصه ها تونستید نمره های خوبی بیارین شاید بتونید روی رتبه های حدود 300 تا 500 هم یه مقدار وقت بگذارین. نکته مثبت پرونده شما اینه که دست کم معدل کارشناسی ارشدتون خوب بوده و دانشگاه امیرکبیر رو هم به هر حال خیلی هاشون می شناسن و این می تونه تا حدی معدل کم شما رو پوشش بده. ولی باز هم به این بسنده نکنید و بقیه شرایط رو بهبود بدین.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - real-madrid - 05-02-2014

(05-02-2014, 07:44 PM)Leopold نوشته: اتفاقا خیلی خوبه که از الان به فکر اپلای هستید. خودم تا سال سوم لیسانس همش بازی های کامپیوتری میکردم Sad
به نظرم شما بهتره فعلا روی درسات تمرکز کنی و معدلت همواره بالای 17 نگه داری اگه بتونی بالای 18 بیاریش که عالی میشه (دو سال آخر). سعی کن با استادهایی که نمره خوب میدن درس برداری (حتی اگه استاد چیزی حالیش نیست چون خودت میتونی با خوندن کتاب همه چی رو یاد بگیری) نه با استادهایی که خوب درس میدن ولی امتحان سخت میگیرن و یا بد نمره میدن. همچنین تلاش کن نمرات درس های تخصصی بالا بشی.
 اگه بتونی روزی 5 لغت انگلیسی از طریق فلش کارت یاد بگیری دیگه واسه GRE هم فکر نمی کنم به مشکل بخوری و اگه وقت آزاد داری در کلاس های مکالمه انگلیسی هم شرکت کن. مسئله بعدی این هست که 4 تا استاد به عنوان ریکامندر در نظر بگیر و همواره رابطت را با این افراد حفظ کن مثلا اگه آزمایشگاه داره تو اونجا کارهای پژوهشی کن و...واسه پروژه لیسانست هم به جای تئوری کار تجربی انجام بده  چون از کارای تئوری واسه دانشجوی لیسانس خیلی سخت مقاله در میاد یا اگه بتونی دانشجوی دکترا یا مستر پیدا کنی که قسمتی کوچکی از تزش شما انجام بدی میتونه اسمت در مقاله های ایشون هم بیاد که میتونه روزمه شما خیلی قویتر کنه. در دانشگاه هم با افرادی که قصد اپلای دارن در ارتباط باش تا همواره در جو اپلای باشی.
موفق باشی

ممنونم بابت پاسختون
اتفاقا این ترم با استادایی ک نمره میدن گرفتم واسه معدل!
کلاس زبان هم میرم ک بیشترش مکالمس
فقط میمونه ارتباط با استاد و دانشجوی دکترا
که ایشالا اونم جورش میکنم
بازم ممنون
اگه نکته دیگه ای هس هم بگید خوشحال میشم

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - 2020220 - 05-02-2014

سلام ممنون. در یکی از دانشگاههای انگلیس یا استرالیا چی میشه پذیرش گرفت؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ahmadpashaei - 06-02-2014

(05-02-2014, 10:07 PM)'2020220' نوشته: سلام ممنون. در یکی از دانشگاههای انگلیس یا استرالیا چی میشه پذیرش گرفت؟

استرالیا به نسبت پژوهش محورتره و بیشتر به مقالات اهمیت میده.البته شما حداقل نمره زبان رو ندارید و بهتره به 7 فکر کنید.ارتباط با استتادا هم شاید مفید باشه

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - pooooya - 10-02-2014

با سلام، ممنون میشم اگر راهنماییم کنید که برای پذیرش گرفتن در مقطع دکترا باید برای کدوم کشور اقدام کنم. برام خیلی مهمه که اونجا اجازه کار داشته باشم و بتونم کار کنم. چون متاهل هستم و میخوام همسرم رو هم همراه خودم ببرم. اینطور که پرس و جو کردم کانادا به دانشجوی دکترا اجازه کار میدن.
اطلاعات تکمیلی که شاید مورد نیاز باشه اینکه ارشد IT هستم، سابقه کار بیش از 5 سال و معتبر در رزومم دارم. معدلم هم حدود 14.80، 14.90 هست.