آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - amin664 - 29-01-2014

با سلام
در حال حاضر دانشجوی مکانیک دانشگاه ازاد هستم و معدلم در حال حاضر 15 هست البته هنوز 70 واحد دارمتمام سعیم قبولی در دانشگاه سراسری در تهران رشته هوافضا هست.میخواستم بدونم بعد از گرفتن لیسانس اقدام[font]  به ترمیم معدل کنم برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور یا بیشتر تمرکز کنم به فوق لیسانس؟(منظورم اینه برای دکترا بیشتر به معدل فوق لیسانس اهمیت میدن یا لیسانس؟)
با تشکر[/font]

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - reza_1st - 29-01-2014

(29-01-2014, 01:42 AM)'amin664' نوشته: با سلام
در حال حاضر دانشجوی مکانیک دانشگاه ازاد هستم و معدلم در حال حاضر 15 هست البته هنوز 70 واحد دارمتمام سعیم قبولی در دانشگاه سراسری در تهران رشته هوافضا هست.میخواستم بدونم بعد از گرفتن لیسانس اقدام  به ترمیم معدل کنم برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور یا بیشتر تمرکز کنم به فوق لیسانس؟(منظورم اینه برای دکترا بیشتر به معدل فوق لیسانس اهمیت میدن یا لیسانس؟)
با تشکر

معدل لیسانس مهمتره و بعضی از دانشگاه‌ها که اصلاً کم هم نیستن فقط برای لیسانس شرط معدل دارن، بعضی هم هر دو، هم لیسانس هم فوق ولی باز معدل لیسانس اهمیت بیشتری داره. به هر حال معدل لیسانس در کنار مقالات معتبر مهمترین موارد موثر تو پذیرش هست و حتماً همه‌ی تلاشتون رو بکنین که تا جایی که می‌شه بالا ببرین معدلتون رو، شما معدل الانتون هم خیلی پایین نیست و می‌تونین با نصف واحد های باقی مونده به حد خوبی برسونید معدل کل رو. و یه مورد دیگه که رایج هم هست، دانشگاه‌های زیادی معدل دو سال آخر لیسانس رو می‌خوان، یعنی این 70 واحدی که باقی مونده برای شما خیلی حیاتیه، سعی کنید از این موقعیت که دارین نهایت استفاده رو بکنین.
موفق باشین

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - amin664 - 29-01-2014

خیلی ممنون بابت راهنماییتون.
یه سوال دیگه
کسب رتبه ی خوب در کنکور ارشد هم تاثیری داره؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 29-01-2014

(29-01-2014, 07:58 PM)'amin664' نوشته: خیلی ممنون بابت راهنماییتون.
یه سوال دیگه

دوست عزیز واقعیتش به نسبت بستگی به کشوری داره که اپلای میکنین ولی به طور کلی بخوام بگم خیر تاثیر زیادی بر پذیرش شما نخواهد داشت.
موارد مهم برای پذیرش اینا هستن:
1- معدل لیسانس
2- معدل فوق لیسانس
3- مدارک زبان اعم از تافل و ایلتس + جی ار ای (واسه امریکا)
4- مقالات و سوابق پژوهشی
5- استادایی که براتون توصیه نامه مینویسن و نوع توصیه نامه
6 - احساس میکنم تاثیر sop بیشتر از قبل شده به خصوص واسه امریکا
7 - سوابق کاری (حتی این مورد هم انچنان تاثیری در پپذیرش نداره)
شاید بشه در نهایت گفت  که نرم افزارایی که بلد هستید و همون رتبه هم میتونه توانایی شما رو نشون بده ولی هیچ وقت به گرد پای تاثیر معدل نمیرسن.
بااحترام

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Simon2007 - 29-01-2014

(29-01-2014, 07:58 PM)'amin664' نوشته: خیلی ممنون بابت راهنماییتون.
یه سوال دیگه

سلام 
رتبه ي كنكور در كشوري كه  كنكور محور نيست و اصلا ازش سنسي ندارند نميتونه تاثير موارد ديگه رو داشته باشه. تمركزتون رو روي معدل مقاله و زبان بگذاريد بيشتر جواب ميده. ولي اگر كسب كرديد درSOP ميتونيد روش مانور بديد.
شادزي

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - amin664 - 30-01-2014

بیشتر نمره ی درسای اختصاصی مهمه یا معدل کل؟
ممنون از راهنماییتون.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 31-01-2014

(30-01-2014, 10:32 PM)'amin664' نوشته: بیشتر نمره ی درسای اختصاصی مهمه یا معدل کل؟
ممنون از راهنماییتون.

دوست عزیز بستگی به دانشگاه داره ولی به طور کل معدل کل اصل هستش تو اکثر کشورها...
مثلا بعضی دانشگاههای امریکا معدل دو سال اخر رو در نظر میگیرن و مینیموم میذارن و یا بعضی ها 75 واحد رو مثلا...
ولی اینطوری هم میشه گفت که بهتره دروس اختصاصی رو جدی بگیریم و همچنین از درسهای ساده عمومی و پایه هم غافل نشیم.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - giga - 01-02-2014

[quote]سلام. آیا پیدا کردن استاد قیل از اپلای خیلی مهم هست؟ آیا بدون پیدا کردن استاد اگر بغیر از معدل لیسانس بقیه حداقل ها رو بیاریم شانس برای فول فاند وجود دارد؟ یه سوال دیگه اینکه چرا بعضی دانشگا ههای آمریکایی حداقل معدل و نمره GRE رو ذکر نکردند و فقط گفتند باید کارنامه و نمره GRE رو بفرستید ؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - ahmadpashaei - 01-02-2014

(01-02-2014, 08:43 PM)'giga' نوشته:
نقل قول:سلام. آیا پیدا کردن استاد قیل از اپلای خیلی مهم هست؟ آیا بدون پیدا کردن استاد اگر بغیر از معدل لیسانس بقیه حداقل ها رو بیاریم شانس برای فول فاند وجود دارد؟ یه سوال دیگه اینکه چرا بعضی دانشگا ههای آمریکایی حداقل معدل و نمره GRE رو ذکر نکردند و فقط گفتند باید کارنامه و نمره GRE رو بفرستید ؟

سلام. منطورتون آمریکاست و برای دکترا؟اگر اینطوره بله خیلی مهم.استادد پیدا نکنید و معدل لیسانسم زیر مینیمم باشه تقریبا شانس فاند از دست میره چون رقابت شدیده و به اونایی میرسه که بهترن.ولی ارتباط با استاد در بعضی جاها میتونه تغییر بده شرایط رو.اینکه چرا بعضی دانشگاه ها حداقل ذکر نمی کنن رو نمیدونم و این به سیاستشون بر می گرده.برای معدل بازم بعضی ها دارند! ولی gre که مینیمم گذاشتن جالب نیست!!

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 01-02-2014

(01-02-2014, 08:43 PM)'giga' نوشته:
نقل قول:سلام. آیا پیدا کردن استاد قیل از اپلای خیلی مهم هست؟ آیا بدون پیدا کردن استاد اگر بغیر از معدل لیسانس بقیه حداقل ها رو بیاریم شانس برای فول فاند وجود دارد؟ یه سوال دیگه اینکه چرا بعضی دانشگا ههای آمریکایی حداقل معدل و نمره GRE رو ذکر نکردند و فقط گفتند باید کارنامه و نمره GRE رو بفرستید ؟

دوستمون توضیح دادن منم نظر خودم رو بگم:
خیر آنچنان که باید شانستون رو از دست نمیدید.
کلا فول فاند چیزی نیست که بشه روش حساب کرد. باید تحقیقات فراوان و معدل بالا و جی ار ای همزمان بالا باشن.اینارو داشته باشین اصلا خود استاد به شما باید ایمیل بزنهBig Grin و دانشکده خودش فاند شما رو به هر قیمتی که شده میده تا برین اون دانشگاه.
مثلا دانشگاهXXX فاند دانشجوی دکترا رو از طریق سازمان nasa تامین میکنه. دانشگاهXXXX از طریق amigo scholarship , دانشگاه دیگه از طریق شرکت حودروسازی ..... و همینطور بگیرین برین اخر.
پس استاد اینجا دستی نداره...استاد اونجایی به درد میخوره بیشتر که شما TA/RA بخواین بشین.
کلا این جمله که استاد پیدا نکردم پس فاند نمیگیرم اصلا درست نیست.
بله بسیاری از دانشگاهها نمره مینیموم نمیذارن واسه جی ار ای ولی شما اینجا برید اطلاعاتی کسب میکنید که خوب نمیشه زیاد روش حساب کرد. مثلا AVERAGE QUANT دانشگاه رویایی PRINCETON نمره 163 هستش!!پس معلومه تمام عوامل موثر هست نه تنها یک عامل.
اینجارم ببینید.