آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - deadxxxqueen - 02-02-2014

سلام
براي پذيرش دكتراي مستقيم دادن مقاله جزو فاكتورهاي اصليه؟
مثلا ميدونم كه براي پذيرش خود دكتري مهمه
ضمنا براي پذيرش ارشد چطوره وضعش؟
لطفا براي پذيرش هر مقطعي به ترتيب اهميت فهرست كنين

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - soilman - 02-02-2014

مسلما برای پذیرش مستقیم به دکترا داشتن سوابق تحقیقاتی به شکل های مختلف مهم تر از ورود به ارشد هست
(02-02-2014, 01:22 PM)'deadxxxqueen' نوشته: سلام

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mahnaz103 - 02-02-2014

(02-02-2014, 01:22 PM)'deadxxxqueen' نوشته: سلام

سلام 
ببینید دوست عزیز مهمترین نکته اینه که همه ی فاکتورهایی که شما ازشون باخبرید یعنی :
1- معدل 2- نمره زبان 3- نمره جی آر ایی(برای امریکا اولویته) 4-مقاله 5- ریکام و...
همشون بررسی میشند و نمیشه گفت صد درصد مثلا نمره زبان اوله بعد معدل و ..... 
همشون اهمیت خاص خودشون رو دارند . مثلا نمره جی آر ایی برای امریکا خب خیلی مهمه اما درکنارش مثلا به معدل و کارپژوهشی هم صد در صد نگاه میکنند و بهش اهمیت میدن.
خلاصه این که بایستی سعی کرد همه ی موارد رو باهم پیش برد و اینطور نشه که معدل بشه 19 اما زبان نمره اش خوب نشه ...
واینکه تا جایی که من اطلاع دارم و قبلا هم توضیح دادم، از دانشجوی لیسانس انتظار مقاله نمیره اماااااااااااا داشتنش مزیته و کارپژوهشی شمارو میتونه معرفی کنه.پس درکنار سایر موارد اگه شما مقاله خوب داشته باشید بیشتر تو چشم استاد میاید هرچند انتظارشو از دانشجوی لیسانس برای خوندن ارشد ندارن. برای دکتری مستقیم هم همینطوره.... چون میدونن شما با لیسانس اقدام میکنید خب توقعشون مثل توقعی که از دانشجوی ارشد دارند نیست اماااااااااا خب نشون دادن حیطه پژوهشی در مکاتبه با اساتید نکته مثبتیه ....

بنابراین من فکر میکنم دنبال اولویت خیلی تفکیک شده نباشید....همه رو باهم در اولویت قرار بدید Big Grin

موفق باشید 

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - deadxxxqueen - 02-02-2014

(02-02-2014, 01:37 PM)'mahnaz103' نوشته:
سلام 
ببینید دوست عزیز مهمترین نکته اینه که همه ی فاکتورهایی که شما ازشون باخبرید یعنی :
1- معدل 2- نمره زبان 3- نمره جی آر ایی(برای امریکا اولویته) 4-مقاله 5- ریکام و...
همشون بررسی میشند و نمیشه گفت صد درصد مثلا نمره زبان اوله بعد معدل و ..... 
همشون اهمیت خاص خودشون رو دارند . مثلا نمره جی آر ایی برای امریکا خب خیلی مهمه اما درکنارش مثلا به معدل و کارپژوهشی هم صد در صد نگاه میکنند و بهش اهمیت میدن.
خلاصه این که بایستی سعی کرد همه ی موارد رو باهم پیش برد و اینطور نشه که معدل بشه 19 اما زبان نمره اش خوب نشه ...
واینکه تا جایی که من اطلاع دارم و قبلا هم توضیح دادم، از دانشجوی لیسانس انتظار مقاله نمیره اماااااااااااا داشتنش مزیته و کارپژوهشی شمارو میتونه معرفی کنه.پس درکنار سایر موارد اگه شما مقاله خوب داشته باشید بیشتر تو چشم استاد میاید هرچند انتظارشو از دانشجوی لیسانس برای خوندن ارشد ندارن. برای دکتری مستقیم هم همینطوره.... چون میدونن شما با لیسانس اقدام میکنید خب توقعشون مثل توقعی که از دانشجوی ارشد دارند نیست اماااااااااا خب نشون دادن حیطه پژوهشی در مکاتبه با اساتید نکته مثبتیه ....
بنابراین من فکر میکنم دنبال اولویت خیلی تفکیک شده نباشید....همه رو باهم در اولویت قرار بدید Big Grin
موفق باشید 

ممنون مهناز عزيز
منم منظورم همينه.يه دانشجوي ليسانس واقعا سخته مقاله دادنش
مثلا فرض كن ي نفر در مقطع ليسانس بخواد واسه دكتراي مستقيم اقدام كنه . يه نفرم در همئن مقطع واسه ارشد
ميگم بين مقاله دادن اينا تفاوتي هست؟
مثلا اوني كه براي دكتراي مستقيم اقدام ميكنه مقاله دادنش مهمتر نيس از نفر دوم؟
به خاطر دانشجوي دكترا حساب شدنش؟
هرچند هر دو كارشناسي رو تموم كردن
ضمنا اطلاع داري وضع مقاله دادن دانشجوهاي مقطع كارشناسي تو بقيه ي كشورا چطوره؟
معمولا همه ي دانشجوهاي كارشناسي مث دانشجوهاي كارشناسي ايران به ندرت مقاله ميدن؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mahnaz103 - 02-02-2014

(02-02-2014, 01:51 PM)'deadxxxqueen' نوشته:
ممنون مهناز عزيز
مثلا فرض كن ي نفر در مقطع ليسانس بخواد واسه دكتراي مستقيم اقدام كنه . يه نفرم در همئن مقطع واسه ارشد

خواهش میکنم ..
من تاپیک دکتری مستقیم رو اصلا نخوندم.احتمالا شما تمام پست هارو اونجا خوندی درسته؟ اگه نخوندی برو حتما بخون..اطلاعاتت بره بالا...
اما تا اونجایی که اطلاع دارم خیلی از دوستان سعی میکنن ارشد رو در دانشگاه خوب تهران با معدل بالا و مقاله های خوب تموم کنن بعد با دست پر برای فاند کامل اقدام میکنن. یجورایی اطمینانشون اینطوری بیشتره...یعنی چون ارشد خوندن و مقاله خوب داشتن و خب ارشد پایان نامه داره و کسی که ارشدش رو خوب تموم میکنه یعنی کسیه که کارپژوهشیش خوبه... واسه همین احتمالا استاد راحت تر میتونه بفهمه این دانشجو به دردش میخوره یا نه...اما دانشجوی لیسانس خب یه سری تئوری و عملی پاس کرده تموم شده رفته...مقاله اینا هم که عرف نیست تو لیسانس ..بنابراین فکر میکنم یکم متقاعد کردن استاد  سخت تر باشه برای دکتری مستقیم البته باید اینو کسایی که اقدام کردن براش و به نتیجه رسیدن یا نرسیدن بگن نه من که تجربه ای در این مورد ندارم ..من برداشت خودم رو بر اساس تجربه ای که این مدت در این مسیر از طریق دوستان خوب کسب کردم میگم ...
اگه شما میخوای برای دکتری مستقیم اقدام کنی حتما معدلت بالا باشه، زبان هم عالی باشه تا مثلامقاله اگه کم بود یا ... اون همه ضعف محسوب نشه برات.... 
من دوستم با معدل خوب و زبان خوب سعی کرد تو لیسانس مقاله چندتا داشته باشه و ارشد رو با هزینه شخصی رفت امریکا (نیویورک)...الان تموم کرده و فکر کنم چون ارشدش رو دانشگاه خارجی بوده خب راحت تر میتونه برای دکتری هم فاند بگیره و.... 
این هم نکته اییه بهرحال...
موفق باشی

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 02-02-2014

(02-02-2014, 01:51 PM)'deadxxxqueen' نوشته:
ممنون مهناز عزيز

سلام
اینا نظرات من هستش:
1 - دوره کارشناسی یعنی دوره ای که شما با دروس اصلی و پایه آشنا میشین و با قوانین رشته خودتون! دوره کارشناسی دوره ای نیست که معدلتون 14 باشه و 10 تا ISI...نمیدونم چرا اکثر افرادی که مقاله میدن تو لیسانس معدلشون کم در میاد اخر ترم؟!!حتما وقتشون رو فقط میذارن رو مقاله...خودمونیم انصافه یه لیسانسی که تازه ترم 7 میفهمه مثلا برق چیه و مکانیک چیه و .. و...کلاهمون رو قاضی کنیم چطور میتونه مقاله بده اونم به تنهایی!!!؟
نمیگم حالا یه استادی پیدا بشه و واقعا کمک کنه به دانشجو و اون رو هدایت کنه و  .... مقاله بدن اونم نه ISI. این موارد هم نادر هست تو این زمونه که استاد بیشتر به فکر شهرت و پایان ماه هستن تا ببینن حقوقشون چی میشه؟
جسارت نشه به بعضی از اساتید که واقعا علم رو تو بدنشون احساس میکنن!(من فقط اون چه رو دیدم میگم).
بریم حالا سر اصل مطلب:
شما با معدل بالا و جی ار ای و تافل بالا و یه SOP خوب میتونین به راحتی دکترای مستقیم بگیرین حداقل زرنگ باشین از دانشگاههای خوب و نه عالی..مطمین باشین اصلا مقاله تو این مورد نیاز نیست.
ولی خوب قضیه ارشد جداست و بیشتر باید به مقاله دادن فکر کنین.
ببینید علت اینکه دانشگاههای امریکایی چیزی به نام DIRECT PHD دارن اینه که میدونن شما درساتون رو به خوبی بلد هستین و از نظر زبان (تافل) تا حدی مشکلی ندارین و از نظر پشتکار (جی ار ای )هم خودتون رو نشون دادین. پس شما رو برمیدارن تا تحقیقات رو اونجا شروع کنید.
چرا ارشد فاند نمیدن و دکترا مستقیم میدن:
چون شما حداقل باید 5 سال تو اون دانشگاه باشید و براشون جون بکنید و با علاقه درسها و مقالاتتون رو پی بگیرین. خوب اگه ارشد برین ممکنه 2 سال بعد برین دانشگاه بهتر. پس دانشگاهها اکثرا ریسک نمیکنن که به ارشد ها هم فاند بدن.
نمونه دوست خودم:
سال 90 ( پذیرش ارشد بدون فاند از دانشگاه UNC - CHARLOTTE)
سال 91 (همون دانشگاه دکترا با PARTAIL FUND بدون اضافه کردن چیزی به رزومه!)
بااحترام

(02-02-2014, 04:14 PM)'Charming' نوشته:
سلام
اینا نظرات من هستش:
1 - دوره کارشناسی یعنی دوره ای که شما با دروس اصلی و پایه آشنا میشین و با قوانین رشته خودتون! دوره کارشناسی دوره ای نیست که معدلتون 14 باشه و 10 تا ISI...نمیدونم چرا اکثر افرادی که مقاله میدن تو لیسانس معدلشون کم در میاد اخر ترم؟!!حتما وقتشون رو فقط میذارن رو مقاله...خودمونیم انصافه یه لیسانسی که تازه ترم 7 میفهمه مثلا برق چیه و مکانیک چیه و .. و...کلاهمون رو قاضی کنیم چطور میتونه مقاله بده اونم به تنهایی!!!؟
نمیگم حالا یه استادی پیدا بشه و واقعا کمک کنه به دانشجو و اون رو هدایت کنه و  .... مقاله بدن اونم نه ISI. این موارد هم نادر هست تو این زمونه که استاد بیشتر به فکر شهرت و پایان ماه هستن تا ببینن حقوقشون چی میشه؟
جسارت نشه به بعضی از اساتید که واقعا علم رو تو بدنشون احساس میکنن!(من فقط اون چه رو دیدم میگم).
بریم حالا سر اصل مطلب:
شما با معدل بالا و جی ار ای و تافل بالا و یه SOP خوب میتونین به راحتی دکترای مستقیم بگیرین حداقل زرنگ باشین از دانشگاههای خوب و نه عالی..مطمین باشین اصلا مقاله تو این مورد نیاز نیست.
ولی خوب قضیه ارشد جداست و بیشتر باید به مقاله دادن فکر کنین.
ببینید علت اینکه دانشگاههای امریکایی چیزی به نام DIRECT PHD دارن اینه که میدونن شما درساتون رو به خوبی بلد هستین و از نظر زبان (تافل) تا حدی مشکلی ندارین و از نظر پشتکار (جی ار ای )هم خودتون رو نشون دادین. پس شما رو برمیدارن تا تحقیقات رو اونجا شروع کنید.
چرا ارشد فاند نمیدن و دکترا مستقیم میدن:
چون شما حداقل باید 5 سال تو اون دانشگاه باشید و براشون جون بکنید و با علاقه درسها و مقالاتتون رو پی بگیرین. خوب اگه ارشد برین ممکنه 2 سال بعد برین دانشگاه بهتر. پس دانشگاهها اکثرا ریسک نمیکنن که به ارشد ها هم فاند بدن.
نمونه دوست خودم:
سال 90 ( پذیرش ارشد بدون فاند از دانشگاه UNC - CHARLOTTE)
سال 91 (همون دانشگاه دکترا با PARTAIL FUND بدون اضافه کردن چیزی به رزومه!)
بااحترام
خيلي ممنون Smile
شما كه گفتين بدون مقاله و البته با معل و غيره خوب ميشه پذيرش دكتري مستقيم گرفت , براي كانادا هم به همين صورته؟ كه بشه بدون مقاله و با شرايط خوب ديگه دكتراي مستقيم گرفت؟
در مورد سوال آخر اطلاع دارين كه اوضاع مقاله دادن دانشجوهاي خارجي تو مقطع كارشناسي چه طوري هستش؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 02-02-2014

دوست عزیز
1 - راجع به کانادا بهتره مستقیما تو قسمت مربوطه بپرسین. اگه قوانین تغییر نکرده باشه کانادا اصلا پذیرش مستقیم دکتری نداره و باید ارشد رو بخونید. بهتره دوستان مطلعتر جواب بدن.
2- این سوال رو باید اونایی که خارج از کشور هستن جواب بدن اونم به تفکیک کشور و حتی دانشگاه و حتی دانشکده! بهتره این مورد رو سرچ کنید و مقالات مربوطه رو بخونید که مثلا چند درصد دانشجوهای خارجی تو مقطع لیسانس مقاله میدن و ...
ولی به نظر من سیستم آموزشی لیسانس درستش اینه که به اموزش روابط پایه بپردازه.
من فقط در جواب شما این رو بگم که دانشجویان لیسانس داخل کشور (البته اونایی که درس خون هستن) بسیار قوی تر از حتی دانشجویان ارشد امریکایی هستن! بله درست متوجه شدید قوی تر هستن.
دلیل:
یه روز دانشکده مکاترونیک بودم یه بابایی دکتراش رو تموم کرده بود تو iowa اومده بود تجدید دیدار با دوستاش میگفت باور کنین اون چیزی که ما میخونیم تو لیسانس یه فرد دانشجوی ارشد امریکایی تازه ترم آخرشه داره مبانیش رو میخونه!! در واقع این فرد از این که این مباحث تکراری رو میخوند حوصلش سر رفته بود تو ارشد!
دوستانی که کنترل خوندند حتما مبحث معیار پایداری نایکوئیست یادشونه! بله اون مبحث رو میگفت.
کلا سیستم های قوی آموزشی قبل اینکه به تحقیقات بپردازند قطعا به موارد آموزشی توجه میکنند و مبانی رو مهمتر از چیز دیگری میبینند. این رو تو یه مقاله ای خونده بودم که لینکش رو هم میذارم اگه پیدا کنم.
نمیدونم ماها چرا یا افراط میکنیم تو همه چی یا تفریط.الان تو ایران مد شده میگن:طرف 10 تا isi داره!!

[برش] این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - shima he - 03-02-2014

با سلام
راستش  من اطلاعات کمی در مورد پذیرش دارم لطفا کمکم  کنیید
من 32 سالمه فوق لیسانس کتابداری هستم
معدل کارشناسیم 14 و ارشد 16
به نظز شما میتونم برای یکی از دانشگاههای اروپا پدیرش بگیرم؟
برای هند چطور؟
میشه زبان توی همون کشور خوند و اینجا دیگه معطل نمره زبان نموند؟
با تشکر

[برش] شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه (فاند) از دانشگاه های آمریکا - fahime92 - 03-02-2014

سلام
ممکنه من را راهنمایی کنید در باره اینکه از کدام قسمت سایت دانشگا ها Application Deadlines  را پیدا کنم؟