آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - josph92 - 02-10-2013

خیلی ممنون از اینکه وقتتو گذاشتی و جوابمو دادی .از بابت خیلی خیلی متشکرم.اما 4 نکته:
1-اینکه میگید معدل بالا باشه منظور معدل کارشناسیمه(که البته اینم جای شک داره چون معدل کل کارشناسی بعد اتمام دورش صادر میشه که عملا غیر ممکنه.نمیشه فرستاد)یا اینکه معدل ترما رو میگید.راستی ریز نمرات پایه و تخصصی جداگانه تاثیر داره یا که نه.
2-من اگه بخوام ابان امتحان GRE بدم ممکنه کی نتیجش میاد؟(چون اینجا جاش نیست فقط تاریخشو میخوام.مفصل تو تاپیکه خودش پیدا میکنم).

3-این که میفرمایید توصیه نامه از جانب یکی از استید داشته باشیم , استاد مربوطه فرقی نمیکنه که استاد معادلات دیفرانسیل باشه یا استاد کنترل خطی یا مدار؟

4-به نظر شما مینیمم نمره ی مورد نظر یه دانشجوی کارشناسی برای پذیرش توسط دانشگاه های امریکایی میتونه چند باشه؟اگه نمره یه خورده از حد معمول پایین تر بود ایا نمرهای زبان یا رزومه میتونه جبرانش کنه؟
با سپاس

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 02-10-2013

(02-10-2013, 04:56 PM)'josph92' نوشته: خیلی ممنون از اینکه وقتتو گذاشتی و جوابمو دادی .از بابت خیلی خیلی متشکرم.اما 4 نکته:
1-اینکه میگید معدل بالا باشه منظور معدل کارشناسیمه(که البته اینم جای شک داره چون معدل کل کارشناسی بعد اتمام دورش صادر میشه که عملا غیر ممکنه.نمیشه فرستاد)یا اینکه معدل ترما رو میگید.راستی ریز نمرات پایه و تخصصی جداگانه تاثیر داره یا که نه.
2-من اگه بخوام ابان امتحان GRE بدم ممکنه کی نتیجش میاد؟(چون اینجا جاش نیست فقط تاریخشو میخوام.مفصل تو تاپیکه خودش پیدا میکنم).
3-این که میفرمایید توصیه نامه از جانب یکی از استید داشته باشیم , استاد مربوطه فرقی نمیکنه که استاد معادلات دیفرانسیل باشه یا استاد کنترل خطی یا مدار؟
4-به نظر شما مینیمم نمره ی مورد نظر یه دانشجوی کارشناسی برای پذیرش توسط دانشگاه های امریکایی میتونه چند باشه؟اگه نمره یه خورده از حد معمول پایین تر بود ایا نمرهای زبان یا رزومه میتونه جبرانش کنه؟
با سپاس

دوست عزیز مگه معدل کل رو ننوشتن تو کارنامتون تا این ترم؟!
تا هر ترمی که خونده باشین معدل کلتون مهم هستش و رول بازی میکنه
دوست عزیز بله تخصصی ها هم رول بازی میکنه به خصوص دانشگاههایی که استاد محوره و میفهمه چی به چی هستش معلومه یکی بیاد عمومی همش 20 و به قول خودت کنترل 10 باشه چه فایده واسه استاد داره؟یا دانشگاه؟
به هیچ وجه واسه دانشجوی کارشناسی فرقی نداره ولی به نظر من هر چی تخصصی تر بهتر ...حتی استاد پایان نامتون هم باشه که چه خوب
شاید 30 روز بعد انلاین و نهایت 40 روز (بازم به ددلاین خیلی از دانشگاهها میرسید) دقت کنید که جی ار ای ایا تموم نشده ثبت نام؟
زود این کار رو بکن اگه میتونی
منظور مینیمم معدل یا جی ار ای؟همش بستگی به دانشگاه داره و به خصوص تو امریکا دانشگاهها راه میان البته نه همش ولی در حالت کلی بهتره بالاتر باشه

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - josph92 - 05-10-2013

با وجود این وضعیت که تعداد واحد هایی رو  که نتونستیم پاس کنیم یا ترمی رو که مشروط شدیم چقدر میتونه تاثیر بذلره؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 05-10-2013

دوست عزیز بلاخره تاثیر داره دیگه
مشروط شدن یعنی رابطه مستقیم با کم کردن معدل دیگه
در واقع هر قدر نمره کم باشه معدل هم کم میشه اصلا اسمش رو مشروط نذارین بلاخره نمرات پایین هستش؟
همه چی بستگی داره و این سوال به نظر من جواب قطعی نداره مگر اینکه تاثیر داره!

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - mhz_ir - 07-10-2013

دوستان چه فرقی بین MA,MASc,MEng تو رشته مهندسی هست؟تفاوت مدارک مد نظر هست؟کدام بهتر هست؟

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - M1KE - 08-10-2013

BSc - Bachelor of Science
BA- Bachelor of Arts
LLB - Bachelor of Law
MA- Master of Arts
MSC- Master of Science
ME - Master of Engineering
LLM - Master of Laws
MBA - Master of Business Administration

شما به عنوان مهندسی که برای فوق لیسانس اقدام می کنید بیشتر با MSc و ME سر و کار دارید. به طور خلاصه MSC ها Thesis-based هستند یعنی پایان نامه دارند و در نتیجه از نظر پژوهشی و آکادمیک ارزش پژوهشی بیشتری دارند. ولی ME ها Course-besed هستند و فقط دروس را می گذرانند بدون آنکه پایان نامه ای انجام دهند و بیشتر افرادی که می خواهند بعد از فوق لیسانس وارد بازار کار شوند و نمی خواهند کار پژوهشی انجام دهند این نوع Master را انتخاب می کنند. بنابراین اولی را افرادی که بیشتر به فکر ادامه تحصیل در دکترا و کارهای پژوهشی و آکادمیک هستند دنبال می کنند. البته با این مدرک هم می شود در نهایت کار کرد.

این را در نظر داشته باشید که در بسیاری از دانشگاه ها برای ME ها فاندی در نظر گرفته نمی شود ولی MSC ها قدری شانس گرفتن فاند دارند.

[برش] جزوه راهنمای پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور - nox - 11-10-2013

من می خوام برای master در دانشگاههای آمریکا اقدام کنم.. اما متاسفانه نمی دونم باید دقبقا کدوم قسمت های سایت دانشگاه رو ببینم با از کجا APPLY کنم!! از قسمت international یا  graduate یا باید برم تو قسمت مربوط به department رشته درخواستیم ومدارک رو اونجا بفرستم.. !!؟؟؟ هر دانشگاهی هم بخش های مختلفش یه جوره.. و با دانشگاه های دیگه فرق داره...!
جزوه پذیرش این سایت هم خوندم.. کمکی نکرد بهم.. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

RE: جزوه راهنمای پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور - Torkan - 11-10-2013

(11-10-2013, 03:56 PM)'nox' نوشته: من می خوام برای master در دانشگاههای آمریکا اقدام کنم.. اما متاسفانه نمی دونم باید دقبقا کدوم قسمت های سایت دانشگاه رو ببینم با از کجا APPLY کنم!! از قسمت international یا  graduate یا باید برم تو قسمت مربوط به department رشته درخواستیم ومدارک رو اونجا بفرستم.. !!؟؟؟ هر دانشگاهی هم بخش های مختلفش یه جوره.. و با دانشگاه های دیگه فرق داره...!
جزوه پذیرش این سایت هم خوندم.. کمکی نکرد بهم.. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

دوست عزیز ایا جزوه رو کامل خوندین؟ کمی بحث نامربوطه ولی:
دوست عزیز اوایل کار بسیار سخت هستش ولی کم کم درست میشه
ببینید شما میخواید دو تا کار بررسی کنید:
1- بررسی admission requirement یعنی اون مواردی که نیاز دارید مثلا معدل و زبان و sop و ....
2- بررسی نحوه فرستادن مدارک
اولی که زیاد مشکل نیست میرید سایت دانشگاه قسمت application یا apply و از اونجا میخونید تمام موارد رو که عبارت است از application requirement
برای قسمت دوم شما باید باز هم به به قسمت how to apply نگاه کنید به راحتی همه چی دستت میاد
بهتره به سایت دانشکده هم سر بزنین اونجا هم قسمت apply داره
ممکنه لازم باشه دو سری مدرک مثلا یکی واسه دانشگاه اپلای یا پست و دیگری واسه دانشکده باشه
ولی من به شما یه راه بهتر میگم:
برین گوگل مثلا بزنید:
princeton university mechanical engineering application requirement به راحتی لینک مورد نظر رو میاره براتون و همه چی رو توضیح داده
و یا بزنین مثلا FLORIDA STATE UNIVERSITY international students application
و در ثانی قسمت FAQ تو سایت دانشگاهها که تو قسمت APPLYهست اگه زبانتون خوبه خیلی خیلی مفیده
به فایل زیر هم یه نگاهی بنداز به دردت میخوره
البته رشتش متفاوته ولی کلا بد نیس

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - sara2013 - 13-10-2013

با عرض سلام. من ترم 1 ارشد ژنتیک هستم ، و واسه دکترا ژنتیک پزشکی قصد دارم پذیرش بگیرم ، دانشگاه واسه بورسیه کردن شرایط سختی رو گذاشته و همه رو بورسیه نمیکنه ،به نظر شما چه باید کرد؟؟؟ ولی من دوست دارم دکترا این رشته رو با این همه سختیش تو یکی دانشگاه های خوب دنیا بخونم، حالاکه ترم 1 ارشدم از حالا چه کار کنم واسه پذیرش ، آیا شدنی هست یا اینا همش خواب و خیاله که من دارم!!!!!!!!مرسی اگه جواب بدین.

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - m.ost - 13-10-2013

(13-10-2013, 06:18 PM)'sara2013' نوشته: با عرض سلام. من ترم 1 ارشد ژنتیک هستم ، و واسه دکترا ژنتیک پزشکی قصد دارم پذیرش بگیرم ، دانشگاه واسه بورسیه کردن شرایط سختی رو گذاشته و همه رو بورسیه نمیکنه ،به نظر شما چه باید کرد؟؟؟ ولی من دوست دارم دکترا این رشته رو با این همه سختیش تو یکی دانشگاه های خوب دنیا بخونم، حالاکه ترم 1 ارشدم از حالا چه کار کنم واسه پذیرش ، آیا شدنی هست یا اینا همش خواب و خیاله که من دارم!!!!!!!!مرسی اگه جواب بدین.

سلام
دوست عزیز شما در اولین گام جزوه راهنمای پذیرش رو مطالعه بفرمایید.
من متوجه منظورتون نشدم. کدوم دانشگاه؟! آیا شما برای اپلای اقدام کردین بعد مثلا دانشگاه مورد نظر گفته بورسیه نمیدیم؟ 
در دانشگاه های مختلف کمک هزینه های متفاوتی وجود داره. مثلا دانشگاه های آمریکا به جای بورسیه اکثرا TA/RA میدن. شما برای اینکه پذیرش همراه با فاند بگیرین باید شرایط خوبی داشته باشین. معدل بالا، مقاله، نمره امتحان زبان خوب...
از حالا برید در سایت دانشگاه های موردنظرتون بگردید ببینید شرایط موردنظرشون چیه. 
اگر اقدامات لازم رو انجام بدین خواب و خیال نخواهد بود.