آکادمیا کافه
هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ (/Thread-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%D9%85%D8%9F)

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - babak747 - 15-09-2013

سلام دوستان
من لیسانس مهندسی صنایع و فوق مدیریت صنعتی دارم و رزومه کاری خوبی هم دارم
به نظرتون برای بورسیه دکتری تو رشته من کجا ها شانس پذیرش بهنری دارم؟
ممنون[img]images/smilies/undecided.gif[/img]

RE: هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - spt - 16-09-2013

(15-09-2013, 12:31 PM)'babak747' نوشته: سلام دوستان
من لیسانس مهندسی صنایع و فوق مدیریت صنعتی دارم و رزومه کاری خوبی هم دارم
به نظرتون برای بورسیه دکتری تو رشته من کجا ها شانس پذیرش بهنری دارم؟
ممنون[img]images/smilies/undecided.gif[/img]

سلام و خوش آمدید   Smile
مطمئنا توی آمریکا شانس بیشتری دارید چون تعداد بورس ها بیشتره و دانشگاه ها پولدار تر هستن...  اما خب باید امتحان جی آر ای رو بدید...  اگه معدل بالایی دارید کانادا خوبه و کلا توی اروپا هم باید بگردید...   مخصوصا نروژ و فنلاند...
موفق باشید   Smile

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - spt - 16-09-2013

(13-09-2013, 05:17 PM)'سوما' نوشته: با سلام و ممنون از اطلاعاتتون..من لیسانس صنایع غذایی دانشگاه ازادم  معدلم 15.30 بود و میخوام  برای  ارشد سوید یا نروژ اقدام کنم ولی هنوز مدرک زبان رو نگرفتم. میشه راهنماییم کنید که تا کی وقت دارم برای ارسال مدارک و همچنین میتونم بعدا مدرک زبان بفرستم ایا دانشگاههایی هست این شرایطو قبول کنن با تشکر

سوئد رو فک کنم دنبالش نباشید بهتره چون شهریه ی بالایی داره و رقابت برای بورسش خیلی زیاده (معدلتون خیلی خوب نیست) به جاش برای فنلاند اقدام کنید که هنوز بیشتر دانشگاه هاش مجانیه مثل نروژ اگه هدفتون اسکاندیناوی هست...
اگه شما برای پاییز 2014 میخاید اقدام کنید تا حدود بهمن امسال وقت دارید اپلای کنید و موقع اپلای باید مدرک زبانتون رو داشته باشید برای همین بهتره حداکثر تا آذر امتحان زبان بدید...   
و معمولا متاسفانه قبول نمیکنن که مدرک زبان رو دیر تر بدید...
موفق باشید   Smile

(13-09-2013, 09:29 PM)'hussen' نوشته:
سلام و خسته نباشید
من هنوز ارشدم تموم نشده و اطلاعاتم حدودی ولی خواهش می کنم شانس من رو برای گرفتن پذیرش با بورسیه کامل از پرتغال بفرمایید
1-معدل کارشناسی 16.11 و معدل ارشدم فکر کنم بالای 18 بشه
2- کارشناسی دانشگاه تبریز رشته مکانیک ماشینهای کشاورزی و کارشناسی ارشد دانشگاه تهران رشته مکانیک ماشنهای کشاورزی
3-زبان رو دارم کار می کنم و تا هفت ماه دیگه تافل یا آیلتس رو میگیرم 
4-مقاله: یک مقاله داخلی دارم و دو یا سه تا خارجی می تونم داشته باشم
5- مقطع پذیرش: دکترا
ضمنا چهار تا اختراع هم دارم و عضو انجمن مخترعین و بنیاد ملی نخبگان هم هستم.

شرایط شما نسبتا خوبه و میشه بهش امیدوار بود اما پرتقال فعلا اوضاع خیلی مناسبی برای بورس نداره...  
از طرفی هم رشته تون خیلی خاصه و من نمیدونم دقیقا این رشته چقدر توی پرتقال ارایه میشه...   مهم ترین کار برای شما که شانستون رو زیاد کنه اینه که از همین الان دنبال استاد باشید و مکاتبه رو شروع کنید...   این بهترین کاریه که الان میتونید بکنید...  
با توجه به رشته تون این بهترین کمکی بود که من میتونستم بکنم امیدوارم بقیه هم نظر بدن   Smile
موفق باشید و امیدتون رو از دست ندید...   مطمئنم که یا از پرتقال یا از یه جای دیگه بورس خواهید گرفت  Smile

(14-09-2013, 02:18 PM)'MohamadM' نوشته: با سلام و عرض ادب
و همچنین تشکر ویژه از سایت بسیار بسیار خوبتون
ممنون میشم اگر شانس پذیرش من به همراه فاند برای مقطع PhD رشته Exercise Physiology در کشورهای مختلف رو ذکر کنید (بویژه کشورهای انگلیسی زبان)
1) فارغ التحصیل ارشد از دانشگاه فردوسی مشهد در رشته Exercise Physiology با معدل 18.31 (کارشناسی: دانشگاه آزاد مشهد 15.93)
2) یک مقاله داخلی + سه مقاله ISI (با مجموع ایمپکت حدود 4.5) با همکاری اساتید خارجی + یک کنفرانس بین المللی داخلی (همگی نویسنده اول)
3) نمره زبان : IELTS 6.5 Academic
4) سابقه 6 ماه کار در آزمایشگاه تخصصی هورمون شناسی (خارج از دانشگاه) + 4 سال سابقه کار دولتی
5) آماده بودن پروپوزال دکترا (در یک زمینه نو)
6) توصیه نامه و SOP هم دارم جور میکنم
7) البته هنوز دنبال GRE نرفتم
با تشکر

سلام 
به نظر من که شانستون زیاده...    مقاله هاتون نکته ی خوبی حساب میشه و سابقه کار مرتبط هم مزید بر این علت...   
نمیدونم پروپوزالتون تا چه حد موضوع روز دنیا هست اما حتی بدون اون هم شرایطتون خوبه...   
به نظر من حتما جی آر ای رو دنبالش برید و برای آمریکا اقدام کنید...   شانس زیادی توی انگلیس ندارید و کانادا هم خیلی آسون نیست...  (اگرچه شما توش شانس دارید) اما میارزه که یه نمره ی خوب توی جی آر ای بگیرید و برید آمریکا...
موفق باشید   Smile

(14-09-2013, 05:55 PM)'aidima' نوشته: با سلام و عرض ادب 
وبا تشکر از سایت بسیار مفیدتون
ممنون میشم اگر شانس پذیرش من به همراه فاند برای مقطع PhD رشته برق قدرت (انرژی های نو ) در کشورهای مختلف رو ذکر کنید (بویژه کشورهای انگلیسی زبان)
1.کارشناسی دانشگاه آزاد تبریز با معدل 12.80  وکارشناسی ارشد دانشگاه معماری و ساختمان کشور آذربایجان با معدل 19
2.نمره زبان : IELTS 6.5 Academic
3.یک مقاله ISI (با مجموع ایمپکت حدود 1.7)
4.سابقه 2 سال کار در زمینه رشته تحصیلی+ 2 سال سابقه تدریس در فنی حرفه ای برق
5.توصیه نامه و SOP هم دارم 
با سپاس فراوان

سلام و مرسی   Smile
متاسفم که این رو میگم اما خیلی شانسی برای رشته ی برق قدرت ندارید....   این یک حوضه ی تخصصی هست و شما تحصیلات قبلیتون به هیچ وجه شبیهش هم نیست!! نمیدونم چطوری این رشته رو انتخاب کردید...   
به نظر من میتونید از لیسانس برق رو شروع کنید و یا برای معماری دنبال فاند برای دکترا باشید...   که برای معماری هم شرایطتون متوسطه و البته با یه پورتفولیو خوب شانس دارید برای فاند...
موفق باشید   Smile

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - aidima - 17-09-2013

با سلام و تشکر از دقتتون[img]images/smilies/smile.gif[/img]
انگار پست بالا رو ناقص نوشتم.لیسانسم توی رشته برق الکترونیک از دانشگاه آزاد تبریز  و ارشدم توی رشته برق قدرت از دانشگاه معماری ساختمان باکو بود.من بیشتر نگران معدل پایین کارشناسی ام هستم که اصلا با این معدل میتونم
(کشورهای انگلیسی زبان)
فایند یا پذیرش بگیرم؟و اینکه منظورتون از
 پورتفولیو خوب 
چیه؟

با سپاس

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - spt - 17-09-2013

(17-09-2013, 02:05 AM)'aidima' نوشته: با سلام و تشکر از دقتتون[img]images/smilies/smile.gif[/img]
انگار پست بالا رو ناقص نوشتم.لیسانسم توی رشته برق الکترونیک از دانشگاه آزاد تبریز  و ارشدم توی رشته برق قدرت از دانشگاه معماری ساختمان باکو بود.من بیشتر نگران معدل پایین کارشناسی ام هستم که اصلا با این معدل میتونم
(کشورهای انگلیسی زبان)
فایند یا پذیرش بگیرم؟و اینکه منظورتون از
 پورتفولیو خوب 
چیه؟
با سپاس

آهان!!  حالا خیلی فرق کرد...  
پورتفولیو مال رشته های هنری هست و یه سری از نمونه کاراشون هست... 
معدل لیسانستون واقعا پایینه ولی رشته ی برق قدرت وضع فاندش انصافا خوبه....   به نظر من که حتما شانس دارید، حتما مکاتبه ی خودتون رو شروع کنید (با توجه به اینکه بقیه مدارکتون آماده هست...) و سعی کنید توی اس او پی دلیل معدل پایین خودتون رو به خوبی توجیح کنید..    به نظر من بله، شانس دارید حتما   Smile
موفق باشید   Smile

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - MohamadM - 17-09-2013

(16-09-2013, 03:24 AM)'spt' نوشته:
سلام 
به نظر من که شانستون زیاده...    مقاله هاتون نکته ی خوبی حساب میشه و سابقه کار مرتبط هم مزید بر این علت...   
نمیدونم پروپوزالتون تا چه حد موضوع روز دنیا هست اما حتی بدون اون هم شرایطتون خوبه...   
به نظر من حتما جی آر ای رو دنبالش برید و برای آمریکا اقدام کنید...   شانس زیادی توی انگلیس ندارید و کانادا هم خیلی آسون نیست...  (اگرچه شما توش شانس دارید) اما میارزه که یه نمره ی خوب توی جی آر ای بگیرید و برید آمریکا...
موفق باشید   Smile

مرسی SPT عزیز، خیلی لطف کردی
امیدوارم بتونم یه روزی مثل شما و دیگر مدیران سایت به بقیه کمک کنم.
تعریف نباشه، رو پروپوزالم خیلی کار کردم، چون قرار بود در اصل موضوع پایان نامه ام باشه، ولی امکانات کافی برای اجراش جور نشد. واقعاً موضوع جالب و بکریه. ضمناً استاد راهنمام و دو تا از اساتید برجسته خارجی هم (که یکی شون همکار یکی از مقاله هام هستند) ازش تعریف کردند.
اگه بخوام برای امریکا اقدام کنم، تا بیام GRE و تافل بدم، حداقل یک سال عقب می افتم. خودم عاشق امریکام و اگه به خودم باشه واقعاً حاضرم دو سه سال دیگه هم صبر کنم. اما شرایطم طوریه که نمیتونم زیاد صبر کنم. با یکی دو تا از دانشگاه ها و اساتید کانادایی صحبت کرده ام و گفتند که "اپلای کن ولی رقابت شدیده". نظرتون در مورد کشورهای اروپایی (مثل آلمان، فرانسه، هلند، و یا حتی کشورهای اسکاندیناوی) چیه؟

RE: با شرایط من چه کشورهایی را برای پذیرش توصیه می‌کنید؟ - ستاره زهره - 17-09-2013

با سلام من تازه با سایتتون اشنا شدن مطالبتون خیلی جامع و مفیده.اگر ممکنه ممنون میشم منم راهنمایی کنید.
من کارشناسی دبیری علوم تجربی از دانشگاه آزاد اسلامشهر با معدل 15.70 ودانشجو ترم 2کارشناسی ارشد زیست شناسی تکوین دانشگاه ازاد پرند هستم تا الان هم معدلم 19 بوده.و تصمیم دارم برای phd اگر بشه بورسیه  یا فاند بگیرم.در حال خوندن زبان هم هستم برای ازمون ایلتس.البته من چون متاهل هستم میخواستم ببینم با این شرایط کدوم کشور میتونم ادامه تحصیل بدم.میخوام بدونم اگر من بورس بشم همسرم هم میتونه با من بیاد و ایا شرایط تحصیل  و زندگی برای ایشون هم امکان داره؟ 
و دیگه اینکه من از الان در حال پزوهش چند تا مقاله هم هستم که تا پایان دوره تحصیلم ارائه بدم.یکی از مقاله هام هم به نظر استادم مناسب isi هستاگر ممکنه یه توضیح کامل بدید.با تشکر