آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Simon2007 - 06-01-2014

(06-01-2014, 01:24 PM)'giga' نوشته: سلام من رشته ام برق است و در 99%  دانشکده های برق دانشگاههای کانادا  GRE رو جز الزاماتشون نگفتند. حالا با توجه به این که GRE تا آبان سال دیگه تو ایران برگزار نمیشه و من میخوام برای ژانویه سال دیگه اپلای کنم آیا فقط با تافل و رزومه می تونم فول فاند بگیرم؟ آیا  نداشتن GRE  مشکلی رو ایجاد نمی کنه ؟

سلام 
اگر عنوان كردن نيازي نيست اگر نمره ي بالا داشته باشيد مثبته. برخي حتي براي جبران سابجكت هم ميدن .شما با رزومه(مخصوصا معدل بالا براي كانادا ) و تافل خوب رو به عالي براي فاند كانديد محسوب ميشيد. وقتي ما چيزي از رزومه ي شما نميدونيم صرف اينكه ميدونيم رزومه ايي هست چه نظري بديم؟[img]images/smilies/smile.gif[/img] ضمن اينكه حتي اگر رزومه اتون رو هم داشتم و خيلي هم عالي بود تضميني در كار نبود. بايد اپلاي مي كرديد تا مشخص شه نتيجه چي ميتونه باشه. اگر غير از كانادا آمريكا رو هم در برنامه داريد از حالا شروع كنيد براي GRE‌خوندن.ضمنا جزوه ي تهيه شده توسط دوستان اين فاروم راهنماي خيلي با ارزشي براتون ميتونه باشه.
شادزي

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Simon2007 - 06-01-2014

(05-01-2014, 05:25 AM)'mvr' نوشته: سلام دوستان با توجه به شرايطم لطفا راهنمايي كنيد
معدل ليسانس: 14.5
معدل فوق ليسانس: 17.5
رشته: مهندسي شيمي
دانشگاه تهران هر دو مقطع
مفاله داخلي خارجي : -
زبان: آيلتس جنرال 6.5
9 سال سابقه كار در فيلد نفت و گاز
با توجه به اين شرايط براي كجا مي شه اپلاي كرد يا اصلا شانسي براي گرفتن پذيرش هست؟
ممنون

سلام 
پيشنهاد ميكنم به سمت شيمي گرايش پيدا كنيد شديدا فاند پذير شده اين اواخر و به كساني فاند دادن كه اگر شرايطشون رو بگم جدا حيرت ميكنيد. رو شيمي خوب دارن كار ميكنن و چند نفر از دوستان مهندسي شيمي خودم از دانشگاه تهران دكتري مستقيم گرفتن و رفتن امسال. مراقب سوابق كاريتون باشيد و با هشياري جلو بريد در رزومه و هر جاي ديگه كه قراره اينها رو بنويسيد در جريان باشيد سابقه خيلي رو پذيرش تاثير نداره مگه موردي. ولي بجشا امسال از تاريخي به بعد اكثر كساني كه در رزومه . ... اسمي از انرژي داشتند با بند 501 رجكت شدند و هنوز موفق نشدن به گرفتن ويزا تا اونجا كه من در جريانم. پس خوب تحقيق كنيد و افتخاراتتون رو با احتياط به كار ببريد كه مايه ي دردسر نشه.راستي يه همتي كنيد اون آيلتس رو بياريد بالاتر يه GRE هم جور كنيد. ارزش داره 
شادزي

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - giga - 06-01-2014

سلام اینکه میفرمایید position  ها کمه برای ژانویه چقدر کمه ؟ یعنی چند درصد پاییز هستش؟ من لیسانس دانشگاه تهران بودم معدل لیسانسم یه خرده پایینه( یه کم درس نخوندم [img]images/smilies/confused.gif[/img]  ). فوق لیسانس  دانشگاه علم وصنعت با معدل  17 . سه تا مقاله ژورنال دارم یکی چاپ شده دو تا سابمیت .  شاید چهارمیش رو هم بدم . رشته ام مهندسی برق کنترل است. رتبه کنکور لیسانسم 168 بوده که گواهیش رو گرفتم و ترجمه کردم . من خیلی دوست دارم برای ژانویه سال دیگه اونجا باشم ( تا رنک زیر 500 جهان رو    برای کانادا هم راضی هستم که برم برای دکترا ) نمره تافل رو هم 95- 100 می تونم بیارم  سه ماه دیگه می خوام امتحان بدم .  اینکه استادا ظرفیت خالی داشته باشند یا نه  به ترم پاییز یا زمستان بستگی داره یا به اینکه دانشجوهای قبلیشون فارغ التحصیل بشوند؟ ببخشید که سوال هام اینقدر زیاد شد.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 06-01-2014

(06-01-2014, 09:02 PM)'giga' نوشته: سلام اینکه میفرمایید position  ها کمه برای ژانویه چقدر کمه ؟ یعنی چند درصد پاییز هستش؟ من لیسانس دانشگاه تهران بودم معدل لیسانسم یه خرده پایینه( یه کم درس نخوندم [img]images/smilies/confused.gif[/img]  ). فوق لیسانس  دانشگاه علم وصنعت با معدل  17 . سه تا مقاله ژورنال دارم یکی چاپ شده دو تا سابمیت .  شاید چهارمیش رو هم بدم . رشته ام مهندسی برق کنترل است. رتبه کنکور لیسانسم 168 بوده که گواهیش رو گرفتم و ترجمه کردم . من خیلی دوست دارم برای ژانویه سال دیگه اونجا باشم ( تا رنک زیر 500 جهان رو    برای کانادا هم راضی هستم که برم برای دکترا ) نمره تافل رو هم 95- 100 می تونم بیارم  سه ماه دیگه می خوام امتحان بدم .  اینکه استادا ظرفیت خالی داشته باشند یا نه  به ترم پاییز یا زمستان بستگی داره یا به اینکه دانشجوهای قبلیشون فارغ التحصیل بشوند؟ ببخشید که سوال هام اینقدر زیاد شد.

دوست عزیز وضعییتتون به غیر از نمره لیسانستون خوبه البته تافل رو اگه اون نمره رو بگیرید و پذیرش بعضی دانشگاهها رو میتونید بگیرید(هر چند بازم میگم دانشگاههای کانادا رو مینیموم معدل حساس هستند)
توصیه من به شما اینه که توجه کنید ددلاین ترم زمستان یا همون بهار تو کانادا  رو ....مثلا بعضی دانشگاهها حتی اوایل اردیبهشت هستن ددلاینشون واسه بهار البته بعضی ها هم خرداد هستن مثل UBC و مثلا mcgill اوایل شهریور
منظورم اینه که اگه به سایت دانشکده مورد نظر تو دو سه تا دانشگاه برین ببینین واسه دکترا دانشجو برمیدارن واسه بهار یا نه...
کلا ترم بهار نسبت به پاییز فرصت ها محدوده و فاند هم همینطور...

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - alireza406 - 06-01-2014

سلام . من یک ترم دیگه درسم تموم میشه و معدلم تقریبا 16 است . کارشناسی ریاضی از دانشگاه شریف.ولی زبانم ضعیفه . می خواستم ببینم اگه تا سال آینده بجای خوندن واسه ارشد روی زبان و کلا گرفتن پذیرش وقت بزارم ، امکانش هست از دانشگاه های با رنک خوب پذیرش بگیرم ؟ کلا هیچ دیدی ندارم ممنون میشم راهنمایی کنین.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 07-01-2014

معدل کارشناسی تون خوبه و دانشگاه شناخته شده ای هم که هستین و این کارتون رو در آینده ساده تر خواهد کرد. با این حال زبان نقش مهمی در گرفتن پذیرش داشته و شما می بایست خودتون رو دست کم به سطح آیلتس 6.5 و ترجیحا 7 برسونید تا در ادامه کار گرفتن پذیرش به مشکل نخورید. با توجه به اینکه معمولا فرصت های گرفتن کمک هزینه برای دکترا بیشتر از ارشد هست، به نظر من اگر موقعیت ادامه تحصیل در ارشد رو در داخل هم دارید اون رو کلا از دست ندهید و همزمان زبان خودتون رو بهبود بدهید و در زمان ارشد هم کارهای پژوهشی و مقاله بدهید که شانس گرفتن پذیرش تون در آینده بیشتر باشه. جزوه سایت رو هم مطالعه کنید یک اطلاعات کلی به دست می آورید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - نگ نگ - 08-01-2014

سلام...من فارغ التحصيل ارشد معماري ازاد هستم.يه مقاله بين المللي و دو مقاله ملي دارم.معدل كارشناسيم 17.25 و معدل ارشد 18.88...پايان نامه برتر در منطقه شدم..و نفر اول در ارشد كل ورودي..3 سال هم هست در دانشگاه تدريس ميكنم..خواستم بدونم با اين شرايط من ميتونم از دانشگاه هاى هنر و معماارى امريكا پذيرش بگيرم؟الانم دارم رو زبانم كار مي كنم..ممنون ميشم راهنماييم كنيد!

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Jane Janan - 08-01-2014

درود

شما به این تاپیک ها برین و صفحات رو بخونید زیاد نیست
در عوض هر آنچه برای پذیرش و فاند در رشته معماری وجود داره رو متوجه میشین به طور کامل
بازم سوالی داشتین پ.خصوصی یا پ.بازدیدکنندگان در پروفایل بنده بگذارین....

سوال در مورد پرتفولیو
مشورت در انتخاب داشنگاه در معماری عمران شهرسازی
وضعیت فاند در رشته معماری

انجمن معماری عمران هرسازی

موفق باشید

(08-01-2014, 03:15 PM)'نگ نگ' نوشته: سلام...من فارغ التحصيل ارشد معماري ازاد هستم.يه مقاله بين المللي و دو مقاله ملي دارم.معدل كارشناسيم 17.25 و معدل ارشد 18.88...پايان نامه برتر در منطقه شدم..و نفر اول در ارشد كل ورودي..3 سال هم هست در دانشگاه تدريس ميكنم..خواستم بدونم با اين شرايط من ميتونم از دانشگاه هاى هنر و معماارى امريكا پذيرش بگيرم؟الانم دارم رو زبانم كار مي كنم..ممنون ميشم راهنماييم كنيد!

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - zohre1989 - 11-01-2014

سلام
من لیسانس مهندسی صنایع هستم با معدل 16.07
همسرم واسه دکترا از مانیتوبا کانادا پذیرش گرفته
اما این دانشگاه مستر صنایع نداره، رشته های مدیریت، زنجیره تامین و مارکتینگ داره
میخواستم بدونم میشه تو این رشته مستر بخونم؟ یا حتما باید صنایع باشه؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - reza_1st - 11-01-2014

می‌تونید تو این رشته‌ها یا رشته‌های مشابه هم ادامه بدین، اما پذیرش گرفتن و علی‌الخصوص فاند گرفتن یکم مشکل‌تر از وقتی می‌شه که دقیقاً بخواین تو همون زمینه خودتون ادامه بدین، البته اگر بدون فاند بخواین زیاد سخت نخواهد بود. در هر صورت اگر سعی کنید استاد‌هایی رو پیدا کنید که بتونین یه ارتباطی برقرار کنین بین زمینه‌های صنایعی که شما کار کردین و زمینه کاری اونها خیلی بهتون تو گرفتن پذیرش کمک می‌کنه. و یه مورد دیگه اینکه اگر شما برین اونجا و استادها رو حضوری ببینین و صحبت کنید، خیلی موثر خواهد بود تو گرفتن پذیرش..
موفق باشین