آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - zohre1989 - 11-01-2014

ممنون از راهنماییتون
مطمئنا" باید بعد از رفتن به اونجا باهاشون صحبت کنم، چون هنوز نمره زبان هم ندارم
احتمالا همونجا واسه تافل اقدام کنم.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - baran - 11-01-2014

من این صفحه را تازه دیدم قبلا در صفحه ایتالیا از راهنمایی شما استفاده کردم ولی می خواستم بدانم با توجه به اینکه ارشد روانشناسی بالینی با معدل  17.30 از دانشگاه سراسری هستم و 1 مقاله isi و چند مقاله بين المللي دارم و با توجه به اينكه هنوز مدرك زبان ندارم و دارم می خوانم و اینکه فاند هم میخواهم آیا کسی میتواند کشورهایی که به شرایط من برای دکترا می خورد را معرفی کند که قبل از داشتن مدرک زبان اپلای کردن را شروع کنم؟ مرسی

[برش] شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - saeid.k - 12-01-2014

با سلام. میخواستم بپرسم با این شرایط چطور میتونم پذیرش با فاند بگیرم؟ و از کدوم دانشگاه؟متشکرم.
کاردانی برق صنعتی دانشگاه آزاد با معدل17.23
کارشناسی ناپیوسته برق قدرت انتقال توزیع  دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 13.55
معدل موثر دوره چهارساله کارشناسی 15.39
دانشجوی ارشد برق قدرت دانشگاه آزاد معدل 17
سربازی رفتم و 26 سالمه. درسم سال دیگه تموم میشه
دو مقاله ای اس ای در حد رفرنس و چندتا طرح جدید دیگه که دارم واسه نوشتن مقاله روشون کار میکنم.دوتا از مقاله های ای  اس ای که نوشتم (ieee)چاپ و استقبال شده در مورد طرحی که گفتم و مقاله های دیگه ای هم در حال نوشتن دارم که در   راستای بهبود مقاله های قبلی و تکمیل اونهاست و احتمال اینکه قبول بشه و چاپ بشه هست.  در حد رفرنس یعنی در نوع خودش اولینه و بعنوان منبع برای دیگران که بعدها بخوان در مورد این دستاورد تحقیق و  پژوهش کنن  حساب میشه.پایان نامه ارشدم رو هم در همین زمینه دارم مینویسم. مقاله ها در مورد طرحم هستن یعنی هنوز اختراع نشده و به نتیجه فیزیکی نرسیدم بیشتر در مورد محاسبات و مراحل اولیه  و فنداسیون و بیس کار توضیح دادم. . شاید در اینده نزدیک اگر بسترش فراهم بشه    عملیاتی بشه و به اختراع تبدیل بشه.به نظر شما این نوع مقالات برای پذیرش موثر هستن؟.با چندتا از استادای مطرح ایران صحبت کردم گفتن طرح شما و مقاله شما بسیار جدیده و فقط دانشگاه ام ای تی  و توکیو ژاپن در این زمینه کار  کردن البته شبیه اون رو. نه خود طرح رو  و به درد بیست  سال دیگه امریکا میخوره. گفتن طرح فوق العاده جالبیه و اگه روش کار کنی و به نتیجه برسونی  انقلابی  در صنعت برق قدرت  دنیا بوجود آوردی.این عین  جمله دکتر احد کاظمی مدیر گروه برق دانشگاه علم و صنعت هست. برای تافل و جی ار ای هم اقدام کردم.لطفا راهنمایی کنید که تو کدوم دانشگاه  میتونم پذیرش با فاند بگیرم؟شرایطم چطوره؟ چی کم و کسر دارم؟تافل و جی آر ای چند باید باشه؟ مدرک کاردانیم و کارشناسیم مشکل نداره؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - samira67 - 15-01-2014

سلام و خسته نباشيد.من فارغ التحصيل داروسازي هستم ميخواستم ببينم ببينم براي ادامه تحصيل تو امريكا فاند و TA و RA شامل رشته منم ميشه؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - reza_1st - 16-01-2014

(15-01-2014, 11:51 AM)'samira67' نوشته: سلام و خسته نباشيد.من فارغ التحصيل داروسازي هستم ميخواستم ببينم ببينم براي ادامه تحصيل تو امريكا فاند و TA و RA شامل رشته منم ميشه؟

بله، مدرک داروسازی ایران معتبره و می‌تونید تو آمریکا ادامه تحصیل بدین و همینطور فاند بگیرین. اون روند سخت پزشکیا و دندون‌پزشکا رو ندارین.
موفق باشین.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Behnoush - 16-01-2014

(15-01-2014, 11:51 AM)'samira67' نوشته: سلام و خسته نباشيد.من فارغ التحصيل داروسازي هستم ميخواستم ببينم ببينم براي ادامه تحصيل تو امريكا فاند و TA و RA شامل رشته منم ميشه؟

بستگی داره چی میخواید بخونید  منظورتون اینه که پی اچ دی داروسازی ادامه بدید؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - samira67 - 16-01-2014

آره در زمينه pharmaceutical science

(16-01-2014, 05:14 AM)'reza_1st' نوشته:
بله، مدرک داروسازی ایران معتبره و می‌تونید تو آمریکا ادامه تحصیل بدین و همینطور فاند بگیرین. اون روند سخت پزشکیا و دندون‌پزشکا رو ندارین.
موفق باشین.

ميخواستم بدونم نيازي به دادن GRE هست؟و اينكه اگه از طريق استاد اقدام كنم بهتره يانه؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - blur - 16-01-2014

(16-01-2014, 12:26 PM)'samira67' نوشته: ميخواستم بدونم نيازي به دادن GRE هست؟و اينكه اگه از طريق استاد اقدام كنم بهتره يانه؟

بله دوست عزیز نیاز هست که امتحان GRE رو بدین. به اضافه اینکه معمولا هماهنگی قبلی با یک استاد میتونه امکان گرفتن فاند ریسرچ از استاد رو به شما بده (RA).

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - deadxxxqueen - 18-01-2014

(26-10-2012, 11:30 PM)'m.ost' نوشته: سلام دوست عزیز
من به شما پیشنهاد میدم که جزوه راهنمای پذیرش رو مطالعه بفرمایید. اطلاعات بسیار خوبی به شما خواهد داد.
در مورد گرفتن کمک هزینه هم انجمن کمک هزینه و تماس با استادان اطلاعات خوبی به شما خواهد داد و با کمک هزینه هایی که وجود داره آشنا خواهید شد.
برای کانادا و آمریکا معمولا فاند برای دکترا بیشتر هست تا کارشناسی ارشد. البته با معدل بالا و نمرات خوب امتحانات زبان (و داشتن مقاله که در مقطع کارشناسی امتیاز مثبتی هست) شانس گرفتن فاند وجود خواهد داشت. برای اروپا بهتر هست که به سراغ دانشگاه هایی برید که شهریه پایینی دارند (سوالات خودتون در این زمینه رو میتونین در انجمن کشورهای اروپایی مطرح بفرمایید.)
هزینه بسته به شهر و دانشگاه میتونه متفاوت باشه. من برای آمریکا رو به عنوان مثال بگم. برای خیلی از دانشگاه های آمریکا شهریه به تنهایی سالی 15000 تا 20000 تا هست که این به غیر از هزینه زندگی هست. هزینه زندگی بسته به شهر ممکنه ماهی 1000 تا 2000 باشه برای یک دانشجو. ممکن هست تا زمانی که شما اقدام بفرمایید هزینه ها تغییر کنه. در هرصورت این هزینه بسیار زیاد هست و دانشجویان خارجی معمولا ترجیح میدن که بدون کمک هزینه نرن.
اگر شما فول فاند بشین شهریه رو نیاز نیست پرداخت کنین و در قبال کار به عنوان TA یا RA ماهیانه مبلغی رو دریافت خواهید کرد که کفاف زندگی شما رو خواهد داد. ولی اگر پارشیال فاند باشین ممکن هست که مثلا فقط از پرداخت شهریه معاف بشین. در هر صورت هزینه ای که باید بکنین بستگی به نوع فاند شما داره.
شما در مدت زمانی که دارین معدلتون رو بالا ببرین و زبان بخونین. اگر امکان نوشته مقاله رو دارین بنویسین. زمینه های تحقیقاتی که به اون علاقه دارین مشخص کنین که بعد بتونین اساتیدی رو که در اون زمینه ها کار میکنین پیدا کنین. حدود یکسال و خورده ای قبل از اقدام برای پذیرش هم جستجو برای دانشگاه رو شروع کنید.

پارشيال فاند چيه؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 18-01-2014

(18-01-2014, 05:00 PM)'deadxxxqueen' نوشته:
پارشيال فاند چيه؟

دوست عزیزpartial fund یعنی کمک هزینه ای که تا حدودی میتواند هزینه های تحصیلی شما رو تو یه کشور دیگه پوشش بده نه همش.
بهترین نوع فاند همون full fund هستش که تقریبا میتونه تمام هزینه های تحصیلی شما رو پوشش بده و حتی اگه award هم داشته باشه میتونه هزینه های زندگی رو هم تا حدی پوشش بده.
partial یعنی ناقص.
بااحترام