آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

[برش] شرکت‌های ارائه دهنده خدمات گرفتن پذیرش - vazheh - 18-01-2014

دوستان من میخوام از ترکیه واسه کارشناسی ارشد پذیرش بگیرم ولی اصلا نمیدونم از کجا باید شروع کنم؟!!
یه موسسه ای تو اینترنت پیدا کردم زنگ زدم 15000 تومن گرفت 2 تاکلمه بهم گفت که باید آیلتس و جی آر ای داشته باشی و بعد از عیدم مدارکتو بده واست پذیرش بگیریم.
من دوست دارم خودم پذیرشو بگیرم ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم و چی کار کنم؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 18-01-2014

(18-01-2014, 08:23 PM)'vazheh' نوشته: دوستان من میخوام از ترکیه واسه کارشناسی ارشد پذیرش بگیرم ولی اصلا نمیدونم از کجا باید شروع کنم؟!!
یه موسسه ای تو اینترنت پیدا کردم زنگ زدم 15000 تومن گرفت 2 تاکلمه بهم گفت که باید آیلتس و جی آر ای داشته باشی و بعد از عیدم مدارکتو بده واست پذیرش بگیریم.
من دوست دارم خودم پذیرشو بگیرم ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم و چی کار کنم؟

دوست عزیز 15000 تومن گرفت گرفت جی ار ای و تافل باید بدی!!!!!!!
قبلا هم گفتم اصلا به این موسسات پول ندین
خوبه باز کم گرفته 15000دلار نگرفته....اصلا مدارک رو واسشون نفرستین و خودتون تصمیم خوبی گرفتین...
اولا رشتتون رو بگین و معدل تا بیشتر راهنمایی کنم...بعد درسته ایلتس یا تافل و جی ار ای باید بدین اگه رشتتون فنی هستش اکثر دانشگاههای ترکیه قسمت ریاضی جی ار ای رو میخوان و دانشگاههای مطرحش مینیموم 163 هم دارن واسه امتحان. دقت کنین خود دانشگاهها هم امتحان های جایگزین جی ار ای و تافل دارن ولی پیشنهاد میکنم همینجا امتحان بدین و با نمرات خوب با خیال راحت برین ترکیه. دانشگاهها هم به قسمت خصوصی مثل bilkent و دولتی مثل metu تقسیم میشن.
این فروم اطلاعات کمی داره نسبت به تحصیل در ترکیه ولی شما سوالت رو اونجا بپرس من کامل توضیح میدم.
لینک مربوط به ترکیه
بااحترام

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - salman66 - 19-01-2014

سلام
سایت خیلی خوبی دارید از طریق یکی از دوستان با اینجا اشنا شدم.می خواستم بدونم با توجه به شرایط زیر در رشته مدیریت یا بیزینس در کدوم کشورها بتونم فاند بگیرم؟ بیشتر  کشورهای  نروژ یا سوئد یا لوکزامبورگ علاقمند هستم
1- کارشناسی مدیریت دولتی معدل 16/12
2- کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات شهید بهشتی تهران 17/23
3- مدرک زبان ندارم واسه تافل اماده می شم ولی الان در حدود 6.5 ایلس هستم.
4-مقاله ندارم ولی دارم روی دو تا ISI کار میکنم که اخرش هست.
5- همکار اصلی دو تا پروژه مرتبط با مدیریت بودم
6- عضو یک انجمن بین المللی هستم.
7- جی ار ای ندارم
8- یک ترجمه کتاب دارم
9- یک تالیف کتاب تست دارم
10 - میتونم سه تا ریکامندشن خوب شاید یکی از اساتید مدیریتی از انگلیس بگیرم.
11- احتمالا تا زمان ارسال مدارک بتونم یک سال سابقه مدیرعاملی یک شرکت فعال در حوزه ای تی  رو هم تهیه کنم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Behnoush - 19-01-2014

(16-01-2014, 12:19 PM)'samira67' نوشته: آره در زمينه pharmaceutical science

اگه پذیرش بگیرید فرقی نمی کنه و فاندی که شامل حال بقیه بشه شامل شما هم میتونه بش. تنها مساله اینه که اینجا معمولا کسایی که pharmaceutical science میخونن از رشته های بیولوژی و شیمی وارد این رشته میشن ، کسایی که مثل شما داروسازی خوندن و درجه PharmD میگیرن وارد کار داروخانه یا بیمارستان میشن و ممکنه ازتون بپرسن که شما چرا میخواید وارد حیطه ریسرچ بشید و بهتره  این موضوع رو توی SOP توجیه کنید.

(16-01-2014, 12:19 PM)'samira67 نوشته: ميخواستم بدونم نيازي به دادن GRE هست؟و اينكه اگه از طريق استاد اقدام كنم بهتره يانه؟

GRE رو هم همونطور که blur گفتن ضروری هست و حتما براش وقت بذارید ، تا جاییکه من درباره دانشکده خودموت اطلاع دارم میدونم که نمری جی آر ای که میخواد حتی بالاتر از نمره ای هست که دانشگاه یا خیلی از دانشکده های دیگه میخوان. پس حتما براش به اندازه کافی وقت بذارید ، چون نمره خوب جی آر ای خیلی شانستون رو افزایش میده.
تماس با استاد هم به نظر من همیشه به درد میخوره حتی برای دانشگاه هایی که پیدا کردن استاد ضروری نیست . بعضی دانشگاه ها مصل جایی که من هستم که کلا بر اساس تماس با استاد میچرخه و از همون روز اول با استاد خودت کار میکنی.

[برش] با شرایط من کدام شهر یا ایالت مناسب تر است - مهربان - 19-01-2014

با سلام..اگه میشه لطفا منو هم راهنمایی کنید...
 رشته من مهندسی کامییوتر گرایش نرم افزار
کاردانی دانشگاه آزاد با معدل ۱۵و کارشناسی در موسسه غیر انتفاعی با معدل ۱۵فارغ التحصیل شدم..مقاله ندارم..
از سخنان مشاوری شنیدم که میگفت دانشگاه های خارج از ایران مقطع ارشد نداره و از کارشناسی به دکتری میرن ..میخواستم یک سوال خدمتتون بیرسم..
من اگه بخوام انشاا..الان اقدام کنم از کارشناسی به دکترای برم شرایطش چطوریه؟؟؟
چه طوری میتونم فاند کامل بگیرم؟؟؟؟
من آشنا توی امریکا و استرالیا دارم اگه ازشون کمک بخوام اونا حتما بهم میتونن کمک کنن..فکر نمیکم برای ویزا مشکلی داشته باشم.. یه راهنمایی می کنید آخه من در این زمینه شناخت کافی ندارم به کمکتون خیلی احتیاج دارم لطفامرحمتی کنید و بهم کمک کنید به امید خدا میخوام ۲سال جلو بیفتم..خیییییلی منتظرتووووونم!!
با تشکر از شما……سیاس فراوان…….

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mahnaz103 - 19-01-2014

(19-01-2014, 09:08 PM)'مهربان' نوشته: با سلام..اگه میشه لطفا منو هم راهنمایی کنید...
کاردانی دانشگاه آزاد با معدل ۱۵و کارشناسی در موسسه غیر انتفاعی با معدل ۱۵فارغ التحصیل شدم..مقاله ندارم..
از سخنان مشاوری شنیدم که میگفت دانشگاه های خارج از ایران مقطع ارشد نداره و از کارشناسی به دکتری میرن ..میخواستم یک سوال خدمتتون بیرسم..
من آشنا توی امریکا و استرالیا دارم اگه ازشون کمک بخوام اونا حتما بهم میتونن کمک کنن..فکر نمیکم برای ویزا مشکلی داشته باشم.. یه راهنمایی می کنید آخه من در این زمینه شناخت کافی ندارم به کمکتون خیلی احتیاج دارم لطفامرحمتی کنید و بهم کمک کنید به امید خدا میخوام ۲سال جلو بیفتم..خیییییلی منتظرتووووونم!!

با سلام 
ببینید دوست عزیز ،  همه ی ما اولش هیچ اطلاعی از پروسه ی پذیرش نداریم.در قدم اول بهتره که شما جزوه ی راهنمای پذیرش رو بخونید.مسلما خیلی از سوالاتی که تو ذهنتون هست به جواب میرسه.سوالایی که شما یا دوستانی که اطلاعاتشون کمه میپرسن، قبلش شاید ده ها نفر در تاپیک های مختلف پرسیدن.پس برای شماخیلی بهتره که علاوه بر خوندن جزوه پذیرش که در سایت هست و قابل دانلود، یه سری هم به سایر تاپیک ها بزنید و بخونید مطالبشون رو .حتما به دردتون میخوره.
در ضمن کی گفته خارج ارشد نداره؟؟؟؟ Big Grin  واقعا مشاور بوده؟؟ Big Grin
پذیرش ارشد با دکتری مستقیم و غیرمستقیم یکم فرق داره و هرکدوم شرایط خاص خودشونو! مثلا برای ارشد به ندرت فاند تعلق بگیره اما خب برای دکتری عرفش اینه که فاند میگیرن دوستان که شرایطشون خوبه....

پس یکم وقت بزارید مطالب سایت رو بخونید...

موفق باشید 

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - مهربان - 20-01-2014

mahnaz103   سلام [img]images/smilies/heart.gif[/img]
ممنون از اینکه پاسخگو بوددید...من دیروز این سایت رو دیدم و سریع عضو شدم...جزوه پذیرش رو الان دیدم مرسی از راهنمایی شما..
منظورم از ارشد نداره این بود که بر عکس ایران امکانش هست که از کارشناسی به دکتری بریم بدون گذروندن ارشد[img]images/smilies/shy.gif[/img] بله مشاور بوده ولی مشاور من نبود داشت به چندتا مشاوره میداد...
چشم  برا خوندن مطالب سایت حتما وقت میزارم [img]images/smilies/cool.gif[/img]...............بازم سپاس[img]images/smilies/angel.gif[/img]

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mahnaz103 - 21-01-2014

(20-01-2014, 11:43 PM)'مهربان' نوشته: mahnaz103   سلام [img]images/smilies/heart.gif[/img]
ممنون از اینکه پاسخگو بوددید...من دیروز این سایت رو دیدم و سریع عضو شدم...جزوه پذیرش رو الان دیدم مرسی از راهنمایی شما..
منظورم از ارشد نداره این بود که بر عکس ایران امکانش هست که از کارشناسی به دکتری بریم بدون گذروندن ارشد[img]images/smilies/shy.gif[/img] بله مشاور بوده ولی مشاور من نبود داشت به چندتا مشاوره میداد...
چشم  برا خوندن مطالب سایت حتما وقت میزارم [img]images/smilies/cool.gif[/img]...............بازم سپاس[img]images/smilies/angel.gif[/img]

خواهش میکنم مهربان جان  Smile
امکان جهش مستقیم از لیسانس به دکتری هست اما خب برای همین جهش هم شرایطی لازمه ....
و اینکه خیلی از دوستان هستن که ترجیح میدن به جای اینکه دکتری مستقیم برن یه دانشگاه متوسط ، ارشد رو یه جای بهتر در صورت امکان بخونن تا برای ادامه تحصیل شرایطشون بهتر شده و امکان تحصیل دوره ی دکتری در دانشگاه بهتر رو داشته باشند .اینم یه هدفه برای خیلی ها ...اما خب یه عده هم ترجیح میدن فقط مدرک دکتری بگیرن یا آنچنان رنک  دانشگاه ها براشون فرق نمیکنه و مستقیم اقدام میکنن برای دکتری...( هرکسی ایده آل های خودشو داره بهرحال...)

حتما برای خوندن مطالب مربوطه وقت بزارید و درصورت هرگونه مشکل یا سوالی حتما در سایت  بپرسید تا دوستان جواب بدن 

موفق باشید Smile

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - M1KE - 21-01-2014

همون طور که مهناز عزیز هم اشاره کردند در جزوه سایت اطلاعات خوبی در مورد مقدمات کار هست. معدل کارشناسی تون نه خیلی بد و نه خیلی خوبه. به نظرم بیشتر وقتتون رو روی دانشگاه هایی که در رتبه های حدود 300 تا 500 هستند بگذارید ولی یک نیم نگاهی هم به رتبه های 100 تا 300 می تونید داشته باشید. برای آمریکا هر چه نمراتی که در زبان و GRE خواهید آورد در اینکه در چه رتبه هایی پذیرفته بشوید تعیین کننده تر هستند. ولی برای اینکه شانس تون خوب باشه بهتره که تافل 100 یا بهتر (یا آیلتس آکادمیک 7 یا بهتر) و در GRE هم حدود 310 به بالا بگیرید. برای کشورهایی به غیر آمریکا و تا حد کمتری هم کانادا، مدرک GRE به اون صورت نیازی نیست و با همون مدرک زبان هم می تونید پذیرش بگیرید که برای اطمینان در این مورد بهتره قسمت ملزومات پذیرش سایت دانشگاه های موردنظرتون رو نگاه کنید که در مورد حداقل معدل ها و بقیه شرایط هم اطلاعات دقیق تری حاصل بشه.

در مورد اینکه ارشد بخونید یا دکترای مستقیم شخصا فکر می کنم شانس گرفتن کمک هزینه برای دومی بیشتر از اولی هست. در کل شانس گرفتن کمک هزینه (و نه پذیرش) در مقطع دکترا خیلی راحت تر از ارشد هست و از این منظر اگر داشتن کمک هزینه براتون تعیین کننده باشه شاید در نهایت مجبور بشین در ایران ارشد رو بخونید تا فرصت های بیشتری در دکترا براتون ایجاد بشه. در این مورد شاید بد نباشه تاپیک پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD رو هم مطالعه کنید.

در مورد آمریکا برای اینکه شانس گرفتن ویزای دانشجویی تون بیشتر باشه به نظرم بهتر هست که از همین الان در دانشگاه هایی پذیرش بگیرید که خارج از ایالتی باشند که آشناهای نزدیک شما در اونجا هستند چون ممکنه اینطور برداشت کنند که شما می خواهید بعد از تحصیل پیش اونها (یا به کمک اونها) در آمریکا بمونید و درخواست ویزاتون رو رد کنند.
(19-01-2014, 09:08 PM)'مهربان' نوشته: با سلام..اگه میشه لطفا منو هم راهنمایی کنید...

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - samira67 - 21-01-2014

(19-01-2014, 07:41 PM)'Behnoush' نوشته:
اگه پذیرش بگیرید فرقی نمی کنه و فاندی که شامل حال بقیه بشه شامل شما هم میتونه بش. تنها مساله اینه که اینجا معمولا کسایی که pharmaceutical science میخونن از رشته های بیولوژی و شیمی وارد این رشته میشن ، کسایی که مثل شما داروسازی خوندن و درجه PharmD میگیرن وارد کار داروخانه یا بیمارستان میشن و ممکنه ازتون بپرسن که شما چرا میخواید وارد حیطه ریسرچ بشید و بهتره  این موضوع رو توی SOP توجیه کنید.
GRE رو هم همونطور که blur گفتن ضروری هست و حتما براش وقت بذارید ، تا جاییکه من درباره دانشکده خودموت اطلاع دارم میدونم که نمری جی آر ای که میخواد حتی بالاتر از نمره ای هست که دانشگاه یا خیلی از دانشکده های دیگه میخوان. پس حتما براش به اندازه کافی وقت بذارید ، چون نمره خوب جی آر ای خیلی شانستون رو افزایش میده.
تماس با استاد هم به نظر من همیشه به درد میخوره حتی برای دانشگاه هایی که پیدا کردن استاد ضروری نیست . بعضی دانشگاه ها مصل جایی که من هستم که کلا بر اساس تماس با استاد میچرخه و از همون روز اول با استاد خودت کار میکنی.

مرسي خانم دكتر از راهنماييتون.آخه من قصد ادامه تحصيل دارم نه كار كردن.فقط 1 سوال ديگه!اينكه من مقاله خارجي ندارم اين شانس پذيرشمو كم نميكنه؟