آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - spt - 27-09-2013

(24-09-2013, 09:03 AM)'zoha' نوشته: سلام . معدل لیسانسم 15 خورده ای و از دانشگاه ازاد و ارشدم از دانشگاه ازاد علوم تحقیقات با معدل 16/88
میخوام برای دکتری عمران رشته مدیریت ساخت یا مکانیک خاک و پی اقدام کنم برای کانادا و دانشگاه واترلو یا کنکوردیا .
11 مقاله فارسی دادم . یکی هم ای اس ای دادم . زبان هم هنوز نگرفتم  .
میتونم امیدوار باشم برای دانشگاه واترلو یا کنکوردیا ؟
اگه تا عید زبانم رو بگیرم برای کی میتونم اقدام کنم ؟
ممنونم
فک کنم میبایست درباره خورد بیشتر توضیح میدادم :
شش هفت سال سابقه کار دارم و حدود یکسال هم معاون اجرایی سازمان مسکن بودم
پنج یا شش ساله که دانشگاه ازاد و علمی کاربردی تدریس میکنم .
الان هم مدیر عامل یک شرکت ساختمانی هستم .
دارم یک کتاب هم مینویسم .
کارهای پژوهشی خوبی رو هم انجام دادم .

سلام و خوش آمدید...
شرایطتون به طور کلی بد نیست اما خیلی هم خوب نیست...
نمیدونم دنبال فاند هستید یا نه اما نمیتونم بگم که حتما از واترلو یا کونکوردیا پذیرش میگیرید....   معدلتون خیلی بالا نیست و ایکاش مقاله هاتون بیشتر خارجی بود...       سابقه کارتون خوبه مخصوصا برای مدیریت ساخت اما به طور کلی پذیرش و یا فاند توی خاک و پی خیلی راحت تره تا مدیریت ساخت...   کلا رشته های مدیریتی خیلی رقابت توش بیشتره..
با همه ی نکات منفی ای که گفتم به نظرم شانستون از 50 درصد بیشتره...  اما خیلی به خودتون بستگی داره که چطوری اپلای کنید...   سعی کنید خوب ارتباط بر قرار کنید و استاد پیدا کنید...
امیدوارم کتابتون هم به زودی چاپ بشه که توی رزومه تون بیاد...  
زبانتون رو سعی کنید تا شب یلدا بگیرید مدرکشو...   تا عید ینی اکثر ددلاین ها رو از دست میدید و میمونه برای سال بعد...
موفق باشید   Smile

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - amirhossein.gh - 27-09-2013

(24-09-2013, 09:03 AM)'zoha' نوشته: سلام . معدل لیسانسم 15 خورده ای و از دانشگاه ازاد و ارشدم از دانشگاه ازاد علوم تحقیقات با معدل 16/88
میخوام برای دکتری عمران رشته مدیریت ساخت یا مکانیک خاک و پی اقدام کنم برای کانادا و دانشگاه واترلو یا کنکوردیا .
11 مقاله فارسی دادم . یکی هم ای اس ای دادم . زبان هم هنوز نگرفتم  .
میتونم امیدوار باشم برای دانشگاه واترلو یا کنکوردیا ؟
اگه تا عید زبانم رو بگیرم برای کی میتونم اقدام کنم ؟
ممنونم
فک کنم میبایست درباره خورد بیشتر توضیح میدادم :
شش هفت سال سابقه کار دارم و حدود یکسال هم معاون اجرایی سازمان مسکن بودم
پنج یا شش ساله که دانشگاه ازاد و علمی کاربردی تدریس میکنم .
الان هم مدیر عامل یک شرکت ساختمانی هستم .
دارم یک کتاب هم مینویسم .
کارهای پژوهشی خوبی رو هم انجام دادم .

کاش به جای 11تا مقاله فارسی ، 3تا انگلیسی داده بودین
به نظر من اگه نمره زبانتون رو سریعتر بگیرین و نمره بالایی هم باشه ، و در ضمن بتونین با استاد ارتباط بگیرین ، کنکوردیا ممکنه شانس خوبی داشته باشید

موفق باشید

پذیرش - behy - 27-09-2013

سلام
دانشجوی ترم آخر عمران سازه های هیدرولیکی دانشگاه سراسری هستم بهمن ماه 92 فارغ التحصیل میشم 
[align=right][align=right]معدل لیسانس 17.75 و معدل ارشد بدون پایان نامه 18 که با پایان نامه به  احتمال زیاد 18.5 به بالا میشه
[align=right][align=right]مقاله کنفرانس 2 + پژوهشی داخلی 1 و   1 مقاله  isi
[align=right]میتونید راهنمایی کنید که شرایط پذیرش برام چطوره و کدوم کشور خوبه؟
با تشکر[align=right][align=right] 

RE: پذیرش - Torkan - 27-09-2013

دوست عزیز معدلتون خوبه شما همین طوری سعی کن بالا بمونه
بعدش مقالات داخلی زیاد به درد نمیخوره همون ای اس ای خوبه
اگه دوتا بود خیلی خوب میشد
شما راجع به نمرات زبان هیچی نگفتین و در واقع یه جای کار میلنگه!
با نمرات زبان خوب شانس زیادی دارین واسه دانشگاههای خوب (به شرط اینکه مقاله بدین)
البته اگه استاد پیدا کنین هم خیلی خوبه(ایمیل زدن رو شروع کنین)
اگه امریکا بخوای جی ار ای هم باید بدی که خیلی مهمه
وگرنه فقط تافل یا ایلتس شما رو به کشورهای دیگه رهنمون خواهد کرد
بااحترام

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - m.ost - 27-09-2013

(25-09-2013, 11:20 PM)'Pouyan.B' نوشته: با سلام  و عرض خسته نباشید . من دانشجوي رشته "مهندسي مکانيک" دانشگاه دولتي هستم و به دلايلي تصميم به عدم ادامه تحصيل در اين رشته و ناچارا اخذ مدرک کاداني هستم. با توجه به علاقه و توانايي هايم در زمينه طراحي قطعه ، خودرو ، آمادگي نسبي کار با نرم افزار و همچنين استعداد ذاتي طراحي در سطح عالي ؛  مايل به تحصيل "رشته طراحي صنعتي" در اروپا با کمترين هزينه ها هستم. با در نظر گرفتن شرايطم و اينکه از نظر "زبان" مشکلي ندارم،  چه پيشنهاداتي به من داريد؟ کلا باید چکار کنم؟ آیا مدرک کاردانی مکانیک من کمکی به افزایش شانس برای پذیرش می کنه؟ اگر بدون سپردن کار  به موسسات ، خودم بخوام اقدام کنم باید چه مدارکیو برای اخذ پذیرش bachelor  بفرستم؟ این فرستادن باید به صورت پستی باشه یا از طریق ایمیل؟ کلا میشه هر مدرک و طرحی که تواناییمو نشون بده بفرستم؟ اصلا معیار پذیرش چیه واسه رشته و مقطع من؟!  آیا با ایمیل زدن به چند  دانشگاه  و در آخر پذیرش در یک دانشگاه میشه خیلی راحت بیخیال بقیه دانشگاهها شد؟ اگر بخوام امتحان تافل یا آیلتس در نزدیکترین فرصت بدم چه مدت بعدش جوابش میاد!؟! ووااای این همه سوال!!!  بهرحال خیلی سوالها توی ذهنم هست ! امیدوارم بتونید تا حدی کمکم کنید!
  از لطفتون صميمانه سپاسگزارم!   

سلام 

دوست عزیز شما در اولین قدم جزوه راهنمای گرفتن پذیرش رو مطالعه بفرمایید لطفا. جواب یک سری از سوالاتتون رو خواهید گرفت. 
اصولا برای مطقع کاردانی فاند زیاد نیست. البته من اطلاعاتم بیشتر در مورد آمریکا و کانادا هست و در مورد اروپا شاید سایر دوستان بهتر بتونن کمک کنن. 
دانشگاه های مختلف مقررات متفاوتی دارن. یک سری میگن مدارک رو بفرستین. یک سری فقط به صورت آنلاین میخوان و یک سری هم جفتش رو. پس بسته به موردش متفاوت هست. در ضمن اگر خواستین مدارک بفرستین کپیش رو باید بفرستین نه اصلش رو. 
شما باید اسم رشته مورد نظرتون رو سرچ بفرمایید و بعد دانشگاه های مورد نظرتون رو که پیدا کردین ببینین پروسه پذیرش در اونها به چه صورت هست. 
در مورد مدارک زبان هم برای امتحان آیلتس من میدونم که کارنامه دو هفته بعدش آماده میشه. البته اطلاعات من مربوط به دو سال قبل هست ولی اگر شما سایت مراکز برگزار کننده آزمون رو چک بفرمایید در اونجا نوشته. 

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Pouyan.B - 27-09-2013

ممنون بابت پاسختان. فقط چند تا سوال می مونه. آیا دانشگاههایی که مدارک رو بصورت پستی درخواست می کنند ، امکان این هست که در ابتدای پر کردن فرم، به صورت اینترنتی مدارک رو ارسال کنیم و بعد با درخواست دانشگاه مدارک پست شوند؟ پروسه کار به این صورته؟ دانشگاهها چگونه از صحت و درستی مدارک ، در صورت فرستادن کپی مدارک ، مطمئن می شوند؟! اگر کشور مورد نظر مدرک زبان همان کشور رو درخواست کنه و ما در زمان اپلای هنوز امتحان اون زبان رو نداده باشیم، چکار کنیم که در زمان ددلاین مدرک زبان رو داشته باشیم؟ می شه بعدا ارائه داد؟!؟!  

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 27-09-2013

(27-09-2013, 11:16 PM)'Pouyan.B' نوشته: ممنون بابت پاسختان. فقط چند تا سوال می مونه. آیا دانشگاههایی که مدارک رو بصورت پستی درخواست می کنند ، امکان این هست که در ابتدای پر کردن فرم، به صورت اینترنتی مدارک رو ارسال کنیم و بعد با درخواست دانشگاه مدارک پست شوند؟ پروسه کار به این صورته؟ دانشگاهها چگونه از صحت و درستی مدارک ، در صورت فرستادن کپی مدارک ، مطمئن می شوند؟! اگر کشور مورد نظر مدرک زبان همان کشور رو درخواست کنه و ما در زمان اپلای هنوز امتحان اون زبان رو نداده باشیم، چکار کنیم که در زمان ددلاین مدرک زبان رو داشته باشیم؟ می شه بعدا ارائه داد؟!؟!  

دوست عزیز سوالتون کلیه ولی خوب:
منظور از با درخواست دانشگاه دانشگاه مقصده دیگه؟
ببینید سیستم دانشگاهها عجیب با هم فرق دارن و نمیشه گفت...مثلا دانشگاهی هست میگه مدارک رو پست کن خودشم یه قسمت داره که اپلود میکنی که این دانشگاهها یکم غیر منطقین چون هر دو رو میخوان...بعضی ها میگن اصلا پست نکن فقط اپلود کن اگه پذیرش اومد اصلش رو بیار (ترجمه با مهر و ...)...بعضی ها هم نوشتن همون اول مدارک ترجمه شده و OFFICIAL رو بفرست
باید با دانشگاه صحبت کنید که بعد ددلاین قبول دارن یا نه؟ فقط اونا جواب میتونن بدن(بعضی ها قبول داره)
این موارد فقط بعد انتخاب دانشگاهی که میخوای اپلای کنی مشخص خواهد شد..
بااحترام

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - spt - 28-09-2013

(27-09-2013, 02:30 PM)'behy' نوشته: سلام
دانشجوی ترم آخر عمران سازه های هیدرولیکی دانشگاه سراسری هستم بهمن ماه 92 فارغ التحصیل میشم 

معدل لیسانس 17.75 و معدل ارشد بدون پایان نامه 18 که با پایان نامه به  احتمال زیاد 18.5 به بالا میشه

مقاله کنفرانس 2 + پژوهشی داخلی 1 و   1 مقاله  isi
میتونید راهنمایی کنید که شرایط پذیرش برام چطوره و کدوم کشور خوبه؟
با تشکر

سلام و خوش آمدید   Smile
شانستون خوبه و اگه بخاید همون سازه های هیدرولیکی رو ادامه بدید به نظر من میتونید با تلاش از آمریکا بورس بگیرید...
نمره ی زبان خوب و نمره ی جی آر ای خوب احتیاج دارید و اینکه خوب پوزیشن پیدا کنید...
اگه برای امسال میخاید حتما برسید (نمیدونم پایان نامه تون کی تموم میشه..) از همین الان به فکر نمره زبان باشید و بعد از عید وقت خواهید داشت که پایان نامه تون رو تموم کنید..
به طور اولیه شانستون خوبه اما کار زیاد دارید...
موفق باشید   Smile

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - josph92 - 30-09-2013

سلام به همه ی خوبان
من دانشجوی ترم 4 دانشگاه ازاد لاهیجان در رشته ی برق کنترل هستم.فکر کنم تا تابستون 2015 کارشناسی رو تموم کنم.قاعدتا باید تا پایان سال میلادی بعد تمام کارامو کرده باشم و درخواستمو برای دانشگاه هدف ارسال کرده باشم.میخواست ببینم باید از الان به بعد چکار کنم؟چجوری دانشگاهمو انخاب کنم؟البته اینو بگم که هدفم یکی از دانشگاه های امریکاس.زبانمم که مشگلی نداره چند ساله دارم میخونمو  تدریس میکنم.میخوام بدونم قدم به قدم باید چکار کنم.
خیلی از محبتتون ممنونم که بیدریغ برای کمک به دوستاتون از هیچ چیزی دریغ نمیکنید.با ارزوی موفقیت

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - Torkan - 30-09-2013

(30-09-2013, 03:32 PM)'josph92' نوشته: سلام به همه ی خوبان
من دانشجوی ترم 4 دانشگاه ازاد لاهیجان در رشته ی برق کنترل هستم.فکر کنم تا تابستون 2015 کارشناسی رو تموم کنم.قاعدتا باید تا پایان سال میلادی بعد تمام کارامو کرده باشم و درخواستمو برای دانشگاه هدف ارسال کرده باشم.میخواست ببینم باید از الان به بعد چکار کنم؟چجوری دانشگاهمو انخاب کنم؟البته اینو بگم که هدفم یکی از دانشگاه های امریکاس.زبانمم که مشگلی نداره چند ساله دارم میخونمو  تدریس میکنم.میخوام بدونم قدم به قدم باید چکار کنم.
خیلی از محبتتون ممنونم که بیدریغ برای کمک به دوستاتون از هیچ چیزی دریغ نمیکنید.با ارزوی موفقیت

دوست خوب اولا خوش اومدی به فروم
البته نمیدونم جزوه سایت رو خوندی یا نه؟قبل از خوندن پستهای این تاپیک یه سر اونجا بزن
http://www.academiacafe.com/admission/index.php?r=file/index
قدم اول شناختن توانایی و واقعیت هستش:
شما بایدبدونید چقدر میتونید تلاش کنید به همان اندازه هم انتظار داشته باشین (هدف رو بلند بگیرین AMBITIOUS) ولی انتظار طبق واقعیت باشه
شما اصولا برای پاییز 2015 میخوای دیگه اپلای کنی؟ پس میتونی تا ترم 7 که خوندی مدارک رو بفرستی و واسه ترم اخر رو احیانا بعد پذیرش ببری اصلش رو که ایم موارد هم به دانشگاه بستگر داره باید مکاتبه کنی
من هم رشتت نیستم ولی میدونم که کنترل طرفدار داره و پذیرشش هم به نسبت خوبه
ببین کشورها به چن دسته تقسیم میشن : آمریکا خودش یه طرف قضیس - کانادا - اروپا - و اسیا
چون امریکا گفتی به ترتیب کارای زیر رو بکن:
1- معدل شدیدا سعی کن حتی 0.01 بالا نگه دار
2- جی ار ای مهم ترین امتحان هست واسه پذیرش و فاند (به قسمت مربوطه مراجعه شود) سعی کن بالا بیاری (نحوه امتحان و ...باید تو قسمت مربوطه بخونی ولی من فقط اینو بگم تو اینجا سه بار امتحان برگزار میشه کاغذی و تو بهتره تو ابان سال بعد بدی اون رو)
 3 - زبان هم که میگی توپه و تافل یا ایلتس رو بخون و نمره بالا میتونه تضمین کننده باشه
4- در صورت امکان دقت کن امکان داشته باشه مقاله بده (فقط خارجی) نه داخلی...داخلی ارزش نداره لااقل به نظر من
http://www.academiacafe.com/pf/Forum-GRE-General
5- سعی کن با استادای خوب رابطه داشته باشی واسه رکام و توصیه نامه
6- حتما رزومه درست کن واسه خودت البته سال بعد CV و BACKGROUND
SOP خوبی واسه خودت ردیف کن البته سال بعد
و در نهایت یک ماه قبل اپلای قشنگ بگرد دانشگاهها از رنک ها و رنگهای جورواجور و خوشمزه رو و با تگاه کردن تو سایتشون و ADMISSION REQUIREMENT هاشون میتونی تقریبا بفهمی تا چه حد و از کجا پذیرش میگیری
البته با استادای اونور هم ایمیل بزن شاید تونستی استاد پیدا کنی ولی خیلی سخته اونرو موکول کن به بهار سال بعد یعنی ترم 8
و در نهایت 2015 پاییزش در امریکا باش.....................................................
بااحترام