آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 25-11-2013

(25-11-2013, 02:07 PM)'KMP' نوشته: برای گرفتن پذیزش از دانشگاههای آمریکا، بدون فاند، برای مستر... نیاز هست که حتما استادی رو پیدا کرد و باهاش مکاتبه کرد یا می شه از دانشگاه مستقیما اقدام بشه؟؟؟؟

قطعا مستقیما از دانشگاه بدون استاد
اصلا با فاند هم میشه ولی برای دکترا و مستقیم دکترا شانسش بیشتره تا مستر

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - KMP - 25-11-2013

(25-11-2013, 02:13 PM)'Charming' نوشته:
قطعا مستقیما از دانشگاه بدون استاد
اصلا با فاند هم میشه ولی برای دکترا و مستقیم دکترا شانسش بیشتره تا مستر

یعنی برای مستر، واسه هر دانشگاهی که می خوام اپلای کنم، قبلش یه استاد پیدا کنم از اون دانشگاه؟؟ 
ولی من همچین چیزی رو در مورد دکتری شنیدم. که حتما باید یه استادی رو داشته باشن..!

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - KMP - 25-11-2013

تو نوشته های یکی از دوستان خوندم که شانس گرفتن دکتری مستقیم از آمریکا، نسبت به مستر راحتتره...
من نمی خوام اصلا ریسک کنم.. و گرفتن پذیرش واسم خیلی مهمه.. می خوام تو یه سری از دانشگاهها واسه مستر اپلای کنم... یه سری هم دکتری.  دانشگاههای خاصی هست که گرفتن دکتری راحتتر باشه؟؟  یعنی از کجا می تونم کمک بگیرم واسه دسته بندی اینکه چه دانشگاههی واسه مستر و یا کدوم واسه دکتری بهتره..؟؟

(25-11-2013, 07:43 PM)'KMP' نوشته:
یعنی برای مستر، واسه هر دانشگاهی که می خوام اپلای کنم، قبلش یه استاد پیدا کنم از اون دانشگاه؟؟ 
ولی من همچین چیزی رو در مورد دکتری شنیدم. که حتما باید یه استادی رو داشته باشن..!

دوست عزیز نوشته بنده رو کامل نخوندید ظاهرا
یکبار دیگه میگم:
واسه امریکا اصلا استاد نیاز نمیباشد به خصوص اگه فاند نخواین چه دکترا چه ارشد
اونایی دنبال استاد میرن که فاند میخوان و ...
حتی بودن کسایی اعم از خود بنده که بدون استاد پذیرش با فاند هم گرفتم
موفق باشی

(25-11-2013, 08:16 PM)'KMP' نوشته: تو نوشته های یکی از دوستان خوندم که شانس گرفتن دکتری مستقیم از آمریکا، نسبت به مستر راحتتره...
من نمی خوام اصلا ریسک کنم.. و گرفتن پذیرش واسم خیلی مهمه.. می خوام تو یه سری از دانشگاهها واسه مستر اپلای کنم... یه سری هم دکتری.  دانشگاههای خاصی هست که گرفتن دکتری راحتتر باشه؟؟  یعنی از کجا می تونم کمک بگیرم واسه دسته بندی اینکه چه دانشگاههی واسه مستر و یا کدوم واسه دکتری بهتره..؟؟

دوست عزیز سوال بسیار سختی هستش
بله گرفتن پذیرش در دکترای مستقیم راحت تر از مستر هست البته تحت شرایطی
تو جزوه هم این مطلب اورده شده است و بابک عزیز هم اشاره کرده بهش
این که بیایم دسته بندی کنیم اصلا امکان پذیر نیست ولی اگر شما معدل لیسانس بالا و جی ار ای و تافل بالا دارین (مقاله هم بودن یا نبودنش زیاد فرق نداره هرچند امتیاز مثبته داشتنش) میتونین به راحتی مستقیم دکترا هم پذیرش بگرین
بله کار درستی میکنین به خصوص اگه میخواین ارشد یه دانشگاه نسبتا خوب بخونین و دکترا برین Top ها
بااحترام

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - nox - 27-11-2013

تو قسمت نتایج پذیرش یه بخشی دیدیم:  connecting professers was important .  ممکنه در این مورد یکم توضیح بدید.؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Pejman - 27-11-2013

(27-11-2013, 10:53 PM)'nox' نوشته: تو قسمت نتایج پذیرش یه بخشی دیدیم:  connecting professers was important .  ممکنه در این مورد یکم توضیح بدید.؟

یعنی در گرفتن پذیرش/فاند شما تماس با استادا تاثیر داشته یا نه. گاهی پیش میاد کسی بدون تماس با استاد پذیرش/فاند می گیره، در واقع فقط پروسه اپلای رو به صورت رسمی طی می کنه و کار اضافه ای برای جلب نظر استادا نمی کنه، بعضیا هم هستن که قبل از اپلای با استادها تماس می گیرند و بعد از جلب نظر یه استاد اپلای می کنند و بهشون پذیرش/فاند داده می شه. مسلماً این افراد این گزینه رو باید Yes بزنند. برای اطلاعات بیشتر به جزوه مراجعه کنید. 

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Daren - 28-11-2013

سلام 
خوب اینجا حالا همه دکترا و لیسانس و اینا خوندن میخوان اقدام کنند، من تو همین واسه degree و فاندشین و دیپلما موندم [img]images/smilies/rolleyes.gif[/img] 

من تو مالزی درس میخونم، تو مدرسه اینترنشنال لینک بریتیش 
امسال ، may 2014 امتحان IGCSE رو میدم و O-level مو تموم میکنم. 
تمام دروس هم اینگلیسی و منم اینگلیسی edexcel خوندم.
درسامم : 
English edexcel 
English Literature 
Furture Mathematics 
Mathematics 
Physics 
(ICT (Information Communication Technology 
Accounting 
Bussiness Studies

رشته ایم که میخوام بخونم ، Programming ئه ( کلا رشته های کامپیوتری در نظر دارم) 

اما اینطور که شنیدم، دانشگاها برای قبولی ، فقط به 5تا سابجکت حداقل احتیاج دارند، درسته؟ 

تا اونجایی که میدونم ، بعد فارق تحصیلی ، اونم واسه o level ، باید رفت برای دیپلما و فاندیشن و drgree (که تو یه دوره 4 ساله اینطورا ) 

حالا سوال من اینکه ، با این وضعیت ، چه کشورایی مناسبن و بورس میدن ؟ 

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - KMP - 28-11-2013

تو دپارتمان دانشگاه مورد نظرم، نوشته که اگه مدرک مستر ندارید و می خواید برای مستر و دکتری ، با هم، اقدام کنید... موقع اپلای گزینه دکتری رو انتخاب کنید و اکه واسه مستر می خواید گزینه مستر.....
من مستر ندارم و سوالم اینه که... اگه تو اپلیکیشنم دکتری رو انتخاب کنم، و از نظرشون مناسب نباشم واسه مقطع دکتری،   ممکنه که واسه مستر هم ارزیابیم نکنن؟؟؟
پذیرش تو این دانشگاه واسم خیلی مهمه...

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 29-11-2013

(28-11-2013, 10:28 PM)'KMP' نوشته:  تو دپارتمان دانشگاه مورد نظرم، نوشته که اگه مدرک مستر ندارید و می خواید برای مستر و دکتری ، با هم، اقدام کنید... موقع اپلای گزینه دکتری رو انتخاب کنید و اکه واسه مستر می خواید گزینه مستر.....
من مستر ندارم و سوالم اینه که... اگه تو اپلیکیشنم دکتری رو انتخاب کنم، و از نظرشون مناسب نباشم واسه مقطع دکتری،   ممکنه که واسه مستر هم ارزیابیم نکنن؟؟؟
پذیرش تو این دانشگاه واسم خیلی مهمه...

دوست عزیز بسیاری از دانشگاهها حتی اگه مستقیم دکترا اپلای کنین و شرایطتون مناسب نباشه واسه دکترا و تشخیص بدن واسه مستر مناسب هستید شما رو واسه مستر برمیداره
نگران نباشین از این مورد
در ضمن بهترین منبع همون graduate coordinator دانشکده و یا international office هستش.