آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - soroush4885 - 02-01-2014

سلام 
لطفا راهنماییم کنید با شرایطم کجا رو پیشنهاد میکنید. 
معدل لیسانس: 13.66
معدل ارشد (هنوز دفاع نکردم): 18
2 تا علمی پژوهشی
4 ISI listed
1 Springer
ISI با ایمپکت فکتور 1.5
رشته: مدیریت ساخت
کتاب تخصصی هم زیر چاپ
زبان: آیلتس 6
ممنون میشم کمک کنید
البته با فاند منظورمه

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 03-01-2014

اگر برای آمریکا بخواهید که می بایست امتحان GRE هم بدهید و برای اینکه شانس داشته باشید حدود 310 به بالا بیاورید. برای کانادا خیلی تاکیدی روی GRE ندارند ولی به هر حال می بایست سایت شان را نگاه کنید شاید الزامی باشد. اروپا با همین ها هم می توانید اقدام کنید. در مجموع با توجه به اینکه معدل کارشناسی شما پایین هست باید بیشتر روی رتبه های 300 تا 700 متمرکز بشین و برای رتبه های کمتر فقط یک نیم نگاهی داشته باشید و برای رتبه های بالاتر هم که طبیعی است شانس گرفتن پذیرش شما بیشتر خواهد شد. با توجه به اینکه معدل ارشد شما جهش خوبی داشته تا حدی ضعف کارشناسی رو پوشش داده و از این نقطه نظر اگر نمره زبانتون رو بهبود بدین احتمال اینکه بتونید در همون اطراف رتبه 300 هم پذیرش بگیرید زیاد میشه.

به عبارتی همه اینهایی که گفتم با این فرض بود که شما در آیلتس دست کم 6.5 (یا در تافل دست کم 90) آورده باشید. در حال حاضر آیلتس شما کم هست و این انتخاب های شما رو خیلی محدود خواهد کرد و به سختی میشه در 500 دانشگاه اول دانشگاه هایی رو پیدا کرد که آیلتس 6 رو قبول کنند. گاهی حتی وقتی یک حداقلی برای آیلتس (یا تافل) گذاشته می شود گفته می شود که در هر مهارت هم به صورت جداگانه از یک نمره خاص کمتر نباشد (معمولا نیم نمره کمتر از نمره کل). بنابراین پیشنهاد من این هست که شما روی زبان خودتون وقت بیشتری بگذارید و اگر بتونید در نمره کل 7 (و در مهارت هم دست کم 6.5) بیاورید، یا هم که دست کم در نمره کل 6.5 (و در هر مهارت دست کم 6 بیاورید) با توجه به سابقه مقاله هایی که دارید شانس تون برای رتبه هایی که در پاراگراف اول گفتم زیاد خواهد شد.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Babak - 05-01-2014

(31-12-2013, 02:44 PM)'armini' نوشته: سلام دوستان
من 24سالمه دیپلمم ریاضیه ولی پیش دانشگاهی نگرفتم بعد کنکور فنی دادم و رشته کامپیوتر خوندم کاردانیم دولتی بودم،ولی کارشناسی غیر انتفاعی هستم،آیا میتونم واسه ارشد توی دانشگاههای خارج از کشور پذیرش بگیرم و ادامه تحصیل بدم؟؟؟؟اگه آره لطفا راهنماییم کنید چه دانشگاههایی میتونم برم و اگرم نه بگین چه راهی برای ادامه تحصیل در خارج دارم؟؟؟؟/

اگر مدرک کارشناسی شما از نظر وزارت علوم ایران معتبره، شما می‌تونید با اون مدرک تحصیلات خودتون رو در خارج از کشور ادامه بدید. حدس من اینه که شانس دریافت پذیرش شما از دانشگاه‌های اروپایی بیشتر باشه. برای آشنایی بیشتر با مراحل شروع کار و برنامه‌ریزی برای پذیرش، لطفا جزوه پذیرش رو ببینید.

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mvr - 05-01-2014

سلام دوستان با توجه به شرايطم لطفا راهنمايي كنيد
معدل ليسانس: 14.5
معدل فوق ليسانس: 17.5
رشته: مهندسي شيمي
دانشگاه تهران هر دو مقطع
مفاله داخلي خارجي : -
زبان: آيلتس جنرال 6.5
9 سال سابقه كار در فيلد نفت و گاز
با توجه به اين شرايط براي كجا مي شه اپلاي كرد يا اصلا شانسي براي گرفتن پذيرش هست؟
ممنون

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - xiberno - 05-01-2014

سلام
ارشد برق قدرت(سیستم) از دانشگاه فردوسی
معدل لیسانس 15.5 و ارشد بالای 17
یک مقاله کنفرانس بین المللی دارم و چندتا هم برای فرستادن در دست اقدام دارم.
زبانم خوبه و برای تافل دارم اقدام میکنم و احتمالا تا یک ماه دیگه تافل رو هم میگیرم.
سوالم اینه که برای پذیرش با فاند خوب ( چون شرایط مالیم مستقله از خانواده )  از چه کشوری و چگونه شروع کنم؟ 
واقعا ممنونم .

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - reza_1st - 05-01-2014

(05-01-2014, 05:39 AM)'xiberno' نوشته: سلام
ارشد برق قدرت(سیستم) از دانشگاه فردوسی
معدل لیسانس 15.5 و ارشد بالای 17
یک مقاله کنفرانس بین المللی دارم و چندتا هم برای فرستادن در دست اقدام دارم.
زبانم خوبه و برای تافل دارم اقدام میکنم و احتمالا تا یک ماه دیگه تافل رو هم میگیرم.
سوالم اینه که برای پذیرش با فاند خوب ( چون شرایط مالیم مستقله از خانواده )  از چه کشوری و چگونه شروع کنم؟ 
واقعا ممنونم .

اگر معدل لیسانستون کمی بالاتر بود پیشنهاد اول من کانادا بود، که با همین وضعیت و بدون GRE هم می‌تونین اپلای کنید، ولی الان فکر می‌کنم بهتره GRE بدین و آمریکا رو به عنوان گزینه اولتون درنظر بگیرین که تاکیدشون روی معدل کمتره. با این حال بعد از آمریکا و کانادا، اروپا هم شانس دارین. و البته تو انتخاب بین این سه تا نظر شخصی خودتون هم خیلی مهمه..

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - M1KE - 05-01-2014

mvr و xiberno گرامی

رشته مهندسی شیمی و برق را تقریبا اغلب دانشگاه های دنیا که دپارتمان فنی داشته باشند دارند و از این نظر مشکل چندانی در پیدا کردن رشته خودتون نخواهید داشت. منتهی mvr عزیز شما چون معدل کارشناسی تون پایین هست می بایستی که تمرکز خودتون رو روی دانشگاه هایی که رتبه حدود 300 به بالا دارند بگذارید که سریع تر به نتیجه برسید. دوست دیگر چون معدل کارشناسی شون قدری بالاتره می تونند روی رتبه های 100 تا 300 هم امیدوار باشند. همونطور که دوست مون reza_1st هم گفتند برای دانشگاه های کانادا زیاد به GRE نیاز نخواهید داشت. با این حال باز هم سایت دانشگاه های موردنظرتون رو حتما کنترل کنید.

دوستی که مهندسی شیمی خوندند با توجه به زمینه کاری شون نفت و گاز هست بهتر هست به سمت ایالت ها و کشورهایی بروند که در این زمینه ها فعالتر هستند. برای نمونه در آمریکا به سمت تگزاس، در کانادا به سمت آلبرتا و در اروپا به سمت نروژ بروید که احتمالا موقعیت های کاری و تحصیلی بیشتری در زمینه های نفت و گاز در اونها فراهم هست. برای پذیرش تحصیلی این آیلتس جنرال شما به احتمال خیلی زیاد پذیرفته نمیشه و بهتر هست که آیلتس آکادمیک داشته باشید (ترجیحا 7 به بالا ولی با 6.5 هم اگر برای رتبه های متوسط تر اقدام کنید به هر حال شانس خواهید داشت).

موفق باشید

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - فرید - 05-01-2014

(05-01-2014, 05:25 AM)'mvr' نوشته: سلام دوستان با توجه به شرايطم لطفا راهنمايي كنيد
معدل ليسانس: 14.5
معدل فوق ليسانس: 17.5
رشته: مهندسي شيمي
دانشگاه تهران هر دو مقطع
مفاله داخلي خارجي : -
زبان: آيلتس جنرال 6.5
9 سال سابقه كار در فيلد نفت و گاز
با توجه به اين شرايط براي كجا مي شه اپلاي كرد يا اصلا شانسي براي گرفتن پذيرش هست؟
ممنون

اینم در نظر بگیرید که در مورد امریکا برای ویزا دچار مشکل خواهید بود و کانادا هم رقابت شدید شده چون تعداد ایرانیهایی که تو این فیلد می خواهند اپلای کنند زیاد شده

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - giga - 06-01-2014

سلام من رشته ام برق است و در 99%  دانشکده های برق دانشگاههای کانادا  GRE رو جز الزاماتشون نگفتند. حالا با توجه به این که GRE تا آبان سال دیگه تو ایران برگزار نمیشه و من میخوام برای ژانویه سال دیگه اپلای کنم آیا فقط با تافل و رزومه می تونم فول فاند بگیرم؟ آیا  نداشتن GRE  مشکلی رو ایجاد نمی کنه ؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 06-01-2014

(06-01-2014, 01:24 PM)'giga' نوشته: سلام من رشته ام برق است و در 99%  دانشکده های برق دانشگاههای کانادا  GRE رو جز الزاماتشون نگفتند. حالا با توجه به این که GRE تا آبان سال دیگه تو ایران برگزار نمیشه و من میخوام برای ژانویه سال دیگه اپلای کنم آیا فقط با تافل و رزومه می تونم فول فاند بگیرم؟ آیا  نداشتن GRE  مشکلی رو ایجاد نمی کنه ؟

سلام
دوست عزیز خودتون گفتین جزو ملزومات نیست پس چه مشکلی؟
دقت کنید فول فاند گرفتن مستلزم معدل بالا به خصوص در کانادا و تافل بالا و اگه دانشگاه متوسط به بالا بخواین مقاله هستش...
حتی ارتباط با اساتید شدیدا توصیه میشه واسه کانادا...پذیرش احتمالش زیاده ولی فاند اونم از نوع شیرین فولش یکم سخته...
البته داتشن جی ار ای خوب میتونه تاثیر داشته باشه ...در ضمن دقت کنید اگه منظورتون برای ژانویه اقدام کردن اینه که اگه واسه ترم بهار میخوای اپلای کنی(یعنی ترم ژانویه) معمولا دانشگاهها position هاشون خیلی کمه و به این مساله دقت کنید...
ولی اگه منظورتون ژانویه سال بعد اپلای کنین تا واسه fall 2015 پذیرش بگیرین که خوب position ها برا پاییز زیاده.