آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 24-10-2013

(24-10-2013, 09:33 PM)'mgorji' نوشته: سلام دوستان
من هنوز امتحان زبان ندادم ولی می خوام با اساتید مکاتبه کنم و رزومه بفرستم آیا این کار غیر حرفه ای است؟ و اونها با نگاه به رزومه من پاسخ من رو نمی دند؟ 
با تشکر از پاسخ شما

دوست عزیز هیچ چی قطعی نیست به هیچ وجه
ولی بهتره حتما تو نامتون یا رزومتون تاریخ امتحان رو حدودی توضیح بدین براشون
فقط به نظر من اگه رزومتون واقعا قویه این کار رو بکنین مثلا مقالات زیاد چون همینجوری هم استاد جواب نمیده چه برسه ....
در هر حال امیدتون رو از دست ندین
بهتره به اینجا هم سر بزنی
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86

چه برنامه ای رو بره من پیشنهاد می کنید؟ - sepinaz - 24-10-2013

من دانسجوی سال یک ارشد نقشه برداری دانشگاه تهران هستم. با شرایط دانشگاهمون فکر کنم تا بهمن 94 بتونم دفاع کنم و اگه بخوام یکسال منتظر آزاد شدن مدرک از طریق عدم کاریابی بمونم ( خودم به هیچ وجه نمی تونم آزادش کنم با توجه به اینکه از سال 90 به بعد مث اینکه هزینه ی آزادسازی مدرک ارشد بالا رفته ؟ البته اطلاع دقیقی ندارم لطفا راهنمایی کنید ) فکر کنم بتونم بره ترم پاییز 96 اقدام کنم؟

معدل کارشناسیم بد نیس (17.56) و نفر دوم ورودی بودم ولی مشکل اینه که تا همین تابستون چندان به فکر اپلای نبودم و به همین خاطر رزومه ی چندان قوی در زمینه ی تحقیقاتی ندارم ( واقعا میشه اینو تو ارشد جبران کرد؟) میترسم زبان بخونم نتونم رو مقاله و اینا کار کنم؟

البته تو زمینه ی کارهایی مثل برنامه نویسی و پردازش تصویر و کار با متلب و c++ خیلی کار کردم که چندان به درد رزومه نمی خوره.

سوالات اصلی من اینه:
1- چه کارایی باید انجام بدم که رزومه ی قوی تری داشته باشم؟
2- زبانم رو تازه تو موسسه ی آریانپور تعیین سطح دادم و در سطح pre toefl هستم ولی با توجه به اینکه چندان عجله ای ندارم مشاور موسسه ازم خواست که از سطح Intermediate کلاس های مکالمه رو شروع کنم؟
البته من حودم تصمیم گرفتم تا آخر آذر صبر کنم و کلاس های مکالمه ی مرکز آموزش های آزاد دانشکده ی زبان ها و ادبیات خارجی دانشگاه رو از همین سطح شروع کنم برم؟ اینجوری شاید راحت تر بتونم به کارای ارشدم هم برسم بره کلاس های تافل باید خیلی وقت گذاشت ولی کلاس های مکالمه نه. تو اون یه سال که منتظر آزاد شدن مدرکم میتونم رو تافل و GRE ( اگه لازم باشه ) کار کنم ولی نمی خوام کلا از محیط زبان آموزی دور باشم راستش در مورد زبان چندان اراده ندارم بدون کلاس فک نکنم بتونم مخصوصا با کارای ارشد. بازم نیاز به راهنمایی دارم؟
3- در مورد انتخاب موضوع پایان نامه ی مناسب بره اپلای میشه راهنماییم کنید؟ چطور میتونم موضوعی رو انتخاب کنم که اونور طرفدار بیشتری داشته باشه و شانسم رو بره مکاتبه با اساتید و گرفتن فاند زیاد کنه؟
4- کلا من باید بتونم تا یه سال دیگه بین تافل و آیلتس تصمیم بگیرم یعنی کشور مقصد انتخاب شده باشه. چی کار باید بکنم ؟ تو وبسایت هایی مثل DAAD اسم انگلیسی رشته رو که geomatics هست میزنم چیزی نمیاره؟ حالا چه رسد به گرایش ارشد؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Simon2007 - 24-10-2013

(24-10-2013, 09:33 PM)'mgorji' نوشته: سلام دوستان
من هنوز امتحان زبان ندادم ولی می خوام با اساتید مکاتبه کنم و رزومه بفرستم آیا این کار غیر حرفه ای است؟ و اونها با نگاه به رزومه من پاسخ من رو نمی دند؟ 
با تشکر از پاسخ شما

سلام 
اگر مقصدتون آمريكاست خيلي احتمال داره حتي اگر از رزومه ي شما خوششون بياد همه چيز رو موكول كنند به دانستن نمره ي GRE‌شما. لذا ايميل زدن الان زمانشه و بهتره به تعويق نندازيد اين موارد رو هم ميتونيد منتظر نگه داريد تا نمره ي شما برسه. تو اين مدت ميتونيد خودتون رو به موضوع كاري استاد علاقمند هم نشون بديد و نظرش رو مثبت كنيد تا نمره ي شما برسه. خيلي هاشونم ممكنه فقط شما رو به Graduate Office هدايت كنند چون شما اول بايد از سد پذيرش بگذريد تا به فاند برسيد مگر اينكه ديگه خيلي خيلي خاص باشيد و استاد بدون برو برگرد شما رو براي كارش بخواد كه ديگه شانستون زده و هر كار نياز باشه براي شما خواهد كرد. 

شادزي
[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - REZA.p.k - 03-11-2013

با سلام عرضه خثطه نبود نباشد!!!!!!!!! هزینه ای که برای فاند به دانشجو تعلق میگیره تنها هزینه تحصیله یا برا اقامت درکشور ماندن در آنجا(بخور نمیر) هم میرسه   
بعد این هزینه ارسال میشه یا بعد رفتن به کشور مورد نظر به دانشجو میدن            با طشکر1!!!

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mahnaz103 - 03-11-2013

(03-11-2013, 06:49 PM)'REZA.p.k' نوشته: با سلام عرضه خثطه نبود نباشد!!!!!!!!! هزینه ای که برای فاند به دانشجو تعلق میگیره تنها هزینه تحصیله یا برا اقامت درکشور ماندن در آنجا(بخور نمیر) هم میرسه   
بعد این هزینه ارسال میشه یا بعد رفتن به کشور مورد نظر به دانشجو میدن            با طشکر1!!!

دوست عزیز همونطور که عرض کردم خدمت شما ، لطف بفرمائید پست های قبلی این تاپیک و تاپیک های مرتبط رو بخونید ...قطعا به جواب های خیلی کامل تری میرسید .اما من اینجا جوابتون رو میدم .
بسته به فاند داره.ممکنه کسی بتونه فول فاند بشه یعنی هم هزینه تحصیل هم هزینه اقامتش رو پوشش بده (مشابه این مورد دیدم به شخصه ) و ممکنه شهریه تون رو پوشش بده اما هزینه ی موندتون رو کامل پوشش نده ! اینم یه حالت دیگه و....
برای فول فاندشدن هم خب باید زحمت بکشید و رزومه تون رو قوی کنید تا بتونید نظر استاد رو جلب کنید که به شما فاند خوبی بده و این دانشگاه به دانشگاه و کشور به کشور ...فرق میکنه که در مسیر اپلای ایشالله بیشتر آشنا میشید با این قضایا 
فاند هم معمولا به صورت حقوق ماهیانه س تا اونجایی که من میدونم و اینطور نیست که بیان فاند یکسال رو یه جا بدن به شما ، معمولا ماهیانه مثل یه کارمند حقوق میدن و این بعد رفتنتون میسر میشه نه اینکه نرفته بریزن به حسابتون !!!! خب منطقیش هم همینه که عرض کردم خدمتتون 

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - saba-hp - 06-11-2013

سلام،عضو جدید هستم
روانشناسی بالینی خوندم دانشگاه آزاد
معدل لیسانس 14
"      ارشد 16/50
1کتاب تالیفی،2مقاله آس اس آی و 1مقاله آی اس سی
5مقاله داخلی،5همایش داخلی تا این لحظه.
2سال سابقه کار ،در حال گذراندن دوره آیتلس فشرده
مقطع دکترا میخام اقدام کنم" ترجیحا با حقوق"

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - eliroz - 06-11-2013

(06-11-2013, 01:46 AM)'saba-hp' نوشته: سلام،عضو جدید هستم
روانشناسی بالینی خوندم دانشگاه آزاد
معدل لیسانس 14
"      ارشد 16/50
1کتاب تالیفی،2مقاله آس اس آی و 1مقاله آی اس سی
5مقاله داخلی،5همایش داخلی تا این لحظه.
2سال سابقه کار ،در حال گذراندن دوره آیتلس فشرده
مقطع دکترا میخام اقدام کنم" ترجیحا با حقوق"

سلام دوست عزیز
خوش اومدین به آکادمیا 
تا اینجا که نوشتین روزمه خوبی دارین . منتها نمره زبان مهم و تاثیرگذاره واسه فاند.
برای آمریکا تو رشته روانشناسی بالینی خیلی رقابت زیاده و سخته. شما تافل (آیلتس) و جی ار ای جنرال باید داشته باشین  و ممکنه برخی دانشگاه ها علاوه بر جی ار ای جنرال، جنرال سابجکت هم از شما بخوان.
واسه کانادا هم وضع به همین منوال هست و باید این رو هم بدونید که دانشگاه های کانادا معدل خیلی براشون مهم هست.
واسه اروپا فقط تافل (آیلتس) فقط نیاز دارین و به نسبت آمریکا و کانادا کارتون راحت تره. باید در یه زمینه تحقیقاتی که علاقه دارید با یه استاد مکاتبه کنید یا فرصت های پذیرش رو از وبسایت دانشگاه ها دنبال کنید. 
واسه استرالیا زیاد اطلاعات ندارم. ممنون میشم دوستانی که اطلاعات بیشتری دارن اینجا به ما کمک کنن.
دوست من بهتره شما جزوه آکادمیا رو هم مطالعه کنید خیلی بهتون کمک میکنه 
موفق باشی

[برش] لیست دانشگاه های ممتاز (گروه یک) آمریکا (مورد تایید وزارت علوم) - sor400 - 07-11-2013

چجوری باید پذیرش بگیری از یک دانشگاه میشه یکم یکی توضیح بده لطفا حرفای قلمبه سلمبه هم نزنید ممنونم...

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mahyarelc - 07-11-2013

(07-11-2013, 02:54 AM)'sor400' نوشته: چجوری باید پذیرش بگیری از یک دانشگاه میشه یکم یکی توضیح بده لطفا حرفای قلمبه سلمبه هم نزنید ممنونم...

دوست عزیز حتما به قسمت جزوه ی سایت مراجعه کنید و موارد اون رو مطالعه کنید؛ تمامی بحث های مرتبط با پذیرش رو پوشش میده، بعد اون هر سوالی بود در قسمت مربوطه در فروم مطرح کنید دوستان پاسخ میدن

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - mohammadreza88 - 09-11-2013

سلام دوستان،
برای شخصی که دانشجوی کارشناسی رشتۀ "گیاه پزشکی" است و معدل لیسانس ش 16.20 هست (البته هنوز درسش تموم نشده) با نمرۀ آیلتس 6.5 چه کشور هایی رو پیشنهاد میکنید؟ کار تحقیقاتی خاصی انجام نداده.
ممنون میشم در مورد شرایط پذیرش برای این رشته در آمریکا، کانادا، استرالیا و کشورهای اروپایی توضیح بدید و اینکه کجا مناسب تر است؟
برای ارشد یا دایرکت PhD (با فاند و یا بدون فاند حتی!)