آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - spt - 18-12-2011

این دقیقا چیزی بود که من میخاستم بشنوم!!
من هم به خاطر اینکه رشته لیسانسم رو دوست نداشتم معدلم خیلی بد بود و این رو دقیقا میشه توی اس او پی توضیح داد و با توجه به معدل خوب شما در ارشد کاملا منطقی میاد.... یه نکته ی دیگه اینه که رشته ی ارشدتون خیلی رشته ی خوبیه و خداییش الان حداقل توی اروپا خوب کار داره...

کلا خیلی پیچیدش اگه نکنیم: تا اونجا که میتونید سعی کنید نمره ی GRE رو بالا بگیرید و اگه بتونید برای خودتون رزومه جور کنید (بهترینش مقاله هست اما حتی عضو گروه های علمی هم بودن حسنه...) و ایشالا سال دیگه این موقع اپلای کنید واسه دکترا در آمریکا....

موفق باشید Smile

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Nimaa - 21-12-2011

ببینید سحر جان
به نظر من آمریکا برای شما گزینه مناسبی هست. یکسری از دانشگاهها به GRE به عنوان یک امتحان فرمالیته نگاه میکنن. من حتی دانشگاهی Apply کرده بودم که مینیمم برای نمره GRE ست نکرده بودن. اما یکسری دیگه هم نمره GRE رو مبنای پذیرش و حتی مبنای فاند دادن میذارن. کلاً برخوردها سلیقه ای هست. من دوستی دارم که بدون نمره زبان (تافل یا هر امتخان دیگه) از معروفتیرن دانشگاه سوئد پذیرش دکتری گرفت چون استادش واقعاً قبولش داشت و با داشتن 4 تا ISI میدونست که این دانشجو وضعیتش چطوره. البته دوتا از این ISI ها رو با خود همین فرد داده بود.
از موضوع دور نشیم، شما به هر حال همونطور که spt عزیز گفتن به نمره GRE نیاز خواهید داشت چه برای ارشد چه برای دکتری. بهتره حسابی روش وقت بذارین، و از همین الآن یه نگاهی به requirementهای Apply کردن در دانشگاههایی که مد نظرتون هست بندازین. ممکنه بعضی هاشون GRE Subject رو ازتون بخوان که فکر نکنم در ایران برگزار بشه (مطمئن نیستم، تاپیک GRE رو ببینین بهتره)
من خودم GRE رو در دوبی دادم، کامپیوتری بود و یه مقدار سخت تر از paper based بود اما General test بود. کلاً امتحان بدیه، اما نمره ش تاثیر مثبتی داره. یه مقاله کنفرانسی هم در این مدت بدین بد نیست.
به نظر من برای ارشد یکی دو تا Apply کنین و نه بیشتر، اکثر انرژیتون رو روی دکتری بذارید. چون رشته لیسانستون مرتبط نیست، شاید ارشد پذیرش گرفتن براتون سخت تر باشه. اما اگه برای دکتری Apply میکنین، لا اقل ارشدتون مرتبط با همین زمینه هست.
موفق باشین

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - Sahar.k - 21-12-2011

بازم سلام نیما جان و مرسی‌ از راهنمایی‌هاتون الان وقتمو دارم میزارم واسه جی‌آرای همین مالزی امتحان میدم و سعی‌ می‌کنم که یه مقاله هم آماده کنم...ایشالا که بتونم پذیرش بگیرم...بازم مرسی‌ از شما و همه دوستان .

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - AVA - 02-01-2012

مرجع کامل دانشگاههای جهان

دوستان عزیز در لینک زیر فهرست دانشگاههای جهان بر حسب قاره و کشور گروه بندی شده است

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - pepo - 08-01-2012

سلام به همه ، من لیسانس کامپیوتر - سخت افزار دارم و سال 86 درسم تموم شد . از 6/1387 تا الانم شاغلم. ( به عنوان کارشناس انفورماتیک )

میخواستم ببینم این وقفه ای که از سال 86 داشتم برای پذیرش گرفتنم مشکلی ایجاد میکنه ؟ لطفا راهنمایی کنید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Saeid - 08-01-2012

(08-01-2012, 12:13 AM)pepo نوشته: سلام به همه ، من لیسانس کامپیوتر - سخت افزار دارم و سال 86 درسم تموم شد . از 6/1387 تا الانم شاغلم. ( به عنوان کارشناس انفورماتیک )

میخواستم ببینم این وقفه ای که از سال 86 داشتم برای پذیرش گرفتنم مشکلی ایجاد میکنه ؟ لطفا راهنمایی کنید.

نه.....مشکلی نیست..

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - AVA - 08-01-2012

(08-01-2012, 12:13 AM)pepo نوشته: سلام به همه ، من لیسانس کامپیوتر - سخت افزار دارم و سال 86 درسم تموم شد . از 6/1387 تا الانم شاغلم. ( به عنوان کارشناس انفورماتیک )

چون مرتبط با رشته خودتون مشغول به کار هستید این وقفه بین فارغ التحصیلی و اپلای به خوبی توجیه میشه. فقط یادتون باشه که به موقع از محل کارتون یه گواهی معتبر که قابل ترجمه باشه بگیرین.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - baran_84 - 09-01-2012

سلام دوستان خیلی ممنون از این که این قدر خوب همه رو راهنمایی می کنید! من دانشجوی فوق امار ریاضی تو علامه طباطبایی هستم !در فکر پذیرش برای دکترا هستم ولی هیچی نمی دونم خیلی ممنون میشم من رو راهنمایی کنید!

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Pejman - 09-01-2012

(09-01-2012, 12:07 PM)baran_84 نوشته: سلام دوستان خیلی ممنون از این که این قدر خوب همه رو راهنمایی می کنید! من دانشجوی فوق امار ریاضی تو علامه طباطبایی هستم !در فکر پذیرش برای دکترا هستم ولی هیچی نمی دونم خیلی ممنون میشم من رو راهنمایی کنید!
سلام دوست عزیز، خیلی خوش اومدین به این سایت. برای آشنایی اولیه با مراحل اقدام برای پذیرش، پست اول همین تاپیک و همینطور فایل های این تاپیک رو ملاحظه کنید. فکر می کنم دید خوبی پیدا بکنید با خوندن اونها. سوالات اولیه رو می تونید از مشاور مربوطه در این بخش بپرسید. بعد که کم کم راه افتادید، در تاپیک های مرتبط در بخش های مختلف سوالاتتون رو مطرح کنید. در اولین فرصت پاسخ داده خواهد شد. موفق باشید.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - sami91 - 15-01-2012

سلام
من کارشناس کامپیوتر و کارشناس ارشد مدیریت دولتی هستم هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم و مقاله ای هم ندارم آیا امیدی برای گرفتن پذیرش به همراه فاند هست؟ لطفا راهنماییم کنید